
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2021 року м. Чернігів Справа № 620/5346/21
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Бородавкіної С.В.,
розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 , позивач) 24.05.2021 звернулась до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (далі – ГУПФУ в Чернігівській області), у якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить:
- визнати неправомірними дії відповідача щодо непроведення перерахунку пенсії відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та які враховуються для обчислення пенсії, що призначена їй з 14.05.2020, відповідно до частини другої статті 40 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2017-2019 роки, а саме: з 01.03.2019 в розмірі – 1,17 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», з 01.05.2020 - 1,11 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», з 01.03.2021 в розмірі – 1,11 установлений постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році»;
- зобов`язати відповідача відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» перерахувати пенсію, що призначена їй з 14.05.2020, відповідно до частини другої статті 40 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2017-2019 роки, а саме: з 01.03.2019 в розмірі – 1,17 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», з 01.05.2020 - 1,11 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», з 01.03.2021 в розмірі – 1,11 установлений постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, що виникне внаслідок цього перерахунку;
- визнати неправомірними дії відповідача щодо непроведення з 01.03.2021 індексації пенсії, що призначена їй відповідно до частини другої статті 40 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на виконання рішення Чернігівського окружного адміністративного суду у справі від 04.09.2020 №620/2316/20, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) працівників, зайнятих в галузях економіки України за три останні календарні роки, що передують року звернення з заявою про призначення пенсії, а саме за 2017, 2018, 2019 роки, з урахуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та які враховуються для обчислення пенсії, в розмірі 1,11, установлений постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році»;
- зобов`язати відповідача з 01.03.2021 розрахувати (проіндексувати) її пенсію, що призначена відповідно до частини другої статті 40 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на виконання рішення Чернігівського окружного адміністративного суду у справі від 04.09.2020 №620/2316/20, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) працівників, зайнятих в галузях економіки України за три останні календарні роки, що передують року звернення з заявою про призначення пенсії, а саме за 2017, 2018, 2019 роки, з урахуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та які враховуються для обчислення пенсії, в розмірі 1,11, установлений постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» та виплатити різницю між фактично отриманою та знов розрахованою (проіндексованою) пенсією;
- визнати неправомірними дії відповідача щодо включення до розрахунку її індивідуального коефіцієнту заробітної плати, що проводиться на підставі статті 24 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», 8 днів лютого місяця 2019 року, як повного місяця;
- зобов`язати відповідача виключити з розрахунку індивідуального коефіцієнту заробітної плати лютий місяць 2019 року, як повний місяць, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, що виникне внаслідок цього перерахунку.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач при переведенні її на пенсію відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058-IV ''Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування'' мав призначити її розмір, виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016-2018 роки, тобто показник середньої заробітної плати має враховуватись за три календарні роки, що передують року призначення нового виду пенсії відповідно до статті 40 вказаного Закону. При цьому, при призначенні (перерахунку) її пенсії відповідач має застосовувати коефіцієнт збільшення в розмірі 1,17, установлений постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124, з 01.05.2020 – 1,11 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251, а з 01.03.2021 в розмірі – 1,11 установлений постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році».
Також при розрахунку призначеної їй пенсії відповідач неправильно обчислив індивідуальний коефіцієнт заробітної плати позивача, а саме в порушення пункту 3 статті 24 Закону №1058 неправомірно включив лютий 2019 року в кількості 8 днів, як повний місяць.
Крім того, в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127, відповідач в 2021 році та з 01.03.2021 не проводив індексацію її пенсії.
Ухвалою суду від 03.06.2021 позивачу відмовлено у відкритті провадження в частині позовних вимог.
Ухвалою суду від 03.06.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Також установлено відповідачу 15-денний строк для подання відзиву на позов.
У встановлений судом строк відповідач подав відзив на позов, у якому просив відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог та зазначив, що пенсія позивачу виплачується з дотриманням вимог чинного законодавства та рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 04.09.2020 у справі №620/2316/20.
Від позивача надійшла відповідь на відзив, у якій ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити у повному обсязі.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУПФУ в Чернігівській області. З 31.10.2011 позивач отримувала пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». З 01.05.2020 ОСОБА_1 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 04.09.2020 у справі №620/2316/20, яке набрало законної сили 05.01.2021, зобов`язано ГУПФУ в Чернігівській області з 14.05.2020 призначити та розрахувати ОСОБА_1 пенсію, відповідно до частини другої статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) працівників, зайнятих в галузях економіки України за три останні календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме за 2017, 2018 та 2019 роки (а.с. 63-66).
Відповідно до листа відповідача від 04.02.2021 за №728-194/Л-02/8-2500, відділом перерахунків пенсій №1 Управління пенсійного забезпечення ГУПФУ в Чернігівській області з 14.05.2020 проведено позивачу перерахунок пенсії. За документами пенсійної справи, страховий стаж ОСОБА_1 складає 37 років 4 місяці 27 днів (врахований по 31.03.2019). Коефіцієнт страхового стажу, з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1%, становить 0,3733. Для обчислення пенсії врахована заробітна плата за даними персоніфікованого обліку з 1.09.2000 по 31.03.2019, яка визначена із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2017, 2018 та 2019 роки (а.с. 25-26).
При цьому, відповідно до листа ГУПФУ в Чернігівській області від 18.06.2020 №1748-1698/Л-02/8-2500/20, до проведеного з 14.05.2020 перерахунку, пенсія ОСОБА_1 обраховувалась із застосуванням коефіцієнтів збільшення 1,17 та 1,11 (а.с. 41-43).
Вважаючи, що відповідач виплачує пенсію з порушенням вимог чинного законодавства, ОСОБА_1 звернулась до суду з відповідним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.
Щодо незастосування відповідачем під час перерахунку пенсії ОСОБА_1 коефіцієнтів збільшення 1,17 та 1,11, суд зазначає таке.
Відповідно до вимог частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначаються Законом України від 9 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-IV; у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до статті 1 Закону №1058-ІV, пенсією є щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» установлено, що у 2019 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим цією постановою, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» у 2020 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. N 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році" (Офіційний вісник України, 2019 р., N 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11. Перерахунок пенсій, передбачений цим пунктом, проводиться з 1 травня 2020 року.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» установлено, що у 2021 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. N 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році" (Офіційний вісник України, 2019 р., N 19, ст. 663), проводиться з 1 березня із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.
З огляду на наведене, суд зазначає, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 має проводитись із врахуванням вказаних коефіцієнтів збільшення. Разом з тим, відповідно до матеріалів справи після переведення позивача в автоматичному порядку з 01.05.2020 на пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону №1058-IV, відповідач застосував коефіцієнт збільшення 1%. Вказаний коефіцієнт застосовується ГУПФУ в Чернігівській області і на момент звернення позивача до суду з даним позовом.
Враховуючи наведене, з метою відновлення порушеного права ОСОБА_1 , необхідно зобов`язати ГУПФУ в Чернігівській області провести перерахунок та виплату її пенсії із 01.05.2020 та із 01.03.2021 – із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.
Разом з тим, у задоволенні вимоги про зобов`язання відповідача провести перерахунок пенсії із 01.03.2019 із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17 необхідно відмовити, оскільки матеріалами справи підтверджується застосування ГУПФУ в Чернігівській області вказаного коефіцієнту.
Щодо позовної вимоги про визнання неправомірними дій відповідача щодо непроведення з 01.03.2021 індексації пенсії ОСОБА_1 , суд зазначає таке.
Відповідно до частини другої статті 42 Закону №1058-IV для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення. У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення. Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.
У матеріалах справи відсутні докази, що з 01.03.2021 на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» та відповідно до частини другої статті 42 Закону №1058-IV, при обчисленні ОСОБА_1 пенсії, застосовано коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11, як встановлено вказаною вище постановою.
З урахуванням наведеного вище, суд вважає, що необхідно зобов`язати ГУПФУ в Чернігівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії із проведенням індексації середньої заробітної плати (доходу) в Україні, яка застосовується для обчислення пенсії, у відповідності до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» із застосуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11, із врахуванням виплачених сум.
Щодо зобов`язання ГУПФУ в Чернігівській області виключити із розрахунку індивідуального коефіцієнта заробітку позивача лютого 2019 року як повного місяця, суд зазначає таке.
Відповідно до частини третьої статті 24 Закону №1058-ІV страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Тобто, Законом №1058-ІV передбачено вичерпний перелік обставин, за наявності яких можливо зарахувати до страхового стажу неповний місяць роботи як повний, а саме сплата особою за цей місяць страхових внесків у розмірі не менше мінімального.
Як вбачається із матеріалів справи та не заперечується відповідачем, розрахунок індивідуального коефіцієнта ОСОБА_1 здійснений із врахуванням заробітку за 8 днів лютого 2019 року (а.с. 31-36). Однак, наданими суду доказами не підтверджується сплата позивачем страхового внеску із заробітної плати за 8 робочих днів у лютому 2019 року у розмірі, не менше мінімального встановленого.
Нормою статті 24 Закону №1058-ІV також передбачено, що якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Разом з тим, докази того, що позивач здійснювала доплату до суми страхових внесків, відсутні.
За наведених обставин, суд погоджується із позицією ОСОБА_1 , що лютий 2019 року, як неповний місяць роботи, має бути виключений із розрахунку її індивідуального коефіцієнта.
Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що вимога позивача про зобов`язання відповідача виплатити різницю між фактично отриманою та призначеною пенсією є безпідставною, оскільки обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.
Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у звичайних законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.
При цьому, суд звертає увагу на те, що права позивача на час розгляду даної справи не порушені, оскільки такий перерахунок ще не проведено, а суд не може під час прийняття постанови вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце в майбутньому.
Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Враховуючи вищевикладене, з`ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 слід задовольнити частково.
Відповідно до частин першої та третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись статтями 227, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо непроведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії відповідно до частини другої статті 42 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», із урахуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та які враховуються для обчислення пенсії, із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2017-2019 роки, а саме: із 01.05.2020 - 1,11 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», із 01.03.2021 в розмірі – 1,11 установлений постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році».
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до частини другої статті 42 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», із урахуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та які враховуються для обчислення пенсії, із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2017-2019 роки, а саме: із 01.05.2020 - 1,11 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», із 01.03.2021 в розмірі – 1,11 установлений постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», із врахуванням раніше виплачених сум.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо непроведення ОСОБА_1 із 01.03.2021 індексації середньої заробітної плати (доходу) в Україні, яка застосовується для обчислення пенсії, у відповідності до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» із застосуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити із 01.03.2021 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії із проведенням індексації середньої заробітної плати (доходу) в Україні, яка застосовується для обчислення пенсії, у відповідності до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» із застосуванням коефіцієнту збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11, із врахуванням раніше виплачених сум.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо включення до розрахунку індивідуального коефіцієнта заробітної плати ОСОБА_1 лютого 2019 року, як повного місяця.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області виключити з розрахунку індивідуального коефіцієнта заробітної плати ОСОБА_1 лютий 2019 року.
У задоволенні решти позовних вимог – відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь ОСОБА_2 судові витрати в сумі 1210 (одна тисяча двісті десять) грн. 66 коп.
Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту. Апеляційна скарга, з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII ''Перехідні положення'' Кодексу адміністративного судочинства України, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 19 липня 2021 року.
Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (код ЄДРПОУ 21390940, вул. П`ятницька, 83-А, м. Чернігів, 14005).
Суддя С.В. Бородавкіна