Ухвала суду № 98215698, 09.07.2021, Святошинський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.07.2021
Номер справи
759/15120/21
Номер документу
98215698
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/5529/21

ун. № 759/15120/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2021 року м. Київ

слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно в межах кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 32021100000000336 від 24.06.2021, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст.212КК України,

В С Т А Н О В И В:

До слідчого судді 08.07.2021 року надійшло клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 в межах кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 32021100000000336 від 24.06.2021, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст.212КК України у якому просить накласти арешт на речові докази у кримінальному провадженні які тимчасово вилучені у ході обшуків за адресами:

- АДРЕСА_1 , у житловому приміщенні, де фактично мешкає ОСОБА_4 , який є фізичною особою-підприємцем, де виявлено та вилучено грошові кошти у іноземній валюті у загальній сумі 4000(чотиритисячі) доларів США, купюри номіналом 100 (сто) доларів США у кількості 40 шт.

- АДРЕСА_2 у житловомуприміщенні,де фактичномешкає ОСОБА_5 ,який єфізичною особою-підприємцем,де виявленота вилученогрошові коштиу національнійвалюті узагальній сумі260000 (двісті шістдесят тисяч), купюрами номіналом:

-Купюри номіналом 200 в кількості 870 шт.;

-Купюри номіналом 500 в кількості 172 шт.;

-Транспортному засобі HondaC-RVд.н.з НОМЕР_1 ,яке використовуєта направі власностіналежить директоруКП «Світоч», ОСОБА_6 ,де виявленота вилученогрошові коштиу національнійвалюті узагальній сумі56000грн. (п`ятдесят шість тисяч), купюрами номіналом - 500 в кількості 112 шт., та іноземній валюті 1500 (одна тисяча п`ятсот) доларів США номіналом купюри 100 в кількості 15 шт.

Клопотання обгрунтоване тим, що Слідчими восьмого слідчого відділу РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 32021100000000336 від 24.06.2021 . за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212КК України.

В ході досудового розслідування по вказаному провадженню встановлено, що невстановлені особи діючи навмисно за попередньою домовленістю групою осіб та посадовими особами КП «Світоч», в період часу з 2019 р. по 2021 р., використовуючи реквізити фізичних осіб підприємців, а саме: ФОП ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_3 ) та ФОП ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_4 ), які є платниками єдиного податку ІІІ групи, уклали від імені зазначених фізичних осіб підприємців договори з службовими особами КП «Світоч» (код ЄДРПОУ 21586843), щодо надання послуг з адміністративно-господарського управління на сільськогосподарських та сезонних ярмарках на території міста Києва. Крім того, в результаті здійснення зазначених фінансово-господарських операцій ФОП ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_3 ) та ФОП ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_4 ) в порушення п.298.2.3 ст.298 Податкового кодексу України перевищили протягом календарного року, встановлений обсяг доходу платниками єдиного податку І-ІІІ груп, не здійснили перехід на застосування іншої ставки з 1 числа місяця, наступним за звітним кварталом, у якому відбулося таке перевищення.

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до офіційної інформації щодо тендерних закупівель https://prozorro.gov.ua КП «Світоч» (ЄДРПОУ 21586843) укладало договори та додатки до них щодо надання послуг з адміністративно-господарського управління на сільськогосподарських та сезонних ярмарках в Дніпровському, Дарницькому та Голосіївському районах м. Києва.

Встановлено, що вартість одного торгівельного місця становить 300 (триста) грн., загалом в Дніпровському, Дарницькому та Голосіївському районах м. Києва під час проведення ярмарок розміщується 1740 торгівельних місць протягом однієї неділі, що в еквіваленті одного місяця становить 6960 торгівельних місць. в т.ч. числі:

-ФОП ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_2 ) 2320 торгівельних місць;

-ФОП ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_3 ) 2320 торгівельних місць;

-ФОП ОСОБА_10 (РНОКПП НОМЕР_5 ) 2320 торгівельних місць.

Відповідно доп.291.4Податкового кодексуУкраїни в 2019 році сума

перевищення доходу для переходу на загальну систему оподаткування складає 5000000,00 грн.

Відповідно до Закону від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності з 2 квітня 2020 року для фізосіб-«єдинників» та юросіб-«єдинників» ІІІ групи 7000000,00 грн.

Отже, ліміт на весь 2020 рік становить:6 497 267,76 грн,тобто менше ніж 7 000 000 грн.

Виходячи з вищевикладеного, враховуючи, що ФОП ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_3 ) та ФОП ОСОБА_11 (РНОКПП НОМЕР_5 )здійснював діяльність, в розумінні пункту 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, є господарською діяльністю, тому він у відповідних випадках підлягає обов`язковій реєстрації платником податку на додану вартість, а операції продажу підлягають оподаткуванню податком на додану вартість.

Крім того, відповідно в період 2019-2020 років дохід від надання послуг щодо організації сільськогосподарських та сезонних ярмарок склав 50112000, 00 грн. (6960 торгівельних місць * 24 місяці * 300 грн. - вартість одного торгівельного місця). В т.ч.:

- ФОП ОСОБА_8 (РНОКПП НОМЕР_2 ) 16704000,00 грн. (2 320 торгівельних місць * 24 місяці * 300 грн. - вартість одного торгівельного місця);

-ФОП ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_3 ) 16704000,00 грн. (2 320 торгівельних місць * 24 місяці * 300 грн. - вартість одного торгівельного місця);

-ФОП ОСОБА_11 (РНОКПП НОМЕР_5 ) 16704000,00 грн. (2 320 торгівельних місць * 24 місяці * 300 грн. - вартість одного торгівельного місця).

Враховуючи вищевикладене, сума перевищення доходу лімітів доходів для платників єдиного податку становить 5623196,99 грн.

Але, згідно наданих послуг сума оборотних грошових сум складає: ФОП ОСОБА_12 (РНОКПП НОМЕР_2 ) 16704000,00 грн., по періодам 2019 р. 3352000 грн. (16704000,00 грн./24 міс. = 635200 грн. х 12 міс. = 8352000 грн. 5000000,00 грн.), 2020 р. 1854732,33 грн. (16704000,00 грн./24 міс. = 635200 грн. х 12 міс. = 8352000 грн. 6497267,76 грн.). Тобто, всього дохід, який підлягає оподаткуванню складає 5207732,33грн.

-ФОП ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_3 ) 16704000,00 грн., по періодам: 2019 р. 3352000 грн. (16704000,00 грн./24 міс. = 635200 грн. х 12 міс. = 8352000 грн. 5000000,00 грн.), 2020 р. 1854732,33 грн. (16704000,00 грн./24 міс. = 635200 грн. х 12 міс. = 8352000 грн. 6497267,76 грн.). Тобто, всього дохід, який підлягає оподаткуванню складає 5207732,33 грн.

-ФОП ОСОБА_11 (РНОКПП НОМЕР_5 ) 16704000,00 грн., по періодам 2019 р. 3352000 грн. (16704000,00 грн./24 міс. = 635200 грн. х 12 міс. = 8352000 грн. 5000000,00 грн.), 2020 р. 1854732,33 грн. (16704000,00 грн./24 міс. = 635200 грн. х 12 міс. = 8352000 грн. 6497267,76 грн.).

Таким чином, всього дохід, який підлягає оподаткуванню складає 5207732,33грн.

Отже, з урахуванням зазначеної діяльності та отримання суми доходів, та податку з отриманого доходу, ФОП ОСОБА_13 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_14 (РНОКПП НОМЕР_3 ) та ФОП ОСОБА_15 (РНОКПП НОМЕР_5 ) не сплачені до державного бюджету України за період 2019-2020 року податки з доходів фізичних осіб підприємців складає 2812176 грн., в т.ч., в т.ч. по кожному:

-ФОП ОСОБА_8 ( НОМЕР_6 ) за податковий період 2019-2020 роки повинен бути нарахований в сумі 937 392 грн. (5207732,33 грн. х 18%).

-ФОП ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_3 ) за податковий період 2019-2020 роки повинен бути нарахований в сумі 937 392 грн. (5207732,33 грн. х 18%).

-ФОП ОСОБА_11 (РНОКПП НОМЕР_5 ) за податковий період 2019-2020 роки повинен бути нарахований в сумі 937 392 грн. (5207732,33 грн. х 18%).

Також встановлено, що з отриманого доходу ФОП ОСОБА_16 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_14 (РНОКПП НОМЕР_3 ) та ФОП ОСОБА_15 (РНОКПП НОМЕР_5 ) не сплаченого до державного бюджету України за період 2019-2020 року податку на додану вартість в сумі 9422 400 грн., в т.ч. по кожному:

-ФОП ОСОБА_8 ( НОМЕР_6 ) за податковий період 2019-2020 роки повинен бути нарахований в сумі 3140 800 грн. (16704000,00 грн. 1000 000,00 грн. х 20%).

-ФОП ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_3 ) за податковий період 2019-2020 роки повинен бути нарахований в сумі 3140 800 грн. (16704000,00 грн. 1000 000,00 грн. х 20%).

-ФОП ОСОБА_11 (РНОКПП НОМЕР_5 ) за податковий період 2019-2020 роки повинен бути нарахований в сумі 3140 800 грн. (16704000,00 грн. 1000 000,00 грн. х 20%).

Таким чином, всього зазначеними підприємцями не сплачено до державного бюджету України податку на доходи з фізичних осіб підприємців та податку на додану вартість 12234576 грн., в т.ч., а саме:податок з доходів фізичних осіб підприємців - 2812176 грн. та податок на додану вартість9422 400 грн.

Що привело до порушення фінансово-економічних інтересів держави, її бюджетної системи, тобто об`єктивно призводить до порушення інтересів Держави і суспільства в цілому.

При цьому доходи бюджету складаються, в тому числі, і з податкових надходжень, під якими розуміються обов`язкові внески до бюджетів, здійснені платниками в порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Сукупність податків і зборів, які здійснюються в установленому законами України порядку, становить систему оподаткування.

Також встановлено, що, згідно висновку економічного дослідження №16/06/21-1 від 18.06.2021 ФОП ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_7 в порушення ст.ст. 14, 177, 180, 181, 183, 185 та 187 Податкового кодексу України не сплатили до державного бюджету України податки на доходи з фізичних осіб підприємців у сумі 2812176грн. та податок на додану вартість у розмірі 9 422400 грн., що спричинило до фактичного ненадходження до бюджету України коштів в сумі 12234576 грн., що є особливо великим розміром.

Тобто, вказана злочинна схема забезпечує незаконне отримання прибутку та виведення грошових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг, минаючи при цьому систему оподаткування, ухиляючись від сплати податків, що призвело до збитків до бюджету коштів у особливо великому розмірі з метою подальшої легалізації коштів отриманих злочинним шляхом, що призвело до ненадходження до бюджету України коштів, з використанням підроблених документів фінансово-господарської діяльності, та подальшого умисного привласнення коштів.

В подальшому, 06.07.2021 на підставі ухвали Святошинського районного суду м. Києва від 05.07.2021 (справа 1-кс/759/5338/21) проведено обшук у житловому приміщенні, де фактично мешкає ОСОБА_4 , який є фізичною особою-підприємцем за адресою: АДРЕСА_1 . В ході якого виявлені та вилучені без документального походження готівкові грошові кошти в іноземній валюті в сумі 4000 доларів США.

Крім того, 06.07.2021 на підставі ухвали Святошинського районного суду м. Києва від 29.06.2021 (справа 1-кс/759/5184/21) проведено обшук у транспортному засобі HondaC-RV д.н.з НОМЕР_1 , яке використовує та на праві власності належить директору КП «Світоч», ОСОБА_6 , в ході якого виявлені та вилучені без документального походження готівкові грошові кошти в іноземній валюті в сумі 1500 доларів США та в національній валюті в сумі 56000 грн.

Також, 06.07.2021 на підставі ухвали Святошинського районного суду м. Києва від 29.06.2021 (справа 1-кс/759/5190/21) проведено обшук у житловому приміщенні, де фактично мешкає ОСОБА_5 , який є фізичною особою-підприємцем за адресою: АДРЕСА_2 , в ході якого виявлені та вилучені без документального походження готівкові грошові кошти в національній валюті в сумі 260000 грн.

07.07.2021 вказані грошові кошти, фінансово-господарські документи, банківські картки, оглянуто та винесено постанову про визнання їх речовими доказами та приєднано до матеріалів дійсного кримінального провадження.

Також в ході зазначених обшуків вилучена документація та касові апарати (надають не фіскальні чеки), яка підтверджує діяльність фізичних осіб-підприємців, щодо отримання ними готівкових грошових коштів від торгівців, які займаються реалізацією різноманітних товарів на ярмарках, які організовує КП «Світоч».

Зважаючи на викладене, у органу досудового розслідування є всі підстави вважати, що вилучені грошові кошти отримані в результаті несплати податків та є підтвердженням факту здійснення діяльності, яка забезпечує незаконне отримання прибутку та виведення грошових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг, минаючи при цьому систему оподаткування, ухиляючись від сплати податків, що призвело до збитків до бюджету коштів у особливо великому розмірі з метою подальшої легалізації коштів отриманих злочинним шляхом, з використанням підроблених документів фінансово-господарської діяльності та звітності по зазначеним особам, та подальшого умисного привласнення коштів.

Дослідивши клопотання та матеріали додані до нього, слідчий суддя приходить до такого висновку.

Згідно ч.2ст. 171 КПК Україниу клопотанні слідчого, прокурорапро арештмайна повиннобути зазначено: підставиі метувідповідно до положеньст. 171 КПК Українита відповідне обгрунтуваннянеобхідностіарешту майна; перелік і видимайна, що належитьарештувати; документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостоїстатті 170 цього Кодексу.

Слідчим суддею встановлено, що обшуки проведено на підставі трьох ухвал слідчих суддів Святошинського районного суду м. Києва від 29.06.21, від 05.07.21, від 29.06.21 за двома різними адресами та в автомобілі, при цьому клопотання не містить обгрунтування необхідності вилучення під час проведеня вказаних обшуків майна (грошових коштів), що не було зазначено у вищевказаних ухвалах слідчих суддів.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

Однак, у матеріалахклопотання прокурора проарешт майна відсутні будь-які докази та відомостей щодо власників вилученого під час обшуків майна, на яке просить накласти слідчий арешт.

Відповідно ч. 3ст. 172 КПК Українислідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимогстатті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи вищенаведе, клопотання підлягає поверненню прпокурору із встановленням строку в сімдесят дві години для усунення недоліків.

На підставі викладеного і керуючись ст.171,172,309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно в межах кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №2021100000000336 від 24.06.2021, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст.212КК України- повернути прокурору на доопрацювання.

Встановити строк в сімдесят дві години для усунення недоліків.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1