Ухвала суду № 98423412, 19.06.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2021
Номер справи
140/2652/21
Номер документу
98423412
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

19 червня 2021 року ЛуцькСправа № 140/2652/21 Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Каленюк Ж.В.,

за участю секретаря судового засідання Щерблюк Ю.О.,

представників позивача Бовгирі Я.А., Сидорука А.А.,

третьої особи Дунайчука О.С.,

розглянувши у підготовчому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з додатковою відповідальністю “Ковельагроспецпостач” до Дубівської сільської ради Ковельського району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з додатковою відповідальністю “Ковельагроспецпостач” звернулося з позовом до Дубівської сільської ради про визнання протиправними та скасування рішення від 01 березня 2018 року №29/20-5 “Про розроблення детального плану території земельної ділянки” та рішення від 05 березня 2019 року №40/13-8.1 “Про затвердження детального плану території для розміщення будівель та споруд деревообробного виробництва по АДРЕСА_1 ”.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 05 травня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, до участі у справі залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 ; справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 14:30 03 червня 2021 року, яке було відкладено на 11:30 18 червня 2021 року, на 14:30 08 липня 2021 року. Ухвалою суду від 08 липня 2021 року продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів та оголошено перерву до 11:30 16 липня 2021 року.

15 липня 2021 року позивач подав додаткові пояснення, одночасно уточнивши позовні вимоги (а.с.39-43), зокрема, позивач просить визнати протиправними та нечинними рішення відповідача від 01 березня 2018 року №29/20-5 та від 05 березня 2019 року №40/13-8.1, якими надано дозвіл на виготовлення детального плану території земельної ділянки з кадастровим номером 0722182400:04:002:1166 в АДРЕСА_1 , та затверджено детальний план території цієї земельної ділянки для розміщення будівель та споруд деревообробного будівництва.

При вирішенні завдань, визначених частиною другою статті 173 КАС України, зокрема, остаточного вирішення предмета спору та характеру спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що у цій справі предметом оскарження є, зокрема, рішення суб`єкта владних повноважень, що має ознаки нормативно-правового акта.

Як визначено пунктами 18, 19 частини першої статті 4 КАС України, нормативно-правовим актом є акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

За приписами частини першої статті 16 Закону України від 17 лютого 2011 року №3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі – Закон №3038-VI) планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.

У Законі №3038-VI визначено: детальний план території - містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території (пункт 3 частини першої статті 1); містобудівна документація - затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій (пункт 7 частини першої статті 1).

Частиною четвертою статтею 19 Закону №3038-VI встановлено, що детальний план території визначає: 1) принципи планувально-просторової організації забудови; 2) червоні лінії та лінії регулювання забудови; 3) функціональне призначення, режим та параметри забудови однієї чи декількох земельних ділянок, розподіл територій згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами; 4) містобудівні умови та обмеження (у разі відсутності плану зонування території) або уточнення містобудівних умов та обмежень згідно із планом зонування території; 5) потребу в підприємствах і закладах обслуговування населення, місце їх розташування; 6) доцільність, обсяги, послідовність реконструкції забудови; 7) черговість та обсяги інженерної підготовки території; 8) систему інженерних мереж; 9) порядок організації транспортного і пішохідного руху; 10) порядок комплексного благоустрою та озеленення, потребу у формуванні екомережі; 11) межі прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об`єктів (у разі відсутності плану зонування території).

Як вказано у постановах Верховного Суду від 03 лютого 2020 року у справі №16737/1, 26 травня 2020 року у справі №750/11932/16-а, від 07 червня 2021 року у справі №296/10605/16-а, аналіз положень статті 19 Закону №3038-VI дозволяє стверджувати, що рішення органу місцевого самоврядування, яким затверджено детальний план території, не є актом індивідуальної дії, який стосується конкретних прав чи обов`язків певної особи, а є нормативно-правовим актом, дія якого поширюється на необмежену кількість суб`єктів та застосовується багаторазово.

Співвідношення між нормативними актами та ненормативними визначається, зважаючи на мету їхнього видання: ненормативний акт є актом реалізації норм права, який видається тільки задля розв`язання певної ситуації за індивідуально-визначених обставин та умов, тоді як нормативні акти містять приписи права, що стосуються прав та інтересів невизначеного кола суб`єктів, і яке реалізуються без темпоральних обмежень.

Аналогічна права позиція викладена, зокрема, у постанові Верховного Суду від 24 липня 2019 року у справі №182/2428/16-а (2-а/0182/102/2016).

Пунктом 2 частини першої статті 264 КАС України визначено особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб`єктів владних повноважень.

Так за приписами частин четвертої – восьмої статті 264 КАС України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов`язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи. Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом. Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду. Адміністративна справа щодо оскарження нормативно-правових актів вирішується за правилами загального позовного провадження.

Оскільки предметом позову є, зокрема, рішення Дубівської сільської ради Ковельського району Волинської області від 05 березня 2019 року №40/13-8.1 “Про затвердження детального плану території для розміщення будівель та споруд деревообробного виробництва по АДРЕСА_1 ”, яким затверджено детальний план визначеної території, то таке рішення в розумінні приписів статті 19 Закону №3038-VI має ознаки нормативно-правового акта і справа про його оскарження підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження з урахуванням особливостей, визначених статтею 264 КАС України. Отже, у цій справі суду необхідно забезпечити виконання вимог частин четвертої – шостої статті 264 КАС України щодо зобов`язання відповідача оприлюднити оголошення щодо оскарження його рішення від 05 березня 2019 року №40/13-8.1.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 181 КАС України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Необхідність виконання відповідачем обов`язку про оприлюднення оголошення щодо оскарження рішення від 05 березня 2019 року №40/13-8.1 є, на думку суду, тим випадком, коли питання, визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Таким чином, підготовче засідання необхідно відкласти.

Керуючись статтями 181, 248, 264, 256 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Розгляд справи за позовом Товариства з додатковою відповідальністю “Ковельагроспецпостач” до Дубівської сільської ради Ковельського району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання протиправними та нечинними рішень продовжити за правилами загального позовного провадження з урахуванням положень статті 264 КАС України.

Зобов`язати відповідача Дубівську сільську раду Ковельського району Волинської області не пізніше як за сім днів до наступного підготовчого засідання, опублікувати оголошення у виданні, в якому рішення від 05 березня 2019 року №40/13-8.1 було або мало бути офіційно оприлюднене, зазначивши в оголошенні вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити рішення, дату, час і місце підготовчого засідання, та надати суду докази такого опублікування до підготовчого засідання.

Відкласти підготовче засіданні на 12:00 05 серпня 2021 року.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Суддя Ж.В. Каленюк

Ухвала у повному обсязі складена 19 липня 2021 року