
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/11350/21
провадження № 3/753/5111/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" червня 2021 р. м. Київ
Дарницький районний суд м. Києва у складі головуючого судді Курічової В.М. за участю секретаря судового засідання Єрош Т.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП щодо ОСОБА_1 ,
УСТАНОВИВ:
До Дарницького районного суду м. Києва 07 червня 2021 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП стосовно ОСОБА_1 .
Відповідно до вказаного протоколу про адміністративне правопорушення від 27 травня 2021 року № 527/26-15-04-15-22 ОСОБА_1 , будучи керівником ТОВ «ВОРЛДВАЙТ ЛОДЖИСТІК», вчинив правопорушення щодо ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме п. 198.6 ст. 198, п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, що відображено в акті перевірки від 19.05.2021 №39797/Ж5/26-15-04-15-18/43238937 за період з 01.03.2021 по 31.03.2021, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, хоча про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення був повідомлений належним чином, завчасно до початку судового розгляду, за допомогою засобів поштового зв`язку.
Дата судових засідань відображалась на веб-сайті Дарницького районного суду м. Києва в рубриці список справ, призначених до розгляду.
Причини неявки суду не повідомлені, клопотань про відкладення розгляду суд не отримував.
При цьому, зважаючи на практику Європейського суду з прав людини, ОСОБА_1 мав у розумні інтервали часу вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого йому судового провадження.
У зв`язку з тим, що судом вживались неодноразово заходи до виклику особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, до суду, розгляд справи відбувся у призначений день та час за відсутності ОСОБА_1 , участь якого також на підставі положень ч. 3 ст. 268 КУпАП не визнана законодавцем обов`язковою.
Суд, перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дотримуючись вимог ст. 252 КУпАП, оцінив докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, та дійшов таких висновків.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами тощо.
На підтвердження того, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, суду надано: протокол про адміністративне правопорушення від 27 травня 2021 року № 527/26-15-04-15-22, складений стосовно ОСОБА_1 ; акт камеральної перевірки від 19.05.2021 №39797/Ж5/26-15-04-15-18/43238937 за період з 01.03.2021 по 31.03.2021; Акт №1057/26-15-04-15-23 від 27.05.2021 про неявку на підписання протоколу про адміністративне правопорушення; Акт №1058/26-15-04-15-23 від 27.05.2021 про неможливість вручення примірника протоколу про адміністративне правопорушення; листом №555/6/26-15-04-15-16 від 09.06.2021 про направлення протоколу про адміністративне правопорушення.
Так, згідно п. 10 гл. ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення затвердженої Наказом Міністерства юстиції України №4248/5 від 09.12.2020, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 грудня 2020 р. за № 1231/35514, протокол підписується уповноваженою посадовою особою та особою, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до статті 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об`єктивних і суб`єктивних ознак протиправного соціально шкідливого діяння, за наявності яких діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Відсутність хоча би однієї з ознак означає відсутність складу в цілому.
Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративне правопорушення.
Відповідно положень КУпАП, обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 27 травня 2021 року № 527/26-15-04-15-22, складений стосовно ОСОБА_1 , в ньому відсутній підпис повноважної особи ОСОБА_2 , а тому даний протокол про адміністративне правопорушення не може вважатись допустимим доказом вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_3 .
Інші належні та допустимі докази вчинення інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення в матеріалах справи відсутні.
Керуючись нормами ч. 1 ст. 44-3, 245, п. 1 ч. 1 ст. 247, 251-252, 280, 283, п.3 ч.1 ст. 284, 285 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, у разі оскарження - після залишення скарги без задоволення.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя: В.М. Курічова