
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2021 р. Справа № 520/5154/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхової О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "Агротрек" (вул. Центральна, буд. 41-Б, с. Надеждине, Близнюківський район, Харківська область, 64813, код ЄДРПОУ 39398667) до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (вул. Грушевського, буд. 12/2, м. Київ, 01008, код ЄДРПОУ37508596) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, у якому, з урахуванням уточнень, просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення, оформлене протоколом №1 від 30.10.2020 засідання Комісії відповідача, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, суб`єкта владних повноважень, в частині про відмови у включенні позивача Фермерського господарства «Агротрек» до Переліку фермерських господарств - одержувачів дотації за утримання корів;
- зобов`язати Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повторно розглянути подані 25.09.2020 позивачем, Фермерським господарством «Агротрек», заявку та пакет документів для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напрямку продуктивності за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств», які були зареєстровані в системі електронного документообігу Мінекономіки 28.09.2020 за №07/89778-20;
- стягнути з відповідача судовий збір на користь позивача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що позивачу було неправомірно відмовлено у включенні Фермерського господарства «Агротрек» до Переліку фермерських господарств - одержувачів дотації за утримання корів лише з формальних підстав, які не могли вплинути на отримання дотації. Протокол Комісії №1 від 30.10.2020 не містить жодних підстав, передбачених Порядком № 106 про те, що Фермерське господарство «Агротрек» не мало права на отримання дотації. Відповідачем були порушені права та інтереси позивача, та законне право на отримання дотації по-перше, через неповернення документів, та як наслідок, неможливість усунення недоліків (в разі їх наявності) до завершення процедури для отримання дотацій. А по-друге, лише з формальних підстав, які не могли вплинути на отримання дотації. Позивач вважає дії відповідача такими, що суперечать приписам ст. 19 Конституції України, Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №106 від 07.02.2018, а рішення, оформлене протоколом №1 від 30.10.2020 засідання Комісії Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в частині відмови у включенні позивача Фермерського господарства «Агротрек» до Переліку фермерських господарств - одержувачів дотації за утримання корів - протиправним.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду відкрито спрощене провадження по даній справі в порядку, передбаченому ст. 262 КАС України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Від відповідача до суду надійшов відзив, в якому представник зазначив, що заперечує проти наведених у позовній заяві обставин та правових підстав позову, у повному обсязі не визнає позовні вимоги, вважає їх безпідставними та такими, що не відповідають нормам чинного законодавства України, а доводи та твердження, які в ній викладені є помилковими, безпідставними та не відповідають дійсним обставинам справи, з огляду на те, що Мінекономіки, отримавши від позивача 28.09.2020 заявку та пакет документів для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму продуктивності за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств», здійснив їх перевірку щодо відповідності обсягу та переліку, який визначений у пункті 6 Порядку, дійшов висновку про їх достатність для передачі Комісії. 30.10.2020 відбулося засідання Комісії та прийнято рішення, яке було викладено у Протоколі № 1 засідання Комісії. У зв`язку з недотриманням вимог пункту 11-3 Порядку ФГ «Агротрек» не було включено до переліку господарств, на які поширюється спеціальна бюджетна дотація на утримання корів молочного напряму продуктивності за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Таким чином, відповідачем не порушувався порядок розгляду заявки, рішення про відмову у включенні ФГ «Агротрек» до переліку господарств, на які поширюється спеціальна бюджетна дотація на утримання корів молочного напряму продуктивності за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств», прийняте згідно вимог чинного законодавства, тому у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
У відповіді на відзив, позивач не погоджується з позицією відповідача, вважає її помилковою та такою, що не відповідає чинному законодавству та обставинам справи з огляду на те, що відповідачем було порушено законне право позивача на отримання дотацій через не розгляд у встановленому законом порядку вчасно поданої та зареєстрованої заявки, а неповернення документів спричинило неможливість усунення будь-яких недоліків документів (в разі їх наявності) до завершення процедури отримання дотацій. Відповідач порушив норми пункту 11-3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 07.02.2018. Порушення відповідачем строку на повернення документів та надсилання на адресу позивача листів вже після завершення строку для подання заявок, безумовно вплинуло на можливість усунення позивачем недоліків (в разі наявності недоліків) таких документів та подання їх у належний строк до 01 жовтня, що є обмеженням прав позивача на отримання дотації. Листи Мінекономіки за № 2901-06/69633-09 від 23.11.2020 та № 2912-06/9867-07 від 16.02.2021, як і Протокол Комісії Мінекономіки №1 від 30.10.2020, не містять жодних відомостей про те, що ФГ « Агротрек» не мало права на отримання дотації. Зі змісту цих листів вбачається, що подана заявка позивача саме не була розглянута в установленому законом порядку та позивачу було відмовлено у розгляді заявки лише з формальних підстав, які не могли вплинути на отримання дотації.
У запереченнях на відповідь на відзив відповідач наголошує на тому, що діяв у суворій відповідності до норм чинного законодавства України. Зазначає, що зі змісту позовної заяви та відповіді на відзив вбачається, що позивач намагається безпідставно звинуватити відповідача в порушенні свого права, при цьому залишає поза увагою те, що саме ним під час подання заявки було долучено старий витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою від 30.06.2015, тобто містить неактуальні відомості на дату та час їх подання.
Дослідивши матеріали справи, подані сторонами документи, судом встановлено наступне.
Позивач, Фермерське господарство «Агротрек», відповідно до організаційно-правової форми є Фермерським господарством, дата державної реєстрації 17.09.2014, утримує корів молочного напрямку продуктивності та одним із видів його діяльності є розведення великої рогатої худоби молочних порід. У користуванні позивача перебувають землі сільськогосподарського призначення.
25.09.2020 Фермерське господарство «Агротрек» відповідно до Порядку №106 подав до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України заявку за формою, затвердженою наказом Мінекономіки №1391 від 24.07.2020 та пакет документів для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напрямку продуктивності за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств».
Вищезазначена заявка для отримання дотації за утримання корів з пакетом документів була отримана відповідачем 28.09.2020 та зареєстрована в системі електронного документообігу відповідача від 28.09.2020 за №07-89778-20.
30.10.2020 відбулось засідання Комісії Мінекономіки з надання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму продуктивності фермерському господарству, у власності якого перебуває від п`яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.
За результатами засідання Комісією прийнято рішення, яке викладено у Протоколі № 1 від 30.10.2020, відповідно до якого у зв`язку з недотриманням вимог п. 11-3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затверджений постановою КМУ від 07.02.2018 №106, не включено до Переліку фермерських господарств - одержувачів дотації за утримання корів 40 фермерських господарств, серед яких ФГ "Агротрек".
Листом від 23.11.2020 №2901-06/69633-09 Мінекономіки повідомило ФГ "Агротрек", що відповідно до пункту 6 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №106 (зі змінами), у наданому до Мінекономіки пакеті документів відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою, неактуальні на дату та час їх надання (пункт 57 постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1141 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», постанова Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 №1127 "про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"). Вказаний лист спрямований поштовим зв`язком на адресу ФГ "Агротрек" 22.12.2020, що підтверджується поштовим штемпелем на конверті.
13.01.2021 ФГ "Агротрек" з метою усунення недоліків, вказаних у листі Мінекономіки від 23.11.2020 №2901-06/69633-09, направило на адресу відповідача додаткові відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
23.02.2021 відповідачем направлений ФГ "Агротрек" лист від 16.02.2021 №2912-06/9867-07 стосовно додаткового пакету документів на отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму продуктивності, який надійшов до Мінекономіки та зареєстрований в системі електронного документообігу від 25.01.2021 №0789778/1-21, яким повідомлено позивача про те, що відповідно до абзацу 2 пункту 11 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №106 (зі змінами, для отримання дотації за утримання корів фермерські господарства подають до Мінекономіки документи до 01 жовтня. Додаткові відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою, від ФГ «Агротрек» надійшли до Мінекономіки 25.01.2021. Відповідно до абзацу 9 пункту 11-3 Порядку, заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання не розглядаються. В поточному бюджетному році ФГ «Агротрек» може звернутися з відповідним пакетом документів отримання бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму продуктивності у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №106 (зі змінами).
Не погоджуючись з вказаними діями та рішенням відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За правилами частини першої статті 20 Бюджетного кодексу України №2456-VI від 08.07.2010, у бюджетному процесі програмно-цільовий метод застосовується на рівні державного бюджету та на рівні місцевих бюджетів.
Особливими складовими програмно-цільового методу у бюджетному процесі є бюджетні програми, відповідальні виконавці бюджетних програм, паспорти бюджетних програм, результативні показники бюджетних програм (частина друга статті 20 Бюджетного кодексу України).
Бюджетні програми формуються головними розпорядниками бюджетних коштів під час підготовки пропозицій до Бюджетної декларації (прогнозу місцевого бюджету) та складання бюджетного запиту з урахуванням планів діяльності на середньостроковий період, прогнозних та програмних документів економічного і соціального розвитку (частина третя статті 20 Бюджетного кодексу України).
За приписами частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України, за бюджетними програмами, здійснення заходів за якими потребує нормативно-правового визначення механізму використання бюджетних коштів, головні розпорядники коштів державного бюджету розробляють проекти порядків використання коштів державного бюджету (в тому числі за бюджетними програмами, вперше визначеними законом про Державний бюджет України) та забезпечують їх затвердження протягом 30 днів з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України. За рішенням Кабінету Міністрів України (у формі протокольного рішення) порядки використання коштів державного бюджету затверджуються Кабінетом Міністрів України або головним розпорядником коштів державного бюджету за погодженням з Міністерством фінансів України. Про затвердження таких порядків інформується Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.
Постановою Кабінету Міністрів України №106 від 07.02.2018 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (далі - Порядок №106).
Згідно із п. 1 Порядку №106 цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників”, які спрямовуються на фінансову підтримку розвитку фермерських господарств (далі - бюджетні кошти).
Відповідно до п. 2 Порядку №106 в редакції на час виникнення спірних правовідносин головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.
Фінансова підтримка надається одержувачам за такими напрямами: спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного напряму продуктивності фермерському господарству, у власності якого перебуває від п`яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства. (далі - дотація за утримання корів) (пункт 5 Порядку №106 в редакції на час виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 11-3 Порядку №106 в редакції на час виникнення спірних правовідносин визначено, що спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного напряму продуктивності надається на безповоротній основі фермерському господарству, у власності якого перебуває від п`яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну станом на 1 серпня поточного року корову в розмірі 5000 гривень але не більше 250000 гривень (далі - дотація за утримання корів).
Для отримання дотації за утримання корів фермерські господарства до 1 жовтня (станом на 1 серпня поточного року) подають до Мінекономіки, крім документів, передбачених у пункті 6 цього Порядку, за винятком абзацу одинадцятого пункту 6 цього Порядку, такі документи: заявку; довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком; витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий в установленому порядку.
Вчасно поданими вважаються заявка та документи, які надійшли до Мінекономіки та зареєстровані в системі електронного документообігу.
Документи, подані не в повному обсязі, повертаються фермерському господарству у п`ятиденний строк.
Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.
Комісія Мінекономіки до 25 жовтня поточного року на підставі поданих документів та інформації з Єдиного державного реєстру тварин визначає обсяг дотації за утримання корів за кожним фермерським господарством та формує перелік фермерських господарств - одержувачів дотації за утримання корів. Положення про комісію, її склад, форми заявки та реєстру затверджує Мінекономіки.
Судом встановлено, що позивач подав до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України документи для отримання дотацій, а саме:
- заявку для отримання дотації;
- статут;
- довідку про відкриття рахунків;
- довідку про відсутність простроченої заборгованості;
- фінансову звітність мікропідприємства;
- звіт про фінансові результати;
- витяг з Єдиного державного реєстру тварин з переліком наявних ідентифікованих та зареєстрованих тварин;
- витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права;
- договір оренди землі.
Зі змісту листа Мінекономіки від 23.11.2020 №2901-06/69633-09 вбачається, що підставою для повернення поданих позивачем документів являлося те, що витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно не відповідає актуальній даті подання документів.
З даного приводу суд зазначає, що як встановлено судом, 25.09.2020 СГФГ "Агротрек" надіслало до Міністерства заявку для отримання дотації на утримання корів. Заявка разом із доданими до неї документами надійшла на адресу відповідача 28.09.2020 та зареєстрована в системі електронного документообігу Міністерства аграрної політики та продовольства України 28.09.2020 за №07/89778-20.
Даного факту позивач не заперечує, проте вказує на порушення його законного права на отримання дотацій через невчасне повернення документів, та як наслідок, неможливість подання належних документів (усунення недоліків документів) до завершення процедури для отримання дотацій.
Суд погоджується з такими доводами позивача та зазначає наступне.
Відповідно до абзацу 8 пункту 11-3 Порядку №106 в редакції на час виникнення спірних правовідносин, документи, подані не в повному обсязі, повертаються суб`єкту господарювання у п`ятиденний строк.
Як вказано вище, документи для отримання дотацій надійшли до Міністерства та зареєстровані в системі електронного документообігу Мінекономіки 28.09.2020. Тобто, у разі виявлення факту подання заявником документів не в повному обсязі, такі документи підлягали поверненню 03.10.2020.
Натомість, лист відповідача про повернення документів датується 23.11.2020.
Тобто, суб`єкт владних повноважень порушив норми абзацу 8 пункту 11-3 Порядку №106 та не повернув позивачу документи у п`ятиденний строк, як передбачено Порядком №106.
Таким чином, позовна вимога про визнання протиправним та скасування рішення, оформленого протоколом №1 від 30.10.2020 засідання Комісії Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, в частині про відмови у включенні Фермерського господарства «Агротрек» до Переліку фермерських господарств - одержувачів дотації за утримання корів, підлягає до задоволення.
Щодо зобов`язальної частини позовних вимог, суд зазначає наступне.
З матеріалів справи вбачається, що лист Міністерства датований 23.11.2020 та був надісланий на адресу позивача 22.12.2020, тобто задовго після 01.10.2020 (закінчення терміну для подання документів).
Суд констатує, що порушення Мінекономіки строку для повернення документів та надіслання на адресу позивача листа про повернення документів вже після завершення строку для подання заявок, безумовно вплинуло на можливість усунення позивачем недоліків таких документів та подання їх у належний строк до 01.10.2020.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (частина перша статті 2 КАС України).
Поняття «ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб» включає в себе таке поняття, як «відновлення прав та інтересів».
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (далі ЄКПЛ або Конвенція) та Протоколи до неї є частиною національного законодавства України відповідно до статті 9 Конституції України як чинний міжнародний договір, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Ратифікація Конвенції відбулася на підставі Закону України №475/97-ВР від 17.07.1997; Конвенція набула чинності для України 11.09.1997.
За приписами статті 8 КАС України, суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» №3477-IV від 23.02.2006, суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Так, Європейський суд з прав людини у рішенні від 13.01.2011 (остаточне) по справі «ЧУЙКІНА ПРОТИ УКРАЇНИ» (CASE OF CHUYKINA v. UKRAINE) (Заява №28924/04) констатував: « 50. Суд нагадує, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов`язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює «право на суд», в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21 лютого 1975 року у справі «Голдер проти Сполученого Королівства» (Golder v. the United Kingdom), пп.2836, Series A№18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог пункту 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а нетеоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати «вирішення» спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні.
В даному випадку, задоволення позовної вимоги щодо зобов`язання відповідача прийняти та розглянути подані ФГ "Агротрек" 25.09.2020 документи для отримання дотацій за утримання корів, котра надається на безоплатній основі двічі на рік суб`єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, а право позивача на участь у процедурі виділення дотацій буде реалізовано.
За приписами статті 19 Конституції України від 28.06.1996 №254к/96-ВР, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідачем не доведено правомірності оскаржуваних дій в порядку статті 77 КАС України, а тому заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в сумі 2270 грн., сплачений відповідно до платіжного доручення від 29.03.2021 №61.
Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Фермерського господарства "Агротрек" (вул. Центральна, буд. 41-Б, с. Надеждине, Близнюківський район, Харківська область, 64813, код ЄДРПОУ 39398667) до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (вул. Грушевського, буд. 12/2, м. Київ, 01008, код ЄДРПОУ 37508596) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення, оформлене протоколом №1 від 30.10.2020 засідання Комісії Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, в частині відмови у включенні Фермерського господарства "Агротрек" до Переліку фермерських господарств - одержувачів дотації за утримання корів.
Зобов`язати Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повторно розглянути подані 25.09.2020 Фермерським господарством "Агротрек" заявку та пакет документів для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напрямку продуктивності за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств», які були зареєстровані в системі електронного документообігу Мінекономіки 28.09.2020 за №07/89778-20.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (вул. Грушевського, буд. 12/2, м. Київ, 01008, код ЄДРПОУ 37508596) на користь Фермерського господарства "Агротрек" (вул. Центральна, буд. 41-Б, с. Надеждине, Близнюківський район, Харківська область, 64813, код ЄДРПОУ 39398667) судові витрати у розмірі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Шляхова О.М.