
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 червня 2010 р. справа № 2а-7872/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11.00
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Бєломєстнова О. Ю.
при секретарі Аврамченко С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом
Костянтинівської об’єднаної держаної податкової інспекції
до Костянтинівського підприємства колективної власності «Спецбуд»
про стягнення податкового боргу у сумі 50688,76 грн.
за участю від представника позивача Плохіх В.О. за довіреністю
від представника відповідача не з’явився.
ВСТАНОВИВ:
Костянтинівська об’єднана держана податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до Костянтинівського підприємства колективної власності «Спецбуд» про стягнення податкового боргу у сумі 50688,76 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на несплату податкових зобов’язань, які виникли на підставі декларацій орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за № 2053 від 30.01.2009р., № 297 від 25.01.2010р. Також, за результатами невиїзної документальної перевірки відповідача щодо своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за жовтень 2008р. були встановлені порушення ст. 17 Закону України «Про плату за землю», про що був складений акт № 40/15-3-03365535 від 26.01.2009р. На підставі вказаного акту та відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000271543/0-4201від 18.02.2009р. про застосування штрафу у сумі 294,43 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржене. Крім того, позивачем відповідно до ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» була нарахована пеня у розмірі 907,68грн. Загальна сума заборгованості склала 50688,76 грн. У добровільному порядку відповідачем не сплачена.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи. Надав заяву від 01.06.2010р., якою адміністративний позов у розмірі 50688,76 грн. визнав в повному обсязі, просив надати розстрочення погашення боргу на 1 рік та розглянути справу без участі його представника.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач, Костянтинівське підприємство колективної власності «Спецбуд» здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, виданого виконкомом Костянтинівської міської ради м. Донецька, зареєстровано у ЄДРПОУ за № 03365535 є платником податків.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) є загальнодержавним податком.
Відповідачем до Костянтинівської ОДПІ були надані декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності:
· № 2053 від 30.01.2009р., сума зобов’язання за якою склала 41959,81грн.
· № 297 від 25.01.2010р., сума зобов’язання за якою склала 7819,47 грн.
Статтею 14 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Статеттю 17 Закону України «Про оплату за землю» встановлено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Зазначена сума відповідачем не сплачена.
Таким чином, сума заборгованості по орендній платі за землі державної та комунальної власності складає 49779,28 грн.
Крім того, судом встановлено, що відповідачем були порушені вимоги ст. 17 Закону України «Про плату за землю», про що був складений акт № 40/15-3-03365535 від 26.01.2009р.
Таке порушення податкового законодавства є підставою для накладення на відповідача штрафних санкцій відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 цього Закону, позивачем застосовані до відповідача:
· штрафні санкції у розмірі 294,43 грн., що підтверджується податковим повідомленням – рішенням № 0000271543/0-4201 від 18.02.2009р.
Вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем, про що мається відмітка на його корінці та у встановленому законном порядку не оскаржені.
П. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Крім того, згідно з п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов’язання на суму податкового боргу по податковому зобов’язанню нараховується пеня.
Оскільки відповідач у встановлений законом строк не сплатив заборгованість по орендній платі за землі державної та комунальної власності, позивачем у відповідності до п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» на суму податкового боргу нарахована пеня по у розмірі 907,68 грн.
П. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» передбачено, що платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані, зокрема, сплачувати належні суми податків зборів (обов’язкових платежів) у встановленому законами терміни.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.00р. № 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням викладених обставин, суд, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Що стосується заяви відповідача щодо розстрочення погашення податкового боргу у розмірі 50688,76 на 1 рік, суд зазначає наступне.
В обґрунтування своєї вимоги відповідач посилається на те, що у зв’язку з відсутністю коштів у підприємства, яке обумовлене несплатою з бюджету за виконані роботи і послуги, підприємство не в змозі погасити податковий борг до отримання боргів. На даний момент На даний момент боржниками є ПП «Строй-Фактор»-559697грн., ДСУ-31 -786304 грн., ККП «Донецькелектроавтотранс»-19393 грн., УКГ м. Костянтинівна -85561 грн.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідачем не надано до суду доказів, які підтверджують вищевказані обставини.
За таких обставин, суд в задоволені заяви відповідача щодо розстрочення погашення податкового боргу у розмірі 50688,76 на 1 рік відмовляє. Це не позбавляє відповідача у майбутньому права звернення до суду з належним чином обґрунтованою заявою в порядку ст. 263 КАС України.
Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 160 -163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Позов Костянтинівської об’єднаної держаної податкової інспекції до Костянтинівського підприємства колективної власності «Спецбуд» про стягнення податкового боргу у сумі 50688,76 грн. задовольнити.
Стягнути з Стягнути з Підприємства колективної власності «Спецбуд» (ЄДРПОУ 03365535; Донецька область, 85107, м. Костянтинівка, вул. Інтернаціональна, б.1 на користь місцевого бюджету (код платежу 13050200) на бюджетний рахунок одержувача 33210812700058, УДК у м. Костянтинівка, банк ГУДКУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686631, МФО 834016 податковий борг з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 50 688 (п’ятдесят тисяч шістсот вісімдесят вісім)грн. 76 коп., з якої сума податку -49779,28 грн., штрафні санкції -294,43 грн., пеня -907,68 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 01 червня 2010 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 04 червня 2010р.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Бєломєстнов О. Ю.