
Справа №760/21160/19
Провадження № 2/760/318/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2021 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого-судді Кушнір С.І.
за участю секретаря Федоренко Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації, Акціонерного товариства комерційний банк «ПРИВАТБАНК» про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 24.07.2019 р. звернулися до суду із зазначеною позовною заявою, в якій просять:
- визнати незаконними дії Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації щодо зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 ;
- зобов`язати Солом`янську районну в місті Києві державну адміністрацію поновити реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 .
Обґрунтовуючи підстави звернення до суду з позовом позивачі посилаються на наступне.
Позивачі проживають в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , яка належала їм на праві власності та є предметом спору, який розглядається в Солом`янському районному суді м. Києва.
Так, ухвалою зазначеного суду від 04.11.2016 було накладено арешт на двокімнатну квартиру за адресою: АДРЕСА_1 .
17.12.2018 ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» було заборонено відчужувати зазначену квартиру.
01.04.2019 при зверненні до Солом`янської РДА їм стало відомо, що вони більше не зареєстровані в квартирі АДРЕСА_1 .
06.04.2019 Солом`янською РДА надано відповідь № 108-4878 на адвокатський запит, з якого вбачається, що позивачів знято з реєстрації місця проживання на підставі заяви представника ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» від 23.03.2018, яка обґрунтована тим, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» згідно договору іпотеки від 26.10.2007.
На думку позивачів зняття їх з реєстрації місця проживання Солом`янською РДА за заявою ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» є незаконним, оскільки навіть після реєстрації права власності на спірну квартиру за АТ «ПРИВАТБАНК», яка була здійснена 29.09.2016 приватним нотаріусом Швець Р.О., у позивачів не припинилось право користування даною квартирою.
У зв`язку із вищевикладеним позивачі просять задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 24.07.2019 р. зазначену цивільну справу передано в провадження судді Солом`янського районного суду м. Києва Кушнір С.І.
Ухвалою суду від 27.09.2019 р. відкрито спрощене позовне провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації, Акціонерного товариства комерційний банк «ПРИВАТБАНК» про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії, та призначено судове засідання для розгляду справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
04.03.2020 до канцелярії суду надійшов відзив представника Солом`янської районної в м. Києві державної адміністраці, який заперечує проти задоволення позову повністю обґрунтовуючи це наступним.
23.03.2018 р. до Центру надання адміністративних послуг Солом`янської РДА надійшла заява від Відповідача 2 про зняття з реєстрації місця проживання позивачів.
Справа була передана до відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Солом`янської РДА, як суб`єкту надання адміністративної послуги для розгляду та прийняття рішення відповідно до вимог законодавства.
Під час розгляду наданих документів Відділом було прийнято рішення про зняття з реєстрації позивачів відповідно Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та постанови КМУ від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру».
Зазначає також, що відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна було з`ясовано, щозазначене нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1 , станом на 23.03.2018 належить на праві власності АТ КБ «ПРИВАТБАНК».
Посилається також на те, що відповідно до витягу з журналу вхідних документів інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний інформаційний простір територіальної громади міста Києва», ухвала Солом`янського районного суду міста Києва від 04.11.2016 № 2-з/760/240/16 по справі № 760/18364/16-ц за позовом ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Швеця Р.О., ПАТ Комерційний банк «Приватбанк» за 2016-2018 роки не надходила.
Таким чином, на думку представника відповідача, Солом`янської РДА діяла в межах чинного законодавства при знятті з місця реєстрації позивачів.
04.03.2020 до канцелярії суду надійшов відзив представника АТ КБ «ПриватБанк», який заперечує проти задоволення позову повністю обґрунтовуючи це наступним.
Однак, як зазначає представник банку, в п. 26 Постанови КМУ від 02.03.2016 р. №207 зазначено, що зняття з місця реєстрації, зокрема здійснюється окрім судових рішень і на підставі інших документів, які свідчать про припинення підстав на право користування житловим, приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі-реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).
Тобто, на думку представника банку вказаною постановою чітко зазначено, що однією з підстав зняття з реєстрації є відчуження житла. Більш того, тією ж статтею 7 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» на яку посилаються позивачі зазначено, що зняття з реєстрації здійснюється зокрема і на підставі інших документів, які свідчать про припинення підстав на право користування житловим приміщенням.
Таким чином, як вважає представник банку, оскільки спірну квартиру було відчужено на користь АТ КБ «ПриватБанк», правомірність такого відчуження встановлена судовими рішеннями, а право власності є законним, дії відповідачів, які оспорюються позивачами не суперечать чинному законодавству, тому в позові слід відмовити повністю.
19.03.2020 р. до канцелярії суду від позивачів надійшла відповідь на відзив, відповідно до якого вони повністю не погоджуються із запереченнями відповідачів з наступних підстав.
По перше, ухвалою Солом`янського районного суду від 04.11.2016 р. по справі № 760/18364/16-ц накладено арешт на двокімнатну квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 .
Як вважають позивачі, Відповідач 1 протиправно зняв їх з реєстрації місця проживання за зазначеною адресою, оскільки не було підстав, передбачених ст. 7 Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», для зняття позивачів з реєстрації, а саме немає судового рішення про позбавлення позивачів права користування житлом, а подані АТ «Приватбанк» документи не свідчать про припинення підстав на право користування житловим приміщенням.
При цьому, договір іпотеки квартири від 26.10.2007 р., який наданий Відповідачу не свідчить про припинення підстав на право користування житловим приміщенням.
Тобто, яка зазначають позивачі, навіть після реєстрації права власності на спірну квартиру за АТ «Приватбанк», яка була здійсненна 29.09.2016 р. приватним нотаріусом Швець Р.О. у Позивачів не припинилось право користування даною квартирою.
По друге, як вказують позивачі, ними не оскаржується питання про відчуження житла, а визнаються незаконними дії Солом`янської РДА щодо зняття їх з реєстрації місця проживання.
На думку позивачів, не є належним доказом припинення підстав на право користування квартирою або будинком лише той факт, що наразі банк є власником квартири. Адже сам факт переходу права власності від однієї особи до іншої не може бути єдиною та достатньою підставою для підтвердження наявності припинення підстав на право користування квартирою, тому підстави для зняття позивачів з реєстрації відсутні.
Тобто, як вважають позивачі, дії щодо зняття осіб з реєстрації місця проживання, які здійснювалися за заявою власника житла без відповідного рішення суду про примусове виселення зазначених осіб або про позбавлення права власності на житлове приміщення, або про позбавлення права користування житловим приміщенням, є протиправними.
В судовому засіданні представник позивачів позовні вимоги підтримав повністю з підстав вказаних у позовній заяві та відповіді на відзив, просив задовольнити їх у повному обсязі.
В судовому засіданні представники відповідачів про задоволення позову заперечили у повному обсязі, з підстав, зазначених ними у відзивах.
Заслухавши пояснення представників сторін, повно та всебічно дослідивши наявні в матеріалах справи докази у їх сукупності, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ч. 1 ст. 16 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з вимогами п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 264 ЦПК України, під час ухвалення рішення суд вирішує, чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи; які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин.
Частиною 1 ст. 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Судовим розглядом встановлено, що 25.10.2007 р. між ОСОБА_3 та ПАТ КБ «Приватбанк» було укладено кредитний договір KIJ0GA0000102P (далі кредитний договір) відповідно до змісту якого, банком було надано ОСОБА_3 кредит у розмірі 77620 доларів США та строком повернення до 25.10.2017 р.
З метою забезпечення зобов`язань за кредитним договором, 26.10.2007 р. між відповідачем ПАТ КБ «Приватбанк» та позивачами було укладено договір іпотеки квартири відповідно до змісту якого, в рахунок забезпечення виконання зобов`язань ОСОБА_3 за кредитним договором, банку було передано в іпотеку квартиру АДРЕСА_1 , яка належала позивачам в рівних частках.
29.09.2016 р. приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Швець Р.О. на підставі дублікату договору іпотеки квартири, посвідченого 26.10.2007 р. за реєстровим № 11330 було внесено відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - житлову квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , де власником зазначено ПАТ «КБ «Приватбанк».
Як убачається із матеріалів справи, позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до 23.03.2018 р. були зареєстровані в квартирі АДРЕСА_1 .
23.03.2018 р. Солом`янською районною у м. Києві державною адміністрацією позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 було знято з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 на підставі заяв представника ПАТ КБ «ПриватБанк» від 23.03.2018, який діяв на підставі доручення від 07.02.2018 р. № 418-К-Н-О, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна згідно якого об`єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 , належить на праві приватної власності ПАТ КБ «ПриватБанк», договору іпотеки квартири від 26.10.2007 р.
Право особи на житло закріплене статтею 47 Конституції України. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Відповідно до ст. 379 Цивільного кодексу України (надалі ЦК України) житлом фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше жиле приміщення, призначені та придатні для постійного або тимчасового проживання в них. Реалізуючи своє право на житло людина може користуватись тільки тим житлом, право користування яким у неї виникло на підставі правочину, або на підставі закону. Таке право виникає у власника житла, членів його сім`ї, орендаря (наймача) житла та членів його сім`ї.
Відповідно до частини першої статті 319 Цивільного кодексу України (далі - ЦК) власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Згідно із частиною першою статті 321 ЦК право власності є непорушним.
Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. При цьому відповідно до статті 391 ЦК власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
За змістом частини першої статті 16 ЦК кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Аналіз наведених вище норм цивільного законодавства України дає підстави для висновку про те, що у разі будь-яких обмежень у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном власник має право вимагати усунення відповідних перешкод, у тому числі шляхом звернення до суду за захистом свого майнового права, зокрема, із позовом про усунення перешкод у користуванні власністю.
Аналогічний правовий висновок викладений у постанові Верховного суду України від 01.03.2016 року (справа 825/1335/13-а).
Питання зняття особи з реєстрації місця проживання врегульовано Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та Правилами реєстрації місця проживання затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №207 від 02.03.2016.
За приписами ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» визначено, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації; судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства; підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту; підстав на право користування житловим приміщенням.
Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання з урахуванням вимог, визначених частиною одинадцятою статті 6 цього Закону.
Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки і піклування.
Разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
У разі подання заяви представником особи додатково подаються: документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника (законного представника).
Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
Особа може доручити в установленому законодавством порядку подати заяву про зняття з реєстрації місця проживання відповідній посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку за місцем її проживання.
Згідно зі статтею 9-1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» орган реєстрації відмовляє в реєстрації або знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала передбачені цим Законом документи або інформацію; у поданих особою документах містяться недостовірні відомості або подані нею документи є недійсними; для реєстрації або зняття з реєстрації звернулася особа, яка не досягла 14-річного віку.
Рішення про відмову приймається в день звернення особи. Заява про реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання повертається особі із зазначенням у ній причин відмови.
Порядок проведення реєстрації та зняття з реєстрації визначають також Правила.
Згідно з пунктом 26 Правил зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11; рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні); підстав для проживання бездомної особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту (письмове повідомлення соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту); підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).
Зняття з реєстрації місця проживання на підставах, визначених в абзацах восьмому та дев`ятому цього пункту, здійснюється за клопотанням уповноваженої особи спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або за заявою власника/наймача житла або їх представників.
Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку та піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки та піклування.
Разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються: документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами зняття з реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
Згідно з пунктом 27 Правил працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання, особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про зняття з реєстрації місця проживання та наявність документів, необхідних для зняття з реєстрації місця проживання, про що зазначений працівник робить відповідний запис у цій заяві.
Працівник органу реєстрації у день звернення особи (її представника) або в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку: приймає рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи; вносить відомості про зняття з реєстрації місця проживання у документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Датою зняття з реєстрації місця проживання осіб, які подавали документи через центр надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадову особу виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, є дата отримання органом реєстрації відповідних документів; формує і вносить дані про зняття з реєстрації місця проживання особи до реєстру територіальної громади; формує інформацію про зняття з реєстрації місця проживання особи для її передачі до Реєстру відповідно до Порядку; оформляє і видає довідку про зняття з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 16, дітям, які не досягли 16 років, та громадянам, які мають паспорт громадянина України у формі картки, а також вилучає раніше видану довідку про реєстрацію місця проживання для подальшого знищення; повертає особі або її представнику, адміністратору центру надання адміністративних послуг, представнику спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку документ, до якого внесені відомості про зняття з реєстрації місця проживання, довідку про зняття з реєстрації місця проживання, а також документи, які подавалися.
Відповідно до пункту 28 Правил реєстрація місця проживання/перебування особи або зняття з реєстрації місця проживання скасовуються в разі їх проведення з порушенням вимог законодавства.
У разі виявлення такого порушення керівник органу реєстрації проводить перевірку підстав реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи, за її результатами складає висновок та приймає рішення про скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи.
Про прийняте рішення особі надсилається письмове повідомлення за формою згідно з додатком 17, в якому зазначаються підстави його прийняття. Особу запрошують на прийом до органу реєстрації для внесення відповідних відомостей до документа, до якого вносяться відомості про місце проживання/перебування.
Працівник органу реєстрації: формує і вносить дані про скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи до реєстру територіальної громади; формує інформацію про скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи для її передачі до Реєстру.
З викладеного вбачається, що вирішення питання про зняття особи з реєстраційного обліку залежить, зокрема, від вирішення питання про її право користування житловим приміщенням відповідно до норм житлового та цивільного законодавства.
Таким чином, підставами для зняття особи з реєстрації є її заява або заява її законного представника, судове рішення або інші документи, які свідчать про припинення підстав на право користування житловим приміщенням.
Аналогічний правовий висновок викладено у Постанові Верховного Суду від 10.02.2021 у справі №755/14304/19 (провадження № 61-13059св20).
Посилання відповідача на п.26 Правил, як на правомірність дій, суд не приймає до уваги, оскільки дійсно зняття з реєстрації відбувається за заявою, однак лише тієї особи, яка бажає знятись з місця реєстрації. Заява подається особисто, або її уповноваженим представником. Дане підтверджується і самим текстом заяви про зняття з реєстрації місця проживання.
Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 04.11.2016 було накладено арешт на двокімнатну квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , про що міститься інформація в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно та надавалась ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" до заяви про зняття з реєстрації позивачів.
Оскільки, заяв від позивачів про зняття їх з реєстрації місця проживання не надходило, а новим власником квартири - ПАТ КБ «ПриватБанк» до заяви не було надано судового рішення, яким позивачів позбавлено права користування житловим приміщенням, про виселення, то зняття з реєстрації місця проживання позивачів є незаконним.
Відповідно до п. 28 Правил реєстрації місця проживання зняття з реєстрації місця проживання особи, реєстрація місця проживання або зняття з реєстрації місця проживання скасовується в разі їх проведення з порушенням вимог законодавства.
Отже, Солом`янська РДА порушила законодавство, що регулює порядок зняття осіб з реєстрації місця проживання, права позивачів підлягають поновленню шляхом зобов`язання Солом`янську РДА поновити реєстрацію місця проживання позивачів за адресою: АДРЕСА_1
На підставі викладеного та керуючись ст. 47 Конституції України, ст.ст. 16, 319, 321, 368, 379, 391 Цивільного кодексу України, Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», Правилами реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. № 207, ст.ст. 2, 4, 5, 10, 12, 76 -83, 133, 141, 209-211, 223, 247, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації, Акціонерного товариства комерційний банк «ПРИВАТБАНК» про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати незаконними дії Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації по зняттю ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
Зобов`язати Солом`янську районну в місті Києві державну адміністрацію поновити реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.І. Кушнір