Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 червня 2010 р. справа № 2а-7850/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 9-25
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Шинкарьової І.В.
при секретаріГорюновій Л.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом
Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька
до Приватного підприємства «Укренергоремонт»
про стягнення суми штрафних санкцій в сумі 1148,75 грн.
за участю представників:
від позивача: Бойко В.В. за дов. від 15.03.2010 р.
від відповідача: не зявився
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Калінінському районі міста Донецька звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «Укренергоремонт» про стягнення суми штрафних санкцій в сумі 1148,75 грн.
У позовній заяві позивач зазначив, що відповідач має заборгованість, яка виникла в наслідок застосування штрафних фінансових санкцій за рішенням від 23 травня 2005 року №343/0001812342/0 за порушення норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року №265/95-ВР на суму 1148,75 грн. (арк. справи 3-4).
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Представник позивача не заперечував проти розгляду справи за відсутності відповідача.
Оскільки належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не зявився і не повідомив про причини неявки, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Приватне підприємство «Укренергоремонт» зареєстроване як юридична особа, взяте на облік платника податків 21 травня 2001 року за №1946 у Державній податковій інспекції Калінінського району міста Донецьк (арк. справи 21).
13 травня 2005 року проведена перевірка за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу господарської одиниці магазину «Меркурій» субєкта господарської діяльності - Приватного підприємства «Укренергоремонт», - який розташований за адресою: місто Донецьк, вул. Кутузова, 1.
За наслідками перевірки складено Акт перевірки від 14 травня 2005 року №05630172/23-312-4 (арк. справи 8-10). Під час перевірки встановлено порушення відповідачем вимог пунктів 5, 6, 9, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», підпункту 4.6 пункту 4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги) №614 від 01 грудня 2000 року, статті 7 Закону України від 15 вересня 1995 року №329/95-ВР «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби». Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23 травня 2005 року №343/0001812342/0 на підставі пунктів 3, 4 статті 17, статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до відповідача застосовано суму штрафних санкцій у загальному розмірі 1148,75 грн. (арк. справи 5).
Зазначене рішення було оскаржено до Державної податкової адміністрації у Донецькій області. За результатами розгляду скарги рішення від 23 травня 2005 року №343/0001812342/0 було залишено без змін, скарга без задоволення. Відповідачем вказане рішення було оскаржено в судовому порядку. Рішенням Господарського суду від 20 жовтня 2005 року №26/298а у задоволені позову було відмовлено. Не погодившись з рішенням суду першої інстанції відповідачем була подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного господарського суду. Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 01 грудня 2005 року №26/298а апеляційна скарга була залишена без задоволення. Не погодившись з судовими рішеннями судів першої та апеляційної інстанції відповідачем була подана касаційна скарга. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 30 жовтня 2008 року касаційна скарга була залишена без задоволення (арк. справи 13-20).
У відповідності до частини 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.
Відповідно до приписів статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року №265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
-у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;
-забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;
-щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
-забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Згідно із пунктами 1, 3, 5 статті 17 Закону України №265/95-ВР, за проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
-двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну (п.3 ст.17 Закону);
-двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій (п.4 ст.17 Закону).
Статтею 22 Закону встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Податковий борг, станом на 25 березня 2010 року, сплачений не був, що підтверджується матеріалами справи, зокрема Зворотнім боком облікової картки платника (арк. справи 28). Відповідачем доказів сплати боргу надано не було.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-61, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька до Приватного підприємства «Укренергоремонт» про стягнення суми штрафних санкцій в сумі 1148,00 грн. (одна тисяча сто сорок вісім гривень, 00 коп.) задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Укренергоремонт» (код ЄДРПОУ 31468600) на користь державного бюджету штрафні санкції у сумі 1148,00 грн. (одна тисяча сто сорок вісім гривень, 00 коп.) на р/р 31111104700005, код платежу 21080900, банк одержувач ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687090.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 01 червня 2010 року в присутності представника позивача. Постанова у повному обсязі складена 07 червня 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шинкарьова І.В.