Рішення № 98458446, 21.07.2021, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.07.2021
Номер справи
240/5197/21
Номер документу
98458446
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2021 року м. Житомир справа № 240/5197/21

категорія 112010200

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

судді Панкеєвої В.А.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до Овруцької міської ради Житомирської області про стягнення заборгованості,

встановив:

Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулось до суду з позовом, у якому просило стягнути з Овруцької міської ради Житомирської області заборгованість у загальній сумі 225252,64 грн.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 05.04.2021 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

Копію ухвали суду отримано відповідачем 23.04.2021.

Відповідач у строк, визначений ч.5 ст.162, ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та встановлений ухвалою суду відзив на адміністративний позов не надіслав.

Положеннями статті 121 КАС України визначено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк. Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію.

Представником відповідача клопотання про поновлення процесуального строку на подання відзиву подано не було.

Частиною 6 статті 162 КАС України визначено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Частиною 4 статті 159 КАС України встановлено, що подання заяв по суті справи є правом учасників справи.

Зважаючи на незначну складність справи, суд вважає за необхідне розглянути її в порядку п.2 ч.1 ст.263 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Як встановлено судом, Овруцька міська рада Житомирської області зареєстрована в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області, як платник страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

У відповідності до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" від 22 серпня 2018 року №628 вирішено реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком. 22 серпня 2018 року №628 вирішено реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком.

Відповідно до Закону України "Про добровільне об`єднання територіальних громад" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. №711-р. до Овруцької міської ради увійшли наступні сільські ради: Бондарівська, Великофоснянська, Великохайчанська, Великочернігівська, Гошівська, Зарічанська, Ігнатпільська, Кирданівська, Левковицька, Невгодівська Норинська, Підрудянська, Піщаницька, Покалівська, Раківщинська, Руднянська, Слобідська, Хлуплянська, Черепинська, Шоломківська.

Згідно з ч.3 ст.8-3 Закону України "Про добровільне об`єднання територіальних громад" об`єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків територіальної громади, що приєдналася до об`сднаїюї територіальної громади, з дня припинення повноважень сільською, селищною радою територіальної громади, що приєдналася до об`єднаної територіальної громади.

Відтак, Овруцька міська рада є правонаступником Шоломківської сільської ради, Черепинської сільської ради, Піщаницької сільської ради, Підрудянської сільської ради, Левковицької сільської ради, Бондарівської сільської ради, Ігнатпільської сільської ради, Великофаснянської сільської ради.

Частиною 1 ст.5 Закону України „Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” (надалі - Закон № 1058) зазначено, що вказаний Закон регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються, зокрема, платники страхових внесків, 'іх права та обов`язки, порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.

Відповідно до ст. 20 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов`язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” страхові внески є цільовим загальнодержавним платежем, який справляється на всій території України в порядку встановленому цим Законом.

Частина 10 і частина 12 ст, 20 названого Закону визначає, якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Абзацом 6 пункту 2 частини 9 статті 106 вказаного Закону встановлено, що на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Пунктом 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058 було передбачено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами ПФУ, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу. Із набранням чинності Законом Укра`їни № 2464 наведена вище норма матеріального права була скасована (підпункт "й" пункту 12 Прикінцевих та перехідних положень зазначеного Закону).

Накладені штрафні санкції, які виникли за період з 01.01.2004 до 31.12.2010 мають бути застосовані і після 1 січня 2011 року, оскільки зазначені заборгованість і штрафні санкції виникли в період дії частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Враховуючи вищевказане, Овруцька міська рада рада має заборгованість перед Головним управління Пенсійного фонду в Житомирській області в розмірі 225252,64 гривень боргу з платежів до Пенсійного фонду.

Судом з`ясовано, що заборгованість у сумі 225252,64 грн складається з суми заборгованості з наступних фактичних витрат:

- Шоломківська сільська рада - рішення від 24.01.2019 №6 у сумі 23742,91 грн;

- Черепинська сільська рада - рішення від 24.01.2019 №2 у сумі 21461,67 грн;

- Піщаницька сільська рада - рішення від 24.01.2019 № 1 у сумі 36788,23 грн;

- Підрудянська сільська рада - рішення від 24.01.2019 № 4 у сумі 601,82 грн;

- Левковицька сільська рада - рішення від 10.10.2017 № 4 у сумі 41118,67 грн;

- Бондарівська сільська рада -рішення від 24.01.2019 № 5 у сумі 28996,31 грн;

- Ігнатпільська сільська рада - рішення від 27.09.2017 № 3 у сумі 41426,64 грн;

- Великофаснянська сільська рада - рішення від 24.01.2019 № 3 у сумі 31116,39 грн.

Вказані рішення направлялись сільським радам, про що свідчать копії повідомлень про вручення.

Доказів оскарження вказаних рішень до матеріалів справи не надано.

Відтак, зі змісту загального розрахунку встановлено, що у Овруцької міської ради Житомирської області наявна заборгованість із відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за списком 1, 2, призначених на пільгових в сумі 225252,64 грн (а.с.4).

Частиною 1 статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідачем не сплачено 225252,64 грн у добровільному порядку. Відзиву на позовну заяву до суду подано не було.

Факт наявності заборгованості по фактичних витратах на виплату та доставку пільгових пенсій відповідачем не оскаржено.

З огляду на сукупність викладених обставин, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Овруцької міської ради Житомирської області (вул. Тараса Шевченка, 43, м.Овруч, Овруцький район, Житомирська область, 11106, ЄДРПОУ 04053370) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича,7, м.Житомир, 10003, ЄДРПОУ 13559341) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 225252,64 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.А. Панкеєва