Постанова № 9823989, 01.06.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2010
Номер справи
2-а-4037/09/0770
Номер документу
9823989
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2-а-4037/09/0770

Ряд стат. звіту № 6.13

Код - 03

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 червня 2010 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. сторін та осіб, які беруть участь у справі:

прокурора: Тячівського району Закарпатської області, представник Тацюн С.Ю.;

позивача: Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі, представник Червак О.С.;

відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Карпатія», представник - не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Прокурора Тячівського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі до ТзОВ «Карпатія»про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 01 червня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 04 червня 2010 року.

Прокурор Тячівського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ТзОВ «Карпатія»про стягнення заборгованості в сумі 505, 07 грн..

В судовому засіданні представник прокуратури та позивача позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити їх в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання повторно не зявився, про причини неприбуття суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Карпатія" (надалі ТзОВ «Карпатія») - являється платником страхових внесків відповідно до ст.15 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058, який набув чинності з 01.01.2004року (надалі - Закон №1058 від 09.07.2003 р).

Згідно ст.4 п.1 Закону № 400/97 - ВР від 26.06.97 р., для платників збору , визначених п.1 та п.2 статті 1 цього Закону (а саме субєктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, юридичних та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників) встановлюються ставки збору в розмірі 32 % з 01.01.2004 р. до 31.03.2005 р., 32,3% з 01.04.2005 р. до 31.12.2005 р., 31, 8 % з 01.01.2006 р. по 31.12.2006 р., а 33, 2 % з 01.01.2007 р. від об'єкта оподаткування визначеного п.1 ст. 2 цього Закону (суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" (108/95-ВР), виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб, а також суми сплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю).

Відповідно до п.1 ст. 14 Закону № 1058 від 09.07.2003 р. роботодавці - юридичні та фізичні. особи - субєкти підприємницької діяльності, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру - являються страхувальниками, тому, відповідно до ст. 15 Закону 1058 від 09.07.2003 р. вони є платниками страхових внесків до солідарної системи Пенсійного фонду України та зобов'язані сплачувати внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

За період з квітня 2008 року (строк сплати 20.05.2008 р.) по вересень 2008 року (строк сплати 20.10.2008 р.) підприємство здійснюючи нарахування та виплату заробітної плати нарахувало та задекларувало в щомісячних розрахунках страхові внески в загальній сумі 1203, 84 грн.

Оскільки, підприємство не сплатило самостійно нараховані страхові внески за відповідний базовий звітній період, не пізніше через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду визначені ч. 6 ст. 20 Закону № 1058 від 09.07.2003 року, то відповідно до п. 2 ст. 106 вони стали вважатися простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою).

Відповідно до п. 2 ч .9 ст. 106 Закону за несплату(неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф незалежно від строку затримки платежу.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Отже, у відповідності до п. 9 ст. 106 ЗУ № 1058 до підприємства застосовані були фінансові санкції на загальну суму 311, 48 грн. та нараховано пеню в сумі 13, 62 грн. про що винесені рішення № 422 від 28.05.2008 р., № 1215, № 1214 від 07.11.2008 р. та № 1214 від 07.11.2008 р, які надіслані платнику з повідомленням про вручення і не оскаржені платником.

Отже, станом на 29.09.2009 року відповідно до особової картки платника підприємство має заборгованість в сумі 505, 07 грн., в тому числі по страхових внесках 200, 62 грн. по фінансових санкціях 291, 63 грн. по пені 12, 82 грн.

На час розгляду адміністративної справи відповідач борг не сплатив.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 6, 9-11, 70, 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Прокурора Тячівського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі до ТзОВ «Карпатія»про стягнення заборгованості в сумі 505, 07 грн. задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Карпатія»(Тячівський район, смт. Буштино, вул. Травнева, 22, р/р 290259081, МФО 312215 в філії відділення ПІБ в м. Тячів, код ЄДРПОУ 32467880) на користь управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі заборгованість в сумі 505, 07 (пятсот пять грн., 07 коп.) грн..

3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяО.М. Шешеня