
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
19 липня 2021 р. Справа № 120/3030/21-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Бошкової Ю.М., розглянувши у письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного сервісного центру МВС в особі Територіального сервісного центру №0541 регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області (вул. Ботанічна, 24, м. Вінниця; код ЄДРПОУ 40109173) про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) з адміністративним позовом до Головного сервісного центру МВС в особі Територіального сервісного центру №0541 регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області (далі - відповідач).
Відповідно до змісту позовних вимог позивач просить суд:
- визнати протиправною відмову начальника Територіального сервісного центру №0541 Ковальчука Віталія у здійсненні державної реєстрації автомобіля "MERСEDES-BENZ", сірого кольору, VIN номер НОМЕР_2 ;
- зобов`язати Територіальний сервісний центр №0541 провести первинну державну реєстрацію автомобіля "MERСEDES-BENZ", сірого кольору, VIN номер НОМЕР_2 , на ім`я ОСОБА_1 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 та видати ОСОБА_1 свідоцтво про реєстрацію зазначеного транспортного засобу та номерні знаки.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що 30.09.2020 року він звернувся до територіального сервісного центру № 0541 Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області із заявою про постановлення належного йому на праві власності автомобіля марки "MERСEDES-BENZ" сірого кольору, VIN номер НОМЕР_2 .
Однак, 03.10.2020 року, як вказує позивач, він отримав лист від Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області про надання інформації № 31/2/0541-3259, відповідно до змісту якого відповідач відмовляє в здійсненні державної реєстрації транспортного засобу у зв`язку з відсутністю відомостей про попереднього власника автомобіля та відсутність відомостей про попередню реєстрацію транспортного засобу.
ОСОБА_1 зазначену відмову відповідача вважає протиправною та такою, що порушує його законні права та інтереси, посилаючись на те, що відповідно до висновку експерта ідентифікаційний номер " НОМЕР_2 ", що належить транспортному засобу "MERСEDES-BENZ" ДНЗ НОМЕР_3 не змінювався та є первинним.
Ухвалою суду від 12.04.2021 року позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків останньої.
20.04.2021 року представником позивача подано до суду заяву про усунення недоліків.
Ухвалою від 26.04.2021 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Окрім того, вирішено витребувати у Територіального сервісного центру МВС №0541 належним чином засвідчені копії всіх документів, які стали підставою для відмови у здійсненні реєстрації автомобіля марки "MERСEDES-BENZ", сірого кольору, VIN номер НОМЕР_2 .
11.05.2021 року представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, у якому відповідач позов заперечував та просить відмовити у його задоволенні повністю. Мотивуючи свою позицію, сторона відповідача зазначає, що в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, автомобіля марки "MERСEDES-BENZ", сірого кольору з VIN номером НОМЕР_2 не знайдено, тобто він жодного разу не був зареєстрований на території України та власнику, зазначеному в свідоцтві, що міститься в матеріалах справи, не належав.
Натомість, в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів міститься інформація відповідно до свідоцтва на транспортний засіб НОМЕР_4 , виданого на ім`я ОСОБА_2 , про авто марки "MERСEDES-BENZ", сірого кольору, VIN номер - НОМЕР_5 , 2001 року випуску.
Окрім того, представник відповідача вказує, що відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а саме, підсистеми "Митний документ", наявні відомості щодо розмитнення транспортного засобу з номером кузова НОМЕР_5 .
Більше того, відповідно до матеріалів справи, що містять матеріали кримінального провадження стосовно даного транспортного засобу, було проведено трасологічну експертизу № 3072/16-21 від 28.11.2016 року відповідно до якої, транспортний засіб, який вимагає зареєструвати позивач, 1999 року випуску, що не узгоджується з свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, яке надається громадянином ОСОБА_1 , де зазначений 2001 рік випуску.
Так, ТСЦ № 0541, відповідно до діючого законодавства, не має права здійснювати державну реєстрацію (перереєстрацію) такого транспортного засобу, не зважаючи на рішення суду від 11.08.2020 року у справі № 127/4654/20, відповідно до якого затверджено мирову угоду та сторони дійшли згоди щодо визнання права власності на автомобіль "MERСEDES-BENZ", номер кузова НОМЕР_2 та вирішили визнати за ОСОБА_1 право власності на цей транспортний засіб. Що ж стосується транспортного засобу марки "MERСEDES-BENZ", сірого кольору, з VIN номером НОМЕР_5 , то питання щодо визнання права власності на нього за позивачем, судом не вирішувалося.
У зв`язку із зазначеним, на переконання відповідача, працівники ТСЦ № 0541, відмовляючи у державній реєстрації транспортного засобу "MERСEDES-BENZ » з VIN номером НОМЕР_2 , діяли в межах та у спосіб, що передбачені законодавством України.
12.05.2021 року стороною відповідача подано клопотання про долучення доказів до справи.
Правом на подачу відповіді на відзив та заперечення сторони не скористались.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив, що 30.09.2020 року ОСОБА_1 звернувся до начальника ТСЦ № 0541 РСЦ ГСЦ МВС у Вінницькій області із заявою, у які просив зареєструвати автомобіль "MERCEDES-BENZ" номер кузова НОМЕР_2 , пофарбованого фарбою сірого кольору, відповідно до ухвали Вінницького міського суду Вінницької області від 11.08.2020 року у справі №127/4654/20 по провадженню №2/127/762/20.
За наслідками розгляду заяви відповідачем листом від 03.10.2020 року №31/2/0541-3259 проінформовано позивача, що згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру транспортних засобів автомобіль "MERCEDES-BENZ", VIN номер - НОМЕР_2 , сірого кольору громадянину ОСОБА_2 не належав, а також взагалі на території України не зареєстрований та не реєструвався.
Враховуючи вищевикладене, здійснити державну реєстрацію, згідно ухвали Вінницького міського суду Вінницької області від 11.08.2020 року у справі № 127/4654/20 та заяви про укладення мирової угоди, транспортного засобу "MERCEDES-BENZ", VIN номер - НОМЕР_2 , сірого кольору, що не належав громадянину ОСОБА_2 не представляється можливим.
Позивач вважає відмову відповідача протиправною, а тому за захистом своїх прав та інтересів звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд виходить з такого.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та соціальні основи дорожнього руху з метою захисту життя та здоров`я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху та охорони навколишнього природного середовища визначає Закон України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 року №3353-XII (далі - Закон №3353-XII).
Статтею 34 вказаного Закону визначено, що державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов`язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.
Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.
Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.
Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України (ч. 2-4 ст. 34 Закону №3353-XII).
З аналізу вищезазначених норм вбачається, що державній реєстрації підлягають усі транспортні засоби, які призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі, а процедура такої реєстрації складається з комплексу заходів, чітко регламентованих законодавством України.
Так, єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків встановлюється Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 року №1388 (далі - Порядок №1388).
Цей Порядок є обов`язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх. Представники власників транспортних засобів виконують обов`язки та реалізують права таких власників у межах наданих їм повноважень.
Пунктом 3 Порядку №1388 передбачено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.
Відповідно до п. 6 вищезазначеного Порядку транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в сервісних центрах МВС або через центри надання адміністративних послуг.
Згідно з пунктами 7, 8 Порядку №1388 власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники зобов`язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).
Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.
Абзацом 4 пункту 8 Порядку № 1388 визначено перелік документів, які підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку, до яких належать:
- договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках;
- укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб;
- укладені та оформлені в центрах надання адміністративних послуг у присутності адміністраторів таких центрів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб;
- нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб;
- договори купівлі-продажу транспортних засобів, що підлягають першій державній реєстрації в сервісних центрах МВС, за якими продавцями виступають суб`єкти господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами, і які підписані від імені таких суб`єктів уповноваженою особою;
- договір комісії між власником транспортного засобу і суб`єктом господарювання, який за таким договором є комісіонером, та договір купівлі-продажу транспортного засобу, за яким продавцем є такий суб`єкт господарювання, які підписані від імені суб`єкта господарювання уповноваженою особою, - у разі продажу транспортних засобів суб`єктами господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами на підставі договору комісії, укладеного з власником транспортного засобу;
- свідоцтва про право на спадщину, видані нотаріусом або консульською установою, чи їх дублікати;
- рішення про закріплення транспортних засобів на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняті власниками транспортних засобів чи особами, уповноваженими управляти таким майном;
- рішення власників майна, уповноважених ними органів про передачу транспортних засобів з державної в комунальну власність чи з комунальної власності в державну власність;
- копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин;
- довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску;
- акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача;
- митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронна митна декларація, або видане митним органом посвідчення про реєстрацію в уповноважених органах МВС транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери;
- договір фінансового лізингу та договір купівлі-продажу предмета лізингу;
- акт про проведені електронні торги або постанова та акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем;
- акт про придбання майна на аукціоні з продажу майна боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність);
- договір купівлі-продажу транспортного засобу, укладений за результатами прилюдних торгів (аукціону) або електронних торгів, за яким продавцем виступає Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, або акт про реалізацію активів на електронних торгах, виданий Національним агентством з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів;
- акт про придбання товару на електронному аукціоні, виданий митним органом у разі продажу транспортних засобів у випадках, передбачених статтею 243 Митного кодексу України;
- договір купівлі-продажу, оформлений в електронному вигляді через електронний кабінет водія або Єдиний державний веб-портал електронних послуг.
Водночас для державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зняті з обліку в уповноважених органах МВС, крім зазначених у цьому пункті документів, що підтверджують правомірність їх придбання, подається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою уповноваженого органу МВС про зняття транспортного засобу з обліку. Переобладнання (крім переобладнання для роботи на газових паливах), відчуження (крім транспортних засобів, які перейшли у власність спадкоємця на підставі свідоцтва про право на спадщину), передача права користування і (або) розпорядження придбаних транспортних засобів, не зареєстрованих у уповноважених органах МВС, не допускається.
Таким чином, з аналізу наведених вище норм чинного законодавства слідує, що державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов`язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків та проводиться з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів.
Звертаючись до відповідача із заявою про реєстрацію транспортного засобу ОСОБА_1 посилається на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 11.08.2020 року щодо затвердження мирової угоди.
Відповідно до змісту вищезазначеної ухвали нею затверджено мирову угоду, укладену між ОСОБА_1 і відповідачами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 по цивільній справі № 127/4654/20 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на автомобіль, у відповідності до якої сторони дійшли згоди на наступних умовах:
1. Сторони дійшли згоди про визнання укладеним договору купівлі-продажу транспортного засобу Mercedes-Benz, номер кузова НОМЕР_2 , між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , який діяв на підставі Довіреності № б/н від 06.08.2012 року, яка посвідчена приватним нотаріусом Іщенко А.В.
2. Сторони дійшли згоди про визнання права власності на автомобіль, та вирішили визнати за ОСОБА_1 право власності на наступний транспортний засіб: "MERCEDES-BENZ", пофарбованого фарбою сірого кольору, номер кузова НОМЕР_2 .
З огляду на наявність, затвердженої ухвалою суду від 11.08.2020 року, мирової угоди, позивач вважає, що відповідачем безпідставно відмовлено в реєстрації транспортного засобу.
Водночас, в матеріалах справи наявний висновок експерта за результатами проведення трасологічної експертизи Вінницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 28.11.2016 року №3072/16-21, з висновків якого слідує, що ідентифікаційний номер (номер кузова): " НОМЕР_2 " на досліджуваному автомобілі "MERCEDES BENZ", ДНЗ НОМЕР_3 , пофарбованого фарбою сірого кольору не змінювався і є первинним. Номер двигуна: " НОМЕР_6 " не змінювався і є первинним.
Дата випуску автомобіля „MERCEDES-BENZ" з ідентифікаційним номером (номером кузова): „ НОМЕР_2 ", є травень 1999 року.
У свою чергу, відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 вбачається, що за ОСОБА_2 зареєстровано транспортний засіб марки "MERCEDES-BENZ" ДНЗ НОМЕР_3 номер шасі: НОМЕР_2 , однак рік випуску визначено - 2001.
Таким чином, транспортний засіб, який вимагає зареєструвати позивач, 1999 року випуску, що не узгоджується з свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, яке надано позивачем, де зазначений 2001 рік випуску та експертиза якого, щодо його автентичності, не проводилася.
Окрім того, як вказує відповідач, в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, автомобіля марки "MERСEDES-BENZ », сірого кольору з VIN номером НОМЕР_2 не знайдено, тобто він жодного разу не був зареєстрований на території України та власнику, зазначеному в свідоцтві ( ОСОБА_2 ), що міститься в матеріалах справи, не належав.
Натомість, відповідно до наявної в матеріалах справи облікової картки № НОМЕР_7 від 27.11.2007 року (80 - Реєстрація ТЗ придбаного на аукціоні тавар. біржі) свідоцтво на транспортний засіб НОМЕР_4 , видане на ім`я ОСОБА_2 , про авто марки "MERСEDES-BENZ", сірого кольору, VIN номер - НОМЕР_5 , ДНЗ НОМЕР_3 , рік випуску - 2001.
Відтак, згідно з відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а саме, підсистеми "Митний документ", наявні відомості щодо розмитнення транспортного засобу з номером кузова НОМЕР_5 , у свою чергу, інформація щодо розмитнення автомобіля з номером кузова НОМЕР_2 в вищевказаній підсистемі відсутня.
Таким чином, суд дійшов висновку, що мова йде про два різні транспортні засоби, один з яких зареєстрований на території України (VIN номер НОМЕР_5 ), другий, який просить зареєструвати позивач (VIN номер НОМЕР_2 ) - на території України жодного разу зареєстрований та розмитнений не був.
З огляду на зазначене, вбачається, що ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 11.08.2020 року у справі №127/4654/20 затверджено мирову угоду та сторони дійшли згоди щодо визнання права власності на автомобіль MERСEDES-BENZ, номер кузова НОМЕР_2 та вирішили визнати за ОСОБА_1 право власності на цей транспортний засіб, у свою чергу, питання щодо визнання права власності за позивачем на транспортний засіб марки MERСEDES-BENZ з VIN номером НОМЕР_5 не вирішувалося.
Відтак, рішенням Вінницького міського суду Вінницької області в даному випадку не підтверджено право власності ОСОБА_1 на транспортний засіб з VIN номером НОМЕР_5 .
Окрім того, суд зазначає, що діючим законодавством України передбачено вимоги щодо реєстрації транспортного засобу вперше та перереєстрації транспортного засобу.
Так, відповідно до п. 10 Порядку №1388, перша державна реєстрація транспортних засобів в Україні проводиться за умови відповідності конструкції і технічного стану певної марки (моделі) транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, обов`язковим вимогам правил та нормативів, що підтверджується сертифікатом відповідності, виданим згідно з порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання, або відомостями Державного реєстру сертифікатів відповідності транспортних засобів, виданих уповноваженими органами або органами із сертифікації, та реєстру виданих сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання, що формується за повідомленнями уповноважених органів, і сертифікатів відповідності нових транспортних засобів, виданих виробником.
Пунктом 28 вищезазначеного Порядку передбачено, що ввезені в Україну транспортні засоби підлягають державній реєстрації на підставі заяв власників і митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронних митних декларацій або виданих митними органами посвідчень про їх реєстрацію в сервісних центрах МВС.
Таким чином, для здійснення державної реєстрації транспортного засобу, зазначеного позивачем, необхідне дотримання вищезазначених норм законодавства в частині порядку здійснення першої державної реєстрації та наявності визначеного переліку документів для проведення відповідної операції. Однак, як встановлено судом, з матеріалів справи відповідні документи позивачем надані не були.
Щодо процедури перереєстрації транспортних засобів, то така проводиться в разі отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або непридатного для користування, зміни їх власників, місця реєстрації або найменування власників - юридичних осіб (крім зміни найменування юридичної особи у зв`язку із зміною типу акціонерного товариства або у зв`язку з перетворенням акціонерного товариства в інше господарське товариство), місця проживання або прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, а також у разі заміни номерних знаків, отримання чи перезакріплення індивідуальних номерних знаків, зміни кольору, переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.
Відтак, обов`язковою умовою для перереєстрації транспортного засобу є наявність свідоцтва про реєстрацію останнього, тобто документу, який підтверджує, що такий транспортний засіб вже був зареєстрований на території України.
Водночас, відповідно до відомостей, наданих суб`єктом владних повноважень, в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів відсутня інформація щодо реєстрації автомобіля марки MERСEDES-BENZ з VIN номером НОМЕР_2 , що свідчить про неможливість здійснення операції з перереєстрації такого транспортного засобу відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 .
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відповідачем правомірно відмовлено у реєстрації автомобіля "MERСEDES-BENZ", сірого кольору, VIN номер НОМЕР_2 .
За приписами статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Перевіривши обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій, суд доходить висновку, що заявлений позов не підлягає задоволенню.
У зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог судові витрати відповідно до статті 139 КАС України розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 73-77, 90, 139, 242, 245, 246, 250, 255, 263, 295 КАС України, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач: Головний сервісний центр МВС в особі Територіального сервісного центру №0541 регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області (вул. Ботанічна, 24, м. Вінниця; код ЄДРПОУ 40109173).
Рішення в повному обсязі сформовано: 19.07.2021 року.
Суддя Бошкова Юлія Миколаївна