Справа № 2- 4704/ 10
У Х В А Л А
28 травня 2010 року м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Марцішевська О.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Черкаської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про оскарження відмови у встановленні меж земельної ділянки,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Черкаської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про оскарження відмови у встановленні меж земельної ділянки, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що у травні 2009 року звернулась до відповідача з заявою на підставі ст.158 ЗК України про відновлення межі земельних ділянок домоволодіння по АДРЕСА_1 (власник ОСОБА_3.) та домоволодіння по АДРЕСА_2 (власники ОСОБА_1, ОСОБА_2.). Відповідач листом від 26.06.2009р. безпідставно відмовив у відновленні межі вказаних ділянок з мотивів розгляду в порядку цивільного судочинства спору між їх власниками з приводу встановлення меж. Просить суд зобовязати Черкаську міську раду встановити межі земельних ділянок домоволодінь по АДРЕСА_1 та по АДРЕСА_2.
Згідно з ст.15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до статті 1 ЦК України, цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників. До майнових відносин, заснованих на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони другій, цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
Відповідно до Рішення Конституційного суду України від 01квітня 2010 року N 10-рп/2010, положення пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на "спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності" слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Позов пред*явлений ОСОБА_1 до Черкаської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 з приводу спору про відмову органу місцевого самоврядування у встановленні меж земельної ділянки, тобто стосується реалізації даним органом місцевого самоврядування владних повноважень на вирішення земельних спорів згідно ст.158 ЗК України, даний спір є публічно-правовим і підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства, тому у відкритті провадження у порядку цивільного судочинства слід відмовити відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України .
Відповідно до п.3 ч.1 ст.83, п.3 ч.2 ст.83 ЦПК України сплачена сума судових витрат повертається позивачу в разі відмови у відкритті провадження, тому оплачені при подачі позову державне мито в сумі 8,50 грн., витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 37 грн. підлягають до повернення позивачці.
Керуючись ст. ст. 122 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Черкаської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про оскарження відмови у встановленні меж земельної ділянки, розяснивши право позивачки на предявлення даного позову в порядку адміністративного судочинства.
Повернути ОСОБА_1 державне мито в сумі 8 грн. 50 коп., сплачене 17.11.2009р. згідно квитанції № 3364.20.1, одержувач УДКУ в м.Черкаси, код 22809222, банк одержувача ГУДКУ у Черкаській області, код банку одержувача 854018, призначення платежу державне мито.
Повернути ОСОБА_1 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 37 грн., сплачені 26.11.2009р. згідно квитанції № 3573.847.3, одержувач УДКУ в м.Черкаси, код 22809222, банк одержувача ГУДКУ у Черкаській області, код банку одержувача 854018, призначення платежу витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя О.М.Марцішевська