
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ОКРЕМА УХВАЛА
05 липня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/4166/20
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Шевяков І.С., розглянувши у письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства у справі №440/4166/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
18.06.2021 року до суду від ОСОБА_1 надійшла заява в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій він просив:
- визнати протиправними дії відповідача Головного управління ДФС у Полтавській області, які полягають у незазначенні у надісланій до ГУ ПФУ у Полтавській області довідці №100/16-97-08-27 від 01.04.2021 року раніше врахованих ОСОБА_1 , видів грошового забезпечення, а саме: надбавки "за службу на посадах слідчих понад 10 років - 20%", тобто 549,80 грн., надбавка "за особливо важливі завдання 50%", тобто 1855,58 грн. та "премію 62%", тобто 1620,68 грн., що призвело до неповного виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2020 року у справі № 440/4166/20, що набрало законної сили 08.02.2021 року.
- зобов`язати Головне управління ДФС у Полтавській області вжити заходи щодо усунення порушень норм діючого законодавства України, які виражаються в незазначенні у надісланій до ГУ ПФУ у Полтавській області довідці №100/16-97-08-27 від 01.04.2021 року раніше врахованих ОСОБА_1 видів грошового забезпечення, а саме: надбавка "за службу на посадах слідчих понад 10 років -20%", тобто 549,80 грн., надбавка "за особливо важливі завдання 50%", тобто 1855,58 грн., "премію 62%", тобто 1620,68 грн., що призвело до неповного виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2020 року у справі № 440/4166/20, що набрало законної сили 08.02.2021 року.
- з метою забезпечення виконання заходів щодо усунення порушень норм діючого законодавства України, які виражаються в умисному невиконанні судового рішення, встановити Головному управлінню ДФС у Полтавській області строк для надання звіту щодо виконання судового рішення - протягом п`яти календарних днів з дня набрання законної сили відповідної ухвали Полтавського окружного адміністративного суду.
В обґрунтування своєї заяви позивач зазначав, що з довідки ГУ ПФУ в Полтавській області від 19.03.2018 року вбачається, що при перерахунку пенсії з 01 липня 2016 року йому було враховано: надбавку "за службу на посадах слідчих понад 10 років - 20%", тобто 549,80 грн., надбавку "за особливо важливі завдання - 50%", тобто 1855,58 грн. та "премію - 62%", тобто 1620,68 грн. Наголошував, що у довідці, виданій ГУ ДФС у Полтавській області 01.04.2021 року №100/16-97-08-27, виплата зазначених надбавок та премії не врахована, а отже не буде врахована й пенсійним органом при проведенні перерахунку, що призведе до порушення його майнового права на отримання пенсійної виплати в належному розмірі. Отже, позивач вважав, що дії відповідача, які полягають у незазначенні у надісланій до ГУ ПФУ у Полтавській області довідці №100/16-97-08-27 від 01.04.2021 року раніше врахованих ОСОБА_1 пенсійним органом надбавок та премії при обчисленні пенсії надбавки "за службу на посадах слідчих понад 10 років - 20%", тобто 549,80 грн., надбавки "за особливо важливі завдання 50%", тобто 1855,58 грн. та "премії 62%", тобто 1620,68 грн., призвело до неповного виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13.10.2020 року у справі № 440/4166/20, що набрало законної сили 08.02.2021 року.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29.06.2021 заяву ОСОБА_1 в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною у справі у справі №440/4166/20 призначено до розгляду у порядку письмового провадження в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду. Зобов`язано Головне управління ДФС в Полтавській області надати інформацію щодо виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13.10.2020 року у справі №440/4166/20, а також докази на підтвердження виконання рішення суду.
25.01.2021 до суду від відповідача надійшли пояснення, у яких останній зазначав, що відповідно до абз. 7, п. 5 Постанови № 45, додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються. Вказував, що виплата надбавок "за виконання особливо важливих завдань" та "за службу на посадах слідчих органах" станом на момент виникнення права на перерахунок пенсії ОСОБА_1 , постановою КМУ від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та також Порядком виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 17.07.2018 року № 616, не передбачена та вони не виплачувались. Премії станом на березень 2019 також не виплачувались. Виходячи з вищевикладеного, відповідач вказував, що ГУ ДФС у Полтавській області рішення Полтавського кружного адміністративного суду від 29.10.2020 по справі №440/5064/20 за позовом ОСОБА_1 виконано в повному обсязі, а саме: довідку про розмір грошового забезпеченні перерахунку пенсії ОСОБА_1 підготовлено відповідно до вимог статті 47 та статті 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільни військової служби", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 7 зі зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премій, як вимагає п. 5 Постанови № 45.
Надаючи оцінку відповідним доводам сторін, суд зазначає наступне.
Згідно зі статтею 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до частини другої статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Згідно зі частиною третьою статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України, невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Аналогічні положення містить стаття 370 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Отже, обов`язковість виконання судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та однією з основних засад судочинства, визначених статтею 129-1 Конституції України, статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, статтями 14, 370 Кодексу адміністративного судочинства України.
Стаття 2 та частина четверта статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України встановлюють, що судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, а саме бути справедливим та неупередженим, своєчасно вирішувати спір у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно зі частиною першою статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 13.10.2020 у справі №440/4166/20 адміністративний позов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління ДФС у Полтавській області щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, відповідно до вимог статей 43 та 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії. Зобов`язано Головне управління ДФС у Полтавській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, відповідно до вимог статей 43 та 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів сім`ї" від 20.12.1991 №2011-ХІІ та з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Судом встановлено, що для перерахунку пенсії з 01.05.2016 пенсійному органу ГУ ДФС в Полтавській області направлено довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з такими складовими: оклад за військове звання; процентна надбавка за вислугу років; робота з таємними виробами, носіями, документами 15%, служба на посадах слідчих понад 10 років 20 %; надбавка за особливо важливі завдання 50%, премія 62 % /а.с. 54/.
У подальшому ГУ ДФС в Полтавській області на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13.10.2020 по справі № 440/4166/20 складено та подано до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку від 01.04.2021 №100/16-97-08-27 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, за посадою "заступник начальника УПМ - начальник слідчого відділу ПМ ДПА в Полтавській області" /а.с. 201/.
У вказаній довідці розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 становить: посадовий оклад - 9012,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням полковник - 1480,00 грн, надбавка за вислугу років 45% - 4721,40 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 1351,80 грн; всього 16 565,20 грн.
Суд зазначає, що грошові показники таких додаткових видів грошового забезпечення як "надбавка за особливості проходження служби", "надбавка за службу на посадах слідчих понад 10 років" та "премія" відсутні у зазначеній довідці станом на 05.03.2019.
Отже ГУ ДФС у Полтавській області під час оформлення довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 №100/16-97-08-27 від 01.04.2021 не враховано надбавку за виконання особливо важливих завдань (50%), надбавку за службу на посадах слідчих понад 10 років 20% та премію (62%), які бралися до уваги під час обчислення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 01.05.2016, що підтверджено протоколом за пенсійною справою №N/A3411 - ДПА від 19.03.2018 /а.с 35/, що, на думку заявника, є протиправним.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 13.10.2020 у справі №440/4166/20 встановлено, що з 05.03.2019 (дата набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/3858/18), виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а тому з цієї дати ОСОБА_1 має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ.
Отже оновлена довідка про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 підлягала складенню з урахуванням тих видів та розмірів грошового забезпечення, що були чинними саме станом на 05.03.2019.
Станом на 05.03.2019 була чинною постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Зокрема, постановою №704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови №704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу; доплата за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук з відповідної спеціальності; доплата за вчене звання військовослужбовцям; надбавка за спортивні звання військовослужбовцям; надбавка за почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, які мають почесні звання "заслужений" або "народний" (пункт 6 постанови №704).
При цьому підпунктом 2 пункту 5 постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Також суд бере до уваги, що форма довідка про розмір грошового забезпечення, передбачена додатком 2 до Порядку №45 ( до змін, внесених Постановою КМУ №103, які були визнані протиправними судовим рішенням у справі №826/3858/18) містила такі види грошового забезпечення: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за вислугу років, надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови, надбавка за почесне звання "заслужений" чи "народний", доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, надбавка за спортивні звання, премія.
Суд акцентує увагу на тому, що згідно з абзацом 7 пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (у редакції до внесення змін постановою КМУ №103, далі - Порядок № 45)) додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Суд зазначає, що пунктом 8 Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 № 1592 "Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби" установлено особам начальницького складу слідчих підрозділів податкової міліції за службу на посадах слідчих: щомісячну надбавку до окладів грошового утримання у розмірах: понад 3 роки - 10 відсотків, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25 відсотків.
При цьому постанова Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 № 1592 "Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби" втратила чинність 10.09.2013 на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 597 від 07.08.2013.
Отже, з моменту набрання чинності постанови КМУ №704 (01.03.2018), постанова Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 № 1592 "Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби" не може застосовуватися під час визначення розміру грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу податкової міліції, а тому надбавка за службу на посадах слідчих понад 10 років у розмірі 20% не може включатися до складу грошового забезпечення ОСОБА_1 , який був віднесений до осіб начальницького складу податкової міліції.
Також відповідно до письмових пояснень ГУ ДФС у Полтавській області, станом на березень 2019 року премія за відповідною посадою в ГУ ДФС у Полтавській області не нараховувалася та не виплачувалася.
За таких обставин, враховуючи те, що аналіз приписів пункту 5 Порядку №45 свідчить, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), а додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються, зважаючи на те, що станом на 05.03.2019 (дата, з якої виникли підстави для перерахунку пенсії позивача) постанова Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 № 1592 "Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби", якою передбачалася надбавка за службу на посадах слідчих понад 10 років, втратила чинність стосовно осіб рядового і начальницького складу податкової міліції, а умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу податкової міліції визначалися постановою КМУ №704, якою надбавка за службу на посадах слідчих понад 10 років не передбачалася, - зазначена надбавка, а також премія за відповідною посадою в ГУ ДФС у Полтавській області не нараховувалася та не виплачувалася, суд дійшов висновку, що ГУ ДФС у Полтавській області, невключивши надбавку за службу на посадах слідчих понад 10 років 20% та премію (62 %) до складу грошового забезпечення ОСОБА_1 , визначеного довідкою №100/16-97-08-27 від 01.04.2021, діяло правомірно.
З приводу наведених міркувань щодо підстав для включення до довідки для перерахунку пенсії премії за прирівняною посадою станом на 19.04.2019 року суд додатково вказує, що з огляду на правила врахування додаткових видів грошового забезпечення, встановлені пунктом 5 Порядку №45 (скасовані чи такі, що не виплачуються - не враховуються) ОСОБА_1 мав би право на включення до складу грошового забезпечення у спірну довідку премії. Однак ГУ ДФС в Полтавській області повідомило, що премія на вказану дату за прирівняною посадою не виплачувалася. У суду відсутні будь-які документальні дані, що могли б спростувати це твердження. У разі надання доказів того, що премія за прирівняною посадою все ж виплачувалася станом на березень 2019 року - суд мав би підстави вказати на обов"язок роботодавця включити відповідні суми до складу довідки про грошове забезпечення.
Відтак, за наявних фактичних даних підстав для визнання протиправними дій ГУ ДФС у Полтавській області у частині невключення надбавки за службу на посадах слідчих понад 10 років 20% та премії (62 %) до складу грошового забезпечення ОСОБА_1 , визначеного довідкою №100/16-97-08-27 від 01.04.2021, суд не вбачає.
Разом з тим, щодо невключення до складу грошового забезпечення з якого відбувається обчислення розміру пенсії ОСОБА_1 надбавки за особливо важливі завдання, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Зміни внесені постановою №103, зокрема, до додатку 2 до Порядку №45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.
Так, у формі такої довідки (додаток 2 до Порядку №45) наявна назва такого виду додаткового грошового забезпечення як "надбавка за особливо важливі завдання".
При цьому, постановою №704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови №704).
Поряд з цим згідно приписів наказу Міністерства фінансів України від 17.07.2018 №616, яким затверджено Порядок виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції, визначено, що грошове забезпечення осіб начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) складається з: посадового окладу; окладу за спеціальним званням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавок за вислугу років, за особливості проходження служби, за спортивне звання, за почесне звання, за виконання функцій державного експерта з питань таємниць, за службу в умовах режимних обмежень; доплати за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук; доплати за вчене звання; премій; одноразових додаткових видів грошового забезпечення: матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань; допомоги для оздоровлення.
Аналізуючи вищенаведені норми законодавства, суд звертає увагу, що хоча формально назва додаткового грошового забезпечення осіб начальницького складу податкової міліції і змінилася, суть такої надбавки не змінилася. До того ж, така надбавка виплачувалася особам начальницького складу податкової міліції станом на момент виникнення права на перерахунок пенсії ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 . А тому, відповідач мав включити її у довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , однак протиправно не вчинив таких дій, у зв`язку з цим рішення суду від 13.10.2020 у справі №440/4166/20 повністю не виконано.
З приводу заперечень ГУ ДФС в Полтавській області щодо того, що надбавка за виконання особливо важливих завдань і надбавка за особливості проходження служби є різними видами додаткового грошового забезпечення, суд вважає за необхідне вказати, що без урахування того чи є ці найменування різними, існуюча на березень 2019 року надбавка до грошового забезпечення за посадою, прирівняною тій, яку займав позивач, у будь-якому разі підлягає врахуванню та включенню в довідку.
Наказом Міністерства фінансів України від 17.07.2018 №616, яким затверджено Порядок виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції, передбачено безальтернативне існування в складі грошового забезпечення працівника податкової міліції надбавки за особливості проходження служби.
Суд відхиляє доводи ГУ ДФС в Полтавській області з посиланням на висновки Верховного Суду у постанові від 08.04.2020 у справі №712/12621/17 та у постанові від 29.04.2020 у справі №804/2809/18 адже правовідносини, що склалися в межах цих справ не є релевантними із правовідносинами в межах справи №440/4166/20.
З огляду на зроблені висновки, суд вважає заяву ОСОБА_1 в порядку статті 383 КАС України в частині невключення ГУ ДФС в Полтавській області до довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії надбавки за особливості проходження служби - обґрунтованою.
Наявні підстави для визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо неповного виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13.10.2020 у справі №440/4166/20, а саме в частині невключення надбавки за виконання особливо важливих завдань (особливості проходження служби) (50%) до складу грошового забезпечення ОСОБА_1 , визначеного довідкою №100/16-97-08-27 від 01.04.2021.
Щодо вимоги ОСОБА_1 зобов`язати Головне управління ДФС у Полтавській області вжити заходи щодо усунення порушень норм діючого законодавства України, які виражаються в незазначенні у надісланій до ГУ ПФУ у Полтавській області довідці №100/16-97-08-27 від 01.04.2021 року раніше врахованих ОСОБА_1 видів грошового забезпечення, а саме: надбавка "за службу на посадах слідчих понад 10 років -20%", тобто 549,80 грн., надбавка "за особливо важливі завдання 50%", тобто 1855,58 грн., "премію 62%", тобто 1620,68 грн., що призвело до неповного виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2020 року у справі № 440/4166/20, що набрало законної сили 08.02.2021 року, суд зазначає наступне.
Суд зауважує, що рішення суду у цій справі не містить зобов`язання Головного управління ДФС у Полтавській області видати довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з будь-яким числовим (грошовим) розміром додаткових видів грошового забезпечення. У свою чергу, така вимога заявника є передчасною, адже визначення розміру додаткового виду грошового забезпечення (надбавок) є обов`язком ГУ ДФС в Полтавській області, а не суду.
Крім того, у своїй заяві позивач просив суд зобов`язати ГУ ДФС в Полтавській області подати до суду звіт про виконання рішення. Однак суд зауважує, що ОСОБА_1 звернувся до суду в порядку, визначеною статтею 383 Кодексу адміністративного судочинства України. Натомість своє звернення заявою про встановлення судового контролю в своїй заяві не обґрунтовував.
Тому цю заяву, що розглядається, суд розцінює як таку, що подана в процедурі, встановленій статтею 383 КАС України.
Крім того, з огляду на висновки суду про наявність підстав для ухвалення окремої ухвали в цій справі, у суду наразі відсутні підстави вважати, що ГУ ДФС в Полтавській області буде ухилятися від виконання такої ухвали та в цілому від виконання рішення суду від 13.10.2020 у цій справі у повному обсязі.
Тому у встановленні відповідачу строку для подачі звіту суд відмовляє.
Відповідно до частини шостої статті 383 КАС України, за відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.
Згідно зі частиною першою вказаної статті, суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 14, 94, 243, 248, 249, 383 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною у справі №440/1767/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДФС в Полтавській області щодо невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13.10.2020 у справі №440/4166/20, що полягає в невключенні надбавки за особливості проходження служби до складу грошового забезпечення ОСОБА_1 , визначеного довідкою №100/16-97-08-27 від 01.04.2021.
Зобов`язати Головне управління ДФС в Полтавській області усунути причини та умови, що призвели до неповного виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13.10.2020 у справі №440/4166/20 - невключенні надбавки за особливості проходження служби до складу грошового забезпечення ОСОБА_1 , визначеного довідкою №100/16-97-08-27 від 01.04.2021.
Про результати розгляду та виконання цієї ухвали повідомити Полтавський окружний адміністративний суд протягом 30 днів після отримання окремої ухвали.
В іншій частині заяву ОСОБА_1 в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України у справі №440/4166/20 залишити без задоволення.
Окрема ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Окрема ухвала може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII.
Головуючий суддя І.С. Шевяков