Постанова № 98392245, 06.07.2021, Заводський районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
06.07.2021
Номер справи
487/3254/21
Номер документу
98392245
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №487/3254/21

Провадження №3/487/1176/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.07.2021 Заводський районний суд м. Миколаєва у складі судді – Афоніної С.М., за участю секретаря судового засідання – Горохівського О.О., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Красенівка Чорнобаївського району Черкаської області, громадянина України, тимчасово не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 11.05.2021 серії ДПР18 №532463, 11.05.2021 о 02 год 35 хв. в м. Миколаєві Заводський район, пр. Центральний, 46 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 2108, д.н.з. НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння проводився на місці зупинки за допомогою газоаналізатора Drager, покази якого після проходження склали 2,05‰, з результатом водій згодний. Зазначеним, водій порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

06.07.2021 ОСОБА_1 надав до суду клопотання про закриття провадження по справі , у зв`язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Зазначивши, що 11.05.2021 о 01:45 год по пр. Центральному, 46, він був зупинений працівниками поліції та відносно нього складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП, постановою Центрального районного суду м. Миколаєва його визнано виним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП. При цьому, працівники поліції надали йому дозвіл на те, що щоб він доїхав за кермомп свогоу автомобіля до будинку, де він проживав, він не був відсторонений від керування, транспортний засіб тимчасово не був затриманий. 11.05.2021 о 02:45 годин його знову було зупинено працівниками поліції, відносно нього знову складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, суду пояснив, що 11.05.2021 близько 01:23 відносно нього вже було складено протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП, з яким він погодився. Після чого йому потрібно було автомобіль відвезти на стоянку, оскільки він не міг його залишити на тому місці де його зупинили поліцейські перший раз через поламаний замок дверей транспортного засобу. Крім того, зазначив, що після складання першого протоколу поліцейські його не відсторонили від керуванням транспортного засобу та сказали, що він через декілька хвилин може їхати. Вважав, що його двічі притягнули до адміністративної відповідальності за одне і теж правопорушення.

Заслухавши особу, що притягається до адміністративної відповідальності та дослідивши у судовому засіданні докази, суд приходить до наступного:

Згідно положень ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справі про адміністративне правопорушення є повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно ч. 1 ст. 130 КУпАП, до адміністративної відповідальності притягуються особи, які керують транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само особа, яка керує транспортним засобом, яка відмовляється від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до вимог п. 2.9а Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

У рішенні по справі «О Галлоран та Франціс» проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізував своє право володіння автомобілем та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.

Так, підстави та порядок виявлення у водіїв транспортних засобів алкогольного сп`яніння, а також направлення водіїв для проведення огляду з метою виявлення стану наркотичного сп`яніння, передбачені статтею 266 КУпАП, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом МВС України, МОЗ України від 9 листопада 2015 року №1452/735 (далі - Інструкція №1452), та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 (далі Порядок №1103).

Ознаками алкогольного сп`яніння є запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці (пункт 4 розділу І Інструкції №1452).

Відповідно до пункту 1 розділу Х Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 7 листопада 2015 року №1395 (далі Інструкція №1395) водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Відповідно до частини 1 статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (стаття 252 КУпАП).

Відповідно до ч. 2, 3 ст. 266 КУпАП Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Судом встановлено та особою, що притягається до адміністративної відповідальності в судовому засіданні не заперечувалося, що 11.05.2021 о 02 годині 35 хвилин ОСОБА_2 керував транспортним засобом ВАЗ 2108, д.н.з. НОМЕР_2 , рухався в м. Миколаєві по пр. Центральному та був зупинений біля буд. №46.

Водію в установленому законом порядку на місці зупинки було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння із застосуванням спеціального приладу Drager, на який той погодився. Результат тесту склав 2.05‰, водій з ним погодився, тому відмовився проїхати в медичний заклад

В результаті чого працівниками поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення ДПР18 №532463, в якому зазначено, що 11.05.2021 о 02 год 35 хв. в м. Миколаєві Заводський район, пр. Центральний, 46 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 2108, д.н.з. НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння проводився на місці зупинки за допомогою газоаналізатора Drager, покази якого після проходження склали 2,05‰, з результатом водій згодний. Зазначеним, водій порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Вказаний протокол складений за встановленою формою з урахуванням всіх вимог, передбачених ст. 256 КУпАП, а також Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 7 листопада 2015 року №1395.

Протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 підписав, без зауважень.

Вищевикладене зафіксовано на відеозаписах з нагрудного відеореєстратора патрульної поліції від 11.05.2021.

Таким чином, наведені письмові докази і переглянутий відеозапис узгоджується із змістом протоколу та свідчать про те, що водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, що не заперечував і сам порушник ОСОБА_1 ..

Досліджені судом докази є належними, допустимими та достовірними, оскільки вони здобуті з додержанням процесуальної процедури, не суперечать фактичним обставинам справи і об`єктивно узгоджуються між собою, а їх сукупність є достатньою для прийняття рішення про справі щодо ОСОБА_1 .

Істотних порушень співробітниками поліції про оформленні відносно ОСОБА_1 матеріалів про адміністративне правопорушення положень ст. 256 КУпАП та Інструкції, судом не встановлено.

Посилання ОСОБА_1 на те, що його двічі притягнули до адміністративної відповідальності за одне і теж правопорушення, суд вважає безпідставним, враховуючи те, що відповідно до постанови Центрального районного суду м. Миколаєва від 23.06.2021, відносно ОСОБА_1 складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП, згідно якого 11.05.2021 о 01:23 год ОСОБА_1 керував т/з ВАЗ 2108 д.н. НОМЕР_3 по пр. Центральному, 67 , пройшов огляд на стан сп`яніння за допомогою алкотестора Драгер, результат якого склав 2,44%, чим порушив п. 2.9 а ПДР України, оскільки керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.

Після складення вище вказаного протоколу, ОСОБА_1 , достовірно знаючи, що перебуває у стані алкогольного сп`яніння, знову продовжив керування т/з ВАЗ 2108 д.н. НОМЕР_3 , був зупинений працівниками поліції по пр. Центральному, 46 в м. Миколаєві 11.05.2021 о 02:35 годин, пройшов огляд на стан сп`яніння за допомогою алкотестора Драгер, результат якого склав 2,05%, чим порушив п. 2.9 а ПДР України, оскільки керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.

До показів ОСОБА_1 відносно того, що він продовжив керування транспортним засобом з дозволу працівників поліції, суд ставиться критично, оскільки вони будь-якими доказами не підтверджуються та розцінюються як спроба останнього уникнути від відповідальності за скоєне правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 реалізуючи своє право керування транспортним засобом, тим самим погодився нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі, згідно встановлених норм закону України, враховуючи рішення Європейського суду з прав людини у складі його Великої Палати по справі «О Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007.

З врахуванням наведеного вважаю, що вина ОСОБА_1 у порушенні п. 2.9а ПДР України та вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, за обставин встановлених судом, підтверджена в повному обсязі.

Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.

Відповідно до ст. 33, 34 КУпАП при накладені адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

З врахуванням скоєного, враховуючи особу ОСОБА_1 та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, характеру вчиненого правопорушення та ступеню його суспільної небезпеки, вважаю за необхідне застосувати до останнього адміністративне стягнення, визначене санкцією інкримінованої статті у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн.

Керуючись статтями 283-284, 289, 294 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень (отримувач Миколаївське ГУК / Микол. обл. / 21081300, ЄДРПОУ 37992030, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок UA178999980000031114149014001, код класифікації доходів бюджету 21081300)з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454,00 грн. (чотириста п`ятдесят чотири гривні) в дохід держави (отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача 899998, рахунок отримувача UA798999980000031211256026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду через Заводський районний суд міста Миколаєва протягом десяти днів з дня її винесення.

Строк пред`явлення до виконання три місяця.

Суддя С.М. Афоніна