Рішення № 98363299, 06.07.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2021
Номер справи
380/8192/20
Номер документу
98363299
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2021 року справа №380/8192/20

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Крутько О.В.,

за участю секретаря судового засідання Шведа Б.В.,

представника відповідача Баїк Ю.П.

розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ,

ОСОБА_2 ,

ОСОБА_3 ,

ОСОБА_4

до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області

про визнання протиправними та скасування наказів, зобов`язання до вчинення дій

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 звернулись до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, у якому заявлено наступні позовні вимоги: визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 27.01.2020 № 13-1350/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_1 відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03); визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 27.01.2020 № 13-1357/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_2 відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03); визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 27.01.2020 № 13-1371/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_3 відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03); визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 27.01.2020 № 13-1407/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_4 відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ-01.03). Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Львівській області надати ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 дозволи на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Заводської сільської ради Буського району Львівської області за межами населених пунктів; зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Львівській області протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням у даній справі подати звіт про його виконання до суду.

В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначають, що ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 звернулися до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області із клопотаннями від 12.12.2019, у яких просили надати їм дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ – 01.03), які знаходяться на території Заводської сільської ради Буського району Львівської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 4620681700:05:000:0605. За результатами розгляду клопотань Головне управління Держгеокадастру у Львівській області видало: наказ від 27.01.2020 № 13-1350/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_1 відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою; наказ від 27.01.2020 № 13-1357/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_2 відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою; наказ від 27.01.2020 № 13-1371/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_3 відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою; наказ від 27.01.2020 № 13-1407/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_4 відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою. Всі відмови обґрунтовані тим, що земельні ділянки знаходяться в межах про інвентаризованого та зареєстрованого в ДЗК масиву (кадастровий номер 4620681700:05:000:0605, загальна площа 15,2802 га), який включено до переліку земельних ділянок, права на які буде виставлено на земельні торги Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області, та які відповідно до пункту 3 статті 136 Земельного кодексу України не можуть відчужуватися, передаватися у заставу, надаватися у користування до завершення торгів.

Позивач вважає, що відмова у наданні дозволу позивачу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є неправомірною, оскільки у наказі не наведено жодної з підстав, передбачених частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України. Заборона відчужувати та надавати у користування земельні ділянки розпочинається не з моменту включення цієї ділянки до переліку земельних ділянок, які виставлені на земельні торги, а з моменту коли конкретна земельна ділянка або права на неї вже виставлені на торги, тому ст. 136 ЗК України на вказану земельну ділянку не поширювалась. За результатами пошуку аукціонів або лотів з продажу земельних ділянок або прав на них, які знаходяться на території Заводської сільської ради Буського району Львівської області, жодних записів не знайдено, що, на думку представника позивача, свідчить про те, що земельна ділянка з кадастровим номером 4620681700:05:000:0605 на земельні торги взагалі не виставлялась. Позивачі зазначають, що відповідачем не доведено наявність фактичних та юридичних підстав для прийняття рішення про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, у якому покликається на ч.7 ст. 118 Земельного кодексу України, вказує, підставою для відмови у надані дозволу на розроблення проекту землеустрою може бути, зокрема невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів та інші підстави передбачені цією статтею. Земельні ділянки, які пропонуються позивачами для відведення, знаходяться на частині про інвентаризованого та зареєстрованого в ДЗК масиву, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 513 «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель» на виконання плану заходів, передбачених бюджетною програмою за КПКВК 2803030 «Проведення земельної реформи». У даних спірних правовідносинах земельна ділянка з кадастровим номером 4620681700:05:000:0605, загальна площа 15,2802 га, з якої по 2,0 га бажають отримати у власність позивачі, вже сформована шляхом її інвентаризації на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (ст. 57 Закону України «Про землеустрій»), затвердженої розпорядженням Буської районної державної адміністрації Львівської області від 15.11.2013 № 295. При цьому, частиною 6 ст. 79-1 Земельного кодексу України передбачено, що формування земельних ділянок шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок. Ні Земельним кодексом України, ні Законом України «Про Державний земельний кадастр», ні Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою КМ України від 17.10.2012 № 1051 не передбачено такої підстави для скасування державної реєстрації земельної ділянки (у даних спірних правовідносинах ділянки з кадастровим номером 4620681700:05:000:0605), як клопотання громадянина про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка є частиною уже сформованої земельної ділянки. Відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Відповідач також покликався на наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 15.12.2020 № 50-ОТГ «Про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність» та акту приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність від 15.12.2020, відповідно до яких земельний масив з кадастровим номером 4620681700:05:000:0605 площею 15,2802 га в межах якого позивачі бажають отримати дозвіл на розроблення документації із землеустрою, був переданий Буській міській раді (Буській територіальній громаді) у комунальну власність.

Ухвалою від 07.10.2020 відкрито загальне позовне провадження у адміністративній справі, підготовче засідання призначено на 19.11.2020.

19.11.2020 відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні до 24.12.2020.

24.12.2020 відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні до 04.02.2021.

04.02.2021 відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні до 16.03.2021.

16.03.2021 відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні до 20.04.2021.

20.04.2021 відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні до 18.05.2021.

18.05.2021 відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні до 08.06.2021.

08.06.2021 протокольною ухвалою закрито підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду на 06.07.2021.

Позивачем подано клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивачів.

Представник відповідача позовні вимоги підтримав з мотивів, наведених у відзиві на позовну заяву та додаткових поясненнях.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника відповідача, оцінивши докази, які мають значення для справи суд виходив з наступного.

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 звернулися до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області із клопотаннями від 12.12.2019, у яких просили надати їм дозволи на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства (код цільового призначення згідно КВЦПЗ – 01.03), які знаходяться на території Заводської сільської ради Буського району Львівської області за межами населених пунктів за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 4620681700:05:000:0605.

За результатами розгляду клопотань Головне управління Держгеокадастру у Львівській області видало:

наказ від 27.01.2020 № 13-1350/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_1 відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою;

наказ від 27.01.2020 № 13-1357/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_2 відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою;

наказ від 27.01.2020 № 13-1371/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_3 відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою;

наказ від 27.01.2020 № 13-1407/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_4 відмовлено у видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою.

Всі відмови обґрунтовані тим, що земельні ділянки знаходяться в межах проінвентаризованого та зареєстрованого в ДЗК масиву (кадастровий номер 4620681700:05:000:0605, загальна площа 15,2802 га), який включено до переліку земельних ділянок, права на які буде виставлено на земельні торги Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області, та які відповідно до пункту 3 статті 136 Земельного кодексу України не можуть відчужуватися, передаватися у заставу, надаватися у користування до завершення торгів.

Не погодившись з зазначеними наказами Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, позивачі звернулись до суду.

Відповідно до п. «а» ч. 3 ст. 22 Земельного кодексу України (редакція досліджуваного періоду), землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Згідно ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Згідно ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу (ч. 8 ст. 118 Земельного кодексу України).

Частинами 10 та 11 ст. 118 Земельного кодексу України встановлено, що відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що ними встановлені підстави, порядок, строки передачі земельної ділянки у власність громадян та органи, які уповноважені розглядати ці питання. Ці норми передбачають, зокрема, що для передачі земельної ділянки у власність зацікавлена особа звертається до відповідних органів із заявами для отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та для надання її у власність, за результатами розгляду яких визначені в ст. 118 ЗК України органи приймають одне з відповідних рішень.

Тобто, надання відповідного дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність є одним з етапів погодження і оформлення документів, які відповідно до вимог чинного законодавства є необхідними для прийняття компетентним органом рішення про набуття громадянами земель у власність.

У ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України визначено виключний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зокрема: невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 134 Земельного кодексу України, земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об`єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статтіЧастиною 2 ст. 134 Земельного кодексу України, визначено випадки, коли земельні ділянки державної або комунальної власності не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах).

Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3 ст. 136 Земельного кодексу України, організатор земельних торгів визначає перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами. Забороняється вносити до зазначеного переліку призначені під забудову земельні ділянки без урахування у випадках, передбачених законом, результатів громадського обговорення. У переліку зазначаються місце розташування (адреса) земельної ділянки, її цільове призначення (функціональне використання), площа, кадастровий номер, умови продажу.

Добір земельних ділянок державної чи комунальної власності, у тому числі разом з розташованими на них об`єктами нерухомого майна (будівлями, спорудами) державної чи комунальної власності, які або права на які виставляються на земельні торги, здійснюється з урахуванням затверджених містобудівної документації та документації із землеустрою, а також маркетингових досліджень, інвестиційної привабливості, звернень громадян та юридичних осіб щодо намірів забудови

Земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.

Проаналізувавши вищенаведені норми, суд прийшов до висновку, що віднесення земельної ділянки до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав на них на земельних торгах, є підставою для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення такої земельної ділянки.

Згідно оскаржуваних наказів підставою для відмови позивачам у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою було те, що земельна ділянка (кадастровий номер 4620681700:05:000:0605), яку позивачі виявили бажання отримати у власність для ведення особистого селянського господарства, включена до переліку земельних ділянок, права на які буде виставлено на земельні торги Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області у відповідності до ч. 3 ст. 136 Земельного кодексу України.

Проте, на підтвердження підстав прийняття наказів відповідачем не долучено жодних доказів включення вищезазначеної земельної ділянки до Переліку земельних ділянок, права на які буде виставлено на земельні торги Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області.

До матеріалів справи відповідачем долучено наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 15.12.2020 № 50-ОТГ «Про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність» та акту приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність від 15.12.2020, відповідно до яких земельний масив з кадастровим номером 4620681700:05:000:0605 площею 15,2802 га в межах якого позивачі бажають отримати дозвіл на розроблення документації із землеустрою, був переданий Буській міській раді (Буській територіальній громаді) у комунальну власність.

Серед переліку документів, який надавався при передачі земельної ділянки у комунальну власність також відсутнє рішення про включення земельної ділянки № 4620681700:05:000:0605 до Переліку земельних ділянок, права на які буде виставлено на земельні торги.

Таким чином оскаржувані накази від 27.01.2020 № 13-1350/16-20-СГ, від 27.01.2020 № 13-1357/16-20-СГ; від 27.01.2020 № 13-1371/16-20-СГ, від 27.01.2020 № 13-1407/16-20-СГ, прийнято безпідставно та необґрунтовано.

Що стосується покликання відповідача на вищезазначені докази передачі земельної ділянки у комунальну власність та відсутність у ГУ Держгеокадасту у Львівській області прав на розпорядження нею, суд зазначає наступне.

27.05.2021 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від 28.04.2021 № 1423-ІХ (надалі Закон № 1423-ІХ), яким Розділ X «Перехідні положення» Земельного кодексу України доповнено пунктом 24, відповідно до якого з дня набрання чинності цим пунктом землями комунальної власності територіальних громад вважаються всі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад, крім земель: а) що використовуються органами державної влади, державними підприємствами, установами, організаціями на праві постійного користування (у тому числі земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні державних лісогосподарських підприємств, та земель водного фонду, що перебувають у постійному користуванні державних водогосподарських підприємств, установ, організацій, Національної академії наук України, національних галузевих академій наук); б) оборони; в) природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення в межах об`єктів і територій природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, лісогосподарського призначення; г) зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи; ґ) під будівлями, спорудами, іншими об`єктами нерухомого майна державної власності; д) під об`єктами інженерної інфраструктури загальнодержавних та міжгосподарських меліоративних систем державної власності; е) визначених у наданих до набрання чинності цим пунктом дозволах на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, наданих органами виконавчої влади з метою передачі земельних ділянок у постійне користування державним установам природно-заповідного фонду, державним лісогосподарським та водогосподарським підприємствам, установам та організаціям, якщо рішення зазначених органів не прийняті.

Земельні ділянки, що вважаються комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст відповідно до цього пункту і право державної власності на які зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, переходять у комунальну власність з моменту державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки.

Інші земельні ділянки та землі, не сформовані у земельні ділянки, переходять у комунальну власність з дня набрання чинності цим пунктом.

З дня набрання чинності цим пунктом до державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки державної власності, що передаються у комунальну власність територіальних громад, органи виконавчої влади, що здійснювали розпорядження такими земельними ділянками, не мають права здійснювати розпорядження ними.

Відповідачем на дату розгляду справи не надано доказів реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку № 4620681700:05:000:0605.

При вирішенні позовних вимог, у яких позивачі просять Головне управління Держгеокадастру у Львівській області надати ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 дозволи на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Заводської сільської ради Буського району Львівської області за межами населених пунктів, суд враховує, що відповідно до вищенаведеного п.24 Розділу X "Перехідні положення» Земельного кодексу України відповідач не вправі здійснювати розпорядження такими землями.

Оскільки наведені обставини не були підставою для відмови позивачам у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території Заводської сільської ради Буського району, відповідачем не доведено підстав для прийняття оскаржуваних наказів, позов слід задовольнити частково, визнати протиправними і скасувати накази ГУ Держгеокадастру у Львівській області від 27.01.2020 № 13-1350/16-20-СГ, від 27.01.2020 № 13-1357/16-20-СГ, від 27.01.2020 № 13-1371/16-20-СГ, від 27.01.2020 № 13-1407/16-20-СГ та зобов`язати відповідача повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території Заводської сільської ради Буського району орієнтовний розмір земельної ділянки 2,0000 га із цільовим призначення для ведення особистого селянського господарства від 12.12.2019.

Позивачі не надали доказів понесення судових витрат у зв`язку з розглядом справи, тому такі розподілу не підлягають.

Суд не вбачає необхідності встановлення судового контролю шляхом подання до суду звіту про виконання судового рішення протягом десятиденного строку з моменту набрання законної сили рішенням суду.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10,13, 14, 72-77, 139, 241-247, 250 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задоволити частково

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 27.01.2020 № 13-1350/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розташованої на території Заводської сільської ради Буського району орієнтовний розмір земельної ділянки 2,0000 га із цільовим призначення для ведення особистого селянського господарства.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 27.01.2020 № 13-1357/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_2 відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розташованої на території Заводської сільської ради Буського району орієнтовний розмір земельної ділянки 2,0000 га із цільовим призначення для ведення особистого селянського господарства.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 27.01.2020 № 13-1371/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_3 відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розташованої на території Заводської сільської ради Буського району орієнтовний розмір земельної ділянки 2,0000 га із цільовим призначення для ведення особистого селянського господарства.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 27.01.2020 № 13-1407/16-20-СГ «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою», яким ОСОБА_4 відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території Заводської сільської ради Буського району орієнтовний розмір земельної ділянки 2,0000 га із цільовим призначення для ведення особистого селянського господарства.

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Львівській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території Заводської сільської ради Буського району орієнтовний розмір земельної ділянки 2,0000 га із цільовим призначення для ведення особистого селянського господарства від 12.12.2019.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду, з врахуванням гарантій встановлених пунктом 3 Розділу VІ «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 15.07.2021.

Суддя Крутько О.В.