Постанова № 9823974, 13.05.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2010
Номер справи
2-а-4895/09/0770
Номер документу
9823974
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Cправа № 2-а-4895/09/0770

Ряд стат. звіту № 6.6.4

Код - 06

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2010 р. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі судового засідання Совга Н.В.,

з участю представника позивача Пацкан М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у місті Ужгороді до Закарпатського обласного обєднання орендних і кооперативних підприємств “Агробуд” про стягнення податкового боргу в розмірі 2550 гривень, -

встановив:

24 грудня 2009 року Державна податкова інспекція у місті Ужгороді звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Закарпатського обласного обєднання орендних і кооперативних підприємств “Агробуд” про стягнення з Закарпатського обласного обєднання орендних і кооперативних підприємств “Агробуд” податкового боргу по податку на прибуток у розмірі 2550 гривень на користь державного бюджету.

У судовому засіданні представник Державної податкової інспекції у місті Ужгороді позовні вимоги підтримала в повному обсязі та пояснила, що відповідачем було допущено порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»в частині неподання податкової звітності за пятнадцять періодів, внаслідок чого виникла податкова заборгованість в розмірі 2550 гривень, яка сплачена не була та підлягає стягненню з боржника.

Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи за сім днів до початку розгляду справи. Про причини неявки відповідач суду не повідомив та заяви про відкладення розгляду справи не подав. Відповідач також не надіслав суду письмових заперечень щодо позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення представника Державної податкової інспекції у місті Ужгороді, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.

18 березня 1994 року Державним реєстратором Виконавчого комітету Ужгородської міської ради було зареєстровано субєкт підприємницької діяльності юридичну особу Закарпатське обласне обєднання орендних і кооперативних підприємств “Агробуд”, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 23.12.2009 року за № 1341/01-7 р та копією Листа Головного управління статистики від 23.12.2009 року № 05/3-11/7328.

Закарпатське обласне обєднання орендних і кооперативних підприємств “Агробуд” є платником податків і зборів, відповідно до чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у місті Ужгороді.

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування", кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до пп.17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-111 (далі Закон № 2181), штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Відповідно пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України про «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що податкове зобов'язання нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті вказаного Закону вважається узгодженим з дня отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених підпунктом 5.2.2 вказаного Закону.

Відповідно до п.п.2, 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків повинні подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), а також сплачувати належні суми податків, зборів та інших обовязкових платежів у встановлені законами терміни.

У відповідності із п. п. 4.1.1 п. 4.1.1 п.4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.

Згідно із п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. Закону України № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

26 січня 2009 року працівниками Державної податкової інспекції у місті Ужгороді було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності по податку на прибуток підприємств. Відповідно до результатів проведеної перевірки були виявлені порушення, про що складено акт № 219/15-1 від 26.01.2009року.

Згідно акту було виявлено наступне: порушення платником податків Закарпатським обласним обєднанням орендних і кооперативних підприємств “Агробуд” вимог п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями, п. 16.4 ст. 16 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств” зі змінами та доповненнями в частині несвоєчасного подання декларації по податку на прибуток за 2005-2008 роки. З даним актом представник відповідача був ознайомлений 04.02.2009 року, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні.

На підставі акту № 219/15-1 від 26.01.2009 року було прийнято податкове повідомлення рішення форми “Р” від 07.02.2009 року № 0001501540/0364/15-1/03088490/3420, яким відповідно до п. п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення платників зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2550 гривень. Дані повідомлення направлялись відповідачу рекомендованим листом.

Відповідно до пп. 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку із незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкову вимогу на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.

На підставі наведеного 13 лютого 2009 року працівниками Державної податкової інспекції у місті Ужгороді було складено акт №320/15-1 про неможливість вручення податкового повідомлення рішення від 07.02.2009 року № 0001501540/0364/15-1/03088490/3420 на суму 2550 гривень, яке розміщене на дошці податкових оголошень (повідомлень) 13.02.2009 року.

Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону ВР України від 21.12.2000 № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобовязання нараховане контролюючим органом відповідно до пп. 4.2 та пп. 4.3 статті 4 вказаного Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків визначених підпунктом 5.2.2 вказаного Закону.

Згідно з ч. 3 пп.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а” “в” пп.4.2.2 пункту 4.2 статті 4 платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Оскільки відповідачем вказані суми не оскаржувались в адміністративному та судовому порядку, вони являються узгодженими відповідно до ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобовязання не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Вищевказана сума податкового зобовязання не була сплачена відповідачем своєчасно та в повному обсязі, внаслідок чого виник податковий борг у загальному розмірі 2550 гривень по податку на прибуток підприємств.

Відповідно до п. 6.2.1. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” Державною податковою інспекцією у місті Ужгороді було направлено відповідачу першу податкову вимогу форми “Ю1” № 1/387 від 27.02.2009 року, яка направлялась відповідачу Закарпатському обласному обєднанню орендних і кооперативних підприємств “Агробуд”, але у звязку із незнаходженням посадових осіб за юридичною адресою (відмовою посадових осіб прийняти податкову вимогу) не була вручена відповідачу, про що складено акт про неможливість вручення податкової вимоги № 217/24-0 від 13.05.2009 року.

Друга податкова вимога форми “Ю2” № 2/673 від 15.06.2009 року також була направлена відповідачу, однак у звязку із незнаходженням посадових осіб за юридичною адресою (відмовою посадових осіб прийняти податкову вимогу) не була вручена відповідачу, про що складено акт про неможливість вручення податкової вимоги № 280/24-00 від 10.07.2009 року.

Заборгованість відповідача в розмірі 2550 гривень підтверджена матеріалами справи, а саме: розрахунком заборгованості Закарпатського обласного обєднання орендних і кооперативних підприємств “Агробуд”, копією акту № 219/15-1 від 26.01.2009 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, копією податкового повідомлення рішення від 07.02.2009 року № 0001501540/0364/15-1/03088490/3420, копією першої податкової вимоги форми “Ю1” № 1/387 від 27.02.2009 року та копією другої податкової вимоги форми “Ю2” № 2/673 від 15.06.2009 року.

Таким чином, податкові зобовязання є узгодженими, але не виконаними, що є підставою для стягнення коштів до бюджету.

Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,

постановив:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у місті Ужгороді до Закарпатського обласного обєднання орендних і кооперативних підприємств “Агробуд” про стягнення податкового боргу в розмірі 2550 гривень задовольнити повністю.

Стягнути з Закарпатського обласного обєднання орендних і кооперативних підприємств “Агробуд” (м. Ужгород, вул. Загорська, 53, код ЄДРПОУ 03088490) податковий борг по податку на прибуток у розмірі 2550 (дві тисячі пятсот пятдесят) гривень на користь державного бюджету.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний термін з дня її складання повного тексту постанови та подання апеляційної скарги у 20 денний термін після подання заяви про апеляційне оскарження, в порядку, визначеному ст.186 КАС України .

Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано .

Головуюча О.О.Большакова

Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 17 травня 2010 року.

Суддя О.О.Большакова