
Справа № 288/1158/21
Провадження № 2-а/288/11/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2021 року смт. Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді –Зайченко Є. О.,
за участю секретаря судових засідань - Костюк О.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня Житомирської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Попільнянського районного відділу УДМС України у Житомирській області, підрозділ № 1829, третя особа на стороні відповідача Управління УДМС України у Житомирській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язати вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Попільнянського районного суду Житомирської області 24 червня 2021 року надійшла позовна заява за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Попільнянського районного відділу УДМС України у Житомирській області, підрозділ № 1829, третя особа на стороні відповідача Управління УДМС України у Житомирській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язати вчинити певні дії.
05 липня 2021 року від представника третьої особи на стороні відповідача Управління УДМС України у Житомирській області надійшло клопотання про передачу справи за підсудністю на розгляд в порядку статей 286, 288 КАС України, оскільки позовна заява про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії не входять до переліку справ, які визначені в частині 1 статті 20 Кас України.
В підготовче судове засідання позивач не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи без участі сторони свої позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача та представник третьої особи в підготовче судове засідання не з`явились, про дату, час та місце слухання справи належним чином повідомлені.
Дослідивши позовні матеріали встановлено наступне.
Відповідно до позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позов заявлено фізичною особою до суб`єкта владних повноважень про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язати вчинити певні дії.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Положення статті 20 КАС України розмежовують предметну юрисдикцію між місцевими загальними судами та окружними адміністративними судами як адміністративними судами.
За змістом статті 20 КАС України: 1. Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років".
2. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відтак, у силу статті 20 КАС України, заявлені вимоги позивача до відповідача не належать до предметної юрисдикції Попільнянського районного суду Житомирської області як адміністративного суду.
Тому, враховуючи положення частини 2 статті 20 КАС України, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною 1 статті 20 КАС України, приходжу до висновку, що дана справа підсудна Житомирському окружному адміністративному суду.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Нормами КАС України питання щодо передачі адміністративної справи на розгляд іншого суду, якщо при поданні позову до суду було порушено предметну юрисдикцію, не врегульовано, тому суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону (ч. 6 ст. 7 КАС України) і при передачі даної справи до Житомирського окружного адміністративного суду керуватися положеннями ст. 29 КАС України, якими визначено підстави і порядок передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого при порушенні територіальної юрисдикції (підсудності).
Відповідно до частини 1, 2 статті 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Крім того, ч. 1 ст. 318 КАС України визначено, що рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
На підставі вищевказаного, адміністративну справу належить передати за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 2, 7, 20, 29, 30, 248, 256, 318 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Попільнянського районного відділу УДМС України у Житомирській області, підрозділ № 1829, третя особа на стороні відповідача Управління УДМС України у Житомирській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язати вчинити певні дії – передати за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду (10002, місто Житомир, вулиця Мала Бердичівська, 23).
Передачу справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснити згідно вимог ст. 29 КАС України.
Направити сторонам копію ухвали – для відома.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Попільнянського
районного суду Є. О. Зайченко