
Справа № 344/5073/21
Провадження № 3/344/2835/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2021 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В. з участю: секретаря Мельницької Л.Т., прокурорів Ляхович Д.С., Гринишин Л.М., захисника Бакуна А.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, що надійшли з управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Монастирець Жидачівського району Львівської області, жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працюючого директором Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України, РНОКПП НОМЕР_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И Л А:
До Івано-Франківського міського суду надійшли матеріали справ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу №87 та протоколу №88 від 30.03.2021 ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, за наступних обставин.
Відповідно до наказу Національної академії аграрних наук України №87-к від 13.03.2019, ОСОБА_1 з 18.03.2019 призначено на посаду директора Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України є державною організацією засновником якої є Національна академія аграрних наук України (ЄРДПОУ 00024360).
Відповідно до Контракту від 13.03.2019 року, укладеного між Національною академією аграрних наук України (в особі ОСОБА_2 ) та директором Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_1 , останній наділений організаційно-розпорядчиими, адміністративно-господарськиими функціями та підзвітний Національній академії аграрних наук України.
Згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на посадову особу юридичної особи публічного права.
Відповідно до інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
За таких обставин, згідно вимог п.3 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_3 є близькою особою директора Прикарпатської державної сільськогосподарської станції дослідної Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_1 .
Відповідно до копій штатних розписів Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України від 01.01.2018, 01.01.2019, 01.01.2020 та 01.09.2020, ОСОБА_4 працює на посаді молодшого наукового співробітника відділу науково-консультадійного та інформаційного забезпечення, економіки і маркетингу Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України.
Відповідно до ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Реальний конфлікт інтересів повинен складатися з трьох об`єктивних компонентів: приватний інтерес; службове повноваження, представницьке повноваження; протиріччя між ними, що впливає на об`єктивність або неупередженість рішення, діяння службової особи.
Згідно з ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.1, 2, ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатись про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
З наведеного вбачається, що особи, на яких поширюється законодавство щодо конфлікту інтересів, повинні вживати заходів щодо недопущення його виникнення та заходів щодо його врегулювання, якщо він все-таки виник.
Виходячи зі змісту Закону України «Про запобігання корупції», конфлікт інтересів - це ситуація, при якій службова особа виконуючи свої обов`язки має приватний інтерес (особисту заінтересованість), який хоча і не обов`язково призводить до прийняття неправомірного рішення або вчинення неправомірного діяння, але здатний до цього призвести.
Із викладеного вбачається, що у директора Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_1 наявний приватний інтерес зумовлений позаслужбовими стосунками (особиста зацікавленість) в матеріальному забезпеченні та кар`єрному рості молодшого наукового співробітника відділу науково-консультаційного та інформаційного забезпечення, економіки і маркетингу Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_4 , яка є його близькою собою (дочкою).
З метою встановлення наявності чи відсутності фактів можливого порушення ОСОБА_1 вимог ст.28 Закону, Управлінням стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України направлено лист №580/55/108/01-2021 від 19.02.2021 до Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України щодо отримання інформації відносно молодшого наукового співробітника відділу науково-консультаційного та інформаційного забезпечення, економіки і маркетингу Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_4 , який 03.03.2021 отримав особисто ОСОБА_1 .
17.03.2021 ОСОБА_1 від імені Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України підписав та направив лист №01/8-45 від 17.03,2021, яким відмовив у наданні інформації щодо молодшого наукового співробітника відділу науково-консультаційного та інформаційного забезпечення, економіки і маркетингу Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_4 .
Вбачається, що у ОСОБА_1 наявний реальний конфлікт інтересів, а саме суперечність між його особистим приватним інтересом - вираженим в умисному не наданні інформації щодо своєї близької особи (дочки) ОСОБА_4 та його службовими повноваженнями, як директора Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішення.
Таким чином, директор Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п.2 ч.1 ст. 28 Закону, а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив безпосереднього керівника – Президента Національної академії аграрних наук України про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме про факт отримання 03.03.2021 та розгляду листа №580/55/108/01-2021 від 19.02.2021, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України щодо надання інформації відносно молодшого наукового співробітника відділу науково-консультаційного та інформаційного забезпечення, економіки і маркетингу Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_4 , яка є його близькою особою (дочкою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Крім того, директор Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив вимоги п.3 ч.1 ст. 28 Закону, а саме вчиняв дії і приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні та направленні листа №01/8-45 від 17.03.2021 від імені Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України, яким відмовив у наданні інформації, що стосується молодшого наукового співробітника відділу науково-консультаційного та інформаційного забезпечення, економіки і маркетингу Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_4 , яка є його близькою особою (дочкою), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення: вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно з ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч.1 ст.172-7 КУпАП, неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ч.2 ст.172-7 КУпАП, вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Водночас, стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначає правопорушення, пов`язане з корупцією як діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Тобто, правопорушення, пов`язане з корупцією, не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження.
Відповідно до частини 1 статті 39 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1 частини 1 статті 3 цього Закону, представляючи державу чи територіальну громаду, діють виключно в їх інтересах.
Відповідно до частини 1 статті 41 Закону України «Про запобігання корупції» , особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.
Відповідно до абзацу 13 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до абзацу 12 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані: повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або у колегіальному органі Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколів №87 та №88 від 30.03.2021 про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, копією наказу Національної академії аграрних наук України №87-к від 13.03.2019, копією Контракту від 13.03.2019, копією статуту Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України, копіями штатних розписів Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України від 01.01.2018, 01.01.2019, 01.01.2020 та 01.09.2020, копіями витягів з ДРАЦС щодо актового запису про народження та про шлюб ОСОБА_5 , копіями листів Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України №580/55/108/01-2021 від 19.02.2021, №596/55/108/01-2021 від 23.02.2021, №1085/55/108/01-2021 від 22.03.2021, копіями листів Національної академії аграрних наук України №ІН/58 від 10.03.2021 та №ІН/97 від 29.03.2021, копією листа Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України №01/8-45 від 17.03.2021, іншими матеріалами справи, усними поясненнями ОСОБА_1 та його захисника - адвоката Бакуна А.Ю., наданими в судовому засіданні.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз`яснено вимоги ст.268 КУпАП, вину у вчинених правопорушеннях не визнав, пояснив, що з 13 березня 2019 року призначений на посаду директора Прикарпатської ДСДС Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України. При цьому дочка ОСОБА_6 вже працювала молодшим науковим співробітником у Прикарпатській ДСДС та остання була прийнята на роботу в 2013 році на посаду друкарки, діючим на той час директором ОСОБА_7 . Просив врахувати, що з часу перебування його на посаді директора Прикарпатської ДСДС змін у посаді дочки не відбувалось, виплата заробітної плати проводиться відповідно до штатного розпису, який не затверджується та не погоджується ним. Дочка ОСОБА_3 не знаходиться в його безпосередньому підпорядкуванні. Вважає, що конфлікт інтересів не існує, не має безпосереднього підпорядкування, а тому не вважав за необхідне повідомляти про конфлікт інтересів.
Захисник ОСОБА_1 – адвокат Бакун А.Ю., якому роз`яснено вимоги ст.271 КУпАП, подав письмові заперечення, відповідно до яких просив закрити провадження щодо ОСОБА_1 у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративних, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, з підстав, наведених у них. Просив врахувати, що вказані протоколи було складено безпідставно. У березні 2019 року ОСОБА_1 було призначено директором Прикарпатської ДСДС Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН на підставі Контракту з Національною академією аграрних наук України. ОСОБА_1 уповноважений підписувати документи від імені наукової установи, надавати відповіді на запити у встановлений чинним законодавством строк та порядок. Статут не містить положень про можливість передачі права підпису іншим посадовим особам під час виконання службових обов`язків, крім відсутності директора з причин відпустки, хвороби, довготривалого відрядження чи в інший законодавчо встановлений спосіб. А тому під час підписання ОСОБА_1 не мав впливу приватного інтересу на об`єктивність та неупередженість під час виконання ним службових обов`язків. Також вважає, що надходження запиту щодо дочки ОСОБА_6 ні в матеріальному, ні в не матеріальному становищі жодним чином не відобразилось на дочці. У зв`язку з відсутністю реального чи потенційного конфлікту ОСОБА_1 не повідомив безпосереднього керівника – Президента Національної академії аграрних наук України про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а підписав лист відповідно до статуту. Зазначив, що від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області ОСОБА_1 було майже одночасно вручено декілька запитів щодо працівників Прикарпатської ДСДС, у тому числі щодо ОСОБА_4 , а тому надав на всі запити щодо надання інформації була надана аналогічна відмова.
Прокурор у судовому засіданні підтримала викладені в протоколах про вчинення адміністративних правопорушеннях, пов`язаних з корупцією, обставин. Зазначила, що запит Управлінням стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України з метою встановлення наявності чи відсутності фактів можливого порушення ОСОБА_1 вимог ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» скеровано окремо щодо ОСОБА_4 .
Так, з наказу Національної академії аграрних наук України №87-к від 13.03.2019 вбачається, що ОСОБА_1 з 18.03.2019 призначено на посаду директора Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України (а.с. 46 т.1, т.2).
Відповідно до Контракту від 13.03.2019 року, укладеного між Національною академією аграрних наук України (в особі ОСОБА_2 ) та директором Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_1 , останній наділений організаційно-розпорядчиими, адміністративно-господарськиими функціями та підзвітний Національній академії аграрних наук України (а.с. 47-51, т.1, т.2).
З копії витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження вбачається, що ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 18-20 т. 1).
Також, як вбачається з копії витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уклала шлюб з ОСОБА_9 , та прізвище нареченої до реєстрації шлюбу ОСОБА_10 і прізвище після реєстрації ОСОБА_11 (а.с. 21-23 т.1).
Відповідно до копій штатних розписів Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України від 01.01.2018, 01.01.2019, 01.01.2020 та 01.09.2020, ОСОБА_4 працює на посаді молодшого наукового співробітника відділу науково-консультадійного та інформаційного забезпечення, економіки і маркетингу Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України. (а.с. 53-71 т.1).
Управлінням стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України з метою встановлення наявності чи відсутності фактів можливого порушення ОСОБА_1 вимог ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» скеровано лист №580/55/108/01-2021 від 19.02.2021 до Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України про отримання інформації щодо молодшого наукового співробітника відділу науково-консультаційного та інформаційного забезпечення, економіки і маркетингу Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_4 , який 03.03.2021 отримав особисто ОСОБА_1 (а.с. 72 -74 т.1, т.2).
17.03.2021 ОСОБА_1 від імені Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України підписав та направив лист №01/8-45 від 17.03.2021, яким відмовив у наданні інформації щодо молодшого наукового співробітника відділу науково-консультаційного та інформаційного забезпечення, економіки і маркетингу Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_4 а.с. 75 -77 т.1, т.2).
Листом Національної академії аграрних наук України №ІН/58 від 10.03.2021, адресованого начальнику Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області, за результатами розгляду листа №596/55/108/01-2021 від 23.02.2021 про отримання інформації повідомлено, що з 01.01.2019 року до Національної академії аграрних наук не надходило повідомлень про наявність у директора Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН ОСОБА_1 реального чи потенційного конфлікту інтересів (а.с. 89 т.1).
Також, листом Національної академії аграрних наук України №ІН/97 від 29.03.2021, адресованого начальнику Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України, за результатами розгляду листа №1085/55/108/01-2021 від 22.03.2021 про отримання інформації повідомлено, що з 10.03.2021 до 26.03.2021 повідомлень від директора Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН ОСОБА_1 щодо виникнення конфлікту інтересів відповідно до ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» до Національної академії аграрних наук не надходило (а.с. 93 т.1).
Отже, ОСОБА_1 не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив безпосереднього керівника – Президента Національної академії аграрних наук України про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме про факт отримання 03.03.2021 та розгляду листа №580/55/108/01-2021 від 19.02.2021, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України про надання інформації щодо молодшого наукового співробітника відділу науково-консультаційного та інформаційного забезпечення, економіки і маркетингу Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_4 .
Таким чином, ОСОБА_1 не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів.
Окрім того, відповідно до пунктів 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані: не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів, а відповідно до п. 4 частини 1 вказаної статті - вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до частини 5 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона зобов`язана звернутися за роз`ясненнями до територіального органу Національного агентства. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у цьому розділі Закону.
З метою встановлення наявності чи відсутності фактів можливого порушення ОСОБА_1 вимог ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» 19.02.2021 року Управлінням стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України скеровано листа за №580/55/108/01-2021 до Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України про отримання інформації щодо молодшого наукового співробітника відділу науково-консультаційного та інформаційного забезпечення, економіки і маркетингу Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України ОСОБА_4
18.03.2021 року Управлінням стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України отримано лист-відповідь №01/8-45 від 17.03.2021 на лист від 19.02.2021 за №580/55/108/01-2021, який ОСОБА_1 від імені Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України підписав та відмовив у наданні інформації, зокрема щодо своєї дочки ОСОБА_4 .
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права згідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Таким чином, дії ОСОБА_12 слід кваліфікувати за ч.1 ст.172-7 КУпАП як неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів; за ч.2 ст.172-7 КУпАП як вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративних правопорушень в діях особи, щодо якої складено протоколи, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_12 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі викладеного, ст.ст. 1, 3, 28 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.ст. 9, 33, 36, 172-7, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, –
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення:
за ч.1 ст.172-7 КУпАП - штраф в розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот ) гривень;
за ч.2 ст.172-7 КУпАП - штраф в розмірі 200 (двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
На підставі ст.36 КУпАП визначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 (двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 454 грн 00 коп судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко