Рішення № 98170166, 29.06.2021, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
29.06.2021
Номер справи
924/189/21
Номер документу
98170166
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"29" червня 2021 р. Справа №924/189/21

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Димбовського В.В., при секретарі судового засідання Потербі О.О., розглянувши матеріали справи

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Західміськбуд", с. Корнин Рівненської області

до комунального підприємства "Південно - Західні тепломережі", м. Хмельницький

за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоресурс - Монтаж", м. Львів

про визнання недійсними рішень

Представники сторін:

від позивача: Козлюк Р.М. - директор,

від відповідача: Місінкевич О.Ю. згідно довіреності №471 від 08.04.2021р.

від третьої особи: Дуб О.Р. згідно ордеру серії ВС № 1070742 від 14.04.2021р.

Рішення виноситься 29.06.2021р., оскільки в судовому засіданні оголошувалась перерва.

У судовому засіданні, згідно ч. 1 ст. 240 ГПК України, проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Процесуальні дії:

Ухвалою суду від 09.03.2021р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 31.03.2021р. відмовлено у прийнятті до розгляду та повернуто заявнику ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд" заяву про збільшення розміру позовних вимог від 17.03.2021р. (вх.№05-08/660/21 від 19.03.2021р.) з додатками; відмовлено у задоволенні заяви ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд" про залучення до участі у справі співвідповідача від 17.03.2021р. (вх.№05-08/659/21 від 19.03.2021р.); залучено до участі у справі за ініціативою суду Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергоресурс-Монтаж" (79035, м. Львів, вул. Зелена, буд. 143 Б, код ЄДРПОУ 01415660) у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача; зобов`язано третю особу подати письмову позицію з приводу заявленого позову; продовжено строк підготовчого провадження у справі №924/189/21 на 30 днів; відкладено підготовче засідання на 15.04.2021р.

В підготовчому засіданні 24.05.2021р. судом закрито підготовче провадження по справі та призначено справу до розгляду по суті в судовому засіданні на 06.06.2021р.

Суть спору: позивач (товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Західміськбуд") звернувся до господарського суду з позовом до комунального підприємства "Південно - Західні тепломережі", у якому просить суд: визнати недійсним рішення уповноваженої особи Комунального підприємства "Південно-Західні тепломережі" про відхилення пропозиції учасника спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі: Переобладнання теплової мережі попередньо ізольованими трубопроводами від ТК-12 до т. "Б" по вул. Курчатова в м. Хмельницькому ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи), учасника торгів - Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Західміськбуд", що оформлене протоколом № 103 від 22.02.2021р.; визнати недійсним рішення уповноваженої особи Комунального підприємства "Південно-Західні тепломережі" про визнання переможцем спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі: Переобладнання теплової мережі попередньо ізольованими трубопроводами від ТК-12 до т. "Б" по вул. Курчатова в м. Хмельницькому (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи), учасника торгів - Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоресурс-Монтаж", оформлене протоколом № 117 від 23.02.2021р.

В обґрунтування позову посилається на таке. КП "Південно-Західні тепломережі" відхилило пропозицію ТОВ "БК "Західміськбуд" як учасника спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі, у зв`язку з тим, що позивач надав в складі пропозиції додаткові документи. Зазначені в підпунктах 1-3 п.1 резолютивної частини протоколу № 103 від 22.02.2021р. підстави для відхилення пропозиції позивача як учасника спрощеної закупівлі зводяться до того, що ТОВ "БК "Західміськбуд" надало в складі пропозиції додаткові документи на підтвердження вигідності власної пропозиції, що не відповідає приписам ч. 13 ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі".

Вказане, на думку позивача, свідчить про грубе порушення відповідачем положень ч. 2 ст. 19 Конституції України і ст.ст. 5, 14 вказаного Закону. Звертає увагу, що відповідачем як замовником у п.7 в додатку № 1 "Технічні вимоги до предмету закупівлі" до оголошення про проведення спрощеної закупівлі вимагалось надання учасниками титульної сторінки документу, згідно якого виготовляються муфти. Позивач у складі пропозиції надав "Галузевий стандарт України на з`єднання теплогідроізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену (Загальні технічні умови)", що містився у файлі Tehnichni 4, оскільки за призначенням термоусадкові муфти і є різновидом з`єднань теплогідроізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену.

Позивач зазначає, що він, як учасник, надав діючий сертифікат відповідності та протокол випробувань на термоусадкові муфти. Тому посилання відповідача в протоколі №103 від 22.02.2021р. на те, що позивач не надав підтвердження вимог п. 7 додатку №1 оголошення про проведення спрощеної закупівлі як на підставу відхилення пропозиції позивача, є незаконним та необґрунтованим. Як на підставу для відхилення пропозиції ТОВ "БК "Західміськбуд" відповідач як замовник в підпункті 5 пункту 1 резолютивної частини посилається на те, що "учасником в своїй пропозиції вказано декілька виробників продукції а сертифікати з гідно вимог п.9 та п.10 надано лише від ТОВ "Термо-ізол". Оскільки замовник не знає чию продукцію Учасник пропонує, то ним порушено вимоги документації". Вказане вище, на думку позивача, є порушенням відповідачем приписів ст.ст. 1,5, 14 ЗУ "Про публічні закупівлі", оскільки норми вказаного Закону не містить такої підстави, яку вказало КП "Південно-Західні тепломережі" та яка б надавала йому право відхилити пропозицію учасника тендеру, а також оголошенням не заборонено і чітко не визначено кількість виробників продукції.

Позивач зазначає, що з аналізу пропозиції ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" вбачається, що подані вказаним учасником документи не відповідають вимогам оголошення КП "Південно-Західні тепломережі", як замовника. У наданому ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" протоколі №09л/20 кваліфікаційних випробувань зразків з визначенням теплопровідності вказано, що випробування проводились згідно ДСТУ Б В.2.7-105-2000 (ГОСТ 7076-99) та ДСТУ Б В.2.7-38-95 (ГОСТ 17177-94). ТОВ "Енергоресурс-Монтаж", надаючи протокол №09л/20 , не виконав вимог, вказаних в п. 5 додатку №1 "Технічні вимоги до предмету закупівлі" до оголошення про проведення спрощеної закупівлі. У зв`язку із чим, відповідно до приписів п.1 ч. 13 ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі" відповідач зобов`язаний був відхилити пропозицію ТОВ "Енергоресурс-Монтаж". Позивач наголошує на тому, що відповідач зобов`язаний не приймати до уваги наданий ТОВ "Енергоресурс -Монтаж" сертифікат якості №1579.571_01, і, як наслідок, відхилити пропозицію третьої особи на підставі п.1 ч. 13 ст. 14 вищевказаного Закону, оскільки у даному сертифікаті вказано, що властивості композицій поліетилену ПЕ-100 відповідають ДСТУ Б В.2.7-73, назва якого є неповною.

Також, як зазначає позивач, на виконання п. 7 додатку № 1 до оголошення ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" надало титульну сторінку технічних умов, з якої вбачається, що останні втратили чинність та жодний запис не свідчить про їх продовження, тому прийняття відповідачем вказаного документу при визначенні переможця є порушенням ст.ст. 5, 14 Закону України "Про публічні закупівлі". Враховуючи усе вищевикладене, позивач вказує, що відповідач відхилив його пропозицію та визначив переможцем ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" в порушення приписів ст.ст. 8, 19, 68 Конституції України та Закону України "Про публічні закупівлі", допустивши при цьому необ`єктивне та не рівне ставлення до учасників вказаної закупівлі, а також упереджене ставлення до позивача як учасника такої спрощеної закупівлі.

У відзиві на позов від 26.03.2021р. відповідач просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог, зазначив, що в додатку № 1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі були прописані найменування та технічна характеристика предмету закупівлі, а позивач всупереч вимогам закону у складі пропозиції подав документи на товари, які не передбачалися технічними характеристиками до предмету закупівлі. Звертає увагу, що у складі пропозиції позивача не було надано технічних умов на виготовлення термоусадкових муфт, як це було передбачено тендерною документацією.

Відповідач наголосив, що галузевий стандарт, сертифікат відповідності та протокол №450/19 випробувань з метою сертифікації від 28.12.2019р. не є Технічними умовами, титульну сторінку яких необхідно було надати учасникам закупівлі. Зазначає, що позивач не надав сертифікату про відповідність системи управління якістю виробництва продукції вимогам міжнародного стандарту серії ISO 9001 та сертифікату відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 на усіх запропонованих виробників предмету закупівлі (ТОВ "Компанія Дельта-Імпрекс", ТОВ "НК Онікс"), як це передбачено п.п. 9, 10 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі. Відповідні сертифікати було надано лише від виробника - ТОВ "Термо-Ізол". Таким чином, як вказує відповідач, пропозиція позивача як учасника спрощеної закупівлі не відповідала вимогам Закону України "Про публічні закупівлі", а саме в частині відповідності пропозиції учасника умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмету закупівлі.

Відповідач вважає, що ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" надало усі необхідні документи, у зв`язку із чим у відповідача не було підстав для відхилення його тендерної пропозиції. Зокрема, у складі пропозиції ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" міститься протокол №09к/20 кваліфікаційних випробувань зразків з визначенням теплопровідності, сертифікат якості №1579.571_01 від 05.02.2021р., титульні сторінки Технічних умов на муфти поліетиленові термоусадкові ТУ У В.2.7-25.2-30336890-016:2011 (з відмітками: дата надання чинності - 21.06.2012р. та чинні до 10.02.2015р.) та змін №1 до ТУ У В.2.7-22.2-30336890-016:2011 від 14.11.2016р. без обмеження строку чинності даних умов.

Представник третьої особи в письмових поясненнях від 16.04.2021р. та додаткових поясненнях від 24.05.2021р. вказує, що в додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі були чітко визначені найменування та технічна характеристика предмету закупівлі, а позивач всупереч вимогам закону у складі своєї пропозиції подав документи на товари, які не передбачалися технічними характеристиками до предмету закупівлі. Позивач порушуючи вимоги замовника, щодо елементів теплової мережі, замість надання титульної сторінки Технічних умов, у складі своєї пропозиції надав "Галузевий стандарт України на з`єднання теплогідроізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену". Зазначає, що у своїй позовній заяві позивач помилково вважає, що відповідачем як замовником вимагалося надання учасниками спрощеної закупівлі титульної сторінки документу, згідно якого виготовляються термоусадкові муфти. Долучені позивачем до пропозиції Галузевий стандарт, сертифікат відповідності та протокол випробувань з метою сертифікації № 450/19 від 28.12.2019р. не є Технічними умовами, титульну сторінку яких необхідно було надати учаснику. Крім того, позивач, порушуючи вимоги замовника зазначені в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в своїй пропозиції пропонує декілька виробників предмету закупівлі, а саме ТОВ "Компанія Дельта-Імпрекс", ТОВ "Термо-Ізол", ТОВ "НК ОНІКС", а сертифікати, визначені в п.п. 9, 10 додатку №1 до оголошення, було надано лише від виробника - ТОВ "Термо-Ізол".

На думку третьої особи, пропозиція позивача не відповідала вимогам Закону України "Про публічні закупівлі", а саме в частині відповідності пропозиції учасника умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмету закупівлі. Також звертає увагу, що ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" надав всі документи на підтвердження вимог замовника, визначених п.5 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, оскільки зважаючи на п. 10.9 ДСТУ Б В.2.5-31:2007, протокол № 09к/20 кваліфікаційних випробувань зразків з визначенням теплопровідності є належним доказом виконання вказаних вимог. У складі пропозиції ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" міститься також сертифікат якості №1579.571_01 від 05.02.2021р., в якому зазначено, що властивості композиції поліетилену ПЕ-100 відповідають ДСТУ Б В.2.7-73 та труби-оболонки поліетиленові захисні відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.5-31:2007, що відповідає п. 6 додатку 1 до оголошення. Вказує, що ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" в складі своєї пропозиції надано: титульну сторінку Технічних умов на муфти поліетиленові термоусадкові ТУ У В.2.7-25.2-30336890-016:2011 (з відмітками: дата надання чинності - 21.06.2012 та чинні до 10.02.2015) та титульну сторінку змін №1 до ТУ У В.2.7-22.2-30336890-016:2011 від 14.11.2016 без обмеження строку чинності даних умов. Тому, твердження позивача про те, що ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" не надало документів щодо продовження строку дії технічних умов на муфти поліетиленові термоусадкові спростовується вищезазначеною інформацією. Враховуючи вказане, вважає, що підстави для відхилення пропозиції ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" відсутні.

Позивач подав 28.04.2021р. відповідь на письмові пояснення, де зазначив, що замовник має право відхилити пропозицію учасника тендеру, однак надання додаткових або інших документів, які не вимагалися тендерною документацією, у складі тендерної пропозиції не є підставою для відхилення пропозиції. Звертає увагу, що в оголошені взагалі ніде не прописано такої вимоги, що учасник повинен надавати виключно ті документи, які вимагаються і передбачені документацією. Отже, замовник не має права відхиляти пропозиції спираючись на те, чого не вимагалося і не прописано в тендерній документації, чим грубо порушив Закон України "Про публічні закупівлі". Зазначає, що відповідно до п. 7 додатку № 1 до оголошення вимагалося надати титульну сторінку документу, згідно якого виготовляються муфти, а такий документ ТОВ "Будівельна компанія "Західмісьбуд" надала у складі тендерної пропозиції (Галузевий стандарт України, сертифікат відповідності та протокол випробувань на термоусадкові муфти). Позивач також зазначає, що ним були надані сертифікати для підтвердження вимог п.9 та п.10 додатку №1. Звертає увагу, що пропозиція ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" подана не відповідно до вимог тендерної документації. Законом України "Про публічні закупівлі" передбачено вичерпний перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій, зокрема в разі, якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації. Відхилення тендерних пропозицій з вказаних підстав є обов`язком замовника, а не правом. Тому позивач вважає, що замовник, відхиливши пропозицію ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд" з надуманих підстав та визначивши переможцем ТОВ "Енергоресурс-Монтаж", цим самим порушив вимоги ст.19 Конституції України та Закону України "Про публічні закупівлі" та не дотримався вимог власної документації до спрощеної закупівлі.

В письмових поясненнях від 29.06.2021р. відповідач вказав, що у п.4 відзиву до позовної заяви зазначено, що відповідно до п.10 Додатку №1 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі Учасникам закупівлі необхідно було надати сертифікат відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:201.5 (від виробника предмету закупівлі). Даного сертифікату в складі пропозиції Позивача як Учасника закупівлі не було. Позивачем у складі пропозиції було запропоновано декілька виробників предмету закупівлі, а саме "Компанія Дельта-Імпрекс", ТОВ "Термо-Ізол", ТОВ "НК ОНІКС", а відповідний сертифікат відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 було надано лише від виробника - ТОВ "Термо-Ізол". Таким чином, Відповідачу як Замовнику закупівлі була невідомою інформація продукцію якого саме виробника було запропоновано Позивачем, що в свою чергу суперечить вимогам документації спрощеної закупівлі.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просить суд його задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог.

Представник третьої особи в судовому засіданні зазначив, що вважає позов необґрунтованим.

Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин.

Протоколом уповноваженої особи №55 від 04.02.2021р. було затверджено оголошення про проведення спрощеної закупівлі Комунальним підприємством "Південно-Західні тепломережі", предметом якої є послуги з переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-12 до т. "Б" по вул.Курчатова в м.Хмельницькому (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи).

Згідно з п. 3 оголошення строк надання послуг до 01.10.2021р. У закупівлі беруть участь на рівних умовах вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм на рівних умовах.

Очікувана вартість процедури закупівлі становить 878000,00 грн. з ПДВ. Кінцевий строк подання пропозицій до 15.02.2021р. 16:00 год. (п. 4 оголошення).

У п. 5 оголошення визначені критерії вибору переможця - 100%. Найбільш економічною вигідною пропозицією буде вважатися пропозиція з найнижчою ціною з урахуванням усіх податків та зборів (в тому числі податку на додану вартість (ПДВ) у разі, якщо учасник є платником ПДВ або без ПДВ – у разі, якщо учасник не є платником ПДВ.

Відповідно до п. 7 оголошення, пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки, шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам. Кожен учасник має право подати лише одну пропозицію. Учасник повинен надати в електронному (сканованому у форматі PDF) вигляді завірені підписом і печаткою (за її наявності) наступні документи: пропозиція учасника за формою згідно додатку 2; інформації про відповідність пропозиції учасника вимогам до предмету закупівлі відповідно до додатку 1; договірну ціну розраховану з урахуванням положень ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 "Правила визначення вартості будівництва", а також локальний кошторис, зведений кошторисний розрахунок, підсумкова відомість ресурсів тощо; лист в довільній формі з інформацією про кожного суб`єкта господарювання, якого учасник планує залучити до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю (надається якщо учасник планує залучати субпідрядників); копія ліцензії на право провадження господарської діяльності відповідно до предмету закупівлі (за наявністю); лист в довільній формі з інформацією про виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі (ремонт теплової мережі): найменування замовника; сума договору; рік виконання; телефон контактної особи замовника. В складі пропозиції учасник надає також копію договору та копію позитивного відгуку щодо виконання даного договору; копію витягу або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; копію свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ або витяг з реєстру платників ПДВ (якщо учасник є платником ПДВ); копію свідоцтва платника єдиного податку або витяг з реєстру платників єдиного податку (для учасників – платників єдиного податку); копію документів, що підтверджують повноваження особи на підписання документів, що входять до складу пропозиції та на підписання договору (для фізичних осіб-підприємців: копія заповнених сторінок паспорту, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду; для юридичних осіб: наказ про призначення посадової особи та/або виписка з протоколу зборів засновників та/або довіреність, або інші документи); на вимогу Закону України "Про захист персональних даних" учасник, що має повноваження щодо підпису документів (пропозиції учасника процедури закупівлі та договору за результатами проведення процедури закупівлі) повинен надати згоду (лист в довільній формі) на обробку, використання, поширення та доступ до персональних даних; гарантійний лист від учасника наступного змісту: "Даним листом підтверджуємо, що (зазначити найменування учасника) не перебуває під дією спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, передбачених Законом України "Про санкції", чи спеціальних санкцій за порушення законодавства про зовнішньоекономічну діяльність, а також будь-яких інших обставин та заходів нормативного, адміністративного чи іншого характеру, що перешкоджають укладенню та/або виконанню договору про закупівлю"; лист-згода учасника з проектом договору, що викладений в додатку 3. Допущення формальних помилок учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій. Документи, що не передбачені законодавством для учасників – юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, не подаються ними у складі пропозиції. Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників – юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, у складі пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.

У п. 7 оголошення вказані підстави для відхилення пропозиції учасника відповідно до ч. 13 ст.14 Закону, а саме: 1) пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі; 2) учасник не надав забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; 3) учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю; 4) якщо учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю більше двох разів із замовником, який проводить таку спрощену закупівлю.

У оголошенні вказано, що до нього додаються: додаток 1 "Технічні вимоги", додаток 2 "Форма пропозиції", додаток 3 "Проект договору".

Додатком №1 до оголошення оформлені "Технічні вимоги до предмету закупівлі", в яких визначено перелік послуг з переобладнання теплової мережі, а саме розділ 1. Монтажні роботи: безканальне прокладання теплогідроізольованих трубопроводи діаметром 250 мм [пінополіуретанова ізоляція з зовнішньою оболонкою із поліетилену]; труба сталева пряма в оболонці "ПЕ", ф273/400мм; комплект ізоляції етика з термоусадковою муфтою, ф273/400мм; кільце ущільнююче 12-400; покривання 1-2 кабелів, прокладених у траншеї, сигнальною стрічкою; стрічка сигнальна; кисень технічний газоподібний; електроди АНО-21, 03мм; пропан-бутан технічний.

Розділ 2. - Монтаж СДКМ, а також перелік продукції, що буде використовуватись для надання вказаних послуг. Також зазначені технічні вимоги до елементів теплової мережі, зокрема:

1. Труби сталеві виготовляються у відповідності до ГОСТ 10705-80 (група В) або ГОСТ 10704-91 (Ст. 20). На підтвердження надати: сертифікат про відповідність технічному регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском.

2. Елементи сталеві (труби, фасонні частини) теплових мереж з пінополіуретановою теплоізоляцією в захисній поліетиленовій оболонні повинні відповідати вимогам ДСТУ Б.В.2.5-31:2007 або ДСТУ EN 253:2016.

3. Теплоізольовані елементи повинні бути оснащені системою дистанційного контролю та моніторингу стану трубопроводу. На підтвердження надати сертифікат (або паспорт) на систему дистанційного контролю та моніторингу стану трубопроводу (СДКМ) та титульну сторінку документу, згідно якого виготовляється СДКМ (ТУ).

4. Пінополіуретанова система для формування теплоізоляції труб та фасонних виробів не повинна містити озоноруйнівних речовин, зокрема фтору та хлор-вуглеводів. Надати документ щодо відсутності озоноруйнівних речовин у пінополіуретановій системі.

5. Коефіцієнт теплопровідності (kso) свіжосформованої теплоізоляції (середнє значення коефіцієнту теплопровідності (kso) свіжо сформованої теплоізоляції), визначений згідно ДСТУ Б В.2.5-31: 2007 або ДСТУ ЕN 253:2016, повинен бути не більше 0,027 Вт/(м*К). На підтвердження надати протокол випробувань з визначення теплопровідності.

6. Оболонки труб повинні відповідати ДСТУ Б В.2.5-31:2007 або ДСТУ ЕN 253:2016. Властивості композицій поліетилену ПЕ 63 - згідно з ГОСТ 16338 (марка 273-79). Властивості композицій поліетилену ПЕ 80 і ПЕ 100 - згідно з ДСТУ Б В.2.7-73. Учасник повинен надати сертифікати якості на оболонки.

7. Всі комплекти ізоляції стиків для трубопроводів повинні бути з термоусадковими муфтами. На підтвердження надати титульну сторінку документу згідно якого виготовляються муфти (ТУ).

8. Труби сталеві попередньо теплоізольовані довжиною - 11- 12м.п.

9. Надати сертифікат про відповідність системи управління якістю виробництва продукції вимогам міжнародного стандарту серії ISO 9001 (від виробника предмету закупівлі).

10. Надати сертифікат про відповідність вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 (від виробника предмету закупівлі).

11. Надати гарантію виробника на продукцію, що буде поставлятися.

Відповідно до пропозиції ТОВ "БК "Західміськбуд" з доданими до неї документами від 12.02.2021р., ціна пропозиції становила 778998,00 грн.

До пропозиції долучені наступні додатки: інформація позивача № 41 від 12.02.2021р. про виконання аналогічного договору; договір № 03/2020р. від 16.04.2020р. на капітальний ремонт зовнішньої теплової мережі, укладений між позивачем та Опорним закладом "Деражнянський ліцей" Деражнянської сільської ради Костопільського району Рівненської області; акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт, відомість ресурсів до акту та довідка про вартість виконаних робіт від 12.08.2020р. за вказаним договором; лист-відгук Опорного закладу "Деражнянський ліцей" Деражнянської сільської ради Костопільського району Рівненської області № 23 від 10.02.2021; договір № 04/2020р. від 15.04.2020р. на капітальний ремонт зовнішніх теплових мереж, укладений між позивачем та Дюксиканською ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Н.А.Хасевича Деражнянської сільської ради; акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт, відомість ресурсів до акту та довідка про вартість виконаних робіт від 18.06.2020р. за вказаним договором; лист-відгук тендерного комітету Дюксиканською ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Н.А.Хасевича Деражнянської сільської ради № 151 від 12.10.2020; виписка з ЄДР ТОВ "БК "Західміськбуд"; декларація відповідності матеріальної бази вимогам законодавства з питань охорони праці від 29.07.2020; наказ № 1 від 20.08.2019р. "Про призначення директора Козлюка Р.М."; рішення № 1 установчих зборів засновників ТОВ "БК "Західміськбуд" від 08.08.2019; витяг з Реєстру платників єдиного податку; відомості з ЄДР; сертифікат на відповідність системи управління якістю ТОВ "Технологічно-експерементальний завод" вимогам ДСТУ; ліцензія ДАБІ України від 05.09.2019р. на здійснення ТОВ "БК "Західміськбуд" господарської діяльності з будівництва об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми та значними наслідками; Статут ТОВ "БК "Західміськбуд"; підписаний позивачем проект договору із КП "Південно-Західні тепломережі" з додатками, в тому числі додаток 1 (договірна ціна), графік, довідка позивача № 46 від 12.02.2021р. про те, що не планує залучати субпідрядників; сертифікат якості ТОВ "Термо-Ізол" № 46/20 від 08.09.2020р. на оболонку поліетиленову для попередньо ізольованих трубопроводів; титульна сторінка Галузевий стандарт України - Загальні технічні умови (Київ 2000) на з`єднання теплоізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену та на труби для теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену; титульна сторінка Технічних умов на комплектуючі аварійної сигналізації для теплових мереж з використанням попередньо теплоізольованих трубопроводів; Дозвіл №0386.16.46; технічні умови ТУ У 27.3-41856913-001:2018; зведений кошторисний розрахунок вартості об`єкта будівництва, дефектний акт, локальний кошторис на будівельні роботи № 2-1-1, підсумкова відомість ресурсів, розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису; інформація про відповідність пропозиції учасника вимогам предмету закупівлі (технічним вимогам) № 37 від 12.02.2021; сертифікат відповідності на продукцію ТОВ "НК Онікс", виданий ТОВ "Тестметрстандарт" з додатком; лист ТОВ "ДАУ Ізолан Україна" від 09.12.2020р. про відсутність озоноруйнівних речовин; сертифікати відповідності продукції ТОВ "Термо-Ізол" видані ДП "Рівнестандартметрологія", протоколи випробувань з метою сертифікації продукції ТОВ "Термо-Ізол" № 258/19 від 19.08.2019; № 259/19 від 19.08.2019, № 120/19 від 29.03.2019, № 91/19 від 11.03.2021; сертифікат на відповідність системи управління якістю вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 (термін дії до 23.09.2021); акт заміру опору від 06.05.2019р.; сертифікат відповідності продукції ТОВ "Термо-Ізол" виданий ДП "Рівнестандартметрологія"; гарантія виробника ТОВ "Термо-Ізол" № 66 від 15.12.2020; довідка позивача № 44 від 12.02.2021р. про відсутність підстав відмови замовником учаснику в участі в процедурі закупівлі відповідно до ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі"; лист-згода № 63 від 15.02.2021р. з проектом договору; гарантійний лист № 42 від 12.02.2021; довідка позивача № 40 від 12.02.2021р. про діяльність без печатки; сертифікати експертизи типу, видані ДП "Рівнестандартметрологія" на продукцію ТОВ "Термо-Ізол"; протоколи випробувань з метою сертифікації продукції ТОВ "Термо-Ізол" № 104/20 від 03.04.2020, № 450/19 від 28.12.2019, № 103/20 від 03.04.2020, № 57/20 від 02.03.2020, № 370/18 від 23.07.2018, № 469/18 від 14.09.2018, №468/18 від 14.09.2018, № 327/17 від 07.12.2017, № 258/19 від 19.08.2019; № 259/19 від 19.08.2019, № 120/19 від 29.03.2019, № 91/19 від 11.03.2021; сертифікати відповідності, видані ДП "ВНІТІ-ТЕСТ" на продукцію ПАТ "Інтерпайп Новомосковський трубний завод" з додатками та на продукцію ПАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод"; сертифікат відповідності експертизи типу технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском, виданий ДП "ВНІТІ-ТЕСТ" на продукцію АТ "Інтерпайп Новомосковський трубний завод"; сертифікат технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском, виданий ДП "ВНІТІ-ТЕСТ" на продукцію АТ "Інтерпайп Новомосковський трубний завод"; сертифікат на систему управління якістю та сертифікат на систему екологічного управління ДСТУ ISO 14001:2015 (термін дії до 21.02.2021), видані ТОВ "Термо-Ізол"; атестати про акредитацію ДП "Рівнестандартметрологія" від 06.06.2018 та 26.12.2019; розрахунок тепловтрат трубопроводів ППУ при безканальному прокладанні; сертифікат експертизи типу та декларації ТОВ "Термо-Ізол" про відповідність продукції вимогам технічного регламенту безпеки обладнання від 12.07.2019, інструкції ТОВ "Термо-Ізол" з використання ізоляції зварних з`єднань теплогідроізольованих труб та елементів теплових мереж підземного прокладання термоусадковою муфтою тип "ЕР-3" та надземного прокладання тип "ЕР-1", свідоцтво ТОВ "Термо-Ізол" № 25/19 система дистанційного керування та моніторингу (комплектуючі); довідка ТОВ "Термо-Ізол" № 98 від 10.02.2021р. про те, що сертифікат ISO14001:2015 перебуває в процесі поновлення; технічний паспорт № 001/01 ТОВ "Компанія Дельта-Імпрекс", сертифікат відповідності продукції ТОВ "Ельпласт-Львів", виданий ДП "ОС "Укрсепротрубоізол", сертифікат відповідності продукції "Haci Ayvaz Endustriyel Mumuller Sanayive Ticaret"A.S., виданий ДП "Рівнестандартметрологія", з додатком і паспортом на компенсатор осьовий сильфонний; сертифікати відповідності продукції ТОВ "УТЗ", виданий ДП "Запоріжжястандартметрологія"; сертифікат на систему управління якістю та сертифікат на систему екологічного управління стосовно виробництва продукції, яка випускається ТОВ "Україниський трубний завод", видані ДП "Запоріжжястандартметрологія"; висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 30.05.2019; свідоцтво про уповноваження від 06.11.2019р.

Також матеріали справи містять форму пропозиції ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" з доданими до неї документами, яка подавалась для участі у спрощеній закупівлі. Відповідно до змісту пропозиції, ціна пропозиції становила 851641,70 грн.

До пропозиції долучені, зокрема: довідка про відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, сертифікат на відповідність системи управління корпорації "Енергоресурс-Інвест" вимогам ISO 9001:2015; сертифікат на відповідність системи управління якістю ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" вимогам ДСТУ ISO 9001:2015; сертифікати на систему екологічного управління стосовно виробництва, що здійснюється корпорацією "Енергоресурс-Інвест" та ТОВ "Енергоресурс-Монтаж", вимогам ISO 14001:2015; витяг з реєстру платників ПДВ, гарантійний лист ТОВ "Енергоресурс-Монтаж", гарантія виробника Корпорації "Енергоресурс-Інвест" на продукцію, що буде постачатися, лист про досвід виконання аналогічних договорів, листи-відгуки КП "Теплопостачання міста Одеси" та МКП "Хмельницьктеплокомуненерго", договір на виконання робіт від 02.12.2016, укладений між КП "Теплопостачання міста Одеси" та ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" з додатками, договірна ціна, дефектні акти, оформлені до договору; договір від 15.05.2018, укладений між МКП "Хмельницьктеплокомуненерго" та ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" з додатками та договірною ціною, лист (довідка) про наявність чинної ліцензії, лист згода з проектом договору та підписаний проект договору, пояснювальна записка, зведений кошторисний розрахунок вартості об`єкта будівництва, договірна ціна, локальний кошторис на будівельні роботи, підсумкова відомість ресурсів та розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису, кошторисний розрахунок, підсумкові вартісні параметри, розрахунки, лист про субпідрядні організації, ліцензія від 09.04.2015 на здійснення діяльності, пов`язаної із створенням об`єктів архітектури з додатком, наказ про прийняття на роботу директора, сертифікати якості Корпорації "Енергоресурс-Інвест" на труби-оболонки поліетиленові захисні, в яких зазначено, що властивості композиції поліетилену ПЕ-100 відповідають ДСТУ Б В.2.7-73, лист-згода на обробку персональних даних, довідка щодо відсутності озоноруйнівних речовин у пінополіуретановій системі, супровід продукту в дії від 07.02.2019р. погодження істотних умов договору, протоколи сертифікаційних випробувань продукції Корпорації "Енергоресурс-Інвест", протоколи кваліфікаційних випробувань зразків з визначення теплопровідності пінополіуретанової теплової ізоляції виробництва Корпорації "Енергоресурс-Інвест" (вказано, що випробування проводились згідно ДСТУ Б В.2.7-105-2000 та ДСТУ Б В.2.7-38-95), протокол №2204-01 загальних зборів учасників ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" від 22.04.2020, сертифікати відповідності продукції Корпорації "Енергоресурс-Інвест", видані ДП "ОС "Укрсепротрубоізол" та ОС "Центрсепротепломережа", протоколи ОС "Центрсепротепломережа", сертифікат відповідності експертизи типу продукції АТ "Інтертайп Новомосковський трубний завод", виданий ДП "ВНІТІ-ТЕСТ", сертифікат Корпорації "Енергоресурс-Інвест" №1579.572_14-24 від 28.12.2019р. система дистанційного керування та моніторингу (комплектуючі), інформація про відповідність пропозиції ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" вимогам до предмету закупівлі, титульна сторінка Технічних умов муфти поліетиленові термоусадкові, які були чинні до 10.02.2015, титульна сторінка змін № 1 до технічних умов муфти поліетиленові термоусадкові без зазначення терміну дії, титульна сторінка Технічних умов система дистанційного контролю, лист-роз`яснення ТОВ "Енергоресурс-Монтаж".

До матеріалів справи долучено Технічні умови трубопроводи попередньо теплоізольовані спіненим поліуретаном для мереж гарячого водопостачання та теплових мереж (труби, фасонні вироби та арматура) ДСТУ Б В.5.5-31:2007, у п. 10.9 яких вказано, що коефіцієнт ефективної теплопровідності ізоляції визначають згідно з ДСТУ Б В.2.7-105 однієї проби продукції, відібраної з 9,7.

Рішенням уповноваженої особи КП "Південно-Західні тепломережі", оформленим протоколом № 103 від 22.02.2021р. відхилено пропозицію учасника спрощеної закупівлі - ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд", оскільки пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, а саме:

1) учасником у складі пропозиції надано сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00227-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на труби та фасонні вироби з поліетилену підвищеної термостійкості PE-RT попередньо ізольовані пінополіуретаном в захисній оболонці з поліетилену для гарячого водопостачання та теплових мереж, які не передбачені документацією;

2) учасником у складі пропозиції надано сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00228-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на з`єднувальні елементи з поліетилену для мереж гарячого водопостачання, теплових мереж та технологічних трубопроводів: електромуфти зварні, які не передбачені документацією;

3) учасником у складі пропозиції надано файл "Sertifikat vidpovidnosti na kompensator.pdf" з технічною інформацією про компенсатори сильфонні з нержавіючої сталі та компенсатори гумові та паспорт від ООО "НИИЦ Арматом" на компенсатор осьовий, які не передбачені документацією;

4) учасником не надано підтвердження вимог п.7 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а саме не надано титульну сторінку ТУ, згідно якого виготовляються термоусадкові муфти;

5) учасником в своїй пропозиції вказано декілька виробників продукції а сертифікати згідно вимог п.9 та п. 10 надано лише від ТОВ "Термо-ізол". Оскільки Замовник не знає чию продукцію Учасник пропонує, то ним порушено вимоги документації.

Рішенням уповноваженої особи КП "Південно-Західні тепломережі", оформленим протоколом № 117 від 23.02.2021р., визнано переможцем спрощеної закупівлі учасника ТОВ "Енергоресурс-Монтаж", ухвалено рішення про намір укласти договір про закупівлю з переможцем спрощеної закупівлі.

До матеріалів справи долучено також повідомлення про намір укласти договір з переможцем спрощеної закупівлі - ТОВ "Енергоресурс-Монтаж", ціна пропозиції: 851641,70 грн.; договір №56/03 від 11.03.202р.1, укладений між КП "Південно-Західні тепломережі" та ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" з додатком та договірною ціною, графіком.

ТОВ "БК "Західміськбуд" зверталось до КП "Південно-Західні тепломережі" з вимогою № 75 від 24.02.2021р., в якій просило скасувати рішення уповноваженої особи № 117 від 23.02.2021р. та №103 від 22.02.2021р. та забезпечити розгляд пропозиції ТОВ "БК "Західміськбуд".

Також матеріали справи містять лист ДП "Рівнестандартметрологія" № 399 від 24.02.2021р., в якому повідомлено, що інформація щодо ДСТУ Б.В.2.7-73 зазначена не в повній мірі, тому для проведення сертифікації слід надати інформацію щодо повного найменування ДСТУ.

Дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, судом прийнято до уваги наступне:

З метою забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвитку добросовісної конкуренції Законом України "Про публічні закупівлі" (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлені правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Пунктами 19, 24, 28, 37 статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" визначено, що переможець спрощеної закупівлі - учасник, пропозиція якого відповідає всім умовам, що визначені в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, вимогам до предмета закупівлі і визнана найбільш економічно вигідною та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю; пропозиція учасника спрощеної закупівлі (далі - пропозиція) - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимог до предмета закупівлі; спрощена закупівля - придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону, учасник процедури закупівлі/спрощеної закупівлі (далі - учасник) - фізична особа, фізична особа - підприємець чи юридична особа - резидент або нерезидент, у тому числі об`єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію/пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі..

Частинами 1, 2 ст. 3 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачено, що цей Закон застосовується, зокрема, до замовників, визначених частиною першою статті 2 цього Закону, які здійснюють спрощені закупівлі відповідно до цього Закону та/або укладають договори без використання електронної системи закупівель відповідно до частини другої цієї статті. Замовники здійснюють спрощені закупівлі шляхом використання електронної системи закупівель у порядку, передбаченому цим Законом.

Статтею 5 Закону України "Про публічні закупівлі" визначені принципи здійснення публічних закупівель, зокрема, недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об`єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.

Згідно з ч.ч. 2, 4 ст. 5 Закону України "Про публічні закупівлі" учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах. Замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.

Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України "Про публічні закупівлі" спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону.

За ч. 2 ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі" спрощена закупівля складається з таких послідовних етапів: 1) оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі; 2) уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі; 3) подання пропозицій учасниками; 4) проведення електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону; 5) розгляд на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі, пропозиції учасника; 6) визначення переможця спрощеної закупівлі та укладення договору про закупівлю; 7) розміщення звіту про результати проведення закупівлі відповідно до статті 19 цього Закону.

Частиною 3 ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі" визначені відомості, що обов`язково зазначаються в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в тому числі інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі (п.3).

За ч.ч. 4, 5 ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі" вимоги до предмета закупівлі, визначені замовником, можуть зазначатися шляхом завантаження окремих файлів до оголошення про проведення спрощеної закупівлі або в електронній формі з окремими полями в електронній системі закупівель. Оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Як вбачається з матеріалів справи, КП "Південно-Західні тепломережі" 04.02.2021р. опубліковано в електронній системі публічних закупівель Prozorro оголошення про проведення спрощеної закупівлі, предметом якої були послуги з переобладнання теплової мережі попередньоізольованими трубопроводами від ТК-12 до т. "Б" по вул.Курчатова в м.Хмельницькому (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи), а очікувана вартість процедури закупівлі становила 878000,00 грн. з ПДВ. У додатку №1 до вказаного оголошення визначено "Технічні вимоги до предмету закупівлі", в яких передбачено перелік послуг з переобладнання теплової мережі, перелік продукції, що буде використовуватись для надання вказаних послуг та технічні вимоги до елементів теплової мережі.

Відповідно до частини 7 статті 14 Закону України "Про публічні закупівлі" у період уточнення інформації учасники спрощеної закупівлі мають право звернутися до замовника через електронну систему закупівель за роз`ясненням щодо інформації, зазначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, щодо вимог до предмета закупівлі та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення спрощеної закупівлі. Усі звернення за роз`ясненнями, звернення з вимогою щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник протягом одного робочого дня з дня їх оприлюднення зобов`язаний надати роз`яснення на звернення учасників спрощеної закупівлі, які оприлюднюються в електронній системі закупівель, та/або внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, та/або вимог до предмета закупівлі. У разі внесення змін до оголошення про проведення спрощеної закупівлі строк для подання пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель не менше ніж на два робочі дні. Замовник має право з власної ініціативи внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та/або вимог до предмета закупівлі, але до початку строку подання пропозицій. Зміни, що вносяться замовником, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції документів.

Згідно з ч. 8 ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі" для проведення спрощеної закупівлі із застосуванням електронного аукціону має бути подано не менше двох пропозицій. У разі якщо була подана одна пропозиція, електронна система закупівель після закінчення строку подання пропозицій автоматично переходить до етапу розгляду на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозиції учасника.

За ч. ч. 9, 10 ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі" пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним замовником. Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його пропозиції із зазначенням дати та часу. Кожен учасник має право подати лише одну пропозицію, у тому числі до визначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі частини предмета закупівлі (лота). Пропозиції учасників, подані після закінчення строку їх подання, електронною системою закупівель не приймаються. Пропозиція учасника повинна містити підтвердження надання учасником забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення передбачено оголошенням про проведення спрощеної закупівлі. Учасник має право внести зміни або відкликати свою пропозицію до закінчення строку її подання без втрати свого забезпечення пропозиції. Такі зміни або заява про відкликання пропозиції враховуються, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення строку подання пропозицій. Розкриття пропозицій відбувається у порядку, передбаченому абзацами першим і другим частини першої статті 28 цього Закону.

Відповідно до ч. 11 ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі" замовник розглядає на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозицію учасника, яка за результатами електронного аукціону (у разі його проведення) визначена найбільш економічно вигідною. Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати п`ять робочих днів з дня завершення електронного аукціону.

За ч. ч. 12, 13 ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі" за результатами оцінки та розгляду пропозиції замовник визначає переможця. У разі відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції відповідно до частини тринадцятої цієї статті замовник розглядає наступну пропозицію учасника, який за результатами оцінки надав наступну найбільш економічно вигідну пропозицію. Наступна найбільш економічно вигідна пропозиція визначається електронною системою закупівель автоматично. Замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо: 1) пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі; 2) учасник не надав забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; 3) учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю; 4) якщо учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю (у тому числі через неукладення договору з боку учасника) більше двох разів із замовником, який проводить таку спрощену закупівлю.

Згідно з ч. ч. 19, 20 ст. 14 Закону повідомлення про відміну закупівлі оприлюднюється в електронній системі закупівель: замовником протягом одного робочого дня з дня прийняття замовником відповідного рішення; електронною системою закупівель протягом одного робочого дня з дня автоматичної відміни спрощеної закупівлі внаслідок відхилення всіх пропозицій згідно з частиною тринадцятою цієї статті або відсутності пропозицій учасників для участі у ній. Повідомлення про відміну закупівлі автоматично надсилається всім учасникам електронною системою закупівель в день його оприлюднення. З метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів учасник спрощеної закупівлі може звернутися до замовника та/або до органу, що здійснює контроль над замовником, або до суду. Рішення та дії замовника можуть бути оскаржені учасником спрощеної закупівлі у судовому порядку.

Як зазначав позивач та не заперечував відповідач, позивачем здійснено завантаження в систему електронних закупівель пропозиції ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд" з доданими документами.

Підставою для відхилення пропозиції позивача є п. 1 ч.13 ст.14 Закону України "Про публічні закупівлі", згідно з яким замовник відхиляє пропозицію, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі, про що зазначено у рішенні уповноваженої особи КП "Південно-Західні тепломережі", оформленому протоколом № 103 від 22.02.2021р.

Судом береться до уваги, що у п. 7 оголошення визначено перелік документів, які учасник повинен надати в електронному вигляді для участі у спрощеній закупівлі, в тому числі інформацію про відповідність пропозиції учасника вимогам до предмету закупівлі відповідно до додатку 1.

У додатку № 1 до оголошення визначені технічні вимоги до предмету закупівлі, що відповідає приписам ч.ч. 3, 4 ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі".

Таким чином, суду слід дослідити обставини щодо відповідності або невідповідності пропозиції позивача умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та іншим вимогам щодо предмета закупівлі, які містились в додатку № 1 до оголошення (Технічні вимоги до предмету закупівлі) в частині доводів відповідача (підстав відхилення), викладених в оскаржуваному рішенні.

Такими підставами в оскаржуваному рішенні зазначено те, що уповноваженою особою виявлено наступні невідповідності пропозиції учасника умовам даного оголошення, а саме, рішенням уповноваженої особи КП "Південно-Західні тепломережі", оформленим протоколом № 103 від 22.02.2021р. відхилено пропозицію учасника спрощеної закупівлі - ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд", оскільки пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, визначено такі підстави:

1) учасником у складі пропозиції надано сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00227-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на труби та фасонні вироби з поліетилену підвищеної термостійкості PE-RT попередньо ізольовані пінополіуретаном в захисній оболонці з поліетилену для гарячого водопостачання та теплових мереж, які не передбачені документацією;

2) учасником у складі пропозиції надано сертифікат експертизи типу №UA.TR.037.00228-19 від 12.07.2019р. та Декларацію про відповідність на з`єднувальні елементи з поліетилену для мереж гарячого водопостачання, теплових мереж та технологічних трубопроводів: електромуфти зварні, які не передбачені документацією;

3) учасником у складі пропозиції надано файл "Sertifikat vidpovidnosti na kompensator.pdf" з технічною інформацією про компенсатори сильфонні з нержавіючої сталі та компенсатори гумові та паспорт від ООО "НИИЦ Арматом" на компенсатор осьовий, які не передбачені документацією;

4) учасником не надано підтвердження вимог п.7 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а саме не надано титульну сторінку ТУ, згідно якого виготовляються термоусадкові муфти;

5) учасником в своїй пропозиції вказано декілька виробників продукції а сертифікати згідно вимог п.9 та п. 10 надано лише від ТОВ "Термо-ізол". Оскільки Замовник не знає чию продукцію Учасник пропонує, то ним порушено вимоги документації.

Із матеріалів пропозиції позивача вбачається, що остання містить, в тому числі, і зазначені відповідачем у оскаржуваному рішенні документи, які стосуються продукції, яка, виходячи із змісту оголошення та додатку № 1, не стосується предмету закупівлі.

Однак, з огляду на положення п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі", сам по собі факт подання додаткових документів не свідчить про невідповідність пропозиції учасника умовам, визначеним в оголошенні, та не може бути підставою для відхилення пропозиції позивача.

В свою чергу, оголошення про проведення спрощеної закупівлі не містить будь-яких заборон щодо подання учасниками спрощеної закупівлі додаткових документів.

Також в рішенні № 103 від 22.02.2021р. вказано, що учасником не надано підтвердження вимог п.7 Додатку №1 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а саме не надано титульну сторінку ТУ, згідно якого виготовляються термоусадкові муфти.

Суд приймає до уваги, що у п. 7 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі було визначено, що всі комплекти ізоляції стиків для трубопроводів повинні бути з термоусадковими муфтами, на підтвердження чого надати титульну сторінку документу, згідно якого виготовляються муфти (ТУ).

Однак, ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд" на виконання вказаних вимог долучило до пропозиції титульну сторінку Галузевого стандарту України на з`єднання теплоізольованих елементів трубопроводів теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену та на труби для теплових мереж з тепловою ізоляцією з пінополіуретану і захисною оболонкою з поліетилену, а також сертифікат відповідності на продукцію ТОВ "Термо-Ізол" (муфти термоусадкові та комплектуючі до них) та протокол №450/19 випробувань з метою сертифікації від 28.12.2019р., які, огляду на позицію, викладену у позові, вважає належними доказами підтвердження якості.

Щодо вищевикладеного, судом враховується, що замовником визначаються вимоги до предмета закупівлі та встановлюється перелік документів, які слід надати для участі у спрощеній закупівлі, що узгоджується із приписами ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі".

Оцінюючи зміст п. 7 додатку № 1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, суд дійшов висновку, що до пропозиції учасника потрібно було додати саме титульну сторінку Технічних умов, згідно яких виготовляються термоусадкові муфти.

Відповідно до п. п. 20, 22 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про стандартизацію" технічні умови - нормативний документ, що встановлює технічні вимоги, яким повинна відповідати продукція, процес або послуга, та визначає процедури, за допомогою яких може бути встановлено, чи дотримані такі вимоги; стандарт - нормативний документ, заснований на консенсусі, прийнятий визнаним органом, що встановлює для загального і неодноразового використання правила, настанови або характеристики щодо діяльності чи її результатів, та спрямований на досягнення оптимального ступеня впорядкованості в певній сфері.

Тобто, технічні умови, на відміну від стандарту, визначають процедури, за допомогою яких може бути встановлено, чи дотримані технічні вимоги.

При цьому, Галузевий стандарт - стандарт на продукцію, послугу, який розробляють у разі відсутності державних стандартів України чи в разі необхідності встановлення вимог, які перевищують або доповнюють вимоги державних стандартів ДСТУ 1.0-93.

Тобто ТУ детально регламентує сам виробничий процес, а стандарти, в тому числі - Галузеві стандарти, ДСТУ регламентують загальні вимоги до готової продукції, у зв`язку із чим вказані документи не є тотожними.

Також судом враховується, що позивач не був позбавлений права відповідно до приписів ч. 7 ст. 14 Закону звернутись до замовника за роз`ясненням щодо інформації, зазначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в тому числі щодо технічних вимог до предмету закупівлі, у разі, якщо позивачу було незрозуміло зміст п.7 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі (чи слід надавати титульну сторінку виключно Технічних умов чи інших документів, згідно яких виготовляються термоусадкові муфти).

В свою чергу, долучений позивачем до пропозиції сертифікат відповідності на продукцію ТОВ "Термо-Ізол" (з`єднувальні елементи з ПЕ: для мереж гарячого водопостачання та теплових мереж: муфти термоусадкові та комплектуючі до них), виданий ДП "Рівнестандартметрологія", та протокол №450/19 випробувань з метою сертифікації від 28.12.2019р. також не є Технічними умовами, тому не можуть свідчити про відповідність пропозиції позивача вимогам п. 7 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі.

Отже, суд приходить до висновку, що позивач у складі своєї пропозиції не надав необхідні документи, що були визначені в п. 7 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі.

Під п. 5 оскаржуваного рішення визначено, що учасником в своїй пропозиції вказано декілька виробників продукції а сертифікати згідно вимог п.9 та п. 10 надано лише від ТОВ "Термо-ізол".

Також зроблено висновок, що оскільки замовник не знає чию продукцію учасник пропонує, то ним порушено вимоги документації.

Відповідно до п. 9 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, учаснику потрібно було надати сертифікат про відповідність системи управління якістю виробництва продукції вимогам міжнародного стандарту серії ISO 9001 (від виробника предмету закупівлі).

Згідно з п. 10 додатку №1 учаснику потрібно було надати сертифікат про відповідність вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 (від виробника предмету закупівлі).

Позивач, з огляду на матеріали його пропозиції, для надання послуг, які є предметом закупівлі, пропонував використовувати продукцію декількох виробників, в тому числі ТОВ "Компанія Дельта-Імпрекс" та ТОВ "НК Онікс", які є виробниками комплектуючих, необхідних для здійснення монтажу системи контролю та дистанційного моніторингу (СДКМ), що згідно з додатком №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, є предметом закупівлі.

Однак пропозиція позивача не містить сертифікатів про відповідність системи управління якістю виробництва продукції вимогам міжнародного стандарту серії ISO 9001 та сертифікатів відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 вказаних виробників (ТОВ "Компанія Дельта-Імпрекс" та ТОВ "НК Онікс").

При цьому, суд не приймає до уваги доводи позивача про намір використовувати для здійснення монтажу системи контролю та дистанційного моніторингу лише продукцію ТОВ "Термо-Ізол", сертифікати якого долучені до пропозиції позивача, з огляду не те, що запропонований позивачем для виконання послуг, які є предметом закупівлі, локальний кошторис на будівельні роботи, підсумкова відомість ресурсів, дефектний акт не містить відомостей щодо виробника продукції, яка буде використовуватись при наданні послуг.

Суд прийшов до висновку, що долучивши до пропозиції учасника технічний паспорт та сертифікат відповідності інших виробників, які виробляють продукцію, що стосується предмету закупівлі, позивач тим самим передбачав можливість використання такої продукції під час надання послуг, які є предметом закупівлі, а отже, зобов`язаний був надати сертифікати про відповідність системи управління якістю виробництва продукції вимогам міжнародного стандарту серії ISO 9001 та сертифікати відповідності вимогам охорони оточуючого середовища ДСТУ ISO 14001:2015 таких виробників.

Таким чином, суд погоджується із доводами відповідача та третьої особи, що позивачем у складі своєї пропозиції не надано підтвердження вимог п.9 та п.10 додатку №1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі.

Статтею 2 ГПК України унормовано, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Відповідно до частини 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з частиною 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч. 1. ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Частиною 1 ст. 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до ст. 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно з ч. 1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Обов`язок доказування та подання доказів відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України розподіляється між сторонами виходячи з того, хто посилається на певні юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення.

Це стосується позивача, який мав довести наявність усіх тих обставин, якими він обґрунтовує позов.

Враховуючи приписи ч. 13 ст. 14 Закону України "Про публічні закупівлі", наведені вище положення ГПК України, беручи до уваги встановлені відповідачем вимоги, що вказані у оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та додатку №1 до нього, суд дійшов висновку, що відповідач правомірно відхилив пропозицію позивача.

Відповідно позов в частині вимоги про визнання недійсним рішення уповноваженої особи Комунального підприємства "Південно-Західні тепломережі" про відхилення пропозиції учасника спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі: Переобладнання теплової мережі попередньо ізольованими трубопроводами від ТК-12 до т. "Б" по вул. Курчатова в м. Хмельницькому ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи), учасника торгів - Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Західміськбуд", що оформлене протоколом № 103 від 22.02.2021р. є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

При цьому, абзацом 1 ч. 16 cт. 29 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачено, що якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Абзацом 2 ч. 16 cт. 29 Закону України "Про публічні закупівлі" визначено, що замовник розміщує повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах: що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону; на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.

Встановлені судом порушення неможливо віднести до невідповідностей в інформації та/або документах на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю, як неможливо віднести встановлені судом порушення до невідповідностей в інформації та/або документах, що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону.

Щодо позовної вимоги про визнання недійсним рішення уповноваженої особи Комунального підприємства "Південно - Західні тепломережі" про визнання переможцем спрощеної закупівлі учасника торгів - Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоресурс-Монтаж", що оформлене протоколом №117 від 23.02.2021, судом враховується таке.

Відповідно до ст. 15, ч. 1 ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства, звернувшись до суду за їх захистом.

Частиною 2 ст. 4 ГПК України визначено, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Обов`язковою передумовою для реалізації права на судовий захист у порядку господарського судочинства є наявність у позивача суб`єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, які порушуються, не визнаються або оспорюються іншими особами - відповідачами, та на захист якого спрямоване звернення до суду з позовом.

Частиною 1 ст. 2 ГПК України встановлено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Вирішуючи спір по суті, суд повинен установити наявність у особи, яка звернулася з позовом, суб`єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, на захист якого подано позов, тобто встановити, чи є особа, за позовом якої (або в інтересах якої) порушено провадження у справі, належним позивачем. Відсутність права на позов у матеріальному розумінні спричиняє прийняття рішення про відмову в задоволенні позову незалежно від інших установлених судом обставин, оскільки лише наявність права обумовлює виникнення в інших осіб відповідного обов`язку перед особою, якій таке право належить і яка може вимагати виконання такого обов`язку (вчинити певні дії або утриматись від їх вчинення) від зобов`язаних осіб. Тобто лише встановивши наявність у особи, яка звернулася з позовом, суб`єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, на захист яких подано позов, суд з`ясовує наявність чи відсутність факту порушення або оспорення і, відповідно, приймає рішення про захист порушеного права або відмовляє позивачу в захисті, встановивши безпідставність та необґрунтованість заявлених вимог.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 01.09.2020р. у справі № 907/29/19.

Враховуючи прийняття рішення уповноваженої особи КП "Південно - Західні тепломережі" про відхилення пропозиції ТОВ "Будівельна компанія "Західміськбуд", що оформлене протоколом №103 від 22.02.2021р., правомірність якого підтверджена судом, рішення про визнання переможцем спрощеної закупівлі ТОВ "Енергоресурс-Монтаж", оформлене протоколом №117 від 23.02.2021р., жодним чином не порушує прав та законних інтересів позивача. Доказів на спростування вказаного матеріали справи не містять.

За таких обставин суд відмовляє у задоволенні позову у цій частині.

З огляду на те, що відсутність порушення оспорюваним рішенням прав та інтересів позивача є самостійною, достатньою підставою для відмови у позові, у суду відсутні підстави для перевірки рішення про визнання переможцем спрощеної закупівлі ТОВ "Енергоресурс-Монтаж", оформлене протоколом №117 від 23.02.2021р., на його відповідність вимогам законодавства.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 04.12.2019р. у справі №910/15262/18 та від 03.03.2020р. у справі №910/6091/19.

Витрати по сплаті судового збору за ст. 129 ГПК України покладаються на позивача.

Керуючись ст. 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

У позові відмовити.

Відповідно до ч. 6 ст. 233 ГПК України, у виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення (постанови) суду може бути відкладено на строк не більш як десять днів, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Повний текст складено 07.07.2021р.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1, 2 ст. 241 ГПК України).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч.1, 2 ст. 256 ГПК України).

Суддя В.В. Димбовський

Віддрук. 4 прим.:

1 - в справу,

2 - позивачу (35304,Рівненська обл.,Рівненський р-н, с. Корнин, вул. Центральна, 74Б),

3 - відповідачу (29000, м. Хмельницький, вул. Курчатова, буд. 17/1),

4 - ТОВ "Енергоресурс-Монтаж" (79035, м. Львів, вул. Зелена, буд. 143 Б).

Всім рек. з пов.