
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зміну способу і порядку виконання судового рішення
16 липня 2021 року Справа № 480/930/19
Сумський окружний адміністративний суд у складі судді - Шаповала М.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення державної виконавчої служби у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Сумської міської ради про визнання відмови протиправною,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 13.05.2019 залишеним в силі постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 04.09.2019 та постановою Верховного суду від 14.06.2021 позов ОСОБА_1 до Сумської міської ради про визнання відмови протиправною задоволено частково. Визнано протиправною та скасовано відмову Сумської міської ради, викладену в рішенні від 19.12.2018 № 4384-МР, у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,1 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 . Зобов`язано Сумську міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 09.11.2017 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,1 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , та прийняти рішення у відповідності до норм Земельного кодексу України з урахуванням висновків суду. У задоволенні інших позовних вимог - відмовлено.
Вказане рішення набрало законної сили та 04.11.2019 Сумським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Сумської міської ради на користь ОСОБА_1 витрати на оплату судового збору в сумі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).
20.02.2021 від головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення державної виконавчої служби у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) до суду надійшла заява про зміну способу і порядку виконання рішення, в якій представник просив встановити порядок виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 04.11.2019 по справі № 480/930/19 в частині стягнення з Сумської міської ради на користь ОСОБА_1 витрати на оплату судового збору в сумі 768,40 грн з Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради (40009, м. Суми, вул. Садова, 33, код 40456009).
Заява обґрунтована тим, що рішення суду в даній справі в частині стягнення з Сумської міської ради на користь ОСОБА_1 витрати на оплату судового збору в сумі 768,40 грн з Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради не може бути виконано, оскільки згідно відповіді з ДФС України Сумська міська рада не має відкритих рахунків у банках та інших фінансових установах України. Також в Управлінні Державної казначейської служби України немає рахунків Сумської міської ради. Згідно Положення про Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, затвердженого рішенням Сумської міської ради № 1128-МР від 28.09.2016. Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради несе зобов`язання по сплаті коштів, стягнутих за судовими рішеннями з Сумської міської ради. Сумського міського голови по оплаті судового збору, виконавчого збору, витрат, пов`язаних з організацією та проведення виконавчих дій, штрафів та інших зобов`язань, які виникають в діяльності Департаменту.
Ухвалою від 12.07.2021 вищевказана заява призначена до розгляду у відкритому судовому засіданні на 16.07.201. Сторони у судове засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялись належним чином, представник заявника просив провести розгляд заяви без участі заявника та представника заявника. Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 13.05.2019 залишеним в силі постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 04.09.2019 та постановою Верховного суду від 14.06.2021 адміністративний позов ОСОБА_1 до Сумської міської ради про визнання відмови протиправною задоволено частково. Визнано протиправною та скасовано відмову Сумської міської ради, викладену в рішенні від 19.12.2018 № 4384-МР, у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,1 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 . Зобов`язано Сумську міську раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 09.11.2017 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,1 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , та прийняти рішення у відповідності до норм Земельного кодексу України з урахуванням висновків суду. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Сумської міської ради на користь ОСОБА_1 витрати на оплату судового збору в сумі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок). У задоволенні інших позовних вимог - відмовлено.
04.11.2019 Сумським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист щодо стягнення вказаних коштів. Боржником у даному виконавчому листі зазначено Сумська міська рада (майдан Незалежності, 2, м. Суми, Сумська область, 40000, код ЄДРПОУ 23823253).
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону "Про виконавче провадження" рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, визначений Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845.
Відповідно до п. 3 Порядку № 845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів.
Відповідно до ч. 2 п. 2 Порядку № 845 боржники - визначені в рішенні про стягнення коштів державні органи, розпорядники бюджетних коштів (бюджетні установи), а також одержувачі бюджетних коштів в частині здійснення передбачених бюджетною програмою заходів, на які їх уповноважено, які мають відкриті рахунки в органах Казначейства, крім рахунків із спеціальним режимом використання.
Згідно пункту 24 Порядку оригінал виконавчого документа подається для виконання до органу Казначейства, в якому обслуговується боржник.
Згідно відповіді з ДФС України Сумська міська рада не має відкритих рахунків у банках та інших фінансових установах України. Також в Управління Державної казначейської служби України немає рахунків Сумської міської ради.
Згідно Положення про Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, затвердженого рішенням Сумської міської ради № 1128-МР від 28.09.2016, Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради несе зобов`язання по сплаті коштів, стягнутих за судовими рішеннями з Сумської міської ради, Сумського міського голови по оплаті судового збору, виконавчого збору, витрат, пов`язаних з організацією та проведення виконавчих дій, штрафів та інших зобов`язань, які виникають в діяльності Департаменту.
Отже, суб`єктом владних повноважень, за рахунок коштів якого має бути відшкодовано позивачу підлягають відшкодуванню витрати по сплаті судового збору є Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради (40009, м. Суми, вул. Садова, 33, код 40456009).
Відповідно до ст. 378 КАС за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувана чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Враховуючи вищевикладене суд вважає за необхідне змінити порядок виконання виконавчого листа Сумського окружного адміністративного суду від 04.11.2019 у справі № 480/930/19 в частині стягнення з Сумської міської ради на користь ОСОБА_1 витрати по оплаті судового збору в сумі 768,40 грн. - з Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради (40009, м. Суми, вул. Садова, 33 код 40456009).
Керуючись ст. ст. 248, 256, 295, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення державної виконавчої служби у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) про зміну способу і порядку виконання судового рішення - задовольнити.
Змінити порядок виконання виконавчого листа Сумського окружного адміністративного суду від 04.11.2019 у справі № 480/930/19 в частині стягнення з Сумської міської ради (майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40030, код ЄДРПОУ 23823253) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) витрати по оплаті судового збору в сумі 768,40 грн - на Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради (40009, м. Суми, вул. Садова, 33, код ЄДРПОУ 40456009).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Суддя М.М. Шаповал