Постанова № 9824408, 27.05.2010, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2010
Номер справи
2-а-1537/10/1970
Номер документу
9824408
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-1537/10/1970

"27" травня 2010 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючої судді Мірінович У.А. при секретарі Надвиничній Г.Я.

за участю:

прокурора Олійник А.Д. Посвідчення №39,

представника позивача - Мельник О.А. Довіреність №9086 від 24.12.2009року,

представник відповідача не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду у місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою Прокурора Бучацького району в інтересах держави в особі Бучацької міжрайонної державної податкової інспекції до Бучацького районного кооперативно державного міжгосподарського будівельно монтажного обєднання «Райагробуд» про стягнення 5263,98 грн. земельного податку та 2647,24 грн. пені., -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Бучацького району в інтересах держави в особі Бучацької міжрайонної державної податкової інспекції звернувся у Тернопільський окружний адміністративний суд з позовом до Бучацького районного кооперативно державного міжгосподарського будівельно монтажного обєднання «Райагробуд» про стягнення 5 263, 98 грн. земельного податку та 2 647,24 грн. пені.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали повністю з мотивів, викладених у позовній заяві, просили позов задоволити.

Належним чином повідомлений відповідач про дату, час та місце судового розгляду повторно в судове засідання не зявився, про причину неявки суд не повідомив.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю, з наступних міркувань:

Відповідач Бучацьке районне кооперативно державне міжгосподарське будівельно монтажне обєднання «Райагробуд»зареєстровано, як юридична (Свідоцтво №03586816 від 05 лютого 1996р., ід. код. 03586816, м. Бучач, вул. Баришська,21 ) та узято на облік Бучацькою МДПІ 11.03.1997 року за №97.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, п.2-3 ч.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року №1251-XII, на відповідача покладений обовязок подавати до державних податкових органів та інших органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до ст.ст.1-2 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 року №509-ХІІ (із змінами та доповненнями), ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування», Бучацька міжрайонна державна податкова інспекція належить до системи органів державної податкової служби, на які покладено обовязки щодо здійснення контролю за своєчасністю та повнотою сплати податків і зборів, а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Судом встановлено, що станом на 25.05.2010року за відповідачем рахується земельна ділянка площею 2,0 га. (карєр). (довідка за вих. №3022 від 27.05.2010р. долучена до матеріалів справи).

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування»(1251-XII) до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) віднесено орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності (редакція з 01.04.2005 року).

Справляння плати за землю, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку здійснюється відповідно до Закону України від 03.07.92 року N 2535-XII «Про плату за землю»із змінами та доповненнями.

Статтею 2 Закону України від 03.07.92 р. N 2535-XII «Про плату за землю»із змінами та доповненнями встановлено, що плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.

Згідно із Законом N 2535-XII (стаття 5) об'єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник землі і землекористувач, у тому числі орендар, тобто безпосередньо ті юридичні або фізичні особи, яким земля передана у власність або надана в користування, у тому числі на умовах оренди.

Згідно із статтею 14 Закону N 2535-XII платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями, подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Як свідчать матеріали справи, 28.01.2009 року та 28.01.2010р. Відповідач подав до Бучацької МДПІ податкові розрахунки земельного податку за вх. №892 та №951 (а.с.14-15), в якій зазначив, що земельний податок за 2009 р. становить 1366,79 грн. із розбивкою зазначеної суми по місяцях та за 2010 р. становить 1447,43 грн. із розбивкою зазначеної суми по місяцях.

Відповідно до п.5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Підпунктом 5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 01.12.2000 року №2181-111 передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідачем не сплачено суму податкового зобов'язання, зазначену у поданих ним податкових розрахунках земельного податку та станом на 30.03.2010 року виник податковий борг на суму 683,39 грн.

Відповідно до п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст.17 Закону № 2181 ІІІ за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкового зобовязання нараховуються штрафні санкції.

У звязку з виявленням порушення граничного строку узгодженого податкового зобовязання з земельного податку юридичних осіб Бучацькою міжрайонною державною податковою інспекцією прийнято податкові повідомлення рішення за №0001381500 від 19.08.2009р. про застосування до відповідача штрафних санкцій в сумі 302,22 грн., №0001711500 від 22.09.2009р. про застосування до відповідача штрафних санкцій в сумі 1798,08 грн., №0001921500 від 12.11.2009р. про застосування до відповідача штрафних санкцій в сумі 1395,10 грн., та за №0002081500 від 03.12.2009р. про застосування до відповідача штрафних санкцій в сумі 284,75 грн. які, згідно відмітки на рішеннях отримані відповідачем.

Крім того, позивачем за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкового зобовязання нарахована пеня на суму 2647,24грн. за період з 30.08.09р. по 16.04.2010р.

Як свідчать матеріали справи, зазначені вище податкові повідомлення рішення отримані відповідачем, у встановленому законом порядку не оскаржені та нараховані суми штрафних (фінансових) санкцій та пеня добровільно не сплачені.

Відповідно до вищенаведеного та пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами від 21.12.2000 року № 2181-III з наступними змінами та доповненнями відповідачем несвоєчасно та не в повному об'ємі сплачувались узгоджені суми податкових зобов'язань, що призвело до виникнення податкового боргу, який станом на дату розгляду справи в суді добровільно непогашений та становить 7911,22 грн.

Згідно підпункту 5.4.1. пункту 5.4, статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання не сплачена платником податків у визначені законом строки визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно пп. 2.1.4. п. 2.1, пп. 2.3.1. п. 2.3. ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ контролюючим органом стосовно сплати податків є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.

Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ст.121 Конституції України та ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян і держави у судах. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому КАС України та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи та підтверджені належними та допустимими доказами, а отже підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись Законом України «Про прокуратуру», Законом України «Про систему оподаткування», Законом України «Про плату за землю», Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст.94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задоволити.

2. Стягнути з Бучацького районного кооперативно державного міжгосподарського будівельно монтажного обєднання «Райагробуд»( вул. Баришська, 21, м. Бучач, Тернопільська обл., ід. код 003586816) на користь місцевого бюджету Пишківської сільської ради (р/р 33213811700104 в УДК у Бучацькому р-ні. Тернопільської обл., МФО 838012) заборгованість по земельного податку на суму 5263 (пять тисяч двісті шістдесят три) гривні 98 коп. та 2647 (дві тисячі шістсот сорок сім) гривень 24 коп. пені.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддяМірінович У.А.