Рішення № 98303639, 13.07.2021, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.07.2021
Номер справи
480/9455/20
Номер документу
98303639
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 липня 2021 року Справа № 480/9455/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Воловика С.В., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/9455/20 за позовом ОСОБА_1 до Сумського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,

У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулась до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Сумського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (далі - відповідач), в якій просить суд:

- визнати протиправним та скасувати Висновок Сумського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про відмову у внесенні змін в актовий запис про шлюб № 750, складеного від 27.09.2019;

- зобов`язати Сумський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) внести зміни до актового запису про шлюб №750, складеного від 27.09.2019 Сумським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), доповнити в графу "Громадянство нареченого" - «Громадянин Арабської Республіки Єгипет».

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачка уклала шлюб із громадянином Арабської Республіки Єгипет, але у свідоцтві про шлюб у графі «громадянство» відсутня інформація про громадянство нареченого ОСОБА_2 . Разом із тим, при укладенні шлюбу останній надавав відповідачу паспорт громадина Арабської Республіки Єгипет та нотаріально-завірений переклад національного паспорта, а тому вважає відмову у внесенні змін до актового запису про шлюб протиправною.

Ухвалою суду від 28.12.2020 позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження по справі № 480/9455/20, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, встановлені строки для подання відзиву, відповіді на відзив та заперечень.

Сумський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) з позовними вимогами не погодився, у відзиві на позовну заяву зазначив, що графа 7 актового запису про шлюб заявника «Громадянство нареченого» не заповнена, оскільки документально вона не була підтверджена, про що у графі «Для відміток» вказаного актового запису зроблена відмітка «Громадянство нареченого документами не підтверджено».

Так, при поданні заяви про внесення змін позивачем були надані такі документи: копія паспорта з перекладом на українську мову нотаріально засвідчені, копія посвідки, копія свідоцтва про шлюб. Проте, відповідач зазначає, що в даному переліку відсутнє свідоцтво про народження, оскільки позивачем його не було надано та про що було попереджено заявника. Згідно матеріалів справи, позивачем проставлено підпис у заяві № 254/21.14-71 від 07.08.2020, чим підтверджено достовірність внесених до неї відомостей.

За таких обставин, Сумський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) не мав достатніх підстав для внесення змін до актового запису про шлюб № 750, складеного 27.09.2019 Сумським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Арабської Республіки Єгипет».

Таким чином, заява ОСОБА_3 (чоловіка позивача) про внесення змін до актового запису про шлюб № 750, складеного 27.09.2019 Сумським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), щодо доповнення громадянства нареченого «Громадянин Арабської Республіки Єгипет», розглянута відділом у повній відповідності до чинного законодавства.

За наслідками розгляду заяви позивача 15.08.2020 відділом складено обґрунтований висновок № 254/21.14-71 про внесення змін до актового запису цивільного стану, в якому вказані причини відмови. Виходячи з вищевикладеного відповідач зазначає, що Сумським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) при розгляді заяви про внесення змін до актового запису цивільного стану було дотримано норм законодавства.

Крім того, серед іншого, відповідач просив закрити провадження у даній справі, оскільки спір не є публічно-правовим та не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.

Дослідивши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи та об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , 27.09.2019 уклала шлюб із громадянином Арабської Республіки Єгипет ОСОБА_3 , про що Сумським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області 27.09.2019 складно актовий запис про шлюб №750. На підставі складеного актового запису 27.09.2019 було видано свідоцтво про шлюб, однак у графі громадянство позивача відсутні будь-які дані (а.с.12).

У подальшому ОСОБА_3 звернувся до Сумського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) із заявою про внесення змін до актового запису свідоцтва про шлюб, складеного Сумським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області, щодо внесення інформації про його громадянство.

Згідно висновку про відмову у внесенні виправлень №254/21.14-71 від 15.08.2020 у задоволені заяви позивача було відмовлено у зв`язку з відсутністю документів, що підтверджують громадянство позивача, а тому відповідач зазначив про неможливість внести відповідні зміни.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Щодо клопотання про закриття провадження у справі, викладеного у відзиві на позовну заяву, суд зазначає, що згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

За частиною 2 вказаної статті у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, передбачених даною частиною статті.

Таким чином завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин. На виконання покладених на нього завдань, адміністративний суд перевіряє рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень на відповідність вимогам ч. 2 ст. 2 КАС України.

З приводу посилання відповідача на постанову Верховного Суду від 19.03.2019 по справі №820/4733/17, суд звертає увагу, що предметом розгляду вказаної справи є не бездіяльність та рішення відповідача як суб`єкта, наділеного владними управлінськими функціями, а підтвердження факту батьківства громадянина Федеративної Республіки Нігерії. Відтак, суд не приймає до уваги вказані посилання відповідача на судову практику як на підставу для закриття провадження.

Стосовно посилання відповідача на постанову Великої Палати Верховного Суду від 14.11.2018 по справі № 425/2737/17 щодо правової позиції відносно справ про оскарження відмови внести за заявою особи змін до актового запису цивільного стану, суд, за правилами адміністративного судочинства, вивчає наявність чи відсутність достатніх підстав для прийняття відповідного рішення, зокрема, перевіряє чи відповідні рішення прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також, чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення.

Завдання адміністративного суду у таких справах полягає, насамперед, у перевірці додержання процедури розгляду та прийняття органом реєстрації актів цивільного стану відповідного рішення. Адміністративний суд, розглядаючи такі справи, не вправі вийти за межі їх публічно-правових аспектів і встановлювати юридичні факти, що мають значення для внесення змін до актових записів цивільного стану, зокрема і факт реальної дати народження особи.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, змісту позовних вимог, позивач обґрунтовує свої позовні вимоги неправомірною відмовою відповідача щодо внесення змін до акта цивільного стану, враховуючи наявний висновок відповідача про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану № 254/21.14-71 від 15.08.2020.

За таких обставин, суд розглядає у даному випадку позовні вимоги лише в межах, визначених постановою Великої Палати Верховного Суду, а саме з критеріїв правомірності/протиправності дії відповідача щодо відмови у внесенні змін до актового запису, у тому числі і правомірність та обґрунтованість висновку відповідача № 254/21.14-71 від 15.08.2020.

На переконання суду, підставами для внесення змін до актового запису про шлюб, є встановлення судом чи наявна помилкова відмова відповідача у внесені відомостей, дослідження документів та відомостей у позивача для внесення відповідних змін відповідачем при зверненні позивача із відповідною заявою.

Суд зауважує, що у даному випадку позивач оскаржує рішення, викладене у висновку Сумського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), яке було прийняте відповідачем на виконання його повноважень, а саме стосовно розгляду заяви про внесення змін до актового запису цивільного стану та прийняття рішення про можливість внесення таких змін.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 ЦПК суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що даний спір не стосується приватно-правових відносин, оскільки за своєю суттю полягає у перевірці додержання процедури розгляду та прийняття органом реєстрації актів цивільного стану відповідного рішення, а тому підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відносини, пов`язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, регулюються Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", згідно зі статтею 2 якого актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов`язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб`єктом цивільних прав та обов`язків. Державній реєстрації відповідно до вказаного вище Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Частиною першою статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" визначено, що державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов`язковою. Відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть підлягають обов`язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру в обсязі, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться відповідно до цього Закону, Цивільного та Сімейного кодексів України та інших актів законодавства органами державної реєстрації актів цивільного стану. За змістом статті 6 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження. При цьому, статтею 9 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" визначено, що державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.

У свою чергу, частиною першою статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" визначено, що внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Приписами частини п.5 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" обумовлено, що правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України. Пунктом 1.5 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом МЮУ від 12.01.2011 № 96/5 передбачено, що заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами, шляхом їх формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, на яких заявники за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у них, проставляють власні підписи.

Заяви іноземців, які постійно проживають в Україні, про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, складених органами державної реєстрації України, розглядаються відділом державної реєстрації актів цивільного стану на загальних підставах. Документи, складені іноземною мовою, подаються для внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання разом з їх перекладами на українську мову, засвідченими в установленому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, при зверненні до відповідача із заявою про внесення змін до актового запису, позивачем надано копію паспорта з перекладом на українську мову нотаріально засвідчену, копію посвідки, копію довідки про реєстрацію місця проживання, копію свідоцтва про шлюб.

Проте, відповідач зазначає, що в даному переліку відсутнє свідоцтво про народження, оскільки позивачем його не було надано та про що було попереджено заявника. Згідно матеріалів справи, позивачем проставлено підпис у заяві № 254/21.14-71 від 15.08.2020, чим підтверджено достовірність внесених до неї відомостей.

Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, звіряє відомості, зазначені заявником у заяві, з паспортом або паспортним документом. Суперечливі дані в документах письмово пояснюються заявником. Документи, які мають необумовлені виправлення, підчистки або викликають сумніви щодо їх достовірності, перевіряються особливо ретельно та у разі потреби направляються для проведення їх експертизи до судово-експертної установи Міністерства юстиції України (за рахунок заявника). Відомості про акти цивільного стану, зазначені заявником у заяві, перевіряються в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

Порядок внесення змін до актового запису цивільного стану врегульовано статтею 22 ЗУ «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Так, відповідно до зазначеної норми права внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою: особи, щодо якої складено актовий запис; одного з батьків, опікуна, піклувальника дитини; опікуна недієздатної особи; спадкоємців померлого; представника органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви. Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану. Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису. У разі зберігання актового запису цивільного стану у державній архівній установі внесення змін безпосередньо до актового запису проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану. У разі якщо актовий запис цивільного стану, до якого необхідно внести зміни у зв`язку з усиновленням, скасуванням усиновлення, визнанням усиновлення недійсним, визнанням та встановленням факту батьківства, материнства, а також доповненням і виправленням відомостей, що в ньому містяться, було складено компетентним органом іноземної держави, з якою Україною не укладено договору про правову допомогу та правові відносини у цивільних і сімейних справах, або якщо законодавством іноземної держави встановлено інший порядок внесення змін, відмінний від передбаченого законодавством України, актовий запис цивільного стану попередньо поновлюється відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника. Про поновлення актового запису цивільного стану та внесення до нього відповідних змін повідомляється компетентному органу іноземної держави. Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.

Матеріалами справи підтверджується, що позивач на час укладення шлюбу надавав до Сумського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області документ, що посвідчує його особу, а саме паспорт Арабської Ресрубліки Єгипет НОМЕР_1 , виданий 29.10.2019, про що зазначено в заяві про реєстрацію шлюбу, наданій відповідачем.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про громадянство України « іноземець - особа, яка не перебуває в громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав. П.6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено, що іноземець - особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав. П. 16 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» паспортний документ іноземця - документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН, що підтверджує громадянство іноземця, посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, надає право на в`їзд або виїзд з держави і визнається Україною.

Так, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 , як на час в`їзду на територію України, так і на час укладення шлюбу, надавав документ, що посвідчує його особу, зокрема паспорт НОМЕР_1 , виданий Арабською Республікою Єгипет, 29.10.2019, терміном дії 28.10.2026 (а.с.10). Даний документ надавався Сумському міському відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області, однак його необґрунтовано не було взято до уваги, а саме в графі «громадянство» не зазначено відповідну інформацію, а в актовий запис не внесено взагалі жодну інформацію, не зазначено, що особа без громадянства, чи має інше громадянство.

Суд звертає увагу, що в межах розгляду даної справи судом не встановлюються жодні юридичні факти, оскільки громадянство особи підтверджується виключно документом, виданим відповідною державою, а в даному випадку, заявником надавався паспорт громадянина, який видано Арабською Республікою Єгипет, а на час звернення ОСОБА_3 до відповідача із заявою про внесення доповнення до актового запису, надавався документ, що посвідчує особу - паспорт Арабської Республіки Єгипет, виданий на його ім`я.

Враховуючи викладене, перевіривши Висновок Сумського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про відмову у внесенні змін у актовий запис про шлюб на відповідність вимогам ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне визнати вказаний висновок не обґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню. Відповідно, порушене право позивача має бути відновлене шляхом зобов`язання відповідача внести зміни до актового запису про шлюб №750 від 27.09.2019, доповнивши графу «громадянство» «Громадянин Арабської Республіки Єгипет» .

Відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при зверненні до суду з даним позовом сплачений судовий збір у розмірі 840,80 грн., відповідно зазначена сума підлягає відшкодуванню на користь позивача за рахунок Сумського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).

Керуючись ст.ст. 2, 77, 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Сумського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати Висновок Сумського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про відмову у внесенні змін в актовий запис про шлюб № 750, складений 27.09.2019.

Зобов`язати Сумський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 75, код ЄДРПОУ 42735143) внести зміни до актового запису про шлюб №750, складеного від 27.09.2019 Сумським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), доповнити в графу "Громадянство нареченого" - «Громадянин Арабської Республіки Єгипет».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Сумського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 75, код ЄДРПОУ 42735143) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Воловик