
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
13 липня 2021 року № 520/8793/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бадюкова Ю.В., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Відділу освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області (вул. Адміністративна, буд. 12, м. Зміїв, Харківська область, 63404, код ЄДРПОУ 43946762) до Північно-східного офісу Держаудитслужби Держаудитслужби (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 4 під., 10 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 40479572) про визнання протиправними та скасування висновку, -
В С Т А Н О В И В:
Відділ освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області (далі по тексту – позивач, відділ освіти) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Північно-східного офісу (далі по тексту – відповідач, владний суб`єкт, ПСО, офіс), в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати висновок Північно-Східного офісу Держаудитслужби (ID моніторингу, UА-М-2021-04-29-000004) від 30.04.2021 за результатами публічної закупівлі проведеної Відділом освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області (ID процедури закупівлі UА-2021-01-26-011791- b) в частині виявлених порушень та зобов`язань щодо усунення порушень.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що висновок Північно-східного офісу Держаудитслужби, який оприлюднено 30.04.2021 про результати моніторингу закупівлі від 30.04.2021 Управління освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківськоої області, є протиправним з тих підстав, що ні бюджету, ні учасникам торгів, не порушено жодного з принципів, що визначені у ст. 5 Закону України "Про публічні закупівлі", через що висновок відповідача є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 24.05.2021 відкрито спрощене провадження по даній справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
14.06.2021 представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, оскільки при винесенні оскаржуваного висновку Північно-східний офіс Держаудитслужби діяв з дотриманням норм чинного законодавства України.
Крім того, учасники справи, користуючись своїми процесуальними правами, направили на адресу суду відповідь на відзив та заперечення на відповідь на відзив, згідно яких кожен з учасників конкретизував та підтримав висловлену раніше у своїх заявах по суті справи позицію.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно положень ст. ст. 12, 257 Кодексу адміністративного судочинства України даний спір віднесено до категорії справ, що підлягають розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, враховуючи, що відповідача повідомлено належним чином про наявність позову щодо оскарження його рішення.
Згідно ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відділом освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області (дай - Позивач) на офіційному веб-портай публічних закупівель «РК020КК0» було оприлюднено повідомлення про оголошення процедури закупівлі - відкриті торги 11А- 2021-01-26-011791 -Ь на закупівлю товарів за кодом ДК 021:2015:03220000-9: Овочі, фрукти та горіхи, що складалася з окремих частин предмета закупівлі: Яблука (код ДК 021:2015 03222320-2 - Яблука, груші, айва) у кількості 11000,00 кілограмів, банани (код ДК 021:2015 03222111-4 - Банани) у кількості 4800,00 кілограмів, лимони (код ДК 021:2015 03222210-8 - Лимони) 150,00 кілограмів, капуста качанна (код ДК 021:2015 03221410-3 - Капуста качанна) 25000,00 кілограмів, цибуля (кодДК 021:2015 03221113- 1 - Цибуля) 12500,00 кілограмів, морква (кодДК 021:2015 03221112-4 - Морква) 14000,00 кілограмів, Буряк (код ДК 021:2015 03221111-7 - Буряк) 11000,00 кілограмів.
12.02.2021 р. системі публічних закупівель «РROZORRO» відбувся аукціон та відповідно до протоколу розкриття тендерних пропозицій, переможцем процедури закупівлі UА-2021-01-26-011791-b, стала Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 .
15.02.2021 р. на офіційному веб-порталі публічних закупівель «РROZORRO», Позивач оприлюднив повідомлення про намір укласти договір UА-2021-01-26-011791-b про закупівлю з Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 .
26.02.2021 р. між Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 та Відділом освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області було укладено договір про закупівлю №44.
28.04.2021 р. Північно-східним офісом Держаудитслужби був прийнятий наказ №189 «Про початок моніторингу закупівель» відповідно з додатком до якого було вирішено почати моніторинг закупівлі UА-2021-01-26-011791-b (ID моніторингу, UА-М-2021-04-29- 000004).
Офісом, з підстав визначених пунктом 4 частини 2 статті 8 Закону (виявлення органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель) 29.04.2021 року розпочато моніторинг процедури закупівлі відкриті торги № UА-2021-01-26-011791-b Відділу освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області на закупівлю товарів овочі, фрукти та горіхи (код Єдиного закупівельного словника, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі ДК 021:2015:03220000-9: Овочі, фрукти та горіхи)», код ДК 021:2015:03222320-2- Яблука, груші, айва; ДК 021:2015:03222111-4-Банани; код ДК 021:2015:03222210- 8-Лимони; код ДК 021:2015:03221410-3-Капуста качанна; код ДК 021:2015:03221113-1-Цибуля; код ДК 021:2015:03221112-4-Морква; код ДК 021:2015:03221111-7-Буряк, очікуваною вартістю 1 173 700,00 грн.
30.04.2021 р. Північно-східним офісом Держаудитслужби за результатами проведеного моніторингу (ID моніторингу, UА-М-2021-04-29- 000004) було складено висновок про результати моніторингу закупівлі (ID процедури закупівлі) UА-2021-01-26-011791-b відповідно до якого встановлено порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель та не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону.
Відповідно до п. 2 розділу II Висновку, за результатом моніторингу питання правильності розміщення інформації про публічну закупівлю встановлено порушення п. 9 ч. 2 ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі», позаяк оголошення про проведення процедури закупівлі не містить інформацію про умови надання забезпечення тендерних пропозицій.
Також, за наслідками моніторингу питання розгляду тендерних пропозицій та відповідності тендерних пропозицій умовам тендерної документації встановлено порушення вимог абз. 3 п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки на вимогу підпункту 1.4. пункту 1 Додатка 2 до тендерної документації на підтвердження проходження навчання працівників (зазначених у п. 2.1 ч. 2 Додатку № 1 до Тендерної документації) з питань гігієни персоналу, шляхом надання документів, що засвідчують дату та періодичність проведення навчання, надати програму навчання з питань гігієни персоналу та гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів. Документально підтвердити виконання оператором ринку вищезазначених вимог за 2020 рік, відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Так, учасник - переможець ФО-П ОСОБА_1 у складі тендерної пропозиції надала свідоцтва про участь працівників в семінарі на тему «Системи управління безпечністю харчових продуктів. Принципи НАССР. Програми-передумови. Вимоги стандартів ДСТУ 180 22000:2007 та ІЗО/Т8 22002-1:2009», виданих Державним підприємством «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» за 2018 рік. Також відсутня у складі тендерної пропозиції програма навчання з питань гігієни персоналу та гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів, що не відповідає вимогам підпункту 1.4. пункту 1 Додатка 2 до тендерної документації Відповідно до абзацу другого пункту першого та третього частини першої статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відтак, вважає відповідач, Позивач повинен був відхилити тендерну пропозицію ФО-П ОСОБА_1 , як таку, що не відповідала вимогам тендерної документації.
У пункті 3 розділу II Висновку Північно-східний офіс Держаудитслужби зобов`язав Позивача здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема шляхом недопущення в майбутньому порушень та протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
12.05.2021 р. Позивачем надано заперечення на вказаний висновок Північно- східного офісу Держаудитслужби.
Не погоджуючись із вказаним висновком, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Щодо вирішення справи по суті, суд вказує наступне.
Згідно пункту 1 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 03.02.2016 №43 (далі - Положення №43) Державна аудиторська служба України (Держаудислужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" №2939-XII від 26.01.1993 року (далі - Закон №2939-XII), головним завданням органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов`язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов`язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб`єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, інспектування, перевірки закупівель та моніторингу закупівлі.
Також відповідно до частини 1 статті 10 Закону №2939-XII, органу державного фінансового контролю надається право, серед іншого, перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо).
Відповідно до пункту 14 частини 1 статті 1 Закону №922-VIII моніторинг процедури закупівлі - аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та протягом його дії з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель.
За результатами моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок про результати моніторингу процедури закупівлі (далі - висновок), що затверджується керівником органу державного фінансового контролю або його заступником. Такий висновок підлягає оприлюдненню в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання (ч. 6 ст. 8 Закону №922-VIII).
Згідно з пунктом 22 статті 1 Закону №922-VIII предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.
Згідно положень статті 22 Закону №922-VIII, тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Тендерна документація не є об`єктом авторського права та/або суміжних прав.
У тендерній документації зазначаються такі відомості:
1) інструкцію з підготовки тендерних пропозицій;
2) один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 цього Закону, підстави, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 цього Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації", та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Для об`єднання учасників замовником зазначаються умови щодо надання інформації та способу підтвердження відповідності таких учасників установленим кваліфікаційним критеріям та підставам, встановленим статтею 17 цього Закону;
3) інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону;;
4) інформація про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим замовником вимогам (у разі потреби);
5) кількість товару та місце його поставки;
6) місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги;
7) строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
8) проект договору про закупівлю з обов`язковим зазначенням порядку змін його умов;
9) опис окремої частини або частин предмета закупівлі (лота), щодо яких можуть бути подані тендерні пропозиції, у разі якщо учасникам дозволяється подати тендерні пропозиції стосовно частини предмета закупівлі (лота). Замовник може передбачити можливість укладення одного договору про закупівлю з одним і тим самим учасником у разі визначення його переможцем за кількома лотами;
10) перелік критеріїв оцінки та методика оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги кожного критерію.
У разі застосування критерію оцінки вартість життєвого циклу, методика оцінки тендерних пропозицій повинна містити опис усіх складових вартісних елементів та перелік документів і інформації, які повинні надати учасники для підтвердження вартості складових елементів життєвого циклу. Замовник у разі необхідності дисконтування витрат життєвого циклу майбутніх періодів може використовувати поточну облікову ставку Національного банку України. Вартість життєвого циклу може рахуватися як сума всіх витрат життєвого циклу або сума всіх витрат життєвого циклу, поділена на розрахункову одиницю експлуатації предмета закупівлі;
11) строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій;
12) валюта, у якій повинна бути зазначена ціна тендерної пропозиції;
13) мова (мови), якою (якими) повинні бути складені тендерні пропозиції;
14) кінцевий строк подання тендерних пропозицій;
15) розмір та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати);
16) розмір, вид, строк та умови надання, повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає таке забезпечення надати);;
17) прізвище, ім`я та по батькові, посада та електронна адреса однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв`язок з учасниками;
18) вимога про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб`єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю - у разі закупівлі робіт або послуг;
19) опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов`язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст тендерної пропозиції, а саме - технічні помилки та описки.
Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Тендерна документація може містити правила зазначення в договорі про закупівлю грошового еквівалента в національній чи іноземній валюті за офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату проведення електронного аукціону.
Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Замовникам забороняється вимагати від учасників засвідчувати документи (матеріали та інформацію), що подаються у складі тендерної пропозиції, печаткою та підписом уповноваженої особи, якщо такі документи (матеріали та інформація) надані у формі електронного документа через електронну систему закупівель із накладанням кваліфікованого електронного підпису.
Отже, вимоги до тендерної документації та перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність таким вимогам, визначається замовником самостійно, виходячи з специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням вимог законодавства.
Стосовно висновку відповідача про порушення Замовником п. 9 ч. 2 ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі», позаяк оголошення про проведення процедури закупівлі не містить інформацію про умови надання забезпечення тендерних пропозицій суд відзначає наступне.
Здійснення публікації оголошення про проведення відкритих торгів відбувалося шляхом заповнення відповідних полів форми оголошення про проведення відкритих торгів, що містилася на електронному майданчику zаkuркі.рrоm.uа.
Під час заповнення відповідної електронної форми оголошення було заповнено усі поля доступні до такого заповнення та зокрема поле «Інформація про розмір забезпечення тендерної пропозиції», відповідно до якого розмір тендерного забезпечення процедури закупівлі UА-2021-01-26-011791-b був встановлений у розмірі 35 000,00 грн.
При цьому на момент створення оголошення про закупівлю - 26.01.2021, форма оголошення про проведення відкритих торгів не містила такого поля як «Вид та умови надання забезпечення пропозицій учасників» та, відповідно, Позивач не мав технічної можливості викласти інформацію про вид та умови надання забезпечення пропозицій учасників саме у формі оголошення про проведення відкритих торгів.
Як встановлено судом, відповідне поле «Вид та умови надання забезпечення пропозицій учасників» з`явилося у оновленому технічному функціоналі форми оголошення про проведення відкритих торгів лише з 16.04.2021, тобто після проведення процедури закупівлі UА-2021-01-26-011791-b, що підтверджується роз`ясненнями, що викладені на офіційному веб-порталі публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за посиланням https:// ІНФОРМАЦІЯ_2 .ргоzoгго.огg/ ІНФОРМАЦІЯ_3 - ІНФОРМАЦІЯ_4 - ІНФОРМАЦІЯ_5 -v-ргоzoгго.
Крім того, згідно копії листа № 678/06 ТОВ “Закупки. Пром. Уа» від 29.06.2021 р. на адвокатський запит від 22.06.2021 № 22/06-01: «На виконання Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 14.12.2020 № 2628 «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції», який набрав чинності 19.03.2021, адміністратором електронної системи публічних закупівель - ДП «ПРОЗОРРО» 16.04.2021 було оновлено функціонал та впроваджено можливість зазначати інформацію про забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції безпосередньо у спеціальних електронних полях оголошення.
Враховуючи вищезазначене, Товариство надає наявну інформацію у розрізі поставлених питань:
1) Поле «Вид та умови надання забезпечення пропозицій учасниками» станом на 18.01.2021 р. на авторизованому електронному майданчику гакиркі.ргот.иа не існувало, оскільки впровадження критерію «Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій» (у розділі форми оголошення «Електронна тендерна документація») відбулося 16.04.2021 року.
2) Технічної можливість у Відділу освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області здійснити заповнення поля «Вид та умови надання забезпечення пропозицій учасниками» станом на 18.01.2021 не існувало, оскільки впровадження критерію «Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій» (у розділі форми оголошення «Електронна тендерна документація») відбулося 16.04.2021. Відповідно, під час оголошення закупівель до 16.04.2021, у Замовника не було можливості зазначити вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій, використовуючи вищезазначений функціонал.
3) Поле «Вид та умови надання забезпечення пропозицій учасниками» станом на 26.01.2021 р. на авторизованому електронному майданчику ОСОБА_2 иа не існувало, оскільки впровадження критерію «Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій» (у розділі форми оголошення «Електронна тендерна документація») відбулося 16.04.2021 року.
4) Технічної можливість у Відділу освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області здійснити заповнення поля «Вид та умови надання забезпечення пропозицій учасниками» станом на 26.01.2021 не існувало, оскільки впровадження критерію «Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій» (у розділі форми оголошення «Електронна тендерна документація») відбулося 16.04.2021. Відповідно, під час оголошення закупівель до 16.04.2021, у Замовника не було можливості зазначити вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій, використовуючи вищезазначений функціонал.
5) Функціонал авторизованого електронного майданчика ОСОБА_3 иа розроблений у відповідності до технічного завдання адміністратора електронної системи публічних закупівель - ДП «ПРОЗОРРО». Після розроблення та впровадження 16.04.2021 відповідного функціоналу Адміністратором, електронний майданчик має можливість впровадити даний функціонал для користувачів електронної системи закупівель. Дата 16.04.2021 р. для впровадження критерію «Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій» співпадає з датою впровадження даного функціоналу Адміністратором та була погоджена з ним.
6) Форма оголошення про проведення процедури закупівлі формується на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, та відповідальним за поля, наявні у формі, та алгоритм їх заповнення, є адміністратор електронної системи публічних закупівель - ДП «ПРОЗОРРО». Тому з приводу цього питання радимо звертатись до Адміністратора.
Крім того, вважаємо за необхідне зазначити, що Товариство вчиняє усі необхідні дії та виконує усі законні вимоги щодо надання документів і пояснень в рамках дотримання положень чинного законодавства України, і в жодному випадку не має на меті перешкоджати вам у здійснені своїх повноважень.».
При цьому, з метою виконання вимог п. 9 ч. 2 ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі», Позивач одночасно із публікацією форми оголошення про проведення відкритих торгів виклав, інформацію про «Вид та умови надання забезпечення пропозицій учасників» безпосередньо на веб-сторінці процедури закупівлі за посиланням в мережі інтернет https://ргоzoгго.gov.ua/tender/UА-2021-01-26-011791-b у розділі «Інформація про предмет закупівлі» де ним було зазначено - «Забезпечення тендерних пропозицій - Страхова гарантія. Умови надання забезпечення тендерних пропозицій відповідно до тендерної документації».
Стосовно висновку відповідача про порушення Замовником вимог абз. 3 п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі».
Щодо вказаного, суд зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи тендерна пропозиція учасника ФО-П ОСОБА_1 , яку було обрано переможцем процедури закупівлі UА-2021-01-26-011791-b, містить документальне підтвердження підпункту 1.4. пункту 1 Додатка 2 до тендерної документації.
Відповідно до договору транспортного перевезення та експедирування № 48/12/20/п від 03.12.2020, що був укладений між ФО-П ОСОБА_1 та ТОВ «Транспортно-Логістична компанія «Схід», останнє зобов`язувалося власними силами (в тому числі із залученням власного персоналу та спеціалізованого автотранспорту) організувати надання та надати визначені договором послуги транспортного перевезення та експедирування харчових продуктів, в тому числі й тих, що були предметом закупівлі UА-2021-01-26-011791-b.
Враховуючи зазначене тендерна пропозиція ФО-П ОСОБА_1 , що була завантажена до офіційного веб-порталу публічних закупівель «прозорро» у файлі « 4.5 ПРАЦІВНИКИ (1)».рс11 на сторінках 17-19 містила скановані документи «Журнал реєстрації проведення навчання з питань гігієни персоналу та гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів за 2020-2021 рік», які підтверджують проходження та періодичність проведення навчання працівників з питань гігієни персоналу, зазначених учасником відповідно до вимоги п.2.1 ч.2 Додатку №1 до Тендерної документації.
Також на сторінках 20-25 Файлу містяться скановані документи «Наказ 09/10 від 09 жовтня 2020», «Наказ 12/10 від 12 жовтня 2020» та «Програма навчання з питань гігієни персоналу та гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів», таким чином, учасник ФО-П ОСОБА_1 у складі тендерної пропозиції надала документи, що підтверджують проходження навчання працівників та виконала вимоги 1.4. пункту 1 Додатка 2 до тендерної документації.
Зазначені вище документи тендерної пропозиції ФО-П ОСОБА_1 були завантажені до веб-порталу публічних закупівель «прозорро» о 23 годині 26 хвилин 11.02.2021 та відповідно з зазначеного часу, а також і на момент проведення моніторингу, перебували у вільному доступі за посиланням в мережі інтернет https://ргоzoгго.gov.ua/tender/UА-2021-01-26-011791-b у вкладці «Документи» розділу «Реєстр пропозицій».
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про помилковість суджень владного суб`єкта, що викладені у спірному висновку, що свідчить про його протиправність, а тому позовні вимоги Відділу освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Відділу освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області (вул. Адміністративна, буд. 12, м. Зміїв, Харківська область, 63404, код ЄДРПОУ 43946762) до Північно-східного офісу Держаудитслужби Держаудитслужби (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 4 під., 10 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 40479572) про визнання протиправними та скасування висновку – задовольнити.
Скасувати висновок Північно-Східного офісу Держаудитслужби (ID моніторингу, UА-М-2021-04-29-000004) від 30.04.2021 за результатами публічної закупівлі проведеної Відділом освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області (ID процедури закупівлі UА-2021-01-26-011791- b) в частині виявлених порушень та зобов`язань щодо усунення порушень.
Стягнути на користь Відділу освіти Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області (вул. Адміністративна, буд. 12, м. Зміїв, Харківська область, 63404, код ЄДРПОУ 43946762) за рахунок бюджетних асигнувань Північно-східного офісу Держаудитслужби (ідентифікаційний код - 40478572) сплачений судовий збір у розмірі 2270, 00 грн. (дві тисячі двісті сімдесят гривень).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справа розглядалась в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 13.07.2021 р.
Суддя Бадюков Ю.В.