
Справа № 265/4542/21
Провадження № 3/265/1690/21
П О С Т А Н О В А
06 липня 2021 року місто Маріуполь
Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області Щербіна Артем Валентинович, у присутності секретаря судового засідання Головченко М.Ю.,
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
за участю: ОСОБА_1 , прокурора Хаваліц О.В.,
ВСТАНОВИВ:
25 червня 2021 року на адресу суду з Управління стратегічних розслідувань в Донецької області ДСР НП України надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення №425 від 16.06.2021 року зокрема вбачається, що відповідно до наказу від 08.06.2015 за №105/к директора ККП «Маріупольтепломережа» ОСОБА_1 призначено на посаду майстра ККП «Маріупольтепломережа».
Відповідно до п.п.«а» п. 2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно роз`яснень Національного агентства з питань запобігання корупції 03.02.2021 №1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані)» щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч.1 ст.45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.
Відповідно до вищезазначеного, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 01.04.2021.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 подав «щорічну» декларацію за 2020 рік 01.04.2021 о 10 год. 00 хв.
Враховуючи вищезазначене, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 зазначеного Закону будучи суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно без поважних причин 01.04.2021 о 10 год. 00 хв. здійснив подачу декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.
Дії останнього кваліфікуються, як адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності: знаходився в черговій відпустці, не мав змогу для подачі даної декларації.
Під час судового розгляду, ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав. Просив суворо не карати. Строк подачи декларації пропустив, так як перебував у відпустці. Раніше до адміністративної відповідальності не притягався. Зобов`язався надалі не вчиняти адміністративні правопорушення.
Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,
При цьому, примітка до вказаної статті передбачає, що суб`єктами декларування у цій статті є особи, які зазначені у п.1, пп. "а" та "в" п.2 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", які відповідно до ч.ч.1, 2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з п.п. а) п.2 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.
Відповідно до наказу №105/к від 08.06.2015 року, ОСОБА_1 був переведений на посаду майстра Цеху електроустаткування ККП «Маріупольтепломережа».
Згідно посадової інструкції Майстра цеху електроустаткування ККП «Маріупольтепломережа» від 01.10.2020, у підпорядкуванні майстра є працівники.
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ККП «Маріупольтепломережа» (код ЄДРПОУ 33760279) заснована Маріупольською міська радою Донецької області.
Таким чином, суддя робить висновок, що ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права та він відповідно до ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язаний подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Згідно з ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені п.1, пп. "а" та "в" п.2 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію 01.04.2021 о 10 год. 01 хв.
Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП, обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Отже, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши письмові докази по справі, суддя оцінюючи кожний доказ з точку зору належності, допустимості та достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку, робить висновок, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністратвиного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена повністю, оскільки він, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права не своєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення, зокрема враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст.35 КУпАП суддею не встановлено.
До обставини, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст.34 КУпАП, суддя визнає щире розкаяння винного, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 КУпАП вперше, незначний проміжок часу несвоєчасного подання декларації (менше 12 годин), а також відсутність будь – яких шкідливих наслідків від дій ОСОБА_1 через вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Таким чином, суддя робить висновок про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності внаслідок малозначності вчиненого адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7, 22, 38, 172-6, 251, 252, 280, 283, 284, 288, 289, 291, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ПОСТАНОВИВ:
1. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
2. Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП на підставі ст.22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
3. Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
4. Ця постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.В. Щербіна