
Справа № 420/7268/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул..Канатна,83, м.Одеса, 65107) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні ді,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за результатом якого позивач просить:
визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 10.03.2021 № 951060840000;
зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83), здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за вислугу років, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-XII, що діяв на час призначення пенсії, виходячи із розрахунку 80% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати начальника канцелярії помічника військового прокурора регіону, яка прирівняна до посади начальника відділу, згідно довідки Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону №21/104 від 11.12.2020 року без обмеження її граничного розміру, починаючи з 01.10.2020 року, з урахуванням раніше проведених виплат.
В обґрунтування позовних вимог, зокрема зазначено, що з грудня 2010 року позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси, є ветераном війни та інвалідом II групи та отримую пенсію на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в розмірі 80 відсотків з середнього заробітку з посади начальника канцелярії - помічника військового прокурора Південного регіону України. Відповідно до частини 1 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-XII від 05.11.1991 р., в редакції, що дiяла на час призначення мені пенсії, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинноп) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку. Вiдповiдно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року № 7 р(II)/2019, ст.ст. 81, 86 Закону України «Про прокуратуру» та у зв`язку з початком роботи Одеської обласної прокуратури (наказ Генерального прокурора від 08.09.2020 № 414) i підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам, 11 грудня 2020 року позивачу видано довідку № 21/104 про розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії за відповідною посадою-начальника відділу. 04 березня 2021 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про проведення перерахунку пенсії за вислугою років на підставі довідки Спеціалізованої прокуратури у військовій оборонній сфері Південного регіону №21/104 від 11.12.2020 року та в порядку, визначеному законом, чинним станом на час призначення пенсії, в розмiрi 80% без обмеження граничного розміру від суми середнього заробітку за посадою начальника- канцелярії помічника військового прокурора регіону, яка прирівняна до посади начальника відділу. Згідно наданої довідки Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону №21/104 від 11.12.2020 року, встановлено збільшений розмір заробітної плати начальнику канцелярії - помічнику військового прокурора регіону, яка прирівняна до посади начальника відділу Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону. За результатами розгляду моєї заяви щодо перерахунку пенсії з більшого заробітку, Управлінням пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області рішенням № 951060840000 від 10.03.2021 року (копія додається) позивачу відмовлено у проведенні перерахунку пенсії, у зв`язку з тим, що розмір його пенсії зменшується.
Вважаючи вказане рішення протиправним позивач звернувся до суду.
Ухвалою суду від 05.05.2021 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (ст. 262 КАС України).
29.03.2021 року від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, з огляду на який, відповідач зазначає, що перерахунок та виплату пенсії позивача здійснено на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду вiд 04.05.2020 по справі №420/2722/20 відповідно до довідки військової прокуратури Південного регіону України №18/96 від 18.03.2020 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій призначених згідно Закону України «Про прокуратуру», виходячи з розрахунку 80% без обмежень граничного розміру десятьма прожитковими мiнiмумами для осіб. Позивачу наразі виплачується пенсія в розмірі 36 180, 59 грн. Позивач звернувся до Головного управління з заявою №1815 від 04.03.2021 про перерахунок пенсії та довідкою №21/104 вiд 11.12.2020 виданою Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону обласною прокуратурою Рiшенням Головного управління №951060840000 (за вих. №377 вiд 10.03.2021) позивача повідомлено про відмову в перерахунку пенсії, з огляду на наступне. Перерахунок пенсiї з 01.10.2020 відбувається згідно з наказом Генерального прокурора вiд 08.09.2020 №414 «Про день початку роботи обласних прокуратур» 11.09.2020 визначено днем початку роботи обласних прокуратур, з зазначеної дати здійснюється оплата прокурорів обласних прокуратур та спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері (на правах обласних прокуратур) відповідно до ст. 81 Закону № 1697. Згідно п. 5 ст. 86 Закону № 1697 працівникам, які не мають вислуги років, передбаченої ч. 1 цієї статті, за наявності необхідного стажу роботи на посадах прокурорів, а також страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», після досягнення жінками віку, що на 5 років менше ніж пенсiйний вік, установлений ст. 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування пенсія призначається у розмірі, пропорційному кількості повних років роботи на прокурорських посадах, із розрахунку 60% місячної заробітної плати за відповідну вислугу років, передбачену ч. 1 цієї статі. Таким чином відповідач зазначає, що діяв в межах чинного законодавства.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзиву на позовну заяву, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 КАС України, судом встановлено наступні факти та обставини.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 , з грудня 2010 року перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси, є ветераном війни та інвалідом II групи та отримую пенсію на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в розмірі 80 відсотків з середнього заробітку з посади начальника канцелярії - помічника військового прокурора Південного регіону України.
Рiшенням Одеського окружного адміністративного суду від 04.05.2020 по справі №420/2722/20 задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії.
Визнано протиправним та скасовано рішення головного управління №840000 від 20.03.2020 про відмову в перерахунку пенсії позивачу, зобов`язано Головне управління здійснити з 20.03.2020 перерахунок та виплату без обмеження граничного розміру позивачу пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-XII (у редакції, що діяла на час призначення пенсії), виходячи з розрахунку 80% від суми місячної заробітної плати (грошового забезпечення) на підставі довідки військової прокуратури Південного регіону України №18/96 від 18.03.2020, та здійснити виплату з урахуванням вже отриманих виплат зобов`язано Головне управління виплатити позивачу різницю в пенсії за минулих 12 місяців. В задоволенні решти позовних вимог вiдмовлено.
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 24.06.2020 апеляційну скаргу Головного управління по справі №420/2722/20 залишено без задоволення. Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.05.2020 залишено без змін.
Відповідачем здійснено перерахунок та виплату пенсії позивача на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.05.2020 по справі №420/2722/20 відповіднодо довідки військової прокуратури Південного регіону України №18/96 від 18.03.2020 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій призначених згідно Закону України «Про прокуратуру», виходячи з розрахунку 80% без обмежень граничного розміру десятьма прожитковими мінімумами для осіб. Позивачу наразі виплачується пенсія в розмірі 36 180, 59 грн.
Вiдповiдно до Рiшення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року № 7 р(II)/2019, ст.ст. 81, 86 Закону України «Про прокуратуру» та у зв`язку з початком роботи Одеської обласної прокуратури (наказ Генерального прокурора вiд 08.09.2020 № 414) i підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам, 11 грудня 2020 року мені видано довідку № 21/104 про розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії за відповідною посадою - начальника відділу.
ОСОБА_1 04.03.2021р. звернувся до Головного управління з заявою № 1815 від про перерахунок пенсії та довідкою №21/104 від 11.12.2020 виданою Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону обласною прокуратурою.
Рiшенням Головного управління №951060840000 (за вих. №377 вiд 10.03.2021) позивача повідомлено про відмову в перерахунку пенсії.
Позивач вважає вказану відмову протиправною та звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли, суд зважає на таке.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 р., в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
У подальшому положення статті 50-1 Законом України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 р. втратили чинність, окрім частин 3, 4, 6 та 11, проте ці частини не стосувались питання проведення перерахунку пенсії, призначеної працівнику прокуратури, у зв`язку із підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.
Втрата чинності положень статті 50-1 Законом України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 р., зокрема, ч.18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 р., унеможливила проведення перерахунку пенсії на підставі цієї норми.
14.10.2014 року було прийнято Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ, окремі положення якого набрали чинності з 01.01.2015 року, а в цілому Закон набрав чинності 15.07.2015 року.
Частиною 20 статті 86 Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ (далі - Закон №1697-VІІ), в первісній редакції, передбачалось здійснення перерахунку призначених працівникам прокуратури пенсій у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права, на перерахунок.
Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року, який набрав чинності з 01.01.2015 року було змінено частину 20 статті 86 Закону №1697-VІІ та викладено її у наступній редакції: "20. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".
13.12.2019 року Конституційний Суд України прийняв рішення №7- р(ІІ)/2019, яким були визнані такими, що не відповідають Конституції України положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № №1697-VІІ зі змінами, якими передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 встановлено, що положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-УІІ зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
При цьому, пунктом 3 вказаного рішення Конституційного Суду України, установлено такий порядок його виконання:
- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-УІІ зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;
- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-УІІ підлягає застосуванню в первинній редакції:
"Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".
Конституційний Суд України в своєму рішенні констатував, що питання пенсійного забезпечення прокурорів, у тому числі умови та порядок перерахунку призначених їм пенсій, має визначати Верховна Рада України законом, а не Кабінет Міністрів України підзаконним актом, оскільки відповідно до частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення; судоустрій, судочинство, статус суддів; організація і діяльність прокуратури (пункти 6, 14).
Таким чином, підвищення заробітної плати працюючих працівників прокуратури та зміна чинного законодавства відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року тягне за собою перерахунок пенсії працівникам прокуратури відповідно до пенсійної справи.
Статтею ст.81 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що заробітна плата прокурора регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.
Відмовляючи у перерахунку пенсії, відповідач зазначив, що у зв`язку з перерахунком пенсії, розмір пенсії позивача зменшиться.
Суд зазначає, що після прийняття рішення Конституційним Судом України підвищення заробітної плати працюючих працівників прокуратури є безумовною підставою для здійснення перерахунку раніше призначених пенсій.
Згідно редакції частини 1 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», відповідно до якої позивачу призначалась пенсія, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
З огляду на викладене, пенсія за вислугу років позивачу була призначена довічно та виплачувалась весь цей час у розмірі 80% заробітної плати (грошового забезпечення).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що при перерахунку пенсії за вислугу років має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, відповідно до якої призначалась пенсія, тобто 80 %.
Правовий висновок з цього питання висловлено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019 року у справі № 240/5401/18, в якій зазначено, що процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. При цьому, вказано, що при перерахунку пенсії відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії.
За висновком Великої Палати Верховного Суду при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні, відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
З огляду на зазначену правову позицію, внесені зміни до ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року в частині, що стосуються розміру пенсії у відсотках, яка призначається за нормами цього Закону, в даному випадку до спірних правовідносин, які стосуються саме перерахунку пенсії, застосовуватись не можуть.
Суд погоджується з доводами позивача, що такі зміни до Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року стосовно зниження відсоткового розміру пенсії поширюються на прокурорів та слідчих органів прокуратури, яким пенсія призначена та виплачується саме за нормами цього Закону з дати набрання ним чинності.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 03.05.2018 у справі № 308/11498/16, в якій Суд на підставі ст.58 Конституції України, дійшов висновку, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратур має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у рішенні від 04.02.2019 у зразковій справі №240/5401/18, залишеному без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019 року, також вказав, що відсотки, які були визначенні при призначенні пенсії, повинні зберігатись і в подальшому при проведенні перерахунку.
Відповідно до п.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.16 чинного Закону України «Про прокуратуру», гарантією незалежності прокурора є його належне матеріальне, соціальне та пенсійне забезпечення.
При цьому, згідно з ч.14 ст.86 цього Закону, за пенсіонерами зберігаються пільги і гарантії соціального захисту, передбачені цим законом та іншими законодавчими актами.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що у спірних правовідносинах не можуть бути застосовані положення Закону, які призводять до звуження існуючих прав і свобод позивача.
Стосовно обмеження пенсії максимальним розміром суд зазначає таке.
Згідно положень абзацу 6 частини 15 статті 86 Закону України "Про прокуратуру (в редакції Закону України від 02 березня 2015 р. №213-VIIІ і Закону України №911-VIII від 24 грудня 2015 р.), максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Однак, згідно пункту 2 Прикінцевих Положень Закону України від 02 березня 2015 р. №213-VIIІ порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) встановлений цим Законом, стосується саме працюючих пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.
Позивач не є працюючим пенсіонером, а тому на нього не можуть розповсюджуватись норми Закону України від 02 березня 2015 р. №213-VIIІ про порядок виплати пенсій.
У свою чергу, відповідно до п. 1 та 2 Прикінцевих положень Закону України № 911-VIIІ від 24 грудня 2015 р., цей Закон набрав чинності з 1 січня 2016 року. Дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.
Тобто, вказаним законом внесено зміни до ч.15 ст.86 Закону України Про прокуратуру №1697-УІІ від 14.10.2014 року та визначено, що до пенсій, які призначаються за вказаним Законом №1697-VII з 01.01.2016 року застосовуються обмеження її максимальним розміром.
Разом з тим, пенсія позивачу була призначена відповідно до Закону України Про прокуратуру від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ в редакції, яка не містила жодних положень щодо обмеження розміру пенсій, які призначаються.
З огляду на викладене на позивача не можуть розповсюджуватись норми Закону України №911-VIII від 24 грудня 2015 р.
Відповідно до частин 2, 3 статті 22, частини 1 статті 64 Конституції України, конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно з ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Положення Закону України Про прокуратуру від 14.10.2014 №1697-VII в частині обмеження пенсії максимальним розміром стосуються саме призначення пенсій особам згідно з вказаним Законом. Норми Закону №1697-VII не можуть застосовуватись до правовідносин, які виникли до набрання ним чинності, оскільки вказаний Закон поширює свою дію на прокурорів та слідчих органів прокуратури, яким пенсія призначена та виплачується саме за нормами цього Закону з дати набрання ним чинності.
Також слід зазначити, що у ч.20 ст.86 Закону України Про прокуратуру № 1697-VII, яка визначає порядок та підстави перерахунку пенсій, не міститься жодних посилань на обмеження пенсії максимальним розміром при здійсненні її перерахунку.
Відповідно до ст.22 Конституції України звуження та обмеження змісту й обсягу існуючих прав і свобод шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається.
У рішенні Конституційного Суду України від 22 травня 2018 року №5-р/2018 зазначено, що положення частини 1 статті 22 Конституції України необхідно розуміти так, що при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих конституційних прав і свобод людини, якщо таке звуження призводить до порушення їх сутності. Зміст права громадян на соціальний захист, гарантований ст. 46 Конституції України, узгоджується із її приписами, за якими, зокрема, людина її життя і здоров`я, честь і гідність визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (ч. 1 ст. 3); кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (ст. 48). На думку Конституційного Суду України, держава виходячи з існуючих фінансово-економічних можливостей має право вирішувати соціальні питання на власний розсуд. Держава не може вдаватися до обмежень, що порушують сутність конституційних соціальних прав осіб.
З огляду на зазначене, новий порядок призначенця та виплати пенсій, встановлений Законом України №1697-VIІ, не підлягає застосуванню до спірних правовідносин.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, згідно ч.1 ст.139 КАС України, суд присуджує позивачу всі здійснені ним документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 241-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул..Канатна,83, м.Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,- задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 10.03.2021 № 951060840000.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83), здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за вислугу років, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-XII, що діяв на час призначення пенсії, виходячи із розрахунку 80% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати начальника канцелярії помічника військового прокурора регіону, яка прирівняна до посади начальника відділу, згідно довідки Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону №21/104 від 11.12.2020 року без обмеження її граничного розміру, починаючи з 01.10.2020 року, з урахуванням раніше проведених виплат.
Рішення суду може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в місячний строк з дня отримання повного тексту судового рішення, в порядку п.15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя К.С. Єфіменко