
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
15 липня 2021 року Справа № 160/7381/21 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Дєєва М.В., при секретарі судового засідання – Сергієнко В.Ю., за участю: представника відповідача-1 – Росітюк Н.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Дніпровської міської ради, Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро, Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
11.05.2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Дніпровської міської ради, Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро, Дніпровської міської ради, в якому позивач просить:
- визнати протиправним і скасувати Рішення спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро Дніпровської міської ради від 22 березня 2021 року Протокол №30, а саме: п. 4: «Встановити обмеження щодо пільгових перевезень пасажирів , які відповідно до законодавства користуються такими правами, на міських маршрутах загального користування авто та електротранспорту і метро і встановити час для здійснення таких перевезень щоденно з 10 год 00 хв. До 15 год 00 хв. В інший час пільга не діє.»;
- визнати протиправним і скасувати Рішення спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро Дніпровської міської ради від 28 квітня 2021 року , Протокол №33, а саме: п. 4: «Встановити обмеження щодо пільгових перевезень пасажирів , які відповідно до законодавства користуються такими правами, на міських маршрутах загального користування авто та електротранспорту і метро і встановити час для здійснення таких перевезень щоденно з 10 год 00 хв. До 15 год 00 хв. В інший час пільга не діє.»
- визнати протиправним і скасувати Рішення спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро Дніпровської міської ради від 07 травня 2021 року , Протокол №34, а саме: п. 4: «Встановити обмеження щодо пільгових перевезень пасажирів , які відповідно до законодавства користуються такими правами, на міських маршрутах загального користування авто та електротранспорту і метро і встановити час для здійснення таких перевезень щоденно з 10 год 00 хв. До 15 год 00 хв. В інший час пільга не діє.».
12.05.2021 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання.
24.05.2021 року від позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі.
25.05.2021 року від відповідача-1 надійшов відзив на позовну заяву.
07.07.2021 року сторони належним чином повідомлені про місце, дату та час судового засідання не з`явились, про причини неявки суд не повідомлено, судом визнано неявку позивача у судове засідання без поважних причин, у зв`язку з чим відкладено підготовче судове засідання.
07.07.2021 року від позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі.
15.07.2021 року в підготовче судове засідання з`явився представник відповідача-1, позивач та представник відповідача-2 не з`явились про день, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином.
Частиною 1 статті 205 КАС України визначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до частини 2 статті 183 КАС України, зокрема, визначено, що за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи доводи сторін та вирішуючи питання щодо закриття провадження у справі, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 238 КАС України встановлено, що суд закриває провадження у справі, зокрема, щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
З матеріалів справи судом встановлено, що підставою для звернення позивачем до суду є визнання протиправним та скасування викладене в пункті 4 оформленого протоколом №30 засідання від 22 березня 2021 року рішення спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня Дніпровської міської ради, яким встановлено терміном з 24 березня 2021 року по 13 квітня 2021 року, обмеження щодо пільгового перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, на міських маршрутах загального користування авто та електротранспорту і метро, та встановлений час для здійснення таких перевезень щоденно з 10 год. 00 хв. до 15 год. 00 хв., зазначено що в інший час пільга не діє.
Як вбачається із матеріалів справи, на засіданні спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня вирішено внести зміни до протоколу засідання спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня від 22.03.2021 №30 продовживши термін дії заходів, визначених зокрема пунктом 4 з 30.04.2021 року по 11.05.2021 року (протокол №33 від 28.04.2021 року) та з 11.05.2021 по 20.05.2021 включно (протокол №34 від 07.05.2021 року).
Таким чином, враховуючи вищевикладене, протокол засідання спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня від 22.03.2021 №30 (протоколи №33 від 28.04.2021 року та №34 від 07.05.2021) вичерпав свою дію - 20.05.2021 року.
З огляду на наведенні обставини та норми, відновлення законних прав та інтересів позивача на момент розгляду спору, відсутності вимог позивача про стягнення матеріальної та/або моральної шкоди, суд прийшов до висновку про закриття провадження у справі.
Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету (ч.2 ст.238 КАС України).
Оскільки в силу п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» позивача звільнено від сплати судового збору, то судовий збір поверненню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 238, 241-245, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у справі №160/7381/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Дніпровської міської ради, Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м.Дніпро, Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення.
Роз`яснити позивачу, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Відповідно до статті 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 294-297 КАС України.
Повний текст ухвали складено 19.07.2021 року.
Суддя М.В. Дєєв