
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про встановлення строку подання звіту)
15 липня 2021 року м. Житомир справа № 240/14914/20
категорія 112030500
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нагірняк М.Ф., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 21.10.2020 року по справі за його позовом до Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області Третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про стягнення коштів,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправними дії Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області щодо утримання з пенсії податку з доходу фізичних осіб та військового збору та стягнути з Державного бюджету України на його користь шляхом списання з Державного бюджету України з рахунку Державної казначейської служби України 61026,47 грн. шкоди, завданої законом, що визнаний неконституційним.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 21.10.2020 року позов задоволено, стягнуто з Державного бюджету України в особі Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі на користь ОСОБА_1 61026,47 грн. шкоди, завданої законом, що визнаний неконституційним, шляхом безспірного списання таких коштів державного бюджету.
Судові витрати ОСОБА_1 у вигляді судового збору в сумі 840,80 грн. підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі.
Рішення набрало законної сили відповідно до ухвали Сьомого апеляційного адміністративного суду від 10.02.2021р.
На підставі зазначеного рішення суд видав виконавчі листи № 3146 2021 р. № 3147 2021 р., для звернення їх до примусового виконання.
02.07.2021року на адресу Житомирського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 21.10.2020 року по справі № 240/14914/20.
Згідно з частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути заяву у письмовому провадженні.
Як зазначено в заяві ОСОБА_1 , Головним управлінням Державної казначейської служби України у Житомирській області його повідомлено про те, що виконавчі листи у справі № 240/14914/20 направлено для виконання до Державної казначейської служби України. Листом від 17.05.2021 №5-11-11/9990 Державна казначейська служба України відмовила у виконанні рішення суду зазначивши, що законодавством не визначено джерело та порядок відшкодування шкоди, завданої законом, що визнаний неконституційним.
Представник Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирській області заперечення на заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 21.10.2020 року до суду не подав.
Відповідно до ч.2, 3 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Таким чином, у суду відсутня належна інформація про стан виконання вказаного рішення Відповідачем у справі.
Зазначене свідчить про необхідність застосування механізму судового контролю за виконанням вказаного судового рішення.
За приписами ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 382 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 243, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Встановити строк подання звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі.
Управлінню Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області подати звіт про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 21.10.20 в адміністративній справі № 240/14914/20 за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області Третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про стягнення коштів, протягом 30 днів з дня отримання ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.Ф. Нагірняк