
Справа № 296/6229/21
1-кс/296/2299/21
УХВАЛА
Іменем України
14 липня 2021 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира Маслак В.П., за участю секретаря Рабчинської Я.В., розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ Головного управління Національної поліції в Житомирській області капітана поліції Москаленка О.І. про продовження строку досудового розслідування за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060000000013 від 15.01.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України, –
ВСТАНОВИВ:
До Корольовського районного суду міста Житомира надійшло клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ Головного управління Національної поліції в Житомирській області капітана поліції Москаленка О.І., за погодженням прокурора відділу Житомирської обласної прокуратури Дедяєвої О.І., в якому слідчий просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні 15.01.2019 за №12019060000000013, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, на дванадцять місяців, а саме до 15.07.2022 року.
В обгрунтування поданого клопотання слідчий вказав, що у провадженні СУ ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060000000013 від 15.01.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу з листопада 2018 року по січень 2019 року, службові особи Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації за попередньою змовою з рядом суб`єктів господарської діяльності, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом внесення неправдивих відомостей до актів виконаних робіт форми КБ-2в та КБ-3, при виконанні умов договорів, предметом, яких являються будівельні роботи по об`єктам будівництва амбулаторій на території Житомирської області та закупівлі легкових автомобілів для вказаних амбулаторій, заволоділи бюджетними коштами, чим спричинили державі майнової шкоди у особливо великих розмірах.
За даним фактом 15.01.2019 розпочато кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060000000013 від 15.01.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Службові особи Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації діючи за попередньою змовою зі суб`єктами підприємницької діяльності, в тому числі зі службовими особами ПП «Прогресс-Буд» та ТОВ «БК Сучасні технології» зловживаючи свої службовим становищем, шляхом внесення неправдивих відомостей до актів виконаних робіт форми КБ-2в та КБ-3, при виконанні договорів, предметом яких являються будівельні роботи по об`єктам будівництва – амбулаторій на території Житомирської області, заволоділи державними коштами, чим спричинили державі матеріальну шкоду.
За даним фактом 28.10.2019 розпочато кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру до судових розслідувань за №12019060000000365 від 28.10.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.
Прокуратурою Житомирської області кримінальні провадження №12019060000000013 та №12019060000000365 31.10.2019 об`єднані в одне кримінальне провадження за основним номером №12019060000000013.
Упродовж 2018-2019 років службові особі Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА, діючи за попередньою змовою зі службовими особами ПП «Прогрес-Буд», в ході виконання договорів підряду щодо будівництва амбулаторій на території Житомирської області, внесли до актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в завідомо неправдиві відомості щодо проведення будівельних робіт на вказаних об`єктах, які фактично не проводились, внаслідок чого заволоділи бюджетними коштами, сума яких встановлюється.
За даним фактом 12.11.2019 розпочато кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060000000398 від 12.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
Прокуратурою Житомирської області 18.11.2019 кримінальні провадження №12019060000000013 та №12019060000000398 об`єднані в одне кримінальне провадження за основним номером №12019060000000013.
В період часу з 07.11.2018 по 20.09.2019 директор Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації ОСОБА_1 , здійснюючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, тобто відповідно до ст. 18 КК України є службовою особою, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, не забезпечив належний контроль за якістю та повнотою виконання будівельних робіт на об`єкті будівництва "Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_1 - будівництво" підрядною організацією ПП "Прогрес-буд" , внаслідок чого ОСОБА_2 , який є директором ПП "Прогрес-Буд", заволодів частиною бюджетних коштів на суму 968 644,77 грн. з урахуванням ПДВ, які призначалися для оплати за виконані будівельні роботи на вказаному об`єкті будівництва згідно з умовами договору підряду №51 від 07.11.2018 та додатковими угодами до нього.
За даним фактом 22.01.2021 розпочато кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021060000000036 від 22.01.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого
ч. 2 ст. 367 КК України.
Так, 27.01.2021 прокуратурою Житомирської області кримінальні провадження №12019060000000013 та №12021060000000036 об`єднані в одне кримінальне провадження за основним номером №12019060000000013.
В період часу з 21.11.2018 по 20.09.2020 директор ПП «Прогрес-буд» ОСОБА_2 , будучи службовою особою, шляхом зловживання своїм службовим становищем, з метою реалізації свого злочинного умислу направленого на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, а саме грошовими коштами, які перераховані йому з розрахункового рахунку Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА за виконання будівельних робіт та витрати на об`єкті будівництва: «Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_2 – будівництво», які виконувались на підставі укладеного договору підряду №61 від 21.11.2018 між ПП «Прогрес-Буд» та Департаментом регіонального розвитку Житомирської ОДА, діючи за попередньою змовою з інженером технічного нагляду ФОП ОСОБА_3 , який має кваліфікаційний сертифікат інженера технічного нагляду І категорії (будівництво) серії АТ №005383 від 01.03.2016 (з 29.11.2019 – сертифікат провідного інженера технічного нагляду (будівництво) серії АТ №008067), видав ряд завідомо неправдивих офіційних документів, а саме форми КБ-2в та КБ-3, які є згідно чинного законодавства є підставою для проведення розрахунків за фактично виконані будівельні роботи та витрати, які в подальшому подав службовим особам Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА, достовірно знаючи те, що вказані офіційні документи містять завідомо неправдиві відомості щодо об`ємів фактично виконаних будівельних робіт та витрат на загальну суму 4 359 720,00 грн., в розмір якої включено вартість фактично завищених робіт та витрат на загальну суму 1 034 468,40 грн., в результаті чого ОСОБА_2 незаконно заволодів чужим майном в особливо великих розмірах, яким в подальшому розпорядився на власний розсуд, чим спричинив матеріальної шкоди ДРР Житомирської ОДА на загальну суму 1 034 468,40 грн.
За даним фактом 23.06.2021 розпочато кримінальні провадження, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021060000000237 та №12021060000000238 від 23.06.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України.
Прокуратурою Житомирської області 24.03.2021 кримінальні провадження №12019060000000013, №12021060000000237 та №12021060000000238 об`єднані в одне кримінальне провадження за основним номером №12019060000000013.
В період часу з 21.11.2018 по 20.09.2019 директором Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації ОСОБА_1 , здійснюючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, тобто відповідно до ст. 18 КК України є службовою особою, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, не забезпечив належний контроль за якістю та повнотою виконання будівельних робіт на об`єкті будівництва «Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_2 – будівництво» підрядною організацією ПП «Прогрес-Буд», внаслідок чого ОСОБА_2 , який є директором ПП « ОСОБА_4 », заволодів частиною бюджетних коштів на суму 1 034 468,40 грн. з урахуванням ПДВ, які призначалися для оплати за виконані будівельні роботи на вказаному об`єкті будівництва згідно з умовами договору підряду №61 від 21.11.2018 та додатковими угодами до нього.
За даним фактом 23.06.2021 розпочато кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021060000000237 та №12021060000000239 від 23.06.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Так, 24.03.2021 прокуратурою Житомирської області кримінальні провадження №12019060000000013 та №12021060000000239 об`єднані в одне кримінальне провадження за основним номером №12019060000000013.
Досудовим розслідуванням встановлено, що між Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації в особі директора ОСОБА_1 та ПП «Прогрес-Буд» (код ЄДРПОУ: 32805423) в особі ОСОБА_2 укладено договір №51 від 07.11.2018, предметом якого є «Будівельні роботи по об`єкту: Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_1 » на загальну суму 6 707 290,00 грн. та строком виконання робіт до 31.12.2018; договір № 49 від 07.11.2018, предметом якого являються «Будівельні роботи по об`єкту: Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_3 » на загальну суму 6 707 290,00 грн. та строком виконання робіт до 31.12.2018; договір № 61 від 21.11.2018, предметом якого являються «Будівельні роботи по об`єкту: Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_2 » на загальну суму 6 707 290,00 грн. та строком виконання робіт до 31.12.2018; договір № 65 від 26.11.2018, предметом якого являються «Будівельні роботи по об`єкту: Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_4 » на загальну суму 6 200 000,00 грн. та строком виконання робіт до 30.06.2019.
Крім того, Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 39932654) в особі директора ОСОБА_1 на підставі проведених публічних закупівель укладено договір підряду № 92 від 19.12.2018 з ТОВ «БК Сучасні Технологіїї» (код ЄДРПОУ 40904358) на проведення робіт, а саме: «Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом в АДРЕСА_5 – будівництво» на загальну суму 6 741 615,00 грн. і строком виконання робіт до 31.03.2019.
В ході проведення аналізу даних договорів було установлено, що відповідно п. 10.3 договору, у разі наявності бюджетного фінансування Замовник може перерахувати Підряднику попередню оплату/аванс у розмірі до 30% річного обсягу фінансування. Сума авансу складає 1 737 347,10 грн., в тому числі ПДВ (20%) – 289 557,85грн. Підрядник зобов`язується використати одержану попередню оплату/аванс відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 №117. Термін погашення авансу – до 25.12.2018, згідно календарного графіку виконання та фінансування робіт. Відповідно п. 10.5, оплата за виконані роботи здійснюється на підставі актів виконаних робіт (№КБ-2в, №КБ-3). Крім того відповідно п. 18.1, строки виконання робіт (будівництва об`єкта) встановлюються Договором і визначаються датою їх початку та закінчення. Невід`ємною частиною Договору є календарний графік виконання робіт, в якому визначаються дати початку та закінчення всіх видів (етапів, комплексів) робіт, передбачених Договором. Водночас п.11.3.1, підрядник зобов`язаний виконати з використанням власних ресурсів, якщо інше не встановлено умовами Договору та у встановлені строки роботи відповідно до проектної та кошторисної документації, п. 14.3 передбачено, що за порушення строків виконання робіт Підрядник сплачує Замовнику пеню в розмірі 0,1% вартості невиконаних робіт, за кожен день такого прострочення, а за прострочення виконання робіт понад тридцяти днів Підрядник додатково сплачує штраф у розмірі 7% вартості невиконаних робіт, п. 14.4 передбачено, що несвоєчасне виконання робіт Підрядник відповідно до календарного графіку виконання робіт, крім обставин, непереборної сили (катастрофа, стихійне лихо, епідемія, епізоотія, війна) дає право Замовнику розірвати Договір в односторонньому порядку.
З урахуванням вищевикладеного, відповідно до календарного графіку виконання робіт за договорами: № 51 від 07.11.2018, № 49 від 07.11.2018 та № 61 від 21.11.2018, ПП «Прогрес-Буд» (код ЄДРПОУ: 32805423) взяло на себе зобов`язання виконати будівельні роботи строком до 31.12.2018.
Аналізом публічно доступного ресурсу https://spending.gov.ua, було установлено, що Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації на рахунки ПП «Прогрес-Буд» (код ЄДРПОУ: 32805423) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ 40904358), були перераховані грошові кошти:
- за договором № 51 від 07.11.2018, було перераховано аванс у розмірі 1 737 347,10 грн. та грошову суму 1 477 104,00 грн., відповідно актів виконаних робіт, підписаних 27.12.2018;
- за договором № 49 від 07.11.2018, було перераховано аванс у розмірі 1 737 347,10 грн. та грошову суму 1 286 103,60 грн., відповідно актів виконаних робіт, підписаних 27.12.2018;
- за договором № 61 від 07.11.2018, було перераховано аванс у розмірі 1 025 136,60 грн. та грошову суму 2 065 027,60 грн., відповідно актів виконаних робіт, підписаних 26.12.2018;
- за договором № 65 від 26.11.2018, було перераховано грошові кошти у розмірі 2 679 116,4 грн., відповідно актів виконаних робіт;
- за договором № 92 від 19.12.2018, було перераховано грошові кошти у розмірі 2 961 645,60 грн. відповідно актів виконаних робіт.
В ході проведення візуального огляду об`єктів будівництва, а саме: амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_1 ; амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_3 ; амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_2 ; амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом в АДРЕСА_5 та амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_4 встановлено, що роботи взагалі не виконувалися, а будівництво навіть не розпочиналося. Вказаний факт підтверджується довідками, виданими старостами селищних рад, на території яких знаходяться об`єкти будівництва та проведеними оглядами місця події із складанням фото таблиць.
Крім того, в жовтні 2019 з прокуратури Житомирської області надійшла заява голови Житомирської ОДА ОСОБА_5 щодо зловживання службовим становищем посадовими особами Департаменту регіонального розвитку ЖОДА та можливих фактів розкрадання бюджетних коштів при будівництві 22 сільських медичних амбулаторій за рахунок субвенції з державного бюджету на загальну суму 158,4 млн. грн.
Відповідно до листа Департаменту регіонального розвитку ЖОДА від 28.10.2019 встановлено перелік об`єктів незавершеного будівництва амбулаторій, по яким функції замовника будівельних робіт виконує департамент регіонального розвитку ЖОДА, а саме:
1) Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по
АДРЕСА_6 на 1-2 лікаря з житлом по
АДРЕСА_7 на 1-2 лікаря з житлом по
АДРЕСА_8 на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_1 - будівництво
5) Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_9 - будівництво
6) Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_9 – будівництво
7) Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_10 - будівництво
8) Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_11 - будівництво
9) Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по
АДРЕСА_12 на 1-2 лікаря з житлом по
АДРЕСА_13 на 1-2 лікаря з житлом по
АДРЕСА_14 на 1-2 лікаря з житлом по
АДРЕСА_15 на 1-2 лікаря з житлом по
АДРЕСА_16 на 1-2 лікаря з житлом по
АДРЕСА_17 на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_18 - будівництво
17) Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по
АДРЕСА_19 на 1-2 лікаря з житлом в
АДРЕСА_20 на 1-2 лікаря з житлом по вул. Соборна, 23 у с. Райгородок Бердичівського - будівництво
20) Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Каштанова, 113а, у с. Семенівка Бердичівського району - будівництво
21) Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Миру, 1, у с. Соколів Пулинського району - будівництво
22) Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_21 - будівництво
В рамках розслідування кримінального провадження виконано наступні слідчі (розшукові) та процесуальні дії:
- проведено обшуки за місцем проживання та здійснення господарської діяльності фігурантів, а також в приміщенні Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації;
- оглянуто та арештовано вилучені оригінали документів;
- отримано тимчасовий доступ до документів, що становлять банківську таємницю по руху коштів підприємств, що фігурують у кримінальному провадженні;
- проведено позапланову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації.
Відповідно до Акту позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації за період з 01.11.2018 по 01.08.2019 встановлено наступне:
1. проведеним контрольним обміром фактично виконаних ПП «Прогрес-Буд» робіт по об`єкту «Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Центральна, 42а, у с. Борщів, Радомишльського району Житомирської області» встановлено невідповідність фактично виконаних робіт з роботами, включеними в акти виконаних робіт форми №КБ-2в за грудень 2018 року, березень, квітень, травень 2019 року, що призвело до завищення обсягів та відповідно вартості виконаних робіт на суму 17900, 00 гривень, які оплачені за рахунок бюджетних коштів в повному обсязі. До актів виконаних робіт за грудень 2018 включено матеріали та обладнання, без фактичного виконання робіт, вказані матеріали, які не укладені в діло знаходяться у відповідності до укладених договорів зберігання товарно-матеріальних цінностей придбаних для будівництва об`єкту на відповідальному зберіганні у ПП «Прогрес-Буд» (Договір зберігання товарно-матеріальних цінностей №25 вз від 28.12.2018 з Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрацї, Договір зберігання товарно-матеріальних цінностей №14 вз від 31.05.2019 з Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрацї, договір №б/н від 27.12.2018 з ПП «Компанія Спецрембуд», договір №4 від 27.12.2018 з ПВКП «Росава», договір №б/н від 27.12.2018 з ТОВ «Фабрика вікон «Океан», договір №б/н від 27.12.2018 з ТОВ «Укрбуд-контракт», договір №б/н від 27.12.2018 з ФОП ОСОБА_6 );
2. проведеним контрольним обміром фактично виконаних ПП «Прогрес-Буд» робіт по об`єкту «Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Миру, 9, у с. Ірша, Радомишльського району Житомирської області» встановлено невідповідність фактично виконаних робіт з роботами, включеними в акти виконаних робіт форми №КБ-2в за грудень 2018 року, березень, квітень, травень 2019 року, що призвело до завищення обсягів та відповідно вартості виконаних робіт на суму 18769, 58 гривень, які оплачені за рахунок бюджетних коштів в повному обсязі. До актів виконаних робіт за грудень 2018 включено матеріали та обладнання, без фактичного виконання робіт, вказані матеріали, які не укладені в діло знаходяться у відповідності до укладених договорів зберігання товарно-матеріальних цінностей придбаних для будівництва об`єкту на відповідальному зберіганні у ПП «Прогрес-Буд» (Договір зберігання товарно-матеріальних цінностей №27 вз від 28.12.2018 з Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрацї, Договір зберігання товарно-матеріальних цінностей №14 вз від 31.05.2019 з Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрацї, договір №б/н від 27.12.2018 з ПП «Компанія Спецрембуд», договір №3 від 27.12.2018 з ПВКП «Росава», договір №б/н від 27.12.2018 з ТОВ «Фабрика вікон «Океан», договір №б/н від 27.12.2018 з ТОВ «Укрбуд-контракт», договір №б/н від 28.12.2018 з ФОП ОСОБА_6 );
3. проведеним контрольним обміром фактично виконаних ПП «Прогрес-Буд» робіт по об`єкту «Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_2 » встановлено невідповідність фактично виконаних робіт з роботами включеними в акти виконаних робіт форми №КБ-2в за грудень 2018 року, березень, квітень, травень 2019 року, що призвело до завищення обсягів та відповідно вартості виконаних робіт на суму 65320, 77 гривень, які оплачені за рахунок бюджетних коштів в повному обсязі. До актів виконаних робіт за грудень 2018 включено матеріали та обладнання, без фактичного виконання робіт, вказані матеріали, які не укладені в діло знаходяться у відповідності до укладених договорів зберігання товарно-матеріальних цінностей придбаних для будівництва об`єкту на відповідальному зберіганні у ПП «Прогрес-Буд» (Договір зберігання товарно-матеріальних цінностей №26 вз від 28.12.2018 з Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрацї, Договір зберігання товарно-матеріальних цінностей №14 вз від 31.05.2019 з Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрацї, договір №б/н від 27.12.2018 з ПП «Компанія Спецрембуд», договір №1 від 27.12.2018 з ПВКП «Росава», договір №б/н від 27.12.2018 з ТОВ «Фабрика вікон «Океан», договір №б/н від 27.12.2018 з ТОВ «Укрбуд-контракт», договір №б/н від 28.12.2018 з ФОП ОСОБА_6 );
4. проведеним контрольним обміром фактично виконаних ПП «Прогрес-Буд» робіт по об`єкту «Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Шкільна, 5а в с. Сінгури Житомирського району Житомирської області» встановлено невідповідність фактично виконаних робіт з роботами, включеними в акти виконаних робіт форми №КБ-2в за грудень 2018 року, березень, квітень, травень 2019 року, що призвело до завищення обсягів та відповідно вартості виконаних робіт на суму 65320, 77 гривень, які оплачені за рахунок бюджетних коштів в повному обсязі. До актів виконаних робіт за грудень 2018 включено матеріали та обладнання, без фактичного виконання робіт, вказані матеріали, які не укладені в діло знаходяться у відповідності до укладених договорів зберігання товарно-матеріальних цінностей придбаних для будівництва об`єкту на відповідальному зберіганні у ПП «Прогрес-Буд» (Договір зберігання товарно-матеріальних цінностей №14 вз від 31.05.2019 з Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації, договір №б/н від 27.12.2018 з ПП «Компанія Спецрембуд», договір №5 від 27.12.2018 з ПВКП «Росава», договір №б/н від 27.12.2018 з ТОВ «Фабрика вікон «Океан», договір №б/н від 27.12.2018 з ТОВ «Укрбуд-контракт», договір №б/н від 27.12.2018 з ФОП ОСОБА_6 ).
- з метою перевірки встановлених ревізією фактів та обставин отримано тимчасові доступи до документації про придбані товарно-матеріальні цінності для будівництва вище вказаних об`єктів, які перебувають на відповідальному зберіганні у ПП «Прогрес-Буд», ПП «Компанія Спецрембуд», ПВКП «Росава», ТОВ «Фабрика вікон «Океан», ФОП ОСОБА_6 , зокрема про електрокардіографи, крісла гінекологічні, ростоміри, столи для обробки малюків тощо – договорів про придбання вказаних товарно-матеріальних цінностей, специфікацій до договорів, первинних бухгалтерських документів щодо проведення розрахунків з контрагентами за закуплені матеріали для виконання робіт, договорів зберігання закуплених товарів у ПП «Прогрес-Буд», які перебувають на відповідальному зберіганні ПП «Прогрес-Буд», ПП «Компанія Спецрембуд», ПВКП «Росава», ТОВ «Фабрика вікон «Океан», ФОП ОСОБА_6 тощо;
- проведено судову будівельно-технічну експертизу по наступним об`єктам будівництва:
Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_4 ;
Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_2 ;
Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_1 ;
Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_3 ;
Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом в с.Оліївка по вул.Зоряна, 72а (південний схід с.Сонячне) Житомирского району;
- підготовлено ряд клопотань про тимчасові доступи до речей і документів, які перебувають у володінні Департаменту регіонального розвитку ЖОДА (замовника робіт), ряду суб`єктів господарської діяльності, а саме: ПП «Прогрес-Буд», ТОВ «БК Сучасні Технології», ТОВ «Артхаус», ТОВ «Візин Річ», ПП «УК Комфорт Буд», та інших, а саме до договорів, проектно-кошторисної документації, актів виконаних робіт форми КБ №2в та КБ №3 тощо, що стосуються здійснення будівництва 22-ти амбулаторій на території Житомирської області, на підставі яких отримано ряд ухвал слідчих суддів на отримання та вилучення вказаних документів, які на даний час виконано;
- у порядку ст.93 КПК України направлено ряд запитів до Житомирської ОДА, ряду суб`єктів господарської діяльності, органів державної влади та самоврядування, направлених на встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні з метою встановлення матеріалів перевірок, на підставі яких ЖОДА отримано інформацію щодо не завершення будівництва амбулаторій, розташованих на території Житомирської області;
- виділено матеріали кримінального провадження в окреме кримінальне провадження (№12021060000000062) стосовно підозрюваних ОСОБА_2 , який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, ОСОБА_3 , який підозрюється у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 366 КК України, та ОСОБА_1 , який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, що вчиненні під час виконання робіт по об`єкту: Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_1 – будівництво», відносно яких 30.03.2021 скеровано обвинувальний акт до суду;
- виділено матеріали в окреме кримінальне провадження (№12021060000000166) стосовно підозрюваних ОСОБА_2 , який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, ОСОБА_3 , який підозрюється у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 366 КК України, та ОСОБА_1 , який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, що вчиненні під час виконання робіт по об`єкту: Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_3 – будівництво», відносно яких 30.06.2021 скеровано обвинувальний акт до суду;
- проведено ряд судових будівельно-технічних експертиз по 19 об`єктам будівництва із 22;
- проведено ряд судових економічних експертиз по виплатам, стосовно 10 об`єктів будівництва із 22;
- проведено ряд комплексних судових почеркознавчих експертиз та судових технічних експертиз по 3 об`єктам будівництва із 22;
- ОСОБА_2 30.06.2021 оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, ОСОБА_3 30.06.2021 оголошено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 366 КК України, та ОСОБА_1 25.06.2021 оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, що вчиненні під час виконання робіт по об`єкту: Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_2 – будівництво», досудове розслідування відносно яких триває;
- проведено ряд інших (слідчих) розшукових дій та процесуальних дій направлених на зібрання доказів у вказаному кримінальному провадженні.
Санкція ч.5 ст.191 КК України передбачає покарання у вигляді караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, тобто є особливо тяжким злочином.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.219 КПК України, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину складає вісімнадцять місяців.
Так, строк досудового розслідування закінчується 15.07.2021, однак прийняти обґрунтоване рішення до вказаного строку не представляється можливим, оскільки у ході досудового розслідування необхідно:
після проведення експертиз долучити висновки експерта за результатами проведення будівельно-технічних експертиз стосовно 3 об`єктів будівництва, підрядником в яких є ТОВ «Візин Річ», яку призначено 05.07.2021 та яка на даний час перебуває на виконанні в Житомирському НДЕКЦ МВС України за результатами виконання будівельних робіт по наступним об`єктам:
- Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по АДРЕСА_9 ;
- Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Адмірала Левченка, 137 у с. Дубрівка Баранівського району Житомирської області;
- Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Миру, 1 у с. Соколів Пулинського району Житомирської області;
після проведення експертиз долучити висновки експерта за результатами проведення судових економічних експертиз, які призначено 20.10.2020 та яка на даний час перебувають на виконанні в Житомирському відділені КНДІСЕ за результатами проведення розрахунків між Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації та ПП «Прогрес-буд» (підрядник), ПП «Житомир-Автотехдіагностика» (субпідрядник), ПП «Рембудсервіс» (субпідрядник) пов`язаних із виконанням будівельних робіт в при будівництві вказаними СПД амбулаторій відповідно до договорів підряду;
- за результатами проведення вищевказаних судових будівельно-технічних експертиз необхідно, допитати осіб які приймали участь у проведенні відповідних будівельних робіт, складання необхідної документації з даного приводу, тощо;
- долучити матеріали перевірки ГУ ДПС у Житомирській області щодо наявності в діях службових осіб ПП «Прогрес-Буд» та ТОВ «БК Сучасні Технології» ознак легалізації доходів отриманих злочинним шляхом, за результатами якої необхідно провести судову економічну експертизу з метою підтвердження або спростування виявлених фактів;
- після отримання висновків непроведених на даний час судових будівельно-технічних експертиз вирішити питання про призначення судових-економічних експертиз та комплексних судово-почеркознавчих та судових технічних експертиз документів;
- після долучення вищевказаних матеріалів провести їх оцінку згідно ст. 94 КПК України;
- згідно отриманих висновків вищеперерахованих експертиз вирішити питання про повідомлення про підозру особам, причетним до скоєння злочину.
Вказані докази необхідні для підтвердження або спростування обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Неможливість проведення зазначених дій раніше обумовлена складністю кримінального провадження та, зокрема, встановленню місцезнаходження документації, необхідної для призначення судової будівельно-технічної експертизи, тривалістю її проведення.
Крім цього, за результатами зазначених слідчих дій можлива необхідність проведення додаткових слідчих дій, такі як додаткові допити свідків, призначення додаткових експертиз, тощо.
Висновки зазначених судових експертиз та проведення за їх наслідками слідчих дій мають важливе значення для судового розгляду щодо встановлення обставин вчинення злочину та прийняття законного і об`єктивного рішення по суті.
Приймаючи до уваги те, що дане кримінальне провадження неможливо закінчити у строк до 15.07.2021 у зв`язку з необхідністю виконання вищевказаних дій, а строк досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо тяжкого та особливо тяжкого злочину до моменту повідомлення особі про підозру, на який його може бути продовжено, складає дванадцять місяців, слідчий просить клопотання задовольнити.
Дослідивши докази, зібрані в матеріалах справи, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину (п.4 ч.3 ст.219 КПК України).
Відповідно до приписів ст.219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:
1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;
2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Приписами ст. 294 КПК України визначено загальні положення продовження строку досудового розслідування.
Якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу (ч.1 ст.294 КПК Укераїни).
Слідчий суддя враховує, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № №12019060000000013 закінчується 15.07.2021, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки необхідно здійснити ряд процесуальних та слідчих дій, вирішити питання про призначення судових-економічних експертиз, комплексних судово-почеркознавчих та судових технічних експертиз документів.
Приймаючи до уваги, що на даний час існує необхідність виконати ряд процесуальних дій, направлених на встановлення обставин, які підлягають доказуванню, без проведення яких не можливо закінчити досудове розслідування в строк до 15.07.2021, слідчий суддя вважає за можливе продовжити строк досудового розслідування до 15.07.2022 (включно).
Керуючись ст.ст. 294, 295-1, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ Головного управління Національної поліції в Житомирській області капітан поліції Москаленка О.І. - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060000000013 від 15.01.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України, до дванадцяти місяців, тобто до 15 липня 2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В. П. Маслак