
Провадження №2-а/760/131/21
Справа №760/23377/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2021 року Солом`янський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Оксюти Т.Г.
при секретарі Горупа В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Києві справу, в порядку спрощеного позовного провадження, за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора роти №6 батальйону №4 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції сержанта поліції Мисак Романа Васильовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача та просив скасувати постанову від 19.08.2020 року серії ЕАМ №3004019 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 122 КУпАП винесену відносно нього, а справу закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що 13.10.2020 року інспектором роти №6 батальйону №4 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції сержанта поліції Мисак Р.В. винесено постанову серії ЕАМ №3004019 у відношенні позивача, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 122 КУпАП, а саме порушення п. 15.9 г ПДР.
Вважає, що притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП є незаконним, необґрунтованим та недоведеним з наступних причин.
Суб`єктивна думка, припущення та бажання інспектора патрульної поліції, що викладені у постанові, не відповідають положенням ст. 251 КУпАП та є недостовірними.
Висновок, про те, що позивачем скоєне адміністративне правопорушення є недоведеним належними доказами.
На підставі вищевикладеного просив позов задовольнити.
Ухвалою судді Солом`янського районного суду м. Києва від 04.12.2020 року у справі відкрито спрощене позовне провадження.
У встановлений ухвалою строк відзив від відповідача не надійшов.
29.12.2020 року від представника ДПП надійшла заява про залучення Департаменту в якості третьої особи.
29.12.2020 року від представника ДПП також надійшли пояснення в яких він проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що інспектор перебуваючи в екіпажі патрульної поліції, здійснюючи патрулювання визначеної території Солом`янського району м. Києва безпосередньо став свідком вчинення позивачем адміністративного правопорушення, а тому твердження позивача є хибними, а позовні вимоги безпідставними.
Ухвалою судді Солом`янського районного суду м. Києва від 20.07.2021 року у задоволенні заяви представника ДПП про залучення в якості третьої особи Департаменту відмовлено.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Встановлено, що 19.08.2020 року інспектором роти №6 батальйону №4 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції сержанта поліції Мисак Р.В. винесено постанову Серії ЕАМ №3004019 у відношенні позивача, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 122 КУпАП, а саме порушення п. 15.9 г ПДР, на що слід зазначити наступне.
Відповідно до ст. 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення розгляд справ про правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 122 цього Кодексу, покладено на органи внутрішніх справ (Національна поліція).
Згідно ст. 254 КпАП України, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Відповідно до ст. 283 КпАП України, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Статтею ст. 251 КпАП України передбачено, Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Разом з тим, положення даної статті вказують на те, що ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності,потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається з матеріалів справи та постанови про адміністративне правопорушення, інспектором роти №6 батальйону №4 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції сержанта поліції Мисак Р.В. при винесені постанови не було наведено доказів, на яких ґрунтується його висновок про скоєння позивачем адміністративного правопорушення, зокрема не було зафіксовано покази свідків, та не зазначено мотивів відхилення інших доказів, на які посилався позивач.
Таким чином, на думку суду, винесення постанови по справі про адміністративне правопорушення, в даному випадку, порушує права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КпАП України.
П. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283 та 284 КУпАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
Відповідно до ст. 33 КпАП України, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Доказів відеофіксації або фотофіксації порушення інспектором роти №6 батальйону №4 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції сержантом поліції Мисак Р.В., надано не було.
Отже, виходячи з тексту постанови, обставини, визначені у ст. 33 КУпАП, інспектором роти №6 батальйону №4 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції сержантом поліції Мисак Р.В. не досліджувались, а отже - до уваги не брались.
Викладене свідчить про порушення прав позивача на справедливий та неупереджений розгляд справи про притягнення його до адміністративної відповідальності.
Таким чином, при винесенні постанови від 19.08.2020 року посадова особа патрульної поліції у м. Києві припустилась порушень порядку притягнення особи до адміністративної відповідальності.
За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність скасування постанови від 19.08.2020 року винесеної інспектором роти №6 батальйону №4 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції сержанта поліції Мисак Р.В. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 122 КУпАП.
Крім того, провадження у справі підлягає закриттю відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 286 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України судовий збір підлягає стягненню на користь позивача.
Керуючись статтями 122, 251, 268, 283, 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статтями 2, 3, 5, 47, 49, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 192, 193, 194, 199, 202, 203, 204, 205, 211, 224, 225, 227, 229, 241, 242, 243, 244, 246, 250, 286, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Скасувати постанову серії ЕАМ №3004019 від 19.08.2020 року винесену інспектором роти №6 батальйону №4 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції сержантом поліції Мисак Романом Васильовичем про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч. 3 ст. 122 КУпАП та справу про адміністративне правопорушення - закрити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції, витрати пов`язані з оплатою судового збору 420,40 грн.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ;
Відповідач: інспектор роти №6 батальйону №4 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції сержант поліції Мисак Роман Васильович, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 9.
Суддя