
Справа № 303/5049/21
Провадження № 3/303/2585/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2021 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Котубей І.І., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
14 червня 2021 року о 04 год. 38 хв., в м.Мукачево, вул. Парканія, буд.56, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Volkswagen Passat», державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп`яніння: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан сп`яніння водій в медичному закладі за адресою м.Мукачево, вул. Пирогова, 8, відмовився. Цим самим ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху.
В судове засідання ОСОБА_1 повторно не з`явився, про час та місце проведення судового розгляду повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – адвокат Компанієць Н.Г. в судовому засіданні пояснила, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення і просила провадження у справі закрити.
Як на підставу закриття провадження у справі захисник посилався на те, що працівниками поліції було порушено вимоги постанови КМУ № 1103 від 17.12.2008 року та Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України 19.11.2015 року № 1452/735. Зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано, чи пропонувалося ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу, в матеріалах справи відсутнє направлення на огляд водія. З наявного в матеріалах справи відеозапису вбачається, що ОСОБА_1 погоджувався пройти огляд на стан сп`яніння і поїхав до медичного закладу з працівниками поліції, однак відмовився здавати біологічні зразки для дослідження в присутності працівників поліції виключно з особистих переконань, оскільки це порушує його конституційні права.
Заслухавши пояснення захисника та дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП України, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 268828 від 14.06.2021 року, поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 14.06.2021 року, диском з відеозаписом.
Зокрема, з переглянутого в судовому засіданні відеозапису вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи в медичному закладі, відмовився надавати біологічні зразки для дослідження з метою встановлення ознак наркотичного сп`яніння. Така відмова була ним мотивована тим, що працівники поліції не мали права бути присутніми і спостерігати за ним під час надання таких зразків.
Відповідно до ст.. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Таким чином, дії поліцейських відповідають вимогам ст. 266 КУпАП, твердження особи, яка притягується до відповідальності, щодо порушення його прав, є необґрунтованими.
Відповідно до п. 2.5. Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, статтею 130 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення та доданого до нього відеозапису, у водія ОСОБА_1 були наявні ознаки наркотичного сп`яніння, що давало підстави працівникам поліції поставити вимогу пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Оскільки ОСОБА_1 відмовився від проходження такого огляду, ним порушено п.2.5 Правил дорожнього руху, за що ч.1 ст. 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність.
Враховуючи наведене, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, а тому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
Крім того, відповідно до Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в дохід держави.
Керуючись ч.1 ст. 130, ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (реєстраційний номер платника податків відсутній) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати відносно нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Оплату адміністративного штрафу в розмірі 17 000 гривень провести на рахунок отримувача – UA538999980313030149000007001, отримувач коштів – ГУК у Закарпатській області/21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37975895, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300, назва платежу: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер платника податків відсутній) в дохід держави судовий збір в сумі 454,00 грн.
Судовий збір підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106, пункт 5.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції через Мукачівський міськрайонний суд.
Постанова набирає законної сили після вручення її особі, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, або отримання поштового повідомлення про вручення, або про відмову в її отриманні.
Суддя Мукачівського
міськрайонного суду І.І.Котубей