Рішення № 98302832, 06.07.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2021
Номер справи
380/5012/20
Номер документу
98302832
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2021 року справа №380/5012/20

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Грень Н.М.,

за участю:

секретаря судового засідання Кушика Й.-Д.М.,

представника позивача Семененко Ю.Е.,

представника відповідачів 1,2 Кузьмич Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові в порядку загального позовного провадження справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Гал-Кат" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування рішень, -

в с т а н о в и в :

до Львівського окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Гал-Кат" із позовною заявою до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Волинській області в якій позивач з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог (вх. №35823) просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової служби України за № 1652618/39961271 від 18.06.2020 про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, зареєстрованої у контролюючому органі 20.05.2020 за №9111206644;

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 7971 від 01.07.2020 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника;

- - визнати протиправним та скасувати рішення Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 8351 від 15.07.2020 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника;

- виключити Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "ГАЛ-КАТ" (Код ЄДРПОУ39961271) з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

В обґрунтування позовних вимог позивач послався на незаконність оскаржуваного рішення, оскільки контролюючий орган приймаючи останнє порушив норми чинного законодавства, при цьому обмежившись лише формальною відміткою про, нібито, наявність в органах державної фіскальної служби податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податків ризикових операцій. Комісія Державної податкової служби України не зазначила, які саме обставини, з наданої позивачем інформації, є недостовірними, та які саме операції позивача с ризиковими, тобто конкретні підстави для неврахування Таблиці платника податків, а невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акту індивідуальної дії призводить до його протиправності. Окрім того, зазначив, що оскаржувані рішення Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 7971 від 01.07.2020 та № 8351 від 15.07.2020 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника не містять жодних обґрунтованих та вмотивованих підстав та причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до п.8 Критеріїв ризиковості платників податку, як і не містить доказів наявності податкової інформації, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником з посиланням на відповідні документи.

Заперечуючи проти задоволення позовних вимог представник відповідача 1 -Державної податкової служби України у відзиві на позовну заяву, що надійшов до суду послався на те, що у поданих поясненнях Позивач зазначає, що для провадження господарської діяльності підприємство має в оренді: житлові приміщення площею 22м.кв. за адресою: м. Ковель, вул. Варшавська, 1 яку орендує в ТОВ «Компанія «Гелікон»; частину адміністративного корпусу площею 150 м. кв. за адресою: м. Львів, вул. Конюшинна, 14 згідно договору № 1/17 від 17.09.2019, яку орендує в ТзДВ «Гал-Кат»; частину складського приміщення площею 120 м.кв. з прилеглою територією площею 400 кв. м. за адресою: м. Львів, вул. Конюшинна, 14 згідно договору №2/17 від 17.09.2019 року, яку орендує в ТзДВ «Гал-Кат»; частина нежитлових приміщень загальною площею 100 м.кв. за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 321 за договором 04-с/ор від 01.01.2020, яку орендує в ПП «Львівметалпласт»; частина нежитлових приміщень загальною площею 268 м.кв. за адресою м. Харків, вул. Ковтуна, 60 згідно договору №10 від 10.01.2019 року яку орендує в ТОВ «АРПРОМ»; нежитлові приміщення і місця загального користування загальною площею 98,8 м. кв. за адресою м. Дніпро, вул. князя Я.Мудрого, 68, згідно договору № 29 від 12.08.2019 яку орендує ТОВ «СЕВЕРАЙС»; частина складського приміщення загальною площею 150 м.кв., за адресою Київська обл., м. Ірпінь, смт. Коцюбинське пров. Будівельний 9/11; частина нежитлових приміщень загальною площею 41 м.кв. м. Запоріжжя, вул. Новобудов,3 згідно договору №22/03/17 від 22.03.2017 року, яку орендує в ПП «Сплав-Сервіс»; частина нежитлових приміщень загальною площею 68.3 м.кв., за адресою м. Запоріжжя, вул. Українська, 52 згідно договору № 2020/3 від 20.12.2019 року яку орендує в ТОВ «Альфа СІТІ»; промисловий майданчик загальною площею 10 м.кв., за адресою м. Запоріжжя, вул. Українська 52 згідно договору 2020-SM від 01.02.2020 року в ТОВ «ОРТУС-ЛТД». Відповідно до п. 63.3 ПКУ. платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним (за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи) та неосновним місцем обліку (за місцем розташуванням підрозділів платників, рухомого та нерухомого майна) та повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків. Згідно з поданих до контролюючого органу ф. №20-ОПП ТОВ «ТД ГАЛ КАТ» вбачається, що позивач користується всього лиш 3-ма об'єктами нерухомості, а саме: нежитлові приміщення підвалу та першого поверху за адресою м. Личаківський р-н, вул. Ковельська, 50; Квартира за адресою м. Львів, Залізничний р-н. вул. Роксоляни, буд. 876, кв. 45; квартира за адресою м. Львів. Залізничний р-н, вул. Роксоляни, буд. 876, кв. 84. Таким чином враховуючи вищенаведене Позивачем порушено вимоги п. 63.3 Податкового кодексу України , а саме позивачем не було повідомлено належним чином контролюючий орган про всі об'єкти оподаткування. З урахуванням наведеного, ДПС України правомірно прийняло рішення №1652618/39961271 від 18.06.2020 про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість №9111206644. Просить у задоволенні позову відмовити.

Заперечуючи проти задоволення позовних вимог представник відповідача 2 - Головне управління ДПС у Волинській області у відзиві на позовну заяву, що надійшов до суду послався на те, що підпунктом 20.1.45 п.20.1 ст.20 ПКУ передбачено, що контролюючі органи мають право здійснювати щоденну обробку даних та інформації електронного кабінету, необхідних для виконання покладених на них функцій з адміністрування податкового законодавства та законодавства з інших питань, контроль за дотримання якого покладено на контролюючий орган, що включає, зокрема, прийняття, обробку та аналіз документів та даних платників податків, здійснення повноважень, передбачених законом, які можуть бути реалізовані в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку. Отже, дії контролюючого органу щодо внесення до електронної бази інформації, є лише службовою діяльністю працівників податкового органу на виконання своїх професійних обов'язків в порядку передбаченому ПКУ. Способом здійснення таких дій є, зокрема, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів. Інформація, зібрана відповідно до норм ПКУ, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів. 3 врахуванням вищенаведених норм, внесення до системи АІС "Податковий блок" податкової інформації щодо відповідності ТОВ «ТД «Гал-Кат» критеріям ризиковості, є одним із заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на відповідача функцій та завдань. Дії контролюючого органу щодо внесення до Інтегрованої системи результатів засідання Комісії (за результатами, якої не приймалось рішення про відмову у реєстрації податкової накладної) не породжують правових наслідків для платників податків та не порушують їхні права, оскільки розміщена в цій системі інформація є службовою та використовується податковими органами для обробки зібраної інформації в автоматичному режимі (використовуються для виконання покладених на контролюючі органи, функцій та завдань) з метою здійснення відповідних прав та обов'язків. На думку відповідача, оскаржувані рішення не утворюють, у відношенні позивача, жодних прямих та невідворотних наслідків, а відтак не порушують його права. Також зазначив, що контролюючим органом встановлено, що протягом січня - травня 2020 року ТОВ «ТД «Гал-Кат» здійснено операції із постачання виливок мідних, які мають характер транзитних операцій в ймовірних схемах ухилення від оподаткування. Придбання виливок мідних в к-ті 252,7 т здійснено в ТОВ «Тобакко Трейдінг» (ЄДРПОУ 42283769), походження яких не прослідковується по ланцюгу постачання: податковий кредит ТОВ «Тобакко Трейдінг» складається із придбання виливок мідних в ТОВ «ТК Діоніс» (ЄДРПОУ 43356041) та одягу, взуття, пледів, рушників, постільної білизни, текстильних виробів в інших СГ. У ТОВ «ТК «Діоніс» придбання виливок мідних 2020 році відсутнє, платником придбавались ДП, суміш вугілля, одяг продукти харчування, алкогольні напої, тютюнові вироби, свинина, шини. З врахуванням встановлених обставин, на думку відповідача, наявні об'єктивні ознаки неможливості фактичного здійснення операцій з постачання виливок мідних, ймовірне уникнення ТОВ «ТД «Гал-Кат» виконання свого обов'язку зі сплати ПДВ по операціях із реалізації заготовок мідних, проводів, дротів та використання цих схем ухилення від сплати податків. Окрім того, контролюючим органом встановлено, що ТОВ «ТД «Гал-Кат» у червні-липні 2020 року здійснено операції з постачання виливок мідних, які мають характер транзитних операцій в ймовірних схемах ухилення від оподаткування. Вказані операції здійснювались і впродовж січня-травня 2020 року. Придбання виливок мідних в кількості 202,85 т здійснено у ТОВ «Галич-Мет» (код ЄДРПОУ -2895314), яке придбавало виливки мідні у ТОВ «Тобакко Трейдінг» (код ЄДРПОУ І4-2283769) по здійснених операціях у лютому 2020, походження яких не прослідковується по ланцюгу постачання: податковий кредит ТОВ «Тобакко Трейдінг» складається із придбання виливок мідних в ТОВ «ТК Діоніс» (ЄДРПОУ 43356041) та одягу, взуття, пледів, рушників, постільної білизни, текстильних виробів в інших СГ. У ТОВ «ТК «Діоніс» придбання виливок мідних 2020 році відсутнє, платником придбавались ДП, суміш вугілля, одяг продукти харчування, алкогольні напої, тютюнові вроби, свинина, шини. З врахуванням встановлених обставин, на думку відповідача, наявні об'єктивні ознаки неможливості фактичного здійснення операцій з постачання виливок мідних, ймовірне уникнення ТОВ «ТД «Гал-Кат» виконання свого обов'язку зі сплати ПДВ по операціях із реалізації заготовок мідних, проводів, дротів та використання цих схем ухилення від сплати податків. Просить у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою судді від 01.07.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою суду від 10.07.2020 задоволено заяву позивача про забезпечення позову, до набрання законної сили рішенням суду зупинено дію рішення Державної податкової служби України № 1652618/39961271 від 18.06.2020 про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість №9111206644 та рішення Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 7971 від 01.07.2020 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника.

Ухвалою суду від 22.07.2020 задоволено заяву позивача про забезпечення позову, до набрання законної сили рішенням суду зупинено дію рішення Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 8351 від 15.07.2020 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника.

Ухвалою суду від 22.07.2020 призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження та замінено засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Ухвалою від 29.09.2019 задоволено заяву представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Ухвалою від 14.12.2020 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив, просив у задоволенні такого відмовити.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

20 травня 2020 року товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Гал-Кат" сформовано та подано у встановленому порядку Таблицю даних платника податків та письмові пояснення до таблиці. Згідно з квитанцією № 2 від 20 травня 2020 року, Таблицю даних платника податку на додану вартість прийнято до розгляду. Таблиці даних платника податку на додану вартість присвоєно реєстраційний номер документа № 9111206644.

В Таблиці відображено специфіку господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ «ГАЛ-КАТ»:

- види економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);

- коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, що постачаються та/або отримуються платником податку;

- коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що постачаються та/або отримуються платником податку.

Разом із Таблицею даних платника податків позивачем подано пояснення в яких надано інформацію щодо організаційно-правової форми діяльності підприємства, видів економічної діяльності, надано інформацію щодо власного орендованого нерухомого та рухомого майна, а також надані роз'яснення щодо трансформації кодів УКТ ЗЕД з 7403 на 8544.

Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ГУ ДПС у Волинській області - регіонального рівня) прийнято рішення № 1580288/39961271 про врахування таблиці даних платника податку на додану вартість №9111206644.

Надалі, 18 червня 2020 року Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Державна податкова служба України) прийнято рішення № 1652618/39961271 про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість №9111206644.

Підставою для неврахування таблиці вказано наявність в органах державної податкової служби України податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податків ризикових операцій.

Рішенням Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відповідність /невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 01.07.2020 № 7971 ТОВ «ТД «ГАЛ-КАТ» віднесено до ризикових платників податку на підставі п.8 Критеріїв ризиковості платника податку .

У рядку «Податкова інформація» Відповідачем 2 зазначено, що: «Протягом січня-травня 2020 року здійснено операції із постачання виливок мідних, які мають характер транзитних операції в ймовірних схемах ухилення від оподаткування. Придбання виливок мідних в к-сті 252,7 т здійснено з ТзОВ «ТОБАККО ТРЕЙДІНГ»(ЄДРПОУ 42283769), походження яких не прослідковується по ланцюгу постачання: податковий кредит ТзОВ «ТОБАККО ТРЕЙДІНГ» складається із придбання виливок мідних в ТОВ «Торгова компанія Діоніс» (ЄДРПОУ 43356041) та одягу, взуття, пледів, рушників, постільної білизни, текстильних виробів в інших суб'єктів господарювання. У ТОВ «ТК Діоніс» придбання виливок мідних у 2020 р. відсутнє, платником придбавались ДП, суміш вугілля, одяг, продукти харчування, алкогольні напої, тютюнові вироби, свинина, шини. Отже наявні об'єктивні ознаки неможливості фактичного здійснення операцій з постачання виливок мідних, ймовірне уникнення ТзОВ «ТД «ГАЛ КАТ» виконання свого обов'язку зі сплати ПДВ по операціях із реалізації заготівок мідних, проводів, дротів та використання ним схем ухилення від сплати податків.»

Рішенням Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відповідність /невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 15.07.2020 № 8351 ТОВ «ТД «ГАЛ-КАТ» віднесено до ризикових платників податку на підставі п.8 Критеріїв ризиковості платника податку .

У рядку «Податкова інформація» відповідачем 2 зазначено, що: «ТД Гал-Кат» у червні-липні 2020 року здійснено операції із постачання виливок мідних, які мають характер транзитних операцій в ймовірних схемах ухилення від оподаткування. Вказані операції здійснювались і упродовж січня-травня 2020 року. Придбання виливок мідних в к-ті 202,85 т здійснено у ТОВ «Галич-МЕТ» (код ЄДРПОУ 42895314), яке придбало виливки мідні у ТзОВ «Тобакко Трейдінг» (ЄДРПОУ 42283769) по здійснених операціях у лютому 2020 року, походження яких не прослідковується по ланцюгу постачання: податковий кредит ТзОВ «Тобакко Трейдінг» складається із придбання виливок мідних в ТОВ «Торгова компанія Діоніс» (ЄДРПОУ 43356041) та одягу, взуття, пледів, рушників, постільної білизни, текстильних виробів в інших суб'єктів господарювання. У ТОВ "ТК "Діоніс" придбання виливок мідних у 2020 відсутнє, платником придбавались ДП, суміш вугілля, одяг, продукти харчування, алкогольні напої, тютюнові вироби, свинина, шипи. Отже, наявні об'єктивні ознаки неможливості фактичного здійснення операцій з постачання виливок мідних, ймовірне уникнення ТзОВ «ТД Гал-Кат» від виконання свого податкового обов'язку зі сплати ПДВ по операціях із реалізації заготівок мідних, проводів, дротів та використання ним схем ухилення від сплати податків.»

Не погодившись із такими рішеннями контролюючогооргану позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, які виникли між сторонами, суд входить з наступного.

Щодо позовних вимог про скасування рішення Державної податкової служби України за № 1652618/39961271 від 18.06.2020 про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, суд зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.

Відповідно до підпункту 16.1.2, 16.1.3 пункт 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Підпунктом 20.1.45. пункт 20.1. статті 20 Податкового Кодексу України встановлено, що контролюючі органи мають право здійснювати щоденну обробку даних та інформації електронного кабінету, необхідних для виконання покладених на них функцій з адміністрування податкового законодавства та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, що включає, зокрема, прийняття, обробку та аналіз документів та даних платників податків, здійснення повноважень, передбачених законом, які можуть бути реалізовані в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку.

Пункт 61.1. статті 61 Податкового Кодексу України встановлює, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи..

Підпунктом 62.1.2. пункту 62.1. статті 62 Податкового Кодексу України зазначено: податковий контроль здійснюється шляхом, серед іншого, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.

Згідно з пунктом 71.1. статті 71 Податкового Кодексу України, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів, що координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.

Згідно із приписами пунктів 74.1., 74.3. статті 74 Податкового Кодексу України, податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, зберігається в базах даних Інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем (далі - Інформаційні системи) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Інформаційні системи і засоби їх забезпечення, розроблені, виготовлені або придбані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є державною власністю. Система захисту податкової інформації, що зберігається в базах даних Інформаційних систем, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Внесення інформації до баз даних Інформаційних систем та її опрацювання здійснюються контролюючим органом, визначеним підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, а також контролюючим органом, визначеним підпунктом 41.1.2 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, в порядку інформаційної взаємодії відповідно до пункту 41.2 статті 41 цього Кодексу. Перелік Інформаційних систем визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової політики.

Розділ V Податкового кодексу України (статті 180-211) регулює порядок нарахування та сплати податку на додану вартість, визначає платників податку, встановлює порядок реєстрації в якості платників ПДВ, визначає об`єкти оподаткування та розміри ставок податку, операції, які звільнені від оподаткування, а також, правила віднесення сум до складу податкового кредиту.

Пункт 201.1 статті 201 Податкового Кодексу України: на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.16 статті 201 Податкового Кодексу України визначено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів визначає Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (далі - Порядок №1165).

У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні: таблиця даних платника податку - зведена інформація, що подається платником податку до контролюючого органу, щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України (п. 2 Порядку №1165).

Пунктом 12 Порядку №1165 встановлено, що платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою (додаток 5).

У таблиці даних платника податку зазначаються: види економічної діяльності відповідно до КВЕД; коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України; коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України (пункт 13 Порядку №1165).

Відповідно до пунктів 14-18 Порядку №1165, таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.

Таблиця даних платника податку з поясненнями розглядається комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів після її отримання.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу (додаток 6).

У рішенні про неврахування таблиці даних платника податку в обов`язковому порядку зазначається причина такого неврахування.

Таблиця даних платника податку враховується ДПС в автоматичному режимі у разі, коли:

- така таблиця подається платниками податку - сільськогосподарськими товаровиробниками, включеними до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України Про державну підтримку сільського господарства України, та/або сільськогосподарськими товаровиробниками, які на 31 грудня 2016 р. застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (у редакції, що діяла на 31 грудня 2016 р.) та мають у власності (право власності/користування) та/або на умовах оренди земельні ділянки, загальна площа яких становить не менш як 200 гектарів включно станом на 1 січня та які відображені в податковій звітності до 20 лютого поточного року (до 20 лютого поточного року враховується наявність таких ділянок за звітний період попереднього року), та у поданій таблиці даних платника податку зазначаються відомості про постачання (виготовлення) таких груп товарів за кодами згідно з УКТЗЕД, як живі тварини (код згідно з УКТЗЕД 01); риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (код згідно з УКТЗЕД 03); молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (код згідно з УКТЗЕД 04); овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби (код згідно з УКТЗЕД 07); їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь (код згідно з УКТЗЕД 08); зернові культури (код згідно з УКТЗЕД 10); насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж (код згідно з УКТЗЕД 12);

- зазначена таблиця подається платниками податку, в яких значення показників D та P, розрахованих у порядку, встановленому пунктом 3 цього Порядку, мають такі розміри: D >0,02, P.

Згідно п. 19 Порядку №1165, у разі коли до контролюючого органу надійшла податкова інформація, що свідчить про надання платником податку недостовірної інформації, в таблиці даних платника податку, яка врахована, зокрема в автоматичному режимі, комісії контролюючих органів мають право прийняти рішення про неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в порядку, визначеному статтею 42 Кодексу (додаток 7).

Відповідно до п.25 Порядку №1165, комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Аналіз наведених правових норм дає підстав для висновку, що рішення про неврахування таблиці даних платника податку в обов`язковому порядку повинно містити чітку підставу для такого неврахування.

Як вже встановлено судом вище, в спірному рішенні про неврахування таблиці даних платника податку підставою для відмови вказано про здійснення платником податку ризикових операцій

Разом з тим, досліджуючи зміст оскаржуваного рішення суд встановив, що в останньому не зазначено, які саме придбано послуги та у яких ризикових платників податків, яка саме податкова інформація про здійснення ризикових операцій була отримана ДПС України.

Зокрема, суд зазначає, що спірне рішення не містить ані посилань на господарську операцію, яка на думку відповідача є ризиковою, ані на підстави за яких така операція визнана ризиковою, що свідчить про формальність прийнятого рішення.

Статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Аналізуючи оскаржувані рішення, суд вказує, що принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень, відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, має на увазі, що рішення повинно бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі Суомінен проти Фінляндії (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 01 липня 2003 року, яке, відповідно до ч.1 статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", підлягає застосуванню судами як джерело права, вказано, що орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

У рішенні від 10 лютого 2010 року у справі Серявін та інші проти України Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Отже, рішення суб`єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб`єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб`єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов`язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.

При цьому, суб`єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.

Разом з тим, приймаючи рішення або вчиняючи дію, суб`єкт владних повноважень не може ставати на сторону будь-якої з осіб та не може виявляти себе заінтересованою стороною у справі, виходячи з будь-якого нелегітимного інтересу, тобто інтересу, який не випливає із завдань цього суб`єкта, визначених законом.

При цьому, прийняття рішення, вчинення (не вчинення) дії вимагає від суб`єкта владних повноважень діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, з відданістю визначеним законом меті та завданням діяльності, передбачувано, без корисливих прагнень досягти персональної вигоди, привілеїв або переваг через прийняття рішення та вчинення дії.

Таким чином, висновки та рішення суб`єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.

Так, якщо контролюючий орган і вважав, що є обставини, які унеможливлювали врахування Таблиці даних платника податків, поданою позивачем, то відповідні обставини повинні бути чітко зазначені у рішенні, що в даному випадку зроблено не було.

З урахуванням вищезазначеного, суд не погоджується з твердженням відповідача стосовно прийняття рішення від 18.06.2020 року №1652618/39961271 про неврахування таблиці даних платника податку з причини наявності в органах ДПС України податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податків ризикових операцій, оскільки в оскаржуваному рішенні не зазначено, яка сама податкова інформація про здійснення позивачем ризикових операцій наявна в контролюючих органах, спірне рішення не містить ані посилань на господарську операцію, яка на думку відповідача є ризиковою, ані на підстави, за яких така операція визнана ризиковою, що свідчить про формальність прийнятого рішення.

Суд зазначає, що вказані обставини не відображені в спірному рішенні, а тому відповідач не може обґрунтовувати правомірність свого рішення з тих підстав, які не були в ньому зазначені.

Відтак, сама по собі податкова інформація, що свідчить про здійснення платником податків ризикових операцій не є підставою для неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, поданої позивачем, зареєстрованої у контролюючому органі. Здійснюючи моніторинг, контролюючий орган виявляє ризик порушення норм податкового законодавства, який проявляється у ймовірності складання та надання податкової накладної з порушенням Податкового Кодексу України та неможливості здійснення операцій з постачання товарів/послуг дані про які зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування та/або ймовірності уникнення платником податку виконання свого податкового обов`язку.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що спірне рішення про неврахування Таблиці даних платника податку на додану вартість є необґрунтованим, протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо позовних вимог про визнання протиправними та скасування рішень Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 7971 від 01.07.2020 та № 8351 від 15.07.2020 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника, суд зазначає наступне.

Згідно з п. 5 та п. 6 Порядку № 1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «;Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

У свою чергу Критерії ризиковості платника податку наведені у додатку 1 до Порядку № 1165 є вичерпним.

Зокрема, п. 8 додатку 1 до Порядку № 1165 передбачено наступний критерій ризиковості платника податку на додану вартість: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

За змістом затвердженої форми рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4 до Порядку № 1165) вказане рішення може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

В той же час, варто також відмітити, що вказане рішення ГУ ДПС у Волинській області, відповідно до п. 19 ч. 1 статті 4 КАС України, є індивідуальним актом.

При цьому, такий акт, виданий суб`єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов`язкових правил поведінки та стосується прав і обов`язків чітко визначеного суб`єкта (суб`єктів), якому він адресований.

Загальною рисою, яка відрізняє індивідуальні акти є їх виражений правозастосовний характер.

Головною рисою таких актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб`єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв`язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акта нормам чинного законодавства.

Натомість, оскаржуване рішення податкового органу не відповідає критеріям чіткості та зрозумілості індивідуального акта, та породжує його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов`язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб`єкта владних повноважень.

У затвердженій формі рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку передбачено необхідність зазначення контролюючим органом однієї із двох підстав для прийняття такого рішення, а саме:

- у зв`язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності

або

- з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від … р. №.

Крім того, у формі рішенні вказано про необхідність зазначення пункту критерію ризиковості платника податку, а у разі відповідності суб`єкта пункту 8 критеріїв ризиковості платника податку необхідно також зазначити, яка саме інформація була підставою для висновків про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

З оскаржуваного рішення від 21 жовтня 2020 року № 126734 вбачається, що воно прийнято без зазначення однієї із наведених вище двох підстав для прийняття такого рішення.

Окрім того, матеріали справи свідчать, що 15 липня 2020 року ТОВ «ТД «ГАЛ-КАТ» звернулося до ТОВ «ГАЛИЧ-MET» з листом про надання роз'яснень щодо походження товару(виливок мідних) придбаних у червні 2020 року за договором № 12-з від 18 травня 2020 року.

17 липня 2020 року ТОВ «ГАЛИЧ-MET» листом вих. № 36 повідомило про те, що виливки мідні, які були поставлені ТОВ «ТД «ГАЛ-КАТ» за договором №12-з від 18 травня 2020 року були виготовлені ТОВ «ГАЛИЧ-МЕТ» на власних виробничих потужностях з металобрухту ДСТУ 3211:2009 Мідь брикетах. ТОВ «ГАЛИЧ-MET» є виробничим підприємством, має відповідне обладнання для виготовлення виливок мідних, має відповідні дозвільні документи на використання такого виготовлення виливок мідних, має кваліфікований персонал для роботи на такому обладнанні. Позивачем до матеріалів справи долучено копії виробничих звітів ТОВ «ГАЛИЧ-МЕТ» (т1 а.с.94-104).

Також, суд зазначає, що приймаючи рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарської операції позивача на предмет її реальності. Змістовна оцінка господарської операції може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки, підстави та порядок проведення якої визначені нормами ПК України.

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. При цьому здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Така правова позиція вже неодноразово викладалась Верховним Судом, зокрема у постановах від 28.11.2019 у справі №1640/2650/18, від 23.10.2018 у справі №822/1817/18, від 21.05.2019 у справі №0940/1240/18.

На думку суду, дії контрагентів ТОВ «ТД «ГАЛ-КАТ» не можуть ставити в залежність віднесення позивача критеріям ризиковості платника податку на додану вартість за вищенаведеними господарськими операціями, оскільки добросовісний платник податків не має зазнавати негативних наслідків через порушення обліку з боку його контрагентів та відповідно не може бути підставою для включення товариства до переліку ризикових.

При цьому, відповідачем не надано доказів фіктивності господарських операцій ТОВ «ТД «ГАЛ-КАТ» з даними контрагентами.

Не заслуговують на увагу твердження відповідача про те, що рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку не породжує правових наслідків для платника податків та не порушує прав останнього, оскільки таке рішення є індивідуальним актом у розумінні пункту 19 частини 1 статті 4 КАС України, яке в подальшому створює для платника податків, відносно якого воно прийнято, певні юридичні наслідки під час реєстрації податкової накладної/рахунку коригування, поданих таким платником податків.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд у даній справі дійшов висновку про те, що відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірності рішень від 01.07.2020 №7971 та від 15.07.2020 №8351 про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, у зв`язку із чим, виходячи із наданих частиною другою статті 245 КАС України повноважень, позовні вимоги про визнання протиправним та скасування вказаних рішень належить задовольнити.

Щодо зобов`язання виключити ТОВ «ТД «ГАЛ-КАТ» з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, суд зазначає наступне.

Положенням п. 6 Порядку №1165 визначено, що у разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Враховуючи вказану норму, суд дійшов висновку, що оскільки рішення про визначення ТОВ «ТД «ГАЛ-КАТ» таким, що відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку, визнано протиправним та скасовано, а тому зобов`язання відповідача виключити позивача з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості, є належним та достатнім способом захисту порушеного права позивача. Крім цього, такий спосіб захисту є дотриманням судом гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішений. Тому позовні вимоги у зазначеній частині також підлягають задоволенню.

Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних у матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 19-20, 22, 25-26, 90, 139, 241-246, 250, 251, 255, 295, КАС України, суд -

в и р і ш и в :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової служби України за № 1652618/39961271 від 18.06.2020 про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, зареєстрованої у контролюючому органі 20.05.2020 за №9111206644;

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 7971 від 01.07.2020 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника;

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 8351 від 15.07.2020 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника;

Зобов'язати Головне управління ДПС у Волинській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "ГАЛ-КАТ" (Код ЄДРПОУ39961271) з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Стягнути з Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, пл. Львівська 8) за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Гал-Кат" (ЄДРПОУ 39961271, 79040, м.Львів, вул. Конюшинна,14) судовий збір відповідно до задоволених позовних вимог в сумі 4204 ( три тисячі сто п'ятдесят три) грн. 00 коп.

Стягнути з Головного управління ДПС у Волинській області (код ЄДРПОУ 39400859, місцезнаходження: 43010, м. Луцьк, Київський майдан 4) за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Гал-Кат" (ЄДРПОУ 39961271, 79040, м.Львів, вул. Конюшинна,14) судовий збір відповідно до задоволених позовних вимог в сумі 4204 ( три тисячі сто п'ятдесят три) грн. 00 коп.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.

Суддя Грень Н.М.

Повний текст рішення складено та підписано 12.07.2021.