Рішення № 98400923, 12.07.2021, Ірпінський міський суд Київської області

Дата ухвалення
12.07.2021
Номер справи
367/8972/18
Номер документу
98400923
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 367/8972/18

Провадження №2/367/1135/2021

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

12 липня 2021 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого судді Кафтанова В.В.,

секретаря Сливки А.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з даним позовом, мотивуючи свої вимоги, що відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності" (далі - Закон № 3038-VI), порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвиткуІнфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті (ч.2 ст.40 Закону).

Так, рішенням Ірпінської міської ради Київської області від 06.11.2014 р. № 4146-60-VI, затверджено Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва об`єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь (далі Положення).

Відповідно до п. 1.3 зазначеного Положення, пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію до міського бюджету (бюджет розвитку) коштів для створення і розвитку зазначеної Інфраструктури.

Пунктом 2.1 Положення встановлено, що величина пайової участі у розвитку інфраструктури визначається у договорі, укладеному Ірпінського міською радою з замовником будівництва об`єктів архітектури, з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта, визначеною з державними будівельними нормами, стандартами і правилами.

Частиною 9 статті 40 Закону № 3038-VI визначено, що договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію. Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін. Невід`ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

ОСОБА_1 звернувся до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради із заявою № Т11182.2 від 27.07.2016 р. з метою укладення договору про залучення коштів замовників будівництва об`єктів архітектури, що здаються в експлуатацію на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь по об`єкту будівництва - АДРЕСА_1 .

Між виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області в особі міського голови Карплюка В.А. та ОСОБА_1 , який іменується надалі „Замовник" було укладено договір № 138 від 20.10.2016 р. про залучення коштів замовників будівництва об`єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь (далі - Договір). Відповідно до п. 1.1. Договору, його предметом є участь Замовника у розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста Ірпінь.

Згідно п.1.2 Договору, місце розташування об`єкта: АДРЕСА_1 . Цільове призначення об`єкта: зблокований житловий будинок квартирною площею 516,7 м2.

Пунктом 2.1. Договору визначено, що загальна вартість будівництва житлового будинку в АДРЕСА_1 розрахована відповідно до заяви Замовника, виходячи з опосередкованої вартості (згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.07.2016 р. №236) складає 516,7*8 618=4 452 920,60 грн. (в т.ч. ПДВ - 742 153,43 грн.).

Величина пайової участі (внеску) Замовника у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Ірпеня розраховується відповідно до Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності" та Положення визначається для індивідуальних житлових будинків, загальною площею більше 400 м2 у розмірі 4 відсотка загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта.

Також, в зазначеному пункті договору сторони домовились, що для даної забудови величина пайового внеску складає: 4 452 920,60 х 4%= 178 116,82 грн.

Згідно п. 2.2. Договору, сплата коштів Замовником на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста здійснюється шляхом безготівкового перерахування в сумі - 178 116,82 грн. (сто сімдесят вісім тисяч сто шістнадцять грн. вісімдесят дві коп.), які Замовник зобов`язується сплатити згідно графіку, додаток до договору №1, але не пізніше, ніж до введення об`єкта в експлуатацію.

Згідно пункту 2.3. Договору сторони дійшли згоди, що за порушення строків сплати пайового внеску стягується пеня у розмірі 0,1% від нарахованої суми за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі 7% вказаної суми.

Відповідно до п.3.1.2 Договору, Замовник зобов`язується сплатити кошти на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь у розмірі, визначеному у п. 2.2. цього договору.

Позивач вказує, що замовником будівництва було отримано декларацію про початок виконання будівельних робіт (будівництво багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_1 ), яка зареєстрована Інспекцією ДАБК Ірпінської міської ради 20.10.2016 року № КС083162941290.

Згідно п. 6.1. Договору, договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до виконання сторонами всіх своїх обов`язків за цим договором.

Сторонами 20.10.2016 р. складено графік сплати пайового внеску замовника будівництва об`єкту архітектури на розвиток інженерно-транспортної соціальної інфраструктури м. Ірпінь на 2017 рік:

січень - 100 000,0 грн.;

березень - 78 116,82 грн.

Даний графік підписаний уповноваженими представниками сторін без заперечень.

Виконавчим комітетом Ірпінської міської ради повідомлялось відповідачу про наявність заборгованості та обов`язковість сплатити заборгованість по договору Про залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпеня, а саме листами від 11.09.2018 р. № 01-24/2823 та від 19.11.2018 р. №01-24/3766.

Станом на день подачі позову до суду заборгованість ОСОБА_1 за договором №138 «Про залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь» не погашено.

Заборгованість по сплаті пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної Інфраструктури м. Ірпінь за договором №138 від20.10.2016 року складає 178 116,82 грн.

Факт заборгованості відповідача зі сплати коштів пайової участі підтверджується розрахунком суми заборгованості за договором № 138 від20.10.2016 року складений відділом економіки Виконавчого комітету Ірпінської міської ради.

Відповідачу у відповідності до статті 625 ЦК України нарахована інфляційна складова в розмірі 38 013, 56 грн. та 3% річних у розмірі 5 343, 50 грн.

Станом на 14.11.2018 року сума боргу замовника будівництва об`єкту архітектури житлового будинку в АДРЕСА_1 по сплаті пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Ірпеня складає 178 116,82 грн. За порушення умов договору в частині строків сплати нарахована неустойка в розмірі 122 922,75 грн. ( у т.ч. пеня у розмірі 0,1% за кожен день прострочення - 110 454,57 грн., штраф 7% від суми боргу за прострочення понад 30 днів - 12 468,18 грн.). Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України Боржнику нарахована інфляційна складова в розмірі 38 013, 56 грн. та 3% річних у розмірі 5 343, 50 грн. Разом 344 396,64 грн.

У зв`язку з вищевикладеним, Позивач просив стягнути з ОСОБА_1 на користь виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області 344 396,64 грн., з них: 178 116,82 грн. - заборгованість по сплаті коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпеня; 122 922,75 грн. - неустойка; 38 013, 56 грн. - інфляційна складова та 3% річних у розмірі 5 343, 50 грн.; судовий збір в розмірі 5 165,95 грн.

В подальшому позивач збільшив розмір позовних вимог, просив стягнути з Відповідача 417 899, 93 грн., з них 178 116,82 грн. - заборгованість по сплаті коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпеня; 169 767,48 грн. - неустойка; 57 086,99 грн. - інфляційна складова та 3% річних у розмірі 12 928,65 грн. та судові витрати.

Представник позивача в судове засідання не з`явилась, до суду від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без її участі, заявлені вимоги вона підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином шляхом направлення повісток за місцем реєстрації, оголошенням на офіційному сайті Судової влади України відповідно до п.4 ч.8 ст.128 ЦПК України, причини неявки не повідомив, відзиву на позовну заяву не подав.

Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Так, судом встановлено, що відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності", порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвиткуінфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної Інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті (ч.2 ст.40 Закону).

Так, рішенням Ірпінської міської ради Київської області від 06.11.2014 р. № 4146-60-VI, затверджено Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва об`єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь (далі Положення).

Відповідно до п. 1.3 зазначеного Положення, пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію до міського бюджету (бюджет розвитку) коштів для створення і розвитку зазначеної Інфраструктури.

Пунктом 2.1 Положення встановлено, що величина пайової участі у розвитку інфраструктури визначається у договорі, укладеному Ірпінського міською радою з замовником будівництва об`єктів архітектури, з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта, визначеною з державними будівельними нормами, стандартами і правилами.

Частиною 9 статті 40 Закону № 3038-VI визначено, що договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію. Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін. Невід`ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

ОСОБА_1 звернувся до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради із заявою № Т11182.2 від 27.07.2016 р. з метою укладення договору про залучення коштів замовників будівництва об`єктів архітектури, що здаються в експлуатацію на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь по об`єкту будівництва АДРЕСА_1 .

Між виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області в особі міського голови Карплюка В.А. та «Замовником» було укладено договір № 138 від 20.10.2016 р. про залучення коштів замовників будівництва об`єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, (далі - Договір). Відповідно до п. 1.1. Договору, його предметом є участь Замовника у розвитку інженерно-транспортної І соціальної інфраструктури міста Ірпінь.

Згідно п.1.2 Договору, місце розташування об`єкта: АДРЕСА_1 . Цільове призначення об`єкта: зблокований житловий будинок квартирною площею 516,7 м2.

Пунктом 2.1. Договору визначено, що загальна вартість будівництва житлового будинку в АДРЕСА_1 розрахована відповідно до заяви Замовника, виходячи з опосередкованої вартості (згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.07.2016 р. №236) складає 516,7*8 618=4 452 920,60 грн. (в т.ч. ПДВ - 742 153,43 грн.).

Величина пайової участі (внеску) Замовника у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Ірпеня розраховується відповідно до Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності" та Положення визначається для Індивідуальних житлових будинків, загальною площею більше 400 м2 у розмірі 4 відсотка загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта.

Також, в зазначеному пункті договору сторони домовились, що для даної забудови величина пайового внеску складає: 4 452 920,60 х 4%= 178 116,82 грн.

Згідно п. 2.2. Договору, сплата коштів Замовником на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста здійснюється шляхом безготівкового перерахування в сумі - 178 116,82 грн. (сто сімдесят вісім тисяч сто шістнадцять грн. вісімдесят дві коп.) які Замовник зобов`язується сплатити згідно графіку, додаток до договору №1, але не пізніше, ніж до введення об`єкта в експлуатацію.

Згідно пункту 2.3. Договору сторони дійшли згоди, що за порушення строків сплати пайового внеску стягується пеня у розмірі 0,1% від нарахованої суми за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі 7% вказаної суми.

Відповідно до п.3.1.2 Договору, Замовник зобов`язується сплатити кошти на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь у розмірі, визначеному у п. 2.2. цього договору.

Замовником будівництва було отримано декларацію про початок виконання будівельних робіт (будівництво багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_1 ), яка зареєстрована інспекцією ДАБК Ірпінської міської ради 20.10.2016 року № КС083162941290.

Згідно п. 6.1. Договору, договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до виконання сторонами всіх своїх обов`язків за цим договором.

Сторонами 20.10.2016 р. складено графік сплати пайового внеску замовника будівництва об`єкту архітектури на розвиток інженерно-транспортної соціальної інфраструктури м. Ірпінь на 2017 рік:

січень - 100 000,0 грн.;

березень - 78 116,82 грн.

Даний графік підписаний уповноваженими представниками сторін без заперечень.

Виконавчим комітетом Ірпінської міської ради повідомлялось відповідачу про наявність заборгованості та обов`язковість сплатити заборгованість по договору Про залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпеня, а саме листами від 11.09.2018 р. № 01-24/2823 та від 19.11.2018 р. №01-24/3766.

Станом на день подачі позову до суду заборгованість ОСОБА_1 за договором №138 «Про залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь» не погашено.

Заборгованість по сплаті пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної Інфраструктури м. Ірпінь за договором №138 від20.10.2016 року складає 178 116,82 грн.

Факт заборгованості відповідача зі сплати коштів пайової участі підтверджується розрахунком суми заборгованості за договором № 138 від20.10.2016 року складений відділом економіки Виконавчого комітету Ірпінської міської ради.

Таким чином, Відповідачу у відповідності до статті 625 ЦК України нарахована інфляційна складова в розмірі 38 013, 56 грн. та 3% річних у розмірі 5 343, 50 грн.

Станом на 14.11.2018 року сума боргу замовника будівництва об`єкту архітектури житлового будинку в АДРЕСА_1 по сплаті пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної Інфраструктури м. Ірпеня складає 178 116,82 грн. За порушення умов договору в частині строків сплати нарахована неустойка в розмірі 122 922,75 грн. ( у т.ч. пеня у розмірі 0,1% за кожен день прострочення - 110 454,57 грн., штраф 7% від суми боргу за прострочення понад 30 днів - 12 468,18 грн.). Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України Боржнику нарахована інфляційна складова в розмірі 38 013, 56 грн. та 3% річних у розмірі 5 343, 50 грн. Разом 344 396,64 грн.

Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері будівництва визначені ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до яких, відповідно до п.1 статті віднесено організацію за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва реконструкції і ремонту об`єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, жилих будинків, а також шляхів місцевого значення.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається в договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і поза майданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахуванням не може перевищувати: 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта - для нежитлових будівель та споруд, 4 відсотка загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта - для житлових будинків.

Відповідно до п. 8 ст. 40 Закону, розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника проукладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об`єкта, з техніко-економічними показниками.

Відповідно до ст. 40 Закону, кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Кошти, отримані як пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, можуть використовуватися виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту.

Істотними умовами договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту є: розмір пайового внеску; терміни (графік) оплати пайового внеску; відповідальність сторін.

Невід`ємною частиною договору є розрахунок величини пайового внеску (участі) замовника у створення інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Відповідно до ст. 39 Закону, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, що належать до І-ІІІ категорій складності, та об`єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об`єкта до експлуатації.

Відповідно до п. 2 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів» від 13.04.2011 року № 461, прийняття в експлуатацію об`єктів, що належать до І-ІІІ категорії складності, та об`єктів, будівництво яких здійснено на підставі будівельного паспорта, проводиться шляхом реєстрації Державною архітектурно-будівельною інспекцією та її територіальними органами поданої замовником декларації про готовність об`єкта до експлуатації.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ГК України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів,договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Аналогічні приписи містить стаття 526 ЦК України, якою передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 527 ЦК України, боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.

За умовами ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Стаття 525 ЦК України передбачає, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно зі ст.ст. 610, 611 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), а у разі порушення зобов`язання, настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

При цьому, у відповідності до вимог ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» кошти, отримані як пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, можуть використовуватися виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту.

Таким чином, інтереси виконавчого комітету Ірпінської міської ради порушуються у зв`язку з тим, що ненадходження коштів пайової участі до місцевого бюджету перешкоджає виконанню місцевих програм та забезпеченню інтересів територіальної громади м. Ірпеня в частині створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

Згідно ст. 7 ГК України, відносини у сфері господарювання регулюються, цим Кодексом, законами України, нормативно-правовими актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також іншими нормативними актами.

Статтею 173 ГК України передбачено, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Відповідно до ч. 8 ст. 110 Цивільно-процесуального кодексу України, позови, що виникають з договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконанням цих договорів.

Згідно поданих доказів, з урахуванням норм чинного законодавства, суд приходить до висновку, що позовна заява знайшла своє підтвердження в повному обсязі.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. З огляду на викладене фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

На підставі ст.ст. 526, 530, 549, 553, 554, 1049, 1054 ЦК України, керуючись ст.ст. 4, 12, 81, 263-268 ЦПК України суд,-

в и р і ш и в :

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 на користь виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області (Київська область, м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-А, ЄДРПОУ 05408846) 417 899, 93 грн., з них 178 116,82 грн. - заборгованість по сплаті коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпеня; 169 767,48 грн. - неустойка; 57 086,99 грн. - інфляційна складова та 3% річних у розмірі 12 928,65 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 , на користь виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області (Київська область, м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-А, ЄДРПОУ 05408846) судові витрати в розмірі 5 165 грн. (п`ять тисяч сто шістдесят п`ять) грн. 95 коп.

Копію заочного рішення суду направити сторонам для відома.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги на протязі 30 днів. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: В.В. Кафтанов