Ухвала суду № 98332736, 12.07.2021, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2021
Номер справи
320/3226/19
Номер документу
98332736
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову у прийнятті звіту про виконання судового рішення

та встановлення нового строку для подання звіту

12 липня 2021 року м.Київ № 320/3226/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у письмову провадженні звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Ірпінського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Ірпінського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, в якому просить:

- визнати протиправною відмову Ірпінського об`єднаного управління пенсійного фонду України Київської області в перерахунку пенсії позивачу;

- зобов`язати Ірпінське об`єднане управління пенсійного фонду України Київської області провести позивачу з 25.04.2019 перерахунок та виплату пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2019 року.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 02.09.2019 вказаний позов задоволено частково.

Визнано протиправною відмову Ірпінського об`єднаного управління пенсійного фонду України Київської області в перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Зобов`язано Ірпінське об`єднане управління пенсійного фонду України Київської області провести ОСОБА_1 з 25.04.2019 перерахунок та виплату пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2019 року, відповідно до частини третьої статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Допущено до негайного виконання рішення суду в частині присудження ОСОБА_1 виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.12.2019 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області було повернуто апелянту.

Відтак, враховуючи викладене, рішення Київського окружного адміністративного суду від 02.09.2019 року у справі №320/3226/19 набрало законної сили 09.12.2019.

Ухвалою суду від 03.02.2020 було замінено сторону виконавчого провадження у справі, а саме, боржника Ірпінське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області, на Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області.

26.10.2020 Київським окружним адміністративним судом видано позивачеві виконавчий лист №320/3226/19 про зобов`язання Ірпінського об`єднаного управління пенсійного фонду України Київської області провести ОСОБА_1 з 25.04.2019 перерахунок та виплату пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2019 року, відповідно до частини третьої статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Ухвалою суду від 11.01.2021 було зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області подати протягом 30 днів з дня отримання копії даної ухвали суду звіт про виконання судового рішення від 02 вересня 2019 року в даній адміністративній справі.

22.02.2021 на адресу суду надійшов звіт про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 02.09.2019 у справі № 320/3226/19 від 10.02.2021 №1000-0904-7/14888, у якому відповідач зазначив про те, що на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 02.09.2019 по справі № 320/3226/19 Головне управління здійснило перерахунок пенсії з 25.04.2019, з урахуванням наданих судом роз`яснень. Сума доплати за перерахунком згідно рішення суду за період з 25.04.2019 по 31.12.2019 становить 15055,14 грн.

Додатково відповідач вказав, що 22 серпня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду» № 649 (далі - Постанова № 649), якою затверджено порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду. Постановою встановлено, що для виконання судових рішень, якими на органи Пенсійного фонду України покладені зобов`язання з нарахування (перерахунку) пенсійних виплат, що фінансуються з державного бюджету, виплата коштів, нарахованих за період до набрання судовим рішенням законної сили, здійснюється відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого цією постановою. Пунктом 3 Постанови № 649 затверджено внесення змін до бюджету Пенсійного фонду України на 2018 рік, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 8 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 8, ст. 310). Відтак, Постановою № 649 визначено механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Пенсійного фонду України на цю мету. Таким чином, відповідач зазначає, що сума доплати буде виплачена ОСОБА_1 в порядку, визначеному Постановою № 649 із сум, передбачених Державним бюджетом на виконання судових рішень, оскільки рішення взято на облік в окремому реєстрі відповідно до Постанови № 649.

Також, відповідач у своєму звіті стверджує, що 09.02.2021 ГУ ПФУ у Київській області ним був надісланий лист до Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України щодо розгляду питання про виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 02.09.2019 №320/3226/19.

При цьому, відповідач посилається на правову позицію, викладену Верховним Судом у постанові від 24.01.2018 у справі №405/3663/13-а про те, що взяття зобов`язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушенням бюджетного законодавства.

Розглянувши поданий відповідачем звіт від 10.02.2021 №1000-0904-7/14888 про виконання судового рішення, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 10 Бюджетного кодексу України видатки та кредитування бюджету класифікуються за:

1) бюджетними програмами (програмна класифікація видатків та кредитування бюджету);

2) ознакою головного розпорядника бюджетних коштів (відомча класифікація видатків та кредитування бюджету);

3) функціями, з виконанням яких пов`язані видатки та кредитування бюджету (функціональна класифікація видатків та кредитування бюджету).

Відповідно до частини 2 статті 10 Бюджетного кодексу України програмна класифікація видатків та кредитування бюджету використовується у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі. Програмна класифікація видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) формується Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом), за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) у бюджетних запитах, при цьому визначається шляхом розподілу видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) за бюджетними програмами у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет) і може бути уточнена під час виконання державного бюджету (місцевого бюджету) при внесенні змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) та у разі застосування положень частини шостої статті 23 та частини другої статті 24 цього Кодексу.

Відповідно до статті 2 Бюджетного кодексу України, бюджетний запит - документ, підготовлений головним розпорядником бюджетних коштів, що містить пропозиції з відповідним обґрунтуванням щодо обсягу бюджетних коштів, необхідних для виконання покладених на нього функцій на середньостроковий період, на підставі відповідних граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету.

До звіту від 10.02.2021 №1000-0904-7/14888 відповідачем надано довідку про те, що пенсію позивача перераховано з 25.04.2019, виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2019, відповідно до ч.3 ст. 59 закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Розмір пенсії після її перерахунку становив: квітень 2019 року - 7321,25 грн.; травень 2019 - 11237,49 грн.; червень 2019 року - 11237,49 грн.; липень, серпень, вересень, жовтень, листопад 2019 року - 11264, 29 грн.; грудень 2019, січень, лютий, березень 2020 року - 11293,89 грн.; квітень 2020 року - 11607,65 грн.

З наведеною довідки вбачається, що сума недоплаченої пенсії позивача становить 15055,14 грн.

Проте, ГУ ПФУ у Київській області не були надані розрахунки пенсії позивача та розпорядження про перерахунок пенсії позивача на виконання рішення суду.

Крім того, відповідач у звіті від 10.02.2021 №1000-0904-7/14888 зазначає, що 09.02.2021 ГУ ПФУ у Київській області надіслано лист до Департаменту Пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України щодо розгляду питання про виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 02.09.2019 у справі №320/3226/19 щодо невиплаченої суми у розмірі 15055,14 грн.

Проте, доказів надання Пенсійним фондом України відповідачу відповіді на вказаний лист Головне управління ПФУ у Київській області не надало.

Суд зазначає, що звернення відповідача з листом до Пенсійного фонду України з проханням про розгляд питання щодо виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 02.09.2019 у справі №320/3226/19, не свідчить про виконання судового рішення у повному обсязі, тому у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 10.02.2021 №1000-0904-7/14888 про виконання судового рішення слід відмовити.

У зв`язку з цим, суд на підставі частини першої статті 382 КАС України вважає за необхідне встановити новий строк для подання відповідачем звіту про виконання судового рішення в цій справі.

Керуючись статтями 243, 248, 382, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. У прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 10.02.2021 №1000-0904-7/14888 про виконання судового рішення від 02.09.2019 у справі №320/3226/19, - відмовити.

2. Встановити для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 02.09.2019 у справі №320/3226/19 протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.

3. Витребувати від відповідача розпорядження про здійснення ОСОБА_1 перерахунку пенсії, розрахунки пенсії за пенсійною справою ОСОБА_1 на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 02.09.2019 у справі №320/3226/19, докази надіслання на адресу Пенсійного фонду України листа відповідача від 09.02.2021 №1000-0904-5/14295 та надану Пенсійним фондом України відповідь, а також докази відсутності у відповідача відповідних бюджетних призначень для виконання рішення у повному обсязі.

3. Копію ухвали надіслати учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лисенко В.І.