
Справа № 375/776/21
Провадження № 3/375/428/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2021 року смт Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Чорненька О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника відділення поліції №1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянку України, працюючу головним бухгалтером комунального підприємства "Проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро", яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
24.06.2021 посадовою особою ГДРІ відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Білоцерківського відділу ГУ ДПС у Київській області Садовською Н.В., при проведенні перевірки комунального підприємства "Проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро", код ЄДРПОУ 20599140, місцезнаходження: Київська область, Білоцерківський район, смт. Рокитне, вул. Незалежності, 2, виявлено порушення своєчасності подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску поданого до Рокитнянської ДПІ ГУ ДПС у Київській області за 1 квартал 2021 року, термін подання до 11.05.2021, проте фактично подано 12.05.2021, чим порушено ст. 51, абз. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового КУ від 02.12.2010 № 2755 та ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
За вказаним фактом відносно головного бухгалтера КП "ПВАПБ" ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення № 2429/10-36-24-06 від 24.06.2021 за ч.1ст.163-4 КУпАП.
Під час судового розгляду справи ОСОБА_1 зазначила, що у зв`язку з реорганізацією підприємства та переходом підприємства до Рокитнянської селищної ради, відбулася затримка у оформленні всіх документів, що пов`язані з діяльністю підприємства. Проте, відповідний звіт подавався завчасно 06.05.2021, 07.05.2021, 10.05.2021, однак при подачі звіту у ПДС відбулися збої в роботі програми по податковій звітності, тому відповіді про прийняття звітності на центральному рівні не отримали, натомість отримали відповідь "Помилка. Документ не прийнято". Звітність прийнято органами ДПС тільки аж 11.05.2021 близько 18 години 25 хвилин.
У матеріалах справи стосовно вчиненого правопорушення ОСОБА_1 наявні наступні документи: протоколом про адміністративне правопорушення № 2429/10-36-24-06 від 24.06.2021 та акт від 24.06.2021 № 2430/10-36-24-06 про неявку посадової особи для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП, повинен з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші факти, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення згідно зі ст. 251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, серед іншого, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
У диспозиції ч. 1 ст. 163-4 КУпАП закріплено, що відповідальність за вказане правопорушення настає у разі неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Оголосивши протокол про адміністративне правопорушення, заслухавши ОСОБА_1 , суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-4 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушення визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише при наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, обов`язковими елементами якого є: об`єкт, об`єктивна сторона, суб`єкт, суб`єктивна сторона (вина). Відсутність хоча б одного із вказаних елементів виключає склад правопорушення взагалі, а порушена справа підлягає закриттю.
Враховуючи, що в матеріалах справи відсутні належні, допустимі та достатні докази вчинення ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.163-4 КУпАП, натомість ОСОБА_1 надала суду роздруківку з завчасним поданням звітів про розрахункок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску поданого до Рокитнянської ДПІ ГУ ДПС у Київській області за 1 квартал 2021 року саме 11.05.2021, натомість прийнято вказаний звіт 13.05.2021, а тому в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
Виходячи з вимог статті 62 Конституції України, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише у разі доведення її вини в установленому законом порядку належними та допустимим доказами, що є складовою справедливого правосуддя у розумінні статті 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод.
Оскільки суду не надано належних та допустимих доказів, провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 7, 9, 10, ч. 1 ст. 163-4, 221, 245, 247, 251, 280, 284 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И В :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянки України, працюючу головним бухгалтером комунального підприємства "Проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро", яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за частиною 1 статті 163-4 КУпАП закрити на підставі 1 частини 1 статті 247 КУпАП, за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя О.І.Чорненька
Постанова набуває законної сили ___
Постанова може бути пред`явлена до виконання до ____