Постанова № 9823722, 19.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2010
Номер справи
2а-8583/10/0570
Номер документу
9823722
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 травня 2010 р. справа № 2а-8583/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11-30

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Шинкарьової І.В.

при секретаріМалій С.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом

Добропільського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Добропільський ремонтно-механічний завод» про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, недоїмки та пені у розмірі 15047,88 грн.,

за участю представників:

від позивача: Гончарова В.П. за дов. від 18.05.2010 р.

від відповідача: не зявився

ВСТАНОВИВ:

Добропільський міський центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувсь до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Добропільський ремонтно-механічний завод» про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, недоїмки та пені у розмірі 15047,88 грн.

У позовній заяві позивач зазначив, що 17 лютого 2010 року позивачем було проведено перевірку Відокремленого підрозділу «Добропільський ремонтно-механічний завод», за дотриманням вимог законодавства, щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття, та встановлено, порушення вимог частини 3 статті 17 та пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», що виявилося у неповній та несвоєчасні сплаті страхових внесків у сумі 14709,85 грн., яка 01 лютого 2010 року частково сплачено в сумі 212,25 грн. Згідно пункту 1 статті 38 цього Закону, позивачем до відповідача за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків застосована пеня в сумі 550,28 грн. Рішенням №5 від 16.03.2010 року про стягнення простроченої заборгованості було вирішено стягнути з відповідача зазначені суми. Рішення було направлено відповідачу для виконання в добровільному порядку. До сьогодні зазначене рішення не було виконане відповідачем, тому позивач був вимушений звернутися до суду з даним позовом. Просив стягнути з відповідача заборгованість у сумі 14497,60 грн. та пені у сумі 550,28 грн. (арк. справи 3-5).

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи був належним чином повідомлений. Надав до суду заяву, в якій визнає позов в повному обсязі (арк. справи 38).

Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

У відповідності до статті 12 Закону України «Про загальнообовязкове держане соціальне страхування на випадок безробіття», функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастополський міскі, районні, міськрайонні.

Статтею 8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено, що Фонд загальнообовязкового державного соціального страхуванням на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно з Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Таким чином, позивач - Добропільський міський центр зайнятості є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» повноваження.

Відповідач Державне підприємство «Добропіллявугілля» є юридичною особою, перебуває на обліку у позивача, як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття. Відповідач має відокремлені підрозділи, до яких зокрема відноситься Відокремлений підрозділ «Добропільський ремонтно-механічний завод».

З 08 по 16 лютого 2010 року позивачем було проведено перевірку Відокремленого підрозділу «Добропільський ремонтно-механічний завод» Державного підприємства «Добропіллявугілля», за дотриманням вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття. За наслідками перевірки складений акт від 16 лютого 2010 року №31 (арк. справи 15-27). Перевіркою було встановлені порушення відповідачем вимог частини 3 статті 17 та пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», що виявилося у неповній та несвоєчасні сплаті страхових внесків.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Згідно частини 3 статті 17 зазначеного Закону, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з перерахуванням коштів на оплату праці працівників.

Пунктом 1 статті 38 цього ж Закону визначено, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду - центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники (частина 4 статті 38 зазначеного Закону).

Відповідачем 01 лютого 2010 року частково сплачено суму у розмірі 212,25 грн. Директором Добропілського міського центру зайнятості на підставі акту перевірки №31 від 16.02.2010 року було винесено рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу за №56 від 16 березня 2010 року на суму 15047,88 грн., в тому числі недоїмки 14497,60 грн., та пені 550,28 грн., яке було направлено до ДП «Добропіллявугілля» для добровільного виконання (арк. справи 14). Однак, відповідач залишкову суму боргу, а також суму пені не сплатив.

Відповідно до частини 1 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду.

Частиною 3 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно вимог статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-61, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Добропільського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Добропільський ремонтно-механічний завод» про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, недоїмки та пені у розмірі 15047,88 грн. (пятнадцять, 67 коп.) задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» (код ЄДРПОУ 32186934) на користь Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття через Добропільський міський центр зайнятості суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі суми страхових внесків (недоїмки) у розмірі 14497,60 грн. (чотирнадцять тисяч чотириста девяносто сім гривень, 60 коп.) на р/р №37175301900035, код платежу 50040100 (страхові внески 1,6%), на р/р №37174302900035, код платежу 50040200 (страхові внески 0,6%) в Головному управлінні Державного казначейства України в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132.

Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» (код ЄДРПОУ 32186934) на користь Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття через Добропільський міський центр зайнятості суму пені у розмірі 550,28 грн. (пятсот пятдесят гривень, 28 коп.) на р/р №37171305900035, код платежу 5004050 в Головному управлінні Державного казначейства України в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 19 травня 2010 року в присутності представника позивача. Постанова у повному обсязі складена 24 травня 2010 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шинкарьова І.В.