Рішення № 98360287, 08.07.2021, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
08.07.2021
Номер справи
910/13783/20
Номер документу
98360287
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

08.07.2021Справа № 910/13783/20За позовом Вільної первинної профспілки, Комунального закладу Львівської обласної ради « Львівський обласний протитуберкульозний диспансер »

до 1. Львівської обласної ради

2. Управління майном спільної власності Львівської обласної ради

про скасування рішення Львівської обласної ради №874 від 10.09.2019 та зупинення дії наказу Управління майном спільної власності Львівської обласної ради №71-3 від 03.03.2020

Суддя Пінчук В.І.

Секретар судового засідання Окуджава Г.Л.

Представники сторін:

Від позивача не з`явився

Від відповідача - 1 не з`явився

Від відповідача - 2 Горак Я.П. - предст.

Обставини справи:

Позивач - вільна первинна профспілка Комунального закладу Львівської обласної ради « Львівський обласний протитуберкульозний диспансер » звернулась до господарського суду м. Києва з позовом до відповідачів - Львівської обласної ради та Управління майном спільної власності Львівської обласної ради про скасування рішення Львівської обласної ради №874 від 10.09.2019 та зупинення дії наказу Управління майном спільної власності Львівської обласної ради №71-3 від 03.03.2020 р., як похідного від рішення №874 від 10.09.2020 р.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 31.03.2021 р. було відкрите провадження у справі № 910/13783/20, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначення підготовчого засідання на 13.05.2021 р.

Ухвалою від 08.06.2021 р. підготовче провадження було закрите і справа призначена до розгляду по суті на 08.07.2021 р.

03.06.2021 р та 05.07.2021 р. через канцелярію суду позивачем подані клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.

Також, 05.07.2021 р. та 07.07.2021 через канцелярію суду відповідачем - 1 подані клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача - 1 .

23.04.2021 р. через канцелярію суду відповідачем - 2 поданий відзив на позовну заяву.

У вказаному відзиві останній просить суд відмовити у задоволенні позову посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість.

30.04.2021 р. через канцелярію суду відповідачем - 1 поданий відзив на позовну заяву

У вказаному відзиві останній також просить суд відмовити у задоволенні позову посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 202 ГПК України справа розглядається без участі представника позивача та представника відповідача - 1, за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника відповідача - 2, суд -

ВСТАНОВИВ:

10.09.2019 р. відповідачем - 1 - Львівською обласною радою прийняте рішення № 874 « Про реорганізацію фтизіатричної служби у Львівській області »

Пунктом 1 вказаного рішення визначено: Припинити ( ліквідувати ) комунальний заклад Львівської обласної ради « Львівський обласний протитуберкульозний диспансер » шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради « Львівський регіональний фтизіопульмологічний клінічний лікувально - діагностичний центр »

Позивач вважає вказане рішення неконституційним, таким, що порушує ст.ст. 19, 49 Конституції України, оскільки Львівський обласний протитуберкульозний диспансер, як юридична особа перестає існувати, що призведе до скорочення існуючих медичних закладів Львіської області.

Разом з тим, суд вважає позовні вимоги позивача такими, що не підлягають задоволенню, з наступних підстав:

Відповідно до ч. 2 ст. 327 Цивільного кодексу України, управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

Частиною 3 ст. 16 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні » передбачено, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об`єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Згідно п. 20 ч. 1 ст. 43 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні » обласна рада здійснює вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників.

Таким чином, засновником та власником корпоративних прав закладу комунальної форми власності є територіальна громада, інтереси якої представляє відповідна рада.

Згідно ч. 4 ст. 140 Конституції України органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.

Відповідно до ч. 7 ст. 16 Закону України « Основи законодавства України про охорону здоров`я » заклад охорони здоров`я провадить свою діяльність на підставі статуту (положення), що затверджується власником закладу (уповноваженим ним органом).

Відповідно до п. 1.2 Розділу 1 Статуту Комунального закладу Львівської обласної ради « Львівський обласний протитуберкульозний диспансер » диспансер перебуває у спільній власності територіальних громад Львівської області в особі Львівської обласної ради ( власник ). Засновником диспансеру є управління майном спільної власності Львіської обласної ради, яке діє від імені власника.

Як встановлено судом, комунальний заклад Львівської обласної ради « Львівський обласний протитуберкульозний диспансер » припинено, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ( запис: 14151120006043475 від 27.07.2020 )

Згідно пункту 5.1 розділу 5 Статуту комунальний заклад Львівської обласної ради є « Львівський обласний протитуберкульозний диспансер » до компетенції Львівської обласної ради, як власника належить прийняття рішення про припинення ( злиття, приєднання, поділ, перетворення чи ліквідацію ) диспансеру.

Отже, до компетенції обласної ради належить здійснення розпорядчих функцій та прийняття рішень, зокрема про створення, ліквідацію, реорганізацію підприємств, установ та організацій комунальної власності.

Відповідно до ч. 1 ст. 106 ЦК України злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

Частинами 1 та 2 ст. 59 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні » Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

До Львівської обласної ради надійшло звернення департаменту охорони здоров`я Львівської обласної державної адміністрації щодо розгляду проекту рішення стосовно реорганізації фтизіатричної служби у Львівської області вих. № 5/23-3126/0/2-19-22 від 08.05.2019.

Проект рішення « Про реорганізацію фтизіатричної служби у Львівській області » було розглянуто на XVсесії VII скликання та більшістю голосів депутатів підтримано.

Таким чином, Львівська обласна рада прийняла рішення від 10.09.2019 р. № 874 « Про реорганізацію фтизіатричної служби у Львівській області »

Суд вважає, що Львівською обласною радою було дотримано всіх вимог законодавства України, не перевищено наданих законом повноважень і прийнято законне рішення про реорганізацію фтизіатричної служби у Львівській області

Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Позивачем не надано доказів неправомірності прийняття Львівською обласною радою оскаржуваного рішення.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 129, 232, 233, ст.ст. 236 - 238, ст. 240 ГПК України, суд

В И Р І Ш И В:

В позові відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 241 ГПК України та може бути оскаржене до апеляційної інстанції у строки передбачені ст. 256 ГПК України.

дата підписання повного тексту рішення 15.07.2021

Суддя В.І.Пінчук