
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу справи за підсудністю
19 липня 2021 року м. Київ № 320/7956/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області про визнання протиправним та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 05.07.2021 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області про визнання протиправним та скасування рішення Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області від 22.04.2021 № 80111500022347 про скасування посвідки на тимчасове проживання громадянину Республіки Корея – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою суду від 09.07.2021 забезпечено позов шляхом заборони Центральному міжрегіональному управлінню Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області вимагати від громадянина Республіки Корея – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здати посвідку, знятися з реєстрації місця проживання, виїхати за межі України до прийняття рішення у справі № 320/7956/21 та набрання ним законної сили.
У зв`язку з невідповідністю поданої позовної заяви вимогам процесуального закону, керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалою суду від 09.07.2021 позов залишено без руху з наданням позивачеві строку для усунення виявлених недоліків шляхом подання доказів реєстрації в установленому законом порядку за адресою, вказаною у позові або за іншою адресою.
На виконання вимог вищевказаної ухвали 16.07.2021 від позивача надійшло клопотання про передачу адміністративної справи № 320/7956/21 до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Обґрунтовуючи вказане клопотання позивач зазначив, що станом на день звернення з цим позовом до суду, органом, що здійснює реєстрацію місця проживання було примусово знято з реєстрації місця проживання позивача. Відтак станом на день звернення з позовом до суду, позивач не має зареєстрованого місця проживання в Україні.
З посиланням на положення статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з відсутністю зареєстрованого місця проживання вважає, що цю справу слід розглядати за місцезнаходженням відповідача – Окружним адміністративним судом міста Києва.
Розглядаючи подане клопотання суд виходив з такого.
Відповідно до статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
В силу вимог статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Як установлено судом, станом на день звернення з цим позовом до суду, а також станом на день подання клопотання про передачу справи за підсудністю позивач не має зареєстрованого місця проживання (перебування) в Україні.
Відтак, у даному випадку, застосуванню підлягають положення абзацу 2 частини першої статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України (територіальна підсудність справи за місцезнаходженням відповідача).
З позовної заяви та доданих до неї документів убачається, що місцезнаходженням відповідача є м. Київ (вул. Березняківська, буд. 4-А).
Відповідно до Указу Президента України від 16.11.2004 «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів», в системі адміністративних судів діє Київський окружний адміністративний суд. Однак, територіальна юрисдикція цього суду поширюється виключно на Київську область.
Ураховуючи наведене, суд дійшов висновку, що ця позовна заява за правилами територіальної підсудності не підсудна Київському окружному адміністративному суду, та повинна вирішуватись Окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ (за місцезнаходженням відповідача).
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з частинами шостою та восьмою статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги – після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 25, 29, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
адміністративну справу № 320/7956/21 передати за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги – після залишення її без задоволення.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), можливості вчинення передбачених цим Кодексом дій з використанням підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Шевченко А.В.