Постанова № 9824388, 14.04.2010, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2010
Номер справи
2-а-983/10/1970
Номер документу
9824388
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-983/10/1970

"14" квітня 2010 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючої судді Мірінович У.А. при секретарі Винярському В.Я.

за участю:

представника позивача: Мельник О.А. Довіреність №209 від 18 січня 2010 року,

відповідача: не зявився.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду у місті Тернополі адміністративну справу за

позовною заявою Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції

до товариства з обмеженою відповідальністю виробничо комерційної фірми «Відродження»

про стягнення боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Бережанська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю виробничо комерційної фірми «Відродження»про стягнення податкового боргу в сумі 3230,00грн.

Позивач в обґрунтуванні своїх вимог посилається на те що, відповідачем несвоєчасно та не в повному обсязі сплачувались узгоджені суми податкових зобовязань, що призвело до виникнення податкового боргу на суму 3230,00грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю, з мотивів, викладених у позовній заяві та просив позов задоволити.

Належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду відповідач в судове засідання не зявився, про причину неявки суд не повідомив.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю, з наступних міркувань.

Згідно ст.ст.1-2 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 року №509-ХІІ (із змінами та доповненнями), ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування», Бережанська міжрайонна державна податкова інспекція належить до системи органів державної податкової служби, на які покладено обовязки щодо здійснення контролю за своєчасністю та повнотою сплати податків і зборів, а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Як свідчать матеріали справи, відповідач товариство з обмеженою відповідальністю виробнича комерційна фірма «Відродження»(далі ТОВ ВКФ «Відродження») зареєстроване, як юридична особа Бережанською районною державною адміністрацією 07.08.1994 року, код ЄДРПОУ 21142193 та перебуває на обліку як платник податків у Бережанській МДПІ.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, п.2-3 ч.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року №1251-XII, на відповідача покладений обовязок подавати до державних податкових органів та інших органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Ст.11-1 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні»визначено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Судом встановлено, що Бережанською МДПІ з 2007 року по 2009 рік включно, проводились невиїзні документальні перевірки платника податків ТОВ ВКФ «Відродження», результати яких відображені в актах №651 від 01.12.09р., №123/15-01/21142193 від 29.02.08р., №397/15-01/21142193 від 31.07.07р., №641 від 16.12.08р., №527 від 22.09.08р., №72 від 04.02.08р., №361/15-01/21142193 від 12.06.08р., №487 від 09.09.09р., №266 від 11.06.09р. №147 від 26.03.09р.

Як свідчать дані акти, в результаті кожної з перевірок встановлено порушення ТОВ ВКФ «Відродження»п.4.1.4, п.4.1, ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме неподання до податкових органів, декларацій, бухгалтерської звітності та інших документів і відомостей, повязаних з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів) у строки визначені даною нормою.

Підпунктом 17.1.1., п.17.1, ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Як слідує із матеріалів справи, контролюючим органом на підставі актів перевірки застосовано штрафні санкції, а саме:

згідно податкового повідомлення рішення №0000031501/0/1084 від 13.02.2009р. на суму 170грн. (акт№00641/15-01/21142193від16.12.2008р.);

- податкового повідомлення-рішення №0004451500/08733 від 10.11.2008 р. на суму 170 грн. (акт №527/1502/21142193 від 22.09.2008 р.);

- податкового повідомлення-рішення №0003151500/06095 від 18.07.2008 р. на суму 170 грн. (акт №00361/15-01/21142193 від 12.06.2008р.);

- податкового повідомлення-рішення №0001431500/0/2552 від 07.04.2009 р. на суму 170 грн. (акт №147/15-01/21142193 від 07.04.2009 р.);

- податкового повідомлення-рішення №0002821500/0/4999 від 21.07.2009 р. на суму 170 грн. (акт №00266/1501/21142193 від 11.06.2009 р.);

- податкового повідомлення-рішення №0000131501/0/270 від 19.10.2009 р. на суму 170 грн. ( акт №00487/1500/21142193 від 09.09.2009 р.);

- податкового повідомлення-рішення №0000341501/0/9140/10/15 від 16.12.2009 р. на суму 170 грн. (акт перевірки №00651/1501/21142193 01.12,2009 р.),

всього по податку на прибуток застосовано штрафних санкцій на суму 1190,00грн.

згідно податкового повідомлення рішення №0000521500/01084 від 13.02.2009 р. на суму 170 грн. (акт №00641/15-01/21142193 від .2008 р.);

- податкового повідомлення рішення №0000521500/01084 від 10.11.2008 р. на суму 340 грн. (акт №527/1502/21142193 від 22.09.2008 р.);

- податкового повідомлення-рішення №0003141500/06095 від 18.07.2008 р. на суму 170 грн. (акт №00361/15-01/21142193 від 12.06.2008 р.);

- податкового повідомлення-рішення №0001671500/0/2552 від 07.04.2009 р. на суму 170 грн. (акт №147/15-01/21142193 від 07.04.2009 р.);

- податкового повідомлення-рішення №0002821500/04999 від 21.07.2009 р. на суму 170 грн. (акт №00266/1501/21142193 від 11.06.2009 р.);

- податкового повідомлення-рішення №0000141501/0/270 від 19.10.2009 р. на суму 170 грн. (акт №00490/1502/21142193 від 09.09.2009 р.);

- податкового повідомлення-рішення №0000351501/0/9140/10/15 від 16.12.2009 р. на суму 170 грн. (акт №00651/1501/21142193 від 01.12.2009 р.),

всього застосовано штрафних санкцій по комунальному податку в розмірі 1360,00грн.

згідно податкового повідомлення - рішення №0000341501/05444 від 28.08.2007 року на суму 170 грн. (акт №397/15-01/21142193 від 31.07.2007 р.);

- податкового повідомлення-рішення №0000341500/01036/10 від 11.02.2008 р. на суму 170 грн. (акт 72/15-01/21142193 від 04.02.2008 р.);

- податкового повідомлення-рішення №001621500/0/2341 від 19.03.2008 р. на суму 340 грн. (акт №00123/15-02/21142193 від 19.03.2008 р.),

всього застосовано штрафних санкції по єдиному податку в розмірі 680 грн.

Згідно підпункту «а-б»пп. 4.2.2. п.4.2. ст.2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо:

а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;

б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Відповідно до пп.5.2.1. п.5.2. ст. 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Як свідчать матеріали справи, зазначені вище податкові повідомлення - рішення отримані відповідачем, у встановленому законом порядку не оскаржені та нараховані суми штрафних (фінансових) санкцій ТОВ ВКФ «Відродження»добровільно не сплачені.

Відповідно до вищенаведеного та згідно пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами від 21.12.2000 року № 2181-III з наступними змінами та доповненнями відповідачем ТОВ ВКФ «Відродження»несвоєчасно та не в повному об'ємі сплачувались узгоджені суми податкових зобов'язань, що призвело до виникнення податкового боргу, який станом на дату розгляду справи в суді добровільно непогашений та становить 3230,00 грн. в тому числі - 1190 грн. 00 коп. по податку на прибуток, 1360 грн. 00 коп. по комунальному податку та 640 грн. 00 коп. по єдиному податку.

Згідно пп. 2.1.4. п. 2.1, пп. 2.3.1. п. 2.3. ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ контролюючим органом стосовно сплати податків є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Бережанською МДПІ направлено на адресу відповідача першу податкову вимогу №139 від 14.09.2007року та другу податкову вимогу №178 від 24.10.2007року, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Як вбачається з матеріалів справи, 28.11.2007року начальником Бережанської МДПІ відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами прийнято рішення №8030/24-014 про застосування до ТОВ ВКФ «Відродження»заходів погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності платника податків, також тих активів право власності на які він набуде у майбутньому.

Відповідно до пп. 3.1.1, п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Пунктом 11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи та підтверджені належними та допустимими доказами, а отже підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись Законом України «Про державну податкову службу в Україні», Законом України «Про систему оподаткування», Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст.94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задоволити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю виробничо комерційної фірми «Відродження»(Тернопільська обл., м. Бережани, вул. Шевченка, 19/3, ід. код. 21142193) 3230 (три тисячі двісті тридцять) гривень 00 коп. заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами, в тому числі:

- 1190 (одну тисячу сто девяносто) гривень 00 коп. заборгованості по податку на прибуток на рахунок №31117009700003 код платежу 11021000, одержувач держбюджет код одержувача 23588183, банк ГУДКУ в Тернопільській області МФО 838012;

- 1360 (одну тисячу триста шістдесят) гривень 00 коп. заборгованості по комунальному податку на рахунок №3310828700004, код платежу 16010200, одержувач місцевий бюджет, код одержувача 23588183, банк ГУДКУ в Тернопільській області МФО 838012;

- 640 (шістсот сорок) гривень 00 коп. заборгованості по єдиному податку на рахунок №34218379700004, одержувач місцевий бюджет, код одержувача 23588183, банк одержувача ГУДКУ в Тернопільській області МФО 838012.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 19 квітня 2010року.

Головуючий суддяМірінович У.А.