Ухвала суду № 98458899, 19.07.2021, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2021
Номер справи
320/8297/21
Номер документу
98458899
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

19 липня 2021 року м. Київ № 320/8297/21

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву

ОСОБА_1

до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської

міської ради

про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради (Код ЄДРПОУ: 03193620) щодо нарахування та виплати у 2021 році ОСОБА_1 разової грошової допомоги до 05 травня у розмірі меншому, ніж передбачено статтею 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- стягнути з Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради на користь ОСОБА_1 відшкодування матеріальної шкоди, завданої неправомірними діями щодо недоплати позивачу, як члену сім`ї загиблого, грошової допомоги до 05 травня за 2021 рік недоплачену частину грошову допомогу до 05 травня за 2021 рік у розмірі 11034 (одинадцять тисяч тридцять чотири) грн. 00 коп.

Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Пунктом 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.

Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви також додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Так, правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VІ.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Зі змісту позову вбачається, що позивачем заявлено в межах даного позову дві вимоги немайнового характеру, які є взаємопов`язаними, відтак судовий збір сплачується як за одну вимогу.

Положеннями статті 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік» установлено у 2021 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2021 року - 2270 гривень.

Таким чином, при зверненні до суду з даним адміністративним позовом, позивачу слід було сплатити 908,00 грн. судового збору, проте, позивачем не надано до суду доказів сплати судового збору за звернення з даним позовом до суду, а зазначено про те, що позивач відноситься до осіб, на яких поширюються пільги встановлені законодавством України для сімей загиблих(померлих) ветеранів війни, в тому числі, що сплати судового збору, як на особу, яка є дружиною померлого учасника бойових дій.

В позовній заяві позивач просила звільнити її від плати судового збору відповідно до п.8 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» на підставі посвідчення сім`ї загиблих/померлих/ ветеранів війни Серія НОМЕР_1 виданого Управлінням соціального захисту населення ВК Фастівської міської ради .

Приписами п.8 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» визначено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім`ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.

Позивач подала до позовної заяви копію посвідчення члена сім`ї загиблого, в якому зазначено що пред`явник цього посвідчення має право на пільги, встановлені законодавством України для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни Серія НОМЕР_1 виданого Управлінням соціального захисту населення ВК Фастівської міської ради 17.04.2018.

З огляду на вказане посвідчення, суд зазначає, що виключно пункт 8 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» надає пільгу у вигляді звільнення від сплати судового збору саме сім`ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.

Проте, позивачем не додано до позовної заяви доказів на підтвердження того, що він є членом сім`ї воїна (партизана), який загинув чи пропав безвісти, або прирівняної до них у встановленому порядку особи, а надані нею документи не підтверджують такого статусу.

Статус осіб з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім`їв воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняних до них у встановленому порядку осіб регулюється Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», з якого вбачається, що позивач не відноситься до таких осіб.

В контексті вказаних норм, суд дійшов висновку про те що, позивач не є особою, на яку розповсюджується дія пункту 8 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» щодо звільнення від сплати судового збору.

Інші підстави для звільнення позивача від сплати судового збору за ст.5 Закону України статті 5 Закону України «Про судовий збір» відсутні.

Аналогічний правий висновок висловлений Верховним Судом в ухвалі від 11.03.2019 у справі №817/1361/18 (реєстраційний номер судового рішення в ЄДРСР - 80480967).

Разом з тим, суд зазначає, що статтею 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено пільги особам, на яких поширюється чинність цього Закону. Згідно переліку пільг відображених у вказаній статті відсутні відомості щодо наявності пільг щодо сплати судового збору, тому суд дійшов висновку що позивач повинен сплатити судовий збір за звернення з даним позовом до суду.

Згідно з частиною першою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (ч. 4 ст. 161 КАС).

При цьому, у позовній заяві позивач не вказує, коли саме отримав щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за період 2021 року і якими доказами це підтверджується.

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду:

- докази отримання щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік;

- оригіналу платіжного документа, що свідчить про сплату судового збору в розмірі 908,00 грн. за належними реквізитами щодо його сплати.

Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Панова Г. В.