
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/3126/21
07 липня 2021 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд у складі судді Чепенюк О.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Гусятинської селищної ради, Виконавчого комітету Гусятинської селищної ради про зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 через представника - адвоката Трача Віктора Івановича звернувся до суду з позовом до Гусятинської селищної ради про зобов`язання селищного голову смт.Гусятин розглянути його звернення відповідно до Закону України "Про звернення громадян" та надати відповідь по суті порушених у зверненні питань.
В обґрунтування позову вказано, що позивач 28.04.2021 повторно звернувся зі зверненням до Гусятинського селищного голови ОСОБА_2 , у якому просив вирішити питання про надання йому у власність рівноцінної квартири, яку ОСОБА_1 мав отримати на законних підставах в житловому будинку по АДРЕСА_1 , а у разі неможливості надати йому квартиру просив відшкодувати збитки в грошовому еквіваленті. У своєму зверненні позивач зазначив, що рішеннями виконавчого комітету Гусятинської селищної ради його незаконно позбавили права отримати та приватизувати квартиру в житловому будинку по АДРЕСА_1 , вартість якої була оплачена установою, в якій він перебував на квартирному обліку.
04.05.2021 на адресу позивача надійшов лист Гусятинської селищної ради № 655/04-20 від 29.04.2021, у якому вказано, що вимога ОСОБА_1 , викладена у його зверненні, не підлягає задоволенню у зв`язку з безпідставністю.
Представник позивача зазначає, що така відповідь не підписана селищним головою, з неї вбачається, що звернення по суті не розглянуто.
Також звертає увагу, що оскільки звернення ОСОБА_1 стосується повноважень іншого органу, то селищний голова зобов`язаний був передати вирішення питання, порушеного у зверненні, на розгляд Виконавчого комітету Гусятинської селищної ради, до повноважень якого належить здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на відповідних територіях незалежно від форм власності.
Всупереч вищезгаданим нормам законодавства Гусятинський селищний голова не розглянув надіслане йому звернення, а лише зробив формальну відписку.
З огляду на вказане та з метою зобов`язання Гусятинського селищного голову розглянути його звернення відповідно до Закону України "Про звернення громадян" та надати відповідь по суті порушених у зверненні питань, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 07.06.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, ухвалено судовий розгляд справи проводити суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у строк, встановлений частиною другою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України). Також цією ухвалою залучено до участі у справі другого відповідача Виконавчий комітет Гусятинської селищної ради (провулок Героїв Майдану, 1, селище міського типу Гусятин, Тернопільська область, 48201).
Копії ухвали про відкриття провадження у справі від 07.06.2021 надіслано відповідачам рекомендованими поштовими відправленнями та отримано ними 11.06.2021, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, що повернулись на адресу суду.
Відповідачі відзив на позов у строк встановлений судом (п`ятнадцять днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі) не подали.
Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Ухвалою суду від 22.06.2021 відмовлено у задоволенні клопотання представника позивача про розгляд цієї справи в судовому засіданні.
Дослідивши письмові докази та перевіривши доводи, викладені у позові, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_1 звернувся до Гусятинського селищного голови ОСОБА_2 із заявою від 22.02.2021, у якій просив включити до реорганізаційної чи ліквідаційної комісії питання дольової участі в будівництві житла, забезпечення виконання рішення Гусятинської селищної ради №94 від 20.07.1988 шляхом повернення до розгляду протоколу №1 президії Гусятинської районної ради ФСТ «Колос» АПК від 29.01.2008 «Про розподіл квартир з цільового призначення за дольовою участю фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПК (ФСТ профспілок)», затвердити його або виділити інше житло (а.с.3-4, 21-22).
На своє звернення отримав лист Гусятинської селищної ради від 24.02.2021, у якому вказано, що у житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 немає житлових квартир, що належать Гусятинській селищній раді, оскільки, всі квартири перебувають у приватній власності мешканців даного будинку (а.с.5).
26.04.2021 позивач повторно звернувся із заявою до Гусятинського селищного голови, у якій просив вирішити питання про надання йому у власність рівноцінної квартири, яку він мав отримати на законних підставах в житловому будинку по АДРЕСА_1 , а у разі неможливості надати йому квартиру просив відшкодувати збитки в грошовому еквіваленті (а.с.6, 23).
У відповідь на свою заяву від 26.04.2021 позивач отримав лист Гусятинської селищної ради № 655/04-20 від 29.04.2021, у якому ОСОБА_1 повідомлено, що за результатами розгляду, його клопотання не підлягає задоволенню у зв`язку з безпідставністю та рекомендовано зазначений спір вирішувати в порядку чинного законодавства, в тому числі в судовому порядку (а.с.7). У вказаному листі зазначено Гусятинського селищного голову ОСОБА_2 як особу, яка надала відповідь на звернення, однак його підпис на документі відсутній (а.с.7).
Вважаючи, що його звернення розглянуто неналежним чином та без надання відповіді по суті звернення, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Статтею 40 Конституції України визначено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Питання практичної реалізації громадянами України наданого їм статтею 40 Конституції України права регламентовано Законом України "Про звернення громадян" від 10.02.1996 №393/96-ВР.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про звернення громадян" громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Статтею 3 Закону України "Про звернення громадян" визначено, що під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності.
Статтею 5 Закону України "Про звернення громадян" визначено, що звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об`єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України "Про звернення громадян" якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз`ясненнями.
Нормами статті 15 Закону України "Про звернення громадян" передбачено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов`язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов`язки.
Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз`ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
Частиною першою статті 19 Закону України "Про звернення громадян" встановлено, що органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов`язані:
об`єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги;
у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову;
на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу;
відміняти або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням;
забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою чи скаргою рішень;
письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення;
вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об`єднання громадян за місцем проживання громадянина;
у разі визнання заяви чи скарги необгрунтованою роз`яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення;
не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам;
особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.
Матеріалами справи підтверджується, що позивач звернувся до Гусятинського селищного голови із заявою від 26.04.2021, у якій просив вирішити питання про надання йому у власність рівноцінної квартири, яку він мав отримати на законних підставах в житловому будинку по АДРЕСА_1 , а у разі неможливості надати йому квартиру, просив відшкодувати збитки в грошовому еквіваленті. У своєму зверненні позивач, зокрема, вказав, що відповідно до рішення №94 від 20.07.1988 Виконавчого комітету Гусятинської селищної ради будинок АДРЕСА_1 побудований за рахунок дольовиків, одним із яких є ОСОБА_1 . У свою чергу Гусятинська селищна рада видала розпорядження на приватизацію квартир в даному будинку іншим особам без участі дольовиків, чим порушила право позивача на отримання квартири в цьому будинку (а.с.6, 23).
Відповідно до статті 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 № 280/97-ВР виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
За змістом частин першої та другої статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Згідно з підпунктом "б" статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв`язку, зокрема, облік відповідно до закону житлового фонду, здійснення контролю за його використанням; надання відповідно до закону громадянам, які потребують соціального захисту, безоплатного житла або за доступну для них плату; здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на відповідній території, незалежно від форм власності; видача ордерів на заселення жилої площі в будинках державних та комунальних організацій.
Відповідно до частини шостої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.
У свою чергу за нормами частини першої статті 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.
Сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях (частина третя статті 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").
Повноваження селищного голови закріплені у частині четвертій статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до якої селищний голова: 1) забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; 2) організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; 3) підписує рішення ради та її виконавчого комітету; 4) вносить на розгляд ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря ради; 5) вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради; 6) вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України; 7) здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету; 8) скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради; 9) забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання; 10) призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім випадків, передбачених частиною другою статті 21 Закону України "Про культуру"; 11) скликає загальні збори громадян за місцем проживання; 11-1) вносить на розгляд ради пропозиції про утворення спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної правової допомоги; 11-2) вносить на розгляд ради пропозиції щодо кандидатури на посаду керівника установи з надання безоплатної первинної правової допомоги; 12) забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, відповідної ради, її виконавчого комітету; 13) є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою; 14) представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства; 15) звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів; 16) укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради; 17) веде особистий прийом громадян; 18) забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об`єднань; 18-1) бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, встановлені Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"; 19) здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів; 20) видає розпорядження у межах своїх повноважень.
Системний аналіз наведених положень дає підстави вважати, що питання, порушені позивачем у його зверненні, та які стосуються реалізації ним права на одержання житла, належать до компетенції Виконавчого комітету Гусятинської селищної ради. Разом з тим селищний голова є і головою ради, і головою виконавчого комітету. Відтак, відповідь може бути надана позивачу за його зверненням за підписом селищного голови.
Водночас зі змісту наданої ОСОБА_1 у листі №659/04-20 від 29.04.2021 відповіді на його заяву від 26.04.2021, адресовану Гусятинському селищному голові, вбачається, що така відповідачами віднесена до компетенції Гусятинської селищної ради. Такий розгляд питання не є належним розглядом заяви позивача, з огляду на наведені положення Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", які відносять питання обліку житлового фонду, здійснення контролю за його використанням та здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на відповідній території, до повноважень виконавчого комітету відповідної ради.
У спірному випадку на виконання вимог частини третьої статті 7 Закону України "Про звернення громадян" заява ОСОБА_1 не передавалася за належністю на розгляд Виконавчого комітету Гусятинської селищної ради. Крім того, надана позивачу відповідь на його заяву, у формі листа Гусятинської селищної ради, містить назву посади особи, що надає відповідь - «Гусятинський селищний голова» та його прізвище, ім`я - « ОСОБА_2 », однак в порушення норм статті 15 Закону України "Про звернення громадян" щодо вимог про надання відповіді за результатами розгляду заяв (клопотань) органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов`язки, на вказаному документі - листі №659/04-20 від 29.04.2021, відсутній підпис Гусятинського селищного голови.
Поряд з цим із зазначеного листа №659/04-20 від 29.04.2021 не вбачається, що звернення позивача від 26.04.2021 розглянуто по суті та прийнято відповідне рішення за результатами такого розгляду. У листі лише вказано, що у зв`язку з відмовою у порушенні кримінального провадження, а також закриттям кримінального провадження (не конкретизовано за які кримінальні провадження йде мова) та строком давності Гусятинська селищна рада не може допомогти у вирішенні питання заявника.
Враховуючи наведені положення законодавства та встановлені обставини справи, суд дійшов висновку, що Гусятинська селищна рада, Виконавчий комітет Гусятинської селищної ради, а також Гусятинський селищний голова, якому було адресовано звернення, і який за нормами частини третьої статті 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" очолює Виконавчий комітет Гусятинської селищної ради, не забезпечили належного розгляду звернення позивача в порядку та спосіб, визначений законом (шляхом надання вмотивованої відповіді за результатами розгляду заяви позивача), а тому для захисту прав і інтересів ОСОБА_1 , з урахуванням повноважень суду, визначених статтею 245 КАС України, необхідно зобов`язати Виконавчий комітет Гусятинської селищної ради, до компетенції якого належать порушені у зверненні питання, розглянути звернення ОСОБА_1 від 26.04.2021 відповідно до Закону України "Про звернення громадян" та надати відповідь по суті порушених у ньому питань.
Згідно частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади, місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до положень частин першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачами на надано до суду заперечень щодо мотивів позовної заяви, не доведено, що при розгляді заяви ОСОБА_1 від 26.04.2021, вони діяли у порядку та спосіб, визначений законом. Відтак суд, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до вимог статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
Частиною першою статті 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки суд задовольняє позов повністю, то на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача Гусятинської селищної ради судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду, у сумі 908,00 грн, сплаченого відповідно до квитанції №22 від 25.05.2021.
Керуючись статтями 2, 72-77, 90, 139, 241-246, 255, 262, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Гусятинської селищної ради, Виконавчого комітету Гусятинської селищної ради про зобов`язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Зобов`язати Виконавчий комітет Гусятинської селищної ради розглянути звернення ОСОБА_1 від 26.04.2021 відповідно до Закону України "Про звернення громадян" та надати відповідь по суті порушених у зверненні питань.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Гусятинської селищної ради на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908,00 грн (дев`ятсот вісім грн 00 коп).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).
Відповідачі:
Гусятинська селищна рада (провулок Героїв Майдану, 1, селище міського типу Гусятин, Гусятинський район, Тернопільська область, 48201, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 04396391).
Виконавчий комітет Гусятинської селищної ради (провулок Героїв Майдану, 1, селище міського типу Гусятин, Тернопільська область, 48201).
Повний текст рішення складено та підписано 07 липня 2021 року.
Суддя Чепенюк О.В.