Рішення № 98266071, 13.07.2021, Господарський суд Чернігівської області

Дата ухвалення
13.07.2021
Номер справи
927/483/21
Номер документу
98266071
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

РІШЕННЯ

Іменем України

13 липня 2021 року м. Чернігів справа № 927/483/21

Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами позовну заяву за позовом Заступника керівника Чернігівської окружної прокуратури (14000, м. Чернігів, вул. Шевченка, 1 (chernigiv.prok@gmail.com)) в інтересах держави в особі Киїнської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області 15505, с. Киїнка Чернігівського району Чернігівської області, вул. Перемоги, 30 (Kuinka_silrada@ukr.net) Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Головне управління ДПС у Чернігівській області 14000, м. Чернігів, вул. Реміснича, 11 (ch.official@tax.gov.ua)До Товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіал» 15552, смт. М.Коцюбинське Чернігівського району Чернігівської області, вул. Чернігівська, 41про стягнення 31 294 грн. 69 коп.

ВСТАНОВИВ:

12 травня 2021 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява заступника керівника Чернігівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Киїнської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіал» про стягнення 31 294,69 грн. заборгованості по орендній платі згідно договору оренди земельної ділянки від 01.06.2001, укладеного між Киїнською сільською радою Чернігівського району Чернігівської області та відповідачем.

В обґрунтування заявлених позовних вимог прокурор посилається на невиконання відповідачем взятих на себе зобов`язань щодо сплати орендної плати.

Даний позов поданий прокурором в порядку ст. 53 Господарського процесуального кодексу України та ст. 23 Закону України «Про прокуратуру»; підставою реалізації прокурором представницьких функцій в даному випадку є те, що за змістом ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Статтями 142 Конституції України та 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об`єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин (п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Разом з тим, Киїнська сільська рада Чернігівського району Чернігівської області, як уповноважений орган, враховуючи систематичний та тривалий характер порушень відповідачем умов договору оренди земельної ділянки від 01.06.2001 щодо сплати орендної плати, не звернулась до суду з позовом про стягнення заборгованості по її сплаті. Така бездіяльність органу місцевого самоврядування має своїм наслідком спричинення суттєвої шкоди державним інтересам - безпідставні втрати місцевого бюджету, спричинені ненадходженням грошових коштів з орендної плати за користування комунальним майном.

Листом від 10.03.2021 № 348 Киїнська сільська рада Чернігівського району Чернігівської області повідомила Чернігівську місцеву прокуратуру про те, що з приводу існування заборгованості по сплаті орендної плати листування з Товариством з обмеженою відповідальністю «Імперіал» вона не проводила, до суду з відповідним позовом не зверталась.

Наведені вище обставини свідчать про бездіяльність органу місцевого самоврядування, яка полягає у невжитті заходів, спрямованих на стягнення заборгованості та наповнення бюджету громади.

Статтею 1311 Конституції України встановлено, що в Україні діє прокуратура, яка, зокрема, здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Згідно ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.

Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.

Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.

Під час здійснення представництва інтересів громадянина або держави у суді прокурор має право в порядку, передбаченому процесуальним законом та законом, що регулює виконавче провадження, зокрема звертатися до суду з позовом (заявою, поданням).

Відповідно до ст. 53 Господарського процесуального кодексу України, у випадках, встановлених законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до суду в інтересах інших осіб, державних чи суспільних інтересах та брати участь у цих справах.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, які звертаються до суду за захистом прав і інтересів інших осіб, повинні надати суду документи, які підтверджують наявність передбачених законом підстав для звернення до суду в інтересах таких осіб.

У визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.

Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.

У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі набуває статусу позивача.

Розглянувши позовну заяву заступника керівника Чернігівської окружної прокуратури, суд підтверджує наявність підстав для представництва прокурором інтересів держави в суді.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 17.05.2021:

прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі;

відмовлено в задоволенні клопотання заступника керівника Чернігівської окружної прокуратури про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін;

постановлено здійснювати розгляд позовної заяви за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами;

залучено Головне управління ДПС у Чернігівській області до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача;

встановлено процесуальний строк - протягом двох днів з дня отримання даної ухвали для подання заступником керівника Чернігівської окружної прокуратури доказів направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів Головному управлінню ДПС у Чернігівській області;

встановлено процесуальний строк для подання відповідачем відзиву на позовну заяву - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали;

встановлено процесуальні строки: для подання прокурором та позивачем відповіді на відзив - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву; для подання відповідачем заперечення - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив;

встановлено процесуальний строк для подання третьою особою письмових пояснень щодо позову - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала Господарського суду Чернігівської області від 17.05.2021 отримана прокурором, сторонам та третьою особою 19.05.2021, 20.05.2020 та 22.05.2021, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень № 1400051572833, № 1400051572841, № 1400051572647 та № 1400051572655.

20.05.2021, у встановлений судом процесуальний строк, прокурором до Господарського суду Чернігівської області подані докази направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів Головному управлінню ДПС у Чернігівській області.

Процесуальним правом на подання відзиву на позовну заяву та письмових пояснень щодо позову відповідач та третя особа не скористались.

Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд ВСТАНОВИВ:

Киїнська сільська рада Чернігівського району Чернігівської області зареєстрована 01.02.1992, про що у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесені відомості за № 10601200000000171.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Імперіал» зареєстроване в якості суб`єкта господарювання 09.02.1993, про що у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесені відомості за № 10601200000000194.

Згідно ч. 1 ст. 202 Цивільного кодексу України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

У відповідності з ч. 1 ст. 205 Цивільного кодексу України, правочин може вчинятися усно або в письмовій (електронній) формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ст. 173 - 175 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько - господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Майново - господарськими визнаються цивільно - правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України).

Частиною 1 ст. 3 Земельного кодексу України передбачено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Згідно ст. 13, 14 Конституції України, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Згідно ст. 80 Земельного кодексу України, суб`єктами права власності на землю є, зокрема, територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності.

За змістом ст. 122, 124 Земельного кодексу України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Аналогічна норма закріплена і у ст. 16 Закону України «Про оренду землі».

Стаття 206 Земельного кодексу України визначає, що використання землі в Україні є платним. Об`єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

У відповідності до ст. 21 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.

Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Згідно з абз. 1 п. 1 ст. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

01.06.2001 між Киїнською сільською радою Чернігівського району Чернігівської області (Орендодавець) в особі сільського голови Кушки Івана Івановича та Товариством з обмеженою відповідальністю «Імперіал» (Орендар) в особі директора Рогового Костянтина Івановича був укладений договір оренди земельної ділянки (надалі - Договір).

За умовами Договору (п. 1.1, 2.1-2.3, 2.5, 3.1, 3.2, 8.1), Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове платне володіння і користування земельну ділянку, яка знаходиться на території Киїнської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області.

Земельна ділянка виділена в натурі (на місцевості) у встановленому законом порядку.

В оренду передається земельна ділянка площею 0,46 га (забудованих земель 0,46 га).

На земельній ділянці знаходяться будівлі та споруди.

Грошова оцінка земельної ділянки: 32 640 (тридцять дві тисячі шістсот сорок) гривень 00 коп.

Права третіх осіб на земельну ділянку відсутні.

Земельна ділянка, яка передається в оренду не має недоліків, які суттєво можуть впливати на ефективність передбаченого договором її використання.

Земельна ділянка передається в оренду по акту прийому-передачі, який оформляється в строк не пізніше семи днів з моменту набуття чинності даного договору.

Земельна ділянка передається в оренду з метою комерційної діяльності для магазину, пункту технічного обслуговування автомобілів та АЗС. Орендарю надається право зводити будівлі і споруди, проводити поліпшення стану земельної ділянки з метою ефективного користування нею за обраним видом користування.

Договір укладається на термін 49 (сорок дев`ять) років, починаючи з 01.01.2001.

Орендна плата вноситься Орендарем у грошовому вигляді.

Грошова плата вноситься на поточний рахунок власника землі у філії Укрексімбанк у розмірі 3 264 (три тисячі двісті шістдесят чотири) гривні 00 коп. за 1 рік.

Періодичність внесення орендної плати: щомісяця, з 01.01.2001 по 296 грн. 73 коп.

Розрахунки закінчуються не пізніше 15 листопада поточного року.

Надання послуг та передача продукції оформляється відповідними актами, засвідченими підписами сторін.

У розмір орендної плати входить податок на землю в розмірі 326 (триста двадцять шість) гривень 40 коп.

У розмір орендної плати включені капітальні затрати на поліпшення землі, реконструкцію існуючих орендованих виробничих і житлових приміщень, підтримання у належному стані гідротехнічних споруд, лісомеліоративних насаджень, інженерних споруд, шляхової мережі тощо.

Орендна плата справляється також і у випадках, якщо Орендар з поважних причин тимчасово не використовує земельну ділянку за умовами договору.

Розмір орендної плати щорічно переглядається у випадках і з моменту, зокрема підвищення цін, тарифів тощо, у т.ч. внаслідок інфляційних процесів; збільшення розміру ставки земельного податку; в інших випадках, передбачених законодавчими актами України.

Сторони домовились:

обов`язковим для діяльності Орендаря є використання земельної ділянки за цільовим призначенням;

власник землі зобов`язався передати земельну ділянку в 7-ми денний термін після реєстрації договору;

Орендар зобов`язався використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням.

Орендодавець гарантував, зокрема, що земельна ділянка є у його власності і він має законні повноваження передавати цю ділянку у тимчасове користування на умовах оренди, надавати інші права, визначені у цьому договорі.

Орендодавець має право, зокрема вимагати від Орендаря використання земельної ділянки у відповідності до мети, визначеної у п. 2.1 цього договору; забезпечення екологічної безпеки землекористування шляхом додержання вимог земельного і природоохоронного законодавства України. Державних та місцевих стандартів, норм і правил щодо використання землі; своєчасного внесення орендної плати.

Орендодавець зобов`язався, зокрема передати Орендарю по акту прийому-передачі у належному стані та у визначених межах земельну ділянку згідно з цим договором.

Орендар має право, зокрема:

вимагати надання Орендодавцем для використання земельну ділянку після державної реєстрації договору оренди;

використовувати орендовану земельні ділянку на власний розсуд у відповідності до мети, обумовленої в договорі;

Орендар зобов`язався, зокрема:

приступити до використання орендованої земельної ділянки після державної реєстрації договору оренди;

використовувати орендовану земельні ділянку відповідно до мети, визначеної у п. 2.1 цього договору, дотримуючись при цьому вимог чинного земельного і екологічного законодавства, державних та місцевих стандартів, норм і правил щодо використання землі;

у відповідності з п. 2.3 цього договору своєчасно вносити орендну плату.

Цей договір набуває чинності після його підписання сторонами, нотаріального посвідчення та державної реєстрації у виконкомі Киїнської сільської ради.

Цей договір укладений у чотирьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця - Киїнській сільській раді; другий у Орендаря - ТОВ «Імперіал»; третій - у Чернігівській районній державній нотаріальній конторі; четвертий - у Чернігівському районному відділі земельних ресурсів.

Договір зареєстрований у районному відділі земельних ресурсів за № 4 та посвідчений нотаріально 01.06.2001 (реєстровий № 1-2235).

Як вбачається з матеріалів справи (лист від 14.04.2021 № 563 Киїнської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області) в оренду відповідачеві була передана земельна ділянка з кадастровим номером 7425583400:06:000:1012, на якій розташовані об`єкти нерухомого майна: автостоянка та готельно-ресторанний комплекс.

В квітні 2021 року прокурор звертався до Головного управління ДПС у Чернігівській області з листом (від 07.04.2021 № 633ВИХ-21) щодо надання:

належного розрахунку із зазначенням періодів, за які підлягає стягненню заборгованість зі сплати ТОВ «Імперіал» орендної плати за землю без зазначення пені та штрафних санкцій;

вказати нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка використовується для обчислення щорічної суми орендної плати за користування ТОВ «Імперіал» земельною ділянкою, та підстави для її визначення.

Листом від 12.04.2021 № 5138/6/25-01-13-06-13-18 Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомило прокурора, зокрема про те, що ТОВ «Імперіал» відповідно до поданих податкових декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2015-2021 роки нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,46 га (кадастровий номер 7425583400:06:000:1012) на території Чернігівської області визначило:

2015 рік - 117 337,61 грн.;

2016 рік - 168 144,57 грн.;

2017 рік - 178 233,26 грн.;

2018 рік - 178 233,26 грн.;

2019 рік - 178 233,26 грн.;

2020 рік - 178 233,26 грн.;

2021 рік - 178 233,26 грн.

Враховуючи отриману від податкового органу інформацію, прокурор визначив суму заборгованості відповідача по орендній платі за користування земельною ділянкою у період з березня 2018 року по березень 2021 року в сумі 31 294,69 грн. у т.ч.: за березень-грудень 2018 року - 12 847,57 грн.; за січень, березень-грудень 2019 року - 8 198,73 грн; за січень, березень-грудень 2020 року - 8 198,73 грн; за лютий-березень 2021 року - 2 049,66 грн. (відповідні суми узгоджуються із самостійно визначеними та задекларованими відповідачем зобов`язаннями (податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)) за відповідні періоди (а.с. 29-46)).

Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Стаття 526 Цивільного кодексу України передбачає, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як зазначалося вище, позивач належним чином виконав свої зобов`язання шляхом передачі в оренду земельної ділянки.

Відповідач, в свою чергу, зобов`язання щодо сплати орендної плати не виконував, у зв`язку з чим станом на 12.04.2021 має заборгованість в сумі 31 294,69 грн.

Враховуючи наведене вище, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню у повному обсязі.

За правилами ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

За подання до суду даної позовної заяви Чернігівської обласною прокуратурою було сплачено 2 270,00 грн судового збору, який покладається на відповідача в повному обсязі.

Керуючись ст. 13, 14 Конституції України, ст. 173 - 175, 193 Господарського кодексу України, ст. 3, 80, 122, 124, 206 Земельного кодексу України, ст. 11, 202, 205, 526, 530, 626, 629 Цивільного кодексу України, ст. 123, 129, 165, 233, 238, 240, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов заступника керівника Чернігівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Киїнської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіал» про стягнення 31 294 грн. 69 коп. задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіал» (15552, смт. М.Коцюбинське Чернігівського району Чернігівської області, вул. Чернігівська, 41; код 14228050) на користь Киїнської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області (15505, с. Киїнка Чернігівського району Чернігівської області, вул. Перемоги, 30; код 04412202) 31 294 грн. 69 коп. заборгованості.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Імперіал» (15552, смт. М.Коцюбинське Чернігівського району Чернігівської області, вул. Чернігівська, 41; код 14228050) на користь Чернігівської обласної прокуратури (14000, м. Чернігів, вул. Князя Чорного, 9; код 02910114) 2 270 грн 00 коп. судового збору.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги через місцевий господарський суд.

Повний текст рішення складено та підписано 13.07.2021.

Суддя А.С.Сидоренко