Ухвала суду № 98180928, 06.07.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2021
Номер справи
420/3862/21
Номер документу
98180928
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/3862/21

УХВАЛА

06 липня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потоцької Н.В.

за участі секретаря Дубінєвича М.Г.

представника позивача Шевчука К.М.

представника відповідача Білоконь М.О.

розглянувши в порядку загального позовного провадження (у судовому засіданні по суті) питання про зупинення провадження по справі для надання додаткових доказів та пояснень

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДМСУ в Одеській області в якому позивач просить:

визнати незаконним та скасувати рішення Малиновського районного відділу у м. Одеса Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області від 12.09.2020 року про відмову у документуванні ОСОБА_1 паспортом громадянина України у формі ID-картки;

зобов`язати Малиновський районний відділ у м. Одеса Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області повторно розглянути заяву від 17.07.2020 року та оформити ОСОБА_1 паспорт громадянина України в Одеській області у формі ID-картки.

Ухвалою суду від 05.04.2021 року відкрито провадження в порядку спрощеного позовного провадження.

Ухвалою суду від 31.05.2021 року продовжено розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 17.06.2021 року із занесенням до протоколу підготовчого провадження замінено неналежного відповідача на Головне управління ДМСУ в Одеській області.

Ухвалою суду від 17.06.2021 року закрито підготовче провадження по справі та призначено справу до судового розгляду по суті.

У судовому засіданні по суті 06.07.2021 року, після вступного слова представника позивача та заданих судом та представником відповідача питань, у представника позивача виникла необхідність надати до суду додаткові докази та пояснення. У зв`язку з чим, представник позивача просив оголосити перерву в судовому засіданні.

Станом на 06.07.2021 року розгляд справи по суті триває 19 днів.

У зв`язку з необхідністю надання можливості представнику позивача надати до суду додаткові доказами та пояснення, підготовка і надіслання яких займе певний час, в умовах обмеженості строків для проведення розгляду справи по суті, судом поставлено на обговорення питання про зупинення провадження по справі.

Представники позивача та відповідача проти зупинення провадження по справі не заперечували.

Розглянувши питання про зупинення провадження, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини, суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Так, згідно з пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору.

Приписами ч. 4 ст. 9 КАСУ визначено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Зупинення провадження в адміністративній справі - це тимчасове припинення вчинення у справі будь-яких процесуальних дій у зв`язку з обставинами, що перешкоджають розглядові справи, до моменту, коли ці обставини перестануть існувати або будуть вчинені необхідні дії.

З урахуванням необхідності надання можливості представнику позивача надати до суду додаткові доказами та пояснення, підготовка і надіслання яких займе певний час, в умовах обмеженості строків для проведення розгляду справи по суті, суд встановив за доцільне зупинити провадження по справі.

Право на змагальні провадження повинно надаватись у задовільних умовах: сторона у справі повинна мати можливість ознайомитись із доказами у суді, і коментувати їх існування, зміст та достовірність у належній формі у встановлений час (Krim Бш та інші проти Чеської республіки, § 42; Іммебль Груп Коссер проти Франції, § 26), за необхідності, отримати відкладення справи (Івон проти Франції, § 39).

Довіра сторін суду заснована на знанні того, що у них була можливість висловити погляди щодо кожного документа у справі (у тому числі документи, що суд отримав за своїм клопотанням: (К. С. проти Фінляндії, § 22, Нідерьост-Хубер проти Швейцарії, §29; Пеллеґріні проти Італії, § 45).

Принцип рівності сторін є складовою більш широкого розуміння поняття справедливого судового розгляду. Умова рівності сторін у розумінні справедливого балансу між сторонами фактично застосовується як у цивільних, так і у кримінальних провадженнях (Фелдбрюгге проти Нідерландів, § 44).

Зміст забезпечення справедливого балансу між сторонами: рівність сторін передбачає, що кожній стороні має бути надана можливість представляти справу і докази, в умовах, що не є суттєво гіршими за умови опонента: (Домбо Бегеер Б.В. проти Нідерландів, § 33).

Кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом (Кресс проти Франції, Ф.С.Б. проти Італії, Т. проти Італії та Кайя проти Австрії).

Принцип змагальності процесу означає, що кожній стороні повинна бути надана можливість ознайомитися з усіма доказами та зауваженнями, наданими іншою стороною, і відповісти на них. (Рішення у справіMateos проти Іспанії, п. 63).

З огляду на необхідність дотримання судом вказаних процесуальних гарантій, з метою забезпечення принципу рівності сторін по справі та забезпечення справедливого балансу, суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження по справі.

Керуючись ст.ст. 2, 6-9, 236, 256, 295, 297 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Зупинити провадження по справі 420/3862/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДМСУ в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії – до 27.07.2021 року.

Призначити наступне підготовче засідання, яке відбудеться за адресою суду: м. Одеса, Фонтанська дорога, 14 в залі судового засідання 25 « 27» липня 2021 року о 14 годині 30 хвилин.

Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України та може бути оскаржена у порядку та строки визначені статтею 295, 297 КАС України.

Пунктом 15.5 розділу VII «Перехідні положення» КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Головуючий суддя Потоцька Н.В.