Постанова № 9824135, 31.05.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2010
Номер справи
2а-3347/10/1270
Номер документу
9824135
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

31 травня 2010 року Справа № 2а-3347/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Матвєєвої В.В.

при секретарі: Сіряцькому А.С.

за участю сторін:

представника позивача Кривошей А.М.

представника відповідача Заїкіна О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Станично-Луганському районі Луганської області до Селянського (фермерського) господарства «Людмила» про стягнення штрафних санкцій , -

В С Т А Н О В И В:

28 квітня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Станично-Луганському районі Луганської області до Селянського (фермерського) господарства «Людмила» про стягнення штрафних санкцій у розмірі 8897,95 грн., звернувши стягнення на активи боржника.

В судовому засіданні представник позивача надав заяву про уточнення позовних вимог, в якій зазначив, що відповідачем частково сплачені штрафні санкції, тому сума заборгованості складає 7897,95 грн. Просив стягнути зазначену суму без звернення стягнення на активи.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності Станично-Луганською районною державною адміністрацією Луганської області 26.02.1993 за №13761200000000231 та зареєстрований як платник податків в ДПІ в Станично-Луганському районі.

15.04.2008 податковими ревізорами - інспекторами Державної податкової адміністрації в Луганській області була проведена планова перевірка господарської одиниці - магазину, який належить відповідачу та розташований за адресою: м. Луганськ, кв. Мирний, 14, про що складено акт перевірки №12320249/2340.

На момент проведення перевірки були встановлені порушення, а саме при продажу товарів розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій ( далі РРО); особі, яка отримала послугу, розрахунковий документ встановленої форми не був наданий; не забезпечено щоденне друкування та зберігання фіскальних звітних чеків; не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій; готівкові кошти не оприбутковані у день їх фактичного надходження; не виконані щоденні запити про рух готівкових коштів та сум розрахунків.

На підставі акту перевірки ДПІ в Станично-Луганському районі були прийняті рішення про застосування до Селянського (фермерського) господарства «Людмила» штрафних (фінансових) санкцій №0000252304 від 16.05.2008 на суму 1231,15 грн. та №0000262304 від 16.05.2008 на суму 7968,20 грн.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 13.03.2009 рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000252304 від 16.05.2008 на суму 1231,15 грн. було скасовано. Зазначене рішення набрало законної сили.

У звязку з тим, що відповідачем були частково сплачені штрафні санкції, позивач просить стягнути заборгованість у розмірі 7897,95 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заяву про уточнення позовних вимог, надав пояснення аналогічні викладеному у позові, просив стягнути з відповідача суму фінансових санкцій у розмірі 7897,95 грн.

Відповідач в судовому засіданні уточнений позов у сумі 7897,95 грн. визнав, просив у разі задоволення позову надати розстрочку для виплати заборгованості.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач Селянське (фермерське) господарство «Людмила» зареєстровано як юридична особа Станично-Луганською районною державною адміністрацією Луганської області 26.02.1993 за №13761200000000231 (а.с. 11).

Підприємство перебуває на обліку у ДПІ в Станично-Луганському районі з 14.01.1996 за №235 (а.с. 10).

Згідно акту перевірки №12320249/2340 від 15.04.2008 щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності, що була проведена у магазині, який належить відповідачу та розташований за адресою: м. Луганськ, кв. Мирний, 14, були встановлені такі порушення: продажу товарів розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій ( далі РРО); особі, яка отримала послугу, розрахунковий документ встановленої форми не був наданий; не забезпечено щоденне друкування та зберігання фіскальних звітних чеків; не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій; готівкові кошти не оприбутковані у день їх фактичного надходження; не виконані щоденні запити про рух готівкових коштів та сум розрахунків (а.с. 6-7).

Рішеннями №0000252304 від 16.05.2008 та №0000262304 від 16.05.2008 до відповідача були застосовані фінансові санкції на суму 1231,15 грн. та 7968,20 грн. (а.с. 4-5).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 13.03.2009 рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000252304 від 16.05.2008 на суму 1231,15 грн. було скасовано. Зазначене рішення набрало законної сили.

Відповідно до платіжних доручень №118 від 12.03.2010, №156 від 08.04.2010 та №183 від 26.04.2010, наданих представником відповідача у судовому засіданні, Селянське (фермерське) господарство «Людмила» заборгованість сплатило частково.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до п.2 ст.3 Закону субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно до п.9 ст.3 Закону субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Відповідно до п.13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення про застосування фінансових санкцій №0000262304 від 16.05.2008 є узгодженим.

У разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Як встановлено в судовому засіданні, заборгованість по сплаті штрафних санкцій у розмірі 7897,95 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачена.

Крім того, відповідач у судовому засіданні визнав позовну заяву у повному обсязі.

Частинами 1, 2 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Відповідно до ч.4 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд вважає, що підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому позов Державної податкової інспекції в Станично-Луганському районі Луганської області до Селянського (фермерського) господарства «Людмила» про стягнення штрафних санкцій у розмірі 7897,95 грн. підлягає задоволенню.

Посилання відповідача про надання розстрочення виконання постанови судом до уваги не приймається, оскільки з клопотанням про розстрочення він не звертався, тому суд розцінює усну заяву відповідача як визнання позову.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

Керуючись ст.ст. 19,67 Конституції України, Законом України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ч.4 п.1 ст.8, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Станично-Луганському районі Луганської області до Селянського (фермерського) господарства «Людмила» про стягнення штрафних санкцій у розмірі 7897,95 грн. відповідно до рішенням №0000262304 від 16.05.2008, задовольнити повністю.

Стягнути з Селянського (фермерського) господарства «Людмила» на користь Державного бюджету України (р/р 31113104700312, код одержувача 24048187, одержувач УДКу Станично-Луганському районі ГУДКУ в Луганській області, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013) штрафні санкції у розмірі 7897,95 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складено 04 червня 2010 року.

СуддяМатвєєва В.В.

<Довідник >