
Провадження № 3/760/7213/21
в справі № 760/16876/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.07.2021 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Застрожнікова К.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого виконробом БК «АРКС»,
за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
До Солом`янського районного суду міста Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №210876 від 23.06.2021 року відносно ОСОБА_1 , зі змісту якого слідує, що 23.06.2021 року о 11 год. 00 хв. ОСОБА_1 у м. Києві по вул. Сім`ї Ідзиковських (проспект Повітрофлотський, 54), будучи відповідальною особою за проведення робіт (мощення плитки) на тротуарі, займаючи посаду виконроба БК «АРКС», не виконав законну вимогу (припис) № 1087 від 23.06.2021 посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, чим порушив вимоги п.1.5 ПДР, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.188-28 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце судового розгляду повідомлявся.
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 , викладених ним у протоколі, із протоколом він згоден.
Відповідно до положень статті 268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-28 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи та наявні у ній докази, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 188-28 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до п. 1.5 ПДР України дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров`ю громадян, завдавати матеріальних збитків.
Особа, яка створила такі умови, зобов`язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Так, судом досліджено протокол про адміністративне правопорушення ААБ №210876 від 23.06.2021 року відносно ОСОБА_1 , зі змісту якого слідує, що 23.06.2021 року о 11 год. 00 хв. ОСОБА_1 у АДРЕСА_2 ), будучи відповідальною особою за проведення робіт (мощення плитки) на тротуарі, займаючи посаду виконроба БК «АРКС», не виконав законну вимогу (припис) № 1087 від 23.06.2021 посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху /а. с. 1/.
Відповідно до Акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 23.06.2021 року слідує, що обстеження розпочато 23.06.2021 о 10 год. 00 хв. та встановлено закриття проїзної частини будівельними матеріалами, пошкоджений тротуар на всю ширину та довжиною 15 метрів та глибиною до 0, 30 м., огорожа на місці виконання робіт відсутня, тимчасові дорожні знаки в зоні виконання робіт відсутні, за результатами обстеження ділянку визнано аварійно небезпечною /а. с. 2/.
До протоколу додано Припис від 23.06.2021 року за № 1087, складений старшим інспектором відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Остропільським В.В., зі змісту якого слідує, що вимагається з метою забезпечення безпеки дорожнього руху огородити зону проведення робіт по мощенню плитки та встановити попереджувальні дорожні знаки, та припинити роботи до надання дозвільної документації, Термін виконання - негайно з 10 год. 00 хв. 23.06.2021 р. У приписі також зазначено, що у разі невиконання вимоги будуть вжиті заходи щодо притягнення Вас до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 188-28 КУпАП /а. с. 4/.
Зі змісту письмових пояснень ОСОБА_1 слідує, що закупити необхідні огородження та дорожні знаки не було можливим, оскільки роботи проводилися у стислий час, провину визнає /а.с.3/.
Таким чином, судом встановлено, що вимоги припису ОСОБА_1 не виконав.
Враховуючи вищевказані докази, які були досліджені судом у їх сукупності та взаємозв`язку, суд доходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП.
Доказів, які б спростували обставини, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, суду не надано.
Статтею 33 КУпАП, регламентовано, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, яка пом`якшує адміністративну відповідальність, суд визнає щире каяття.
Обставини, які обтяжують адміністративну відповідальність, судом не встановлені.
Враховуючи вище викладене, особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню в межах мінімальної санкції статті, а саме - у вигляді штрафу в дохід Держави у розмірі п`ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 255 гривень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір, оскільки на нього судом накладено адміністративне стягнення.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 9, 33, 34, 40-1, 188-28, 252, 283, 284, 188-28 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь Держави, що становить 255 (двісті п`ятдесят п`ять) гривень.
Штраф підлягає сплаті за наступними банківськими реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/21081300, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, номер рахунку (IBAN): UA698999980313040149000026001, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300, призначення платежу: адміністративний штраф у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Держави судовий збір в розмірі 454, 00 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: Отримував коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA388999980313181206000026010, код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя : К. С. Застрожнікова