
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/27082/21-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 липня 2021 року cуддя Печерського районного суду м. Києва Бортинцька В.В., при секретарі Хоменко О.О., за участі прокурора Іщенко Х.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у судовому засіданні матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань Департаменту стратегічних розслідувань НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , громадянки України, працюючої начальником служби охорони з праці Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1 , будучи начальником служби з охорони праці в Комунальному підприємстві «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва», як суб`єкт декларування, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала 12.02.2021 щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим порушила ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнала.
Прокурор в судовому засіданні вказала на наявність підстав щодо визнання ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення.
Суд заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративної відповідальності, приходить до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1 обіймає посаду начальника служби з охорони праці Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району міста Києва», яке є юридичною особою публічного права, тобто в силу положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік формою, що визначається Національним агентством.
Встановлено, що ОСОБА_1 щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік подала 12.02.2021, тим самим допустила порушення вимог Закону щодо своєчасності подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП .
Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь - яких істотних суперечностей вважаю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведеною повністю.
Згідно ч. 1 ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
ОСОБА_1 щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік мала подати до 01.04.2019, саме ця дата є датою вчинення адміністративного правопорушення. Тобто на час розгляду справи минуло два роки з дня вчинення адміністративного правопорушення.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням строків на момент розгляду справи, передбачених ст. 38 КУпАП.
Зважаючи, що з часу вчинення ОСОБА_1 правопорушення, пов`язаного з корупцією минуло більше двох років, тому наявні обґрунтовані підстави для закриття провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. 38, п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України,
П О С Т А Н О В И В :
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - закрити, у зв`язку з закінченням строку її притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена особою, відносно якої вона винесена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.
Суддя: Бортницька В.В.