Постанова № 98308892, 12.07.2021, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
12.07.2021
Номер справи
461/4005/21
Номер документу
98308892
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №461/4005/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 липня 2021 року суддя Галицького районного суду м. Львова Романюк В.Ф., з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Державної аудиторської служби України Західного офісу Держаудитслужба, відносно, -

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка працює на посаді т.в.о. начальника відділу бухгалтерського обліку і звітності та забезпечення господарської діяльності-головного бухгалтера, народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 у с.Перечин, Перечинський район, Закарпатська область, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Сихівським РВ УМВС у м.Львові 06.05.2014, реєстраційний номер - НОМЕР_2 ,-

за ч.3 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в :

13 травня 2021 року провідним державним аудитором відділу контролю у соціальній галузі Матвіїв Н.В. при перевірці процедур закупівель відкритих торгів з публікацією англійською мовою, проведених Управлінням капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації (далі - УКБ ЛОДА, Управління) щодо закупівель «Програмно-апаратних комплексів для телемедицини IDIS2GO за ДК 021:2015 код 33120000-7 «Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання» (ID:UA-2020-04-24-002707-b), «Медичного обладнання та виробів медичного призначення за ДК 021:2015 код 33190000-8» (ІD:UA-2020-06-26-009346-a) та «Устаткування для операційних блоків за ДК 021:2015 код 33160000-9» (ID:UA-2020-06-26-009354-a) за період з 01.04.2020 по 31.03.2021 року, Львівська обласна державна адміністрація та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, 79005, м. Львів, вул. Чайковського, 17, виявлено порушення порядку розгляду тендерних пропозицій учасників, визначеного Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (далі - Закон №922-VIII) та умовам тендерних документацій УКБ ЛОДА (Замовник) при проведенні Управлінням у 2020 році закупівель за процедурою відкритих торгів з публікацією англійською мовою за ДК 021:2015 код 33190000-8 - Медичне обладнання та вироби медичного призначення» (ідентифікатор закупівель UA-2020-06-26-009346-a) та за ДК 021:2015 код 33160000-9 - Устаткування для операційних блоків (ідентифікатор закупівель UA-2020-06-26-009354-a), а саме: згідно протоколів розгляду тендерних пропозицій від 25.08.2020 (без номера) тендерним комітетом прийнято рішення про допущення до аукціонів вищевказаних закупівель тендерні пропозиції учасника - ТзОВ «Світмед», який у складі тендерних пропозицій не надав необхідних документів (листів-гарантій та заповнені форми «ЦІНОВА ПРОПОЗИЦІЯ»), що вимагалися Замовником у тендерних документаціях.

Відповідно до абз. 2 пп.1 п. 1 ст. 31 Закону №922-УІІІ. Замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі, якщо учасник не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства.

Однак, в порушення вищенаведеного Замовником тендерні пропозиції ТзОВ «Світмед» не відхилено, до допущено до аукціонів.

Як наслідок, відповідно до пп. 2 п. 2 ст. 32 Закону №922-VІІІ, якщо за результатами розгляду тендерних пропозицій до оцінки допущено тендерні пропозиції менше ніж двох учасників у процедурі відкритих торгів, у разі якщо оголошення про проведення у відкритих торгів оприлюднено відповідно до частини третьої статті 10 Закону, процедура закупівлі відміняється.

Виходячи з вище наведеного, УКБ ЛОДА вказані вище процедури закупівель (ідентифікатори закупівель UA- 2020 – 06- 26- 009346 – а та UA – 2020 – 06-26-009354-а) не відмінені та подальші дії тендерного комітету управління, зокрема, проведення аукціонів, обрання переможця та укладання з ним договорів вчинені з порушенням вимог Закону №922 – VIII.

Відповідно до абз. 11 п.4 Розділу X Закону №922-VIII, тендерний комітет планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель, здійснює вибір процедури закупівлі, проводить процедури закупівель, забезпечує рівні умови для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця, забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом, забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до цього Закону, здійснює інші дії передбачені цим Законом.

Також, згідно пп. 2.7, 2.10 Положення про тендерний комітет, затвердженого наказом т.в.о. начальника управління Терехом П.М. від 22.05.2020 №67, комітет відповідає за організацію та проведення процедур закупівель, зокрема, у процесі роботи він здійснює вибір процедури закупівлі та її проведення, забезпечує рівні умов для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця та ін.

Вищевказані порушення вчинені в період з 25.08.2020 по 30.04.2021, що відображено в акті перевірки закупівель від 30.04.2021 №131304-23/1.

Місце вчинення правопорушення – приміщення Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації, 79005, м. Львів, вул. Чайковського, 17, що є порушенням абз. 2 пп.1 п.1 ст.31, пп.2 п.2 ст.32 та абз. 11 п.4 Розділу Х Закону України від 25.12.2015 №922 –VIII “Про публічні закупівлі», пп. 2.7, 2.10 Положення про тендерний комітет або уповноважену особу, затвердженого наказом від 22.05.2020 №67.

Таким чином, дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 органом поліції кваліфіковано за ч.3 ст.164-14 КУпАП, тобто придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації - тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від тисячі п`ятсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.164-14 КУпАП заперечила.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно зі д ост.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У статті 251 КУпАП зазначено, що докази у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі наявності чи відсутності адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ч.10 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель або застосування цього Закону, зокрема положень частини третьої статті 10 цього Закону.

Аналогічно відповідно до ч.3 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі» забороняється укладення договорів про закупівлю, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, крім випадків, передбачених цим Законом.

При цьому, спрощена закупівля - придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону (п. 28 ст.1 Закону України «Про публічні закупівлі).

Умови та порядок проведення спрощених закупівель регламентовано ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі». Так, спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону та складається з таких послідовних етапів: 1) оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі; 2) уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі; 3) подання пропозицій учасниками; 4) проведення електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону; 5) розгляд на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі, пропозиції учасника; 6) визначення переможця спрощеної закупівлі та укладення договору про закупівлю; 7) розміщення звіту про результати проведення закупівлі відповідно до статті 19 цього Закону.

Суд звертає увагу на те, що метою прийняття Закону України «Про публічні закупівлі» згідно з її преамбулою є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

До основних принципів публічних закупівель згідно зі ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» віднесено добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об`єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Порушення вказаних принципів шляхом уникнення передбаченої законом процедури публічних закупівель призводить не тільки до порушення гарантованих прав потенційних учасників торгів, а й до порушення публічного порядку.

Дослідженні у судовому засіданні докази є належними та допустимими, а в своїй сукупності достатніми для підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.3 ст.164-14 КУпАП, натомість доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини, суду не надано.

Крім того, вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності підтверджується:

-протоколом про адміністративне правопорушення серії ДАСУ №13/0061/2021 від 13.05.2021р.,

- витягом з акта перевірки публічних закупівель проведених Управлінням капітального будівництва Львівської облдержадміністрації щодо закупівель «Програмно – апаратних комплексів для телемедицини IDIS2GO за ДК 021:2015 код 33120000-7 «Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання» (ID:UA-2020-04-24-002707-b), «Медичного обладнання та виробів медичного призначення за ДК 021:2015 код 33190000-8» (ID:UA-2020-06-26-009346-а) та «Устаткування для операційних блоків за ДК 021:2015 код 33160000-9» » (ID:UA-2020-06-26-009354-а), за період з 01.04.2020 по 31.03.2021 року від 30.04.2021 №131304-23/1;

- наказом УКБ ЛОДА від 22.05.2020 р. №67, від 15.07.2020 р. №77;

- протоколом розгляду тендерних пропозицій від 25.08.2020 р.;

Відтак, при накладенні стягнення, як це передбачено ст.33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Отже, вирішуючи питання призначення виду стягнення за адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.164-14 КУпАП, з урахуванням характеру вчиненого порушення, особи правопорушника, майновий стан, обставини, які обтяжують чи пом`якшують відповідальність, які в процесі розгляду справи судом не встановлені, тому суд приходить до висновку, що на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути в користь ДСА України судовий збір у розмірі 454,00 грн.

Керуючись ст.ст.33, 36, 40-1, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд,-

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-14 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 25500,00 грн.

Стягнути із ОСОБА_1 в користь ДСА України судовий збір в розмірі 454,00 грн.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня її постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Романюк В.Ф.