
Справа № 132/1658/21
3/132/981/21
ПОСТАНОВА
іменем України
13.07.2021р. м. Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Сєлін Є.В. розглянувши матеріали, які надійшли з Вінницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Львів Львівської області, українця, громадянина України, військовослужбовця військової служби за контрактом, заступника командира з озброєння – начальника технічної частини військової частини А1445, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий, за ч.2 ст.172-15 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 , проходячи військову службу за контрактом на посаді заступника командиру батальйону з озброєння – начальника технічної частини військової частини А1445, будучи військовою службовою особою, діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, в порушення вимог ст.ст.26, 58-59, 66-67 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України; ст.ст.1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України; п.6 Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 29.06.2005р. № 359; п.3.2.11 «Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України», затвердженого наказом Міністра оборони України від 06.07.1997р. №300 допустив недбале ставлення до військової, а саме не організував належний облік і зберігання зброї, керування діяльністю службою та складом РАО, а також перевірку у підрозділах здійснював формально, номерну перевірку стрілецької зброї поточного забезпечення, а також щорічне проведення інвентаризації зброї не організував, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Правопорушник в судове засідання не з`явився, надавши на адресу суду письмову заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, проти обставин викладених в протоколі не заперечував, свою вину у вчиненні правопорушення визнав.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст.ст.245, 280 КУпАП, суд повинен належним чином з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.172-15 КУпАП, адміністративним правопорушенням у даному випадку є недбале ставлення військової службової особи до військової служби.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст.172-15 КУпАП, полягає у суспільно небезпечній бездіяльності у вигляді недбалого ставлення до служби із суспільно небезпечними наслідками у вигляді істотної шкоди і причинним зв`язком між вказаними бездіяльністю і її наслідками.
Недбале ставлення до служби передбачає невиконання або неналежне виконання військовою службовою особою своїх службових обов`язків через недбале чи несумлінне ставлення до них.
Несумлінне ставлення до службових обов`язків характеризує об`єктивну сторону вчиненого і полягає в тому, що за наявності реальної можливості діяти так, як того вимагають інтереси служби, винний або взагалі не діє, або хоча і діє, але неналежним чином.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення б/н від 24.05.2021р. вбачається, що ОСОБА_2 , проходячи військову службу за контрактом на посаді заступника командиру батальйону з озброєння – начальника технічної частини військової частини А1445, будучи військовою службовою особою, діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, в порушення вимог ст.ст.26, 58-59, 66-67 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України; ст.ст.1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України; п.6 Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 29.06.2005р. №359; п.3.2.11 «Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України», затвердженого наказом Міністра оборони України від 06.07.1997р. №300 допустив недбале ставлення до військової, а саме не організував належний облік і зберігання зброї, керування діяльністю службою та складом РАО, а також перевірку у підрозділах здійснював формально, номерну перевірку стрілецької зброї поточного забезпечення, а також щорічне проведення інвентаризації зброї не організував, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Вказані обставини ОСОБА_2 підтвердив у письмовій заяві, зазначивши, що погоджується із обставинами викладеними в протоколі, вину у вчиненому визнає.
Отже, ОСОБА_2 будучи військовою службовою особою, допустив в умовах особливого періоду, недбале ставлення до військової служби, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні вказаного правопорушення в повному обсязі доведена матеріалами справи, а саме: протоколом про вчинення адміністративного правопорушення від 24.05.2021р.; витягами з наказів, витягом із Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, службовою характеристикою, актом службового розслідування, актом про перевірку ведення обліку та наявності пістолетів військової частини А1445 та іншими матеріалами.
Вище перелічені докази узгоджуються між собою, будь-яких сумнівів у їх належності, допустимості не має, в сукупності підтверджують вину ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Зазначені вище докази жодних сумнівів щодо їх достовірності та допустимості не викликають, оскільки вони отримані та оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.
У відповідності до ст.23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
За змістом ч.2 ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставини правопорушення, дані про особу, яка притягується до відповідальності, зокрема те, що ОСОБА_2 раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, обставини, що пом`якшують його відповідальність - визнання вини, а також відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність, докази наявні у матеріалах справи, суд дійшов до висновку про необхідність накладення на нього стягнення у мінімальних межах санкції статті. За своїм видом та розміром накладене на ОСОБА_2 стягнення сприятиме досягненню визначеній у ст.23 КУпАП меті адміністративних стягнень та відповідає принципу справедливої рівноваги між інтересами суспільства та необхідністю дотримання фундаментальних прав окремої людини.
ОСОБА_2 є учасником бойових дій, що підтверджено посвідченням серії НОМЕР_1 від 03.07.2015р., а тому відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 172-15, 221, 283-284, 287, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста сорока п`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 2465грн.00коп. в дохід держави на рахунок (населений пункт: КАЛИНIВСЬКИЙ РАЙОН/М.КАЛИНIВКА Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції ОТРИМУВАЧ: ГУК у Він.обл./м.Калинівка/21081100 Код отримувача: (ЄДРПОУ) 37979858 Банк отримувача: КазначействоУкраїни(ел.адм.подат.) Номер рахунку (IBAN) UA978999980313060106000002776 Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Калинівський районний суд Вінницької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя