
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
16 липня 2021 р. № 400/3465/20 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Біоносенко В. В., розглянув в порядку письмового провадження заяву про відстрочення виконання рішення в адміністративній справі
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , до відповідача:Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, вул. Мала Морська, 19,Миколаїв,54001, про:заява про відстрочення виконання судового рішення,ВСТАНОВИВ:
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 25.01.2021 позов позов ОСОБА_1 задоволено, визнано протиправною бездіяльність Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (код ЄДРПОУ 03194499) щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 2020 у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком; зобов`язано Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (код ЄДРПОУ 03194499) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 ) недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги.
На виконання вказаного судового рішення 25.02.2021 року судом видано виконавчий лист.
08.07.2021 від Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради надійшла заява про відстрочення виконання судового рішення по справі № 400/3465/20.
Ухвалою суду від 13.07.2021 призначено розгляд заяви про відстрочення виконання рішення суду в судовому засіданні на 16.07.2021 о 10:10 год.
В судове засідання представники сторін не з"явилися.
Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Частиною 4 ст. 378 КАС України передбачено, вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Тобто, як вбачається з вищезазначених норм, підставою для відстрочення виконання рішення суду є наявність виняткових обставин, що ускладнюють належне виконання рішення суду. В свою чергу, питання задоволення заяви сторони у справі про відстрочення вирішується судом в кожному конкретному випадку, виходячи з особливого характеру обставин справи, що унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення.
Представник заявника, обґрунтовуючи вищенаведену заяву, вказує, що підставою для відстрочення виконання рішення суду є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення суду або роблять його неможливим. Депатраментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради постійно направляються листи до Департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації щодо додаткової потреби в коштах для виконання судових рішень щодо виплати щорічної разової допомоги до 5 травня 2020 року, проте додаткові кошти не надходили.
З цього приводу суд зазначає, що відстрочення виконання рішення не звільняє боржника від його виконання, а лише його відтерміновує на певний час до настання певних обставин.
Із наявних матеріалів справи вбачається, що Департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради вживаються заходи для додаткового виділення коштів на виконання рішень зазначеної категорії, проте кошти так і не надходять, що унеможливлює виконання рішення.
З позиції відповідача вбачається, що відсутні будь-які конкретні обставини або події, з настанням яких пов`язується його можливість виконати судове рішення, а без цього відстрочення виконання судового рішення буде просто дозволом на його невиконання, що суперечить цілям та завданням адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні заяви про відстрочення виконання судового рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 248, 378 КАС України, суд –
УХВАЛИВ
1. Відмовити в задоволенні заяви про відстрочення виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 25.01.2021 р. у справі № 400/3465/20.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України.
3. Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання повного тексту.
Суддя В. В. Біоносенко