ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
06.04.10Справа №2а-2846/10/7/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді Маргарітова М.В. , при секретарі Силантьєвої О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 1493,25грн.
за участю:
від позивача Підронова Є.В., представник за довіреністю №233/9/10-0 від 12.02.10р.
відповідач ОСОБА_1, паспорт.
Обставини справи: позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 1493,25грн., мотивуючи вимоги тим, що відповідачем не сплачено у встановлені законодавством строки штрафні санкції, які були застосовані до нього за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг», Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Відповідач в судовому засіданні заперечень по суті спору не надав, проти позову не заперечував, зазначивши на тому, що з позовними вимогами згоден.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєстрований Сімферопольською районною державною адміністрацією Автономної Республіки Крим як фізична особа підприємець (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_2 (а.с.5).
Відповідно довідки №432 від 08.12.2004р. відповідач взятий на облік платника податків у Сімферопольській міжрайонній ДПІ (а.с.5 на звороті).
17.11.2009р. працівниками Державної податкової служби проведена перевірка господарської одиниці, котра належить відповідачу з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності.
За результатами перевірки був складений акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №002683 від 17.11.2009р. (а.с.11-12).
Відповідно акту перевірки, у ході перевірки встановлені порушення відповідачем п.п.1,2,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.95р. - не проведення через реєстратора розрахунку операцій розрахункової операції та не видача розрахункового документу на суму 38грн.; п.1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» від 30.10.08 №957 - роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами нижче мінімально встановлених діючими нормативно-правовими актами.
На підставі акту перевірки позивачем прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007312330 від 02.12.09р. за порушення п.1,2,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на суму 493,25грн. (а.с.9) та рішення про застосування фінансових санкцій №0007322330 від 02.12.2009р. за порушення абз.11 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» на суму 1000,00грн. (а.с.10).
Вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем 02.12.09р., про що свідчить особистий підпис відповідача у корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій (а.с.9,10).
Відповідно до пункту 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування фінансових санкцій.
Відповідно до ч.1 ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачена відповідальність за порушення цього Закону.
Згідно до положень частин 3,4,5,6, ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зазначені у цієї статті штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством; Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України; У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду; Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку;
Абзацом 12 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахункової виходячи з мінімальних оптом-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ч.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Матеріали справи свідчать про те, що відповідач має заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям на загальну суму 1493,25,грн.
Відповідачем у порядку передбаченому ст.71 КАС України не надані докази сплати заборгованості або оскарження рішень про застосування штрафних санкцій.
За таких підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.
У судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Постанова викладена у повному обсязі 12.04.2010 року.
Керуючись ст. ст. 94,160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнуті з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (Ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1), заборгованість по штрафним санкціям:
- у сумі 493,25грн. за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.95р. (код платежу 3021080900 р/р 31118104700268 у ГУ ДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34741037, одержувач: Держбюджет м.Сімферополя)
- у сумі 1000,00грн. за порушення Закону України «Про державне регулювання та обігу спирту етилового та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.98р. (код платежу 3021080900 р/р 31118104700268 у ГУ ДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34741037, одержувач: Держбюджет м.Сімферополя), а всього 1493,25грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Маргарітов М.В.