
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
07 липня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2866/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
03.06.2021 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі – позивач) до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області (далі – відповідач), в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області щодо відмови у перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до вимог Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 03.12.2020 «Про відмову в перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» ОСОБА_1 »;
- зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу роботи за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах періоди моєї роботи з 19.09.1984 по 21.10.1984 на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті «Луганська» ВО «Стахановвугілля», з 25.04.1987 по 16.07.1995 на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті ім. С.М. Кірова ВО «Стахановвугілля» (8 років 3 місяці 25 днів) та періоду військової служби з 30.10.1984 по 22.02.1987 (2 роки 3 місяці 23 дня);
- зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області провести ОСОБА_1 з 01.12.2020 перерахунок призначеної пенсії за віком на пільгових умовах у відповідності до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» на підставі моєї заяви від 27.11.2020.
В обґрунтування позовної заяви зазначено, що позивач перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України, отримуючи пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з записами в трудовій книжці, станом на 27.11.2020 загальний трудовий стаж складає більш 29 років, в тому числі на пільгових умовах за Списком № 1 більше 17 років, до якого увійшли в тому числі й періоди роботи: з 01.09.1983 по 30.05.1984 робота на посаді учня електрослюсаря поверхні на Шахті «Луганська» ВО «Стахановвугілля»; з 31.05.1984 по 18.09.1984 робота на посаді слюсаря поверхні II розряду на Шахті «Луганська» ВО «Стахановвугілля»; з 19.09.1984 по 21.10.1984 робота на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті «Луганська» ВО «Стахановвугілля», що відноситься до Списку № 1, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173; з 30.10.1984 по 22.02.1987 військова служба в Радянській Армії; з 25.04.1987 по 16.07.1995 робота на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті ім. С.М. Кірова ВО «Стахановвугілля», що відноситься до Списку № 1, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173 та Списку № 1, затвердженого постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 № 10; з 18.01.2007 по 06.11.2012 робота на посаді електрослюсаря підземного 3 розряду з повним робочим днем під землею ВП Шахта «Первомайська» ДП «Первомайськвугілля», що відноситься до Списку № 1, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36; з 07.11.2012 по 21.03.2016 робота на посаді електрослюсаря підземного 4 розряду з повним робочим днем під землею ВП Шахта «Первомайська» ДП «Первомайськвугілля», що відноситься до Списку № 1, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36.
27.11.2020 позивач звернувся до відповідача з відповідною заявою про перерахунок пенсії та необхідними документами.
Рішенням від 03.12.2020 позивачу відмовлено у проведенні перерахунку через відсутність необхідних 15 років стажу роботи на підземних роботах, передбачених ст. 1 та 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», оскільки, під час призначення пенсії на пільгових умовах до пільгового стажу за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженого Кабінетом Міністрів України було зараховано лише 7 років роботи за відповідні періоди роботи з 18.01.2007 по 06.11.2012 на посаді електрослюсаря підземного 3 розряду з повним робочим днем під землею ВП Шахта «Первомайська» ДП «Первомайськвугілля», з 07.11.2012 по 30.06.2014 на посаді електрослюсаря підземного 4 розряду з повним робочим днем під землею ВП Шахта «Первомайська» ДП «Первомайськвугілля».
Періоди роботи з 01.09.1983 по 30.05.1984 на посаді учня електрослюсаря поверхні на Шахті «Луганська» ВО «Стахановвугілля», з 31.05.1984 по 18.09.1984 на посаді слюсаря поверхні II розряду на Шахті «Луганська» ВО «Стахановвугілля» не зараховано до пільгового стажу в зв`язку з роботою на поверхні. Період роботи з 19.09.1984 по 21.10.1984 на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті «Луганська» ВО «Стахановвугілля», з 25.04.1987 по 16.07.1995 на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті ім. С.М. Кірова ВО «Стахановвугілля» не зараховано до пільгового стажу за Списком № 1 через відсутність довідок, які уточнюють пільговий характер роботи. Службу в Радянській армії у період з 30.10.1984 по 22.02.1987 не зараховано до пільгового стажу за Списком № 1 на підставі п. 1 ст. 8 Закону України від 20.12.1991 № 2011 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та в зв`язку з не зарахуванням періоду роботи з 25.04.1987 по 16.07.1995 на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті ім. С.М. Кірова ВО «Стахановвугілля».
У зв`язку з чим позивач вважає, що такі дії відповідача щодо не зарахування до пільгового стажу вищезазначених періодів роботи та відмови в проведенні перерахунку призначеної пенсії відповідно до норм Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» № 345 від 02.09.2008 є незаконними, безпідставними та протиправними, які не ґрунтуються на Законі та порушують право на пенсійне забезпечення.
16.06.2021 до Луганського окружного адміністративного суду через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області подало відзив на позовну заяву, в якому у задоволенні позовних вимог просить відмовити (арк. спр. 23-26).
Заперечуючи проти позовних вимог, відповідач зазначив, що 27.11.2020 позивач звернувся до відповідача з заявою щодо перерахунку пенсії відповідно до норм Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з зарахуванням до пільгового стажу за списком № 1 періодів роботи без надання додаткових документів про пільгову роботу з 01.09.1983 по 21.10.1984 в якості електрослюсаря поверхні II розряду та підземного електрослюсаря III розряду з повним робочим днем під землею на шахті «Луганська» ДП «Стахановвугілля», 25.04.1987 по 16.07.1995 на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті ім. С.М. Кірова ВО «Стахановвугілля» та періоду військової служби з 30.10.1984 по 22.02.1987.
До заяви щодо перерахунку пенсії позивач не надав довідок, які уточнюють пільговий характер роботи і підтверджують роботу повний робочий день на підземних роботах. Саме тому не має підстав зарахувати до пільгового стажу роботи за Списком № 1 періоди роботи позивача з 19.09.1984 по 21.10.1984, з 25.04.1987 по 16.07.1995.
Підприємства, на яких позивач працював у зазначені періоди залишились на тимчасово окупованій території.
Період військової служби з 30.10.1984 по 22.02.1987 зараховано до страхового стажу, але не зараховано до пільгового стажу роботи, оскільки період роботи на Шахті «ім. С.М. Кірова» ВО Стахановвугілля» з 25.04.1987 по 16.07.1995, не зараховано до пільгового стажу роботи за Списком№ 1.
На підставі вищеозначеного, через відсутність у позивача 15 років пільгового підземного стажу, 03.12.2020 Управлінням Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області прийняте рішення «Про відмову в перерахунку пенсії відповідно до Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” ОСОБА_1 ».
З урахуванням викладеного, відповідач просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою суду від 08.06.2021 відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 18-20).
Ухвалою суду від 07.07.2021 замінено відповідача на належного - Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області (арк. спр. 45-46).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом встановлено таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , є внутрішньо переміщеною особою та отримує пенсію за віком на пільгових умовах, що підтверджено наявними документами у справі, а саме: паспорта громадянина України та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (арк. спр. 8-9), довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (арк. спр. 10), 27.11.2020 звернувся до відповідача із заявою, зареєстрованою за № 3543, про перерахунок пенсії, додавши до неї зазначені в розписці-повідомленні документи (арк. спр. 27).
Рішенням від 03.12.2020 Управлінням Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області «Про відмову в перерахунку пенсії відповідно до Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” ОСОБА_1 », позивачу відмовлено в перерахунку пенсії відповідно до норм Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” (арк. спр. 14-15, 28-29).
Зі змісту рішення встановлено, що відповідачем не зараховано до пільгового періоду роботи, але враховано до загального страхового стажу періоди роботи без надання додаткових документів про пільгові умови роботу з 01.09.1983 по 21.10.1984 в якості електрослюсаря поверхні II розряду та підземного електрослюсаря III розряду з повним робочим днем під землею на шахті «Луганська» ДП «Стахановвугілля», 25.04.1987 по 16.07.1995 на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті ім. С.М. Кірова ВО «Стахановвугілля» та періоду військової служби з 30.10.1984 по 22.02.1987.
Відповідно до трудової книжки НОМЕР_2 від 01.09.1983 (арк. спр. 11-13, 31-35) у межах спірних правовідносин, судом встановлено, що вона містить такі записи про роботу позивача:
Шахта «Луганська» в/о «Стахановвугілля»:
запис 1. 01.09.1983 прийнятий на учнем електрослюсаря поверхні;
запис 2. 31.05.1984 переведений слюсарем поверхні II розряду;
запис 3. 19.09.1984 переведений електрослюсарем підземним III розряду з повним робочим днем в шахті;
запис 4. 21.10.1984 звільнений у зв`язку з призовом на військову службу;
запис 5. з 30.10.1984 по 22.02.1987 військова служба в Радянській Армії;
Шахта ім. С.М. Кірова виробничого об`єднання «Стахановвугілля»:
запис 6. 25.04.1987 прийнятий електрослюсарем підземним III розряду з повним робочим днем під землею;
запис 7. 16.07.1995 звільнений за власним бажанням.
Інші періоди роботи позивача не є спірними, а тому судом не досліджуються.
Відповідно до протоколу перерахунку пенсії, відповідачем не враховано до пільгового стажу період роботи з 01.09.1983 по 21.10.1984 на посаді електрослюсаря поверхні II розряду та підземного електрослюсаря III розряду з повним робочим днем під землею на шахті «Луганська» ДП «Стахановвугілля», 25.04.1987 по 16.07.1995 на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті ім. С.М. Кірова в/о «Стахановвугілля» та період військової служби з 30.10.1984 по 22.02.1987 (арк. спр. 30).
Предметом спору у цій справі є оцінка наявності у позивача необхідного стажу роботи у шкідливих умовах праці для перерахунку пенсії за віком на пільгових умовах та призначення пенсії відповідно до Закону України від 02.09.2008 № 345-VI “Про підвищення престижності шахтарської праці”, правомірності рішень відповідача щодо відмови позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення; засади регулювання праці і зайнятості, шлюбу, сім`ї, охорони дитинства, материнства, батьківства; виховання, освіти, культури і охорони здоров`я; екологічної безпеки (пункт 6 абз. 1 статті 92 Конституції України).
Судом встановлено, що позивачу призначено пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 1, страховий стаж за списком № 1 врахований відповідачем становить 7 років.
Щодо не зарахування періоду роботи 19.09.1984 по 21.10.1984 (записи трудової книжки 3, 4) та з 25.04.1987 по 16.07.1995 (записи трудової книжки 6, 7) на посадах електрослюсаря підземного з повним робочим днем під, суд зазначає.
Закон України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058-IV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом.
Статтею 8 Закону № 1058-IV закріплено право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг. Так, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом (абзац перший частини четвертої статті 24 Закону № 1058-IV).
Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років (абзац третій частини четвертої статті 24 Закону № 1058-IV).
Відповідно до абзаців першого, другого пункту 2 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону № 1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.
Закон № 1058 доповнено розділом XIV “Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян” Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”.
Статтею 114 Закону № 1058-IV врегульовані питання щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах та за вислугу років для окремих категорій працівників.
Згідно з частиною першою статті 114 Закону № 1058-IV право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Відповідно до абзацу першого пункту 1 частини другої статті 114 Закону № 1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Відповідно до частини першої статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально (тут і надалі посилання на норми Закону № 1058-IV наводяться в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин).
Абзацом першим пункту 1 частини першої статті 45 Закону № 1058-IV визначено, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону (частина друга статті 45 Закону № 1058-IV).
Згідно з частиною п`ятою статті 45 Закону № 1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону (частини друга, п`ята статті 45 Закону № 1058).
Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (абзац перший частини першої статті 24 Закону № 1058-IV).
Відповідно до абзацу першого частини другої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Згідно з абзацом першим частини третьої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом (абзац дев`ятий частини третьої статті 24 Закону № 1058-IV).
Абзацом десятим частини третьої статті 24 Закону № 1058-IV передбачено, що за кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року (застосовується з 1 жовтня 2017 року).
Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років (абзац третій частини четвертої статті 24 Закону № 1058-IV).
Отже, з огляду на викладене, з 01.10.2017 за кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону (частини друга, п`ята статті 45 Закону № 1058).
Постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.
Згідно з абзацом першим пункту 1.1 розділу I “Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії” Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 № 13-1) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі – Порядок № 22-1), заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об`єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).
Підпунктом 2 пункту 2.1 розділу II “Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший” Порядку № 22-1 встановлено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01.01.2004, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.07.2014 за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27.03.2018 № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.
Відповідно до статті 62 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII “Про пенсійне забезпечення” (далі – Закон № 1788-XII) основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за №1451/11731 (далі – Порядок № 383), встановлено, що при визначені права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92.
Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 № 442 (далі - Порядок проведення атестації робочих місць), атестація робочих місць за умовами праці (далі - атестація) проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Зазначена постанова набула чинності з 21.08.92. Це означає, що при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21.08.92, відповідне право впродовж цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації (пункти 4, 4.1 Порядку № 383).
Пунктом 4.2 Порядку № 383 встановлено, що результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умов і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умови і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація. Такий же порядок застосовується у разі припинення діяльності підприємства, установи, організації із визначенням правонаступника.
У разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.97 (впродовж 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць), до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку (пункт 4.3 Порядку № 383).
Відповідно до пунктів 4.4, 4.5 Порядку № 383 якщо атестація була вперше проведена після 21.08.97, у разі підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах, до пільгового стажу зараховується весь період роботи до 21.08.92, 5-річний період роботи на даному підприємстві, що передує даті видання наказу про її результати, та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку. Якщо ж атестація з 21.08.92 не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21.08.97, право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21.08.92 включно, тобто до набуття чинності Порядком проведення атестації робочих місць. У такому ж порядку зараховується пільговий стаж, якщо за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.97, право на пільгове пенсійне забезпечення не підтвердилось.
Пунктом 10 Порядку № 383 встановлено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637.
Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, та розробленими на виконання цієї постанови Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41. Відповідно до зазначених нормативних актів документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.
Аналіз норм Порядку № 383 дає підстави дійти висновку, що атестація робочих місць повинна бути проведена до 21.08.1997.
Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі – Порядок № 637), передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Особливості підтвердження трудового стажу окремих категорій працівників визначені пунктом 20 Порядку № 637, згідно з яким, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.
Тобто, надання уточнюючої довідки підприємства, установи або організації необхідне лише у двох випадках: за відсутності трудової книжки як такої або необхідних записів у ній, які визначають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Підрозділом 1 “Підземні роботи” Розділу І “Гірничі роботи” Списку № 1 виробництв, цехів, професій та посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці та в гарячих цехах, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173, визначено, що правом на пільгову пенсію користуються всі робітники, інженерно-технічні робітники і службовці, зайняті повний робочий день на підземних роботах по видобутку вугілля, […] на будівництві шахт, рудників та інших підземних споруд, а також всі робітники, зайняті повний робочий день під землею з обслуговування вищезазначених робітників та службовців […].
Враховуючи вищевикладене, а також беручи до уваги те, що подані позивачем документи мають необхідні дані щодо умов роботи за спірні періоди, суд дійшов висновку, що у відповідача відсутні підстави їх не враховувати до пільгового періоду за Списком № 1.
Суд наголошує, що записи трудової книжки позивача містять відомості щодо призначення та звільнення позивача за спірний період, що є підтвердженням трудової діяльності позивача.
Крім того, спірні періоди відповідач зараховує до страхового стажу.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що відповідачем протиправно не зараховано до пільгового стажу позивача з 19.09.1984 по 21.10.1984 (1 місяць 2 дні) та з 25.04.1987 по 16.07.1995 (8 років 2 місяці 22 дні).
Щодо не зарахування до пільгового стажу періоду проходження позивачем служби в лавах Радянської армії, суд зазначає таке.
Статтею 56 Закону № 1788-XII визначено, що до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію зараховується військова служба та перебування в партизанських загонах і з`єднаннях, служба в органах державної безпеки та органах внутрішніх справ, незалежно від місця проходження служби; навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
Пунктом 1 статті 8 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” закріплено, що час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію Закону України “Про пенсійне забезпечення” або на пенсію за віком на пільгових умовах до набрання чинності Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі і час проходження строкової військової служби, які зараховуються до пільгового стажу, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах.
Статтею 2 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII “Про загальний військовий обов`язок і військову службу”, передбачено, що час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію Закону України “Про пенсійне забезпечення” або на пенсію за віком на пільгових умовах до набрання чинності Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі і час проходження строкової військової служби, які зараховуються до пільгового стажу, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах.
Системний аналіз зазначених правових норм свідчить, що необхідними умовами для зарахування до пільгового стажу часу проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи на пільгових умовах якщо на момент призову на строкову військову службу особа працювала за професією, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію Закону України “Про пенсійне забезпечення” або на пенсію за віком на пільгових умовах до набрання чинності Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.
Матеріалами справи підтверджено, що до призову позивача у лави Радянської армії, останній працював на посаді віднесеної до Списку № 1, а тому відповідач протиправно не зарахував до пільгового стажу за списком № 1 період строкової служби з 30.10.1984 по 22.02.1987 (2 роки 3 місяці 17 днів), зарахувавши лише до страхового стажу.
Щодо призначення пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», суд зазначає.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону № 1788-ХІІ, громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Статтею 2 Закону № 1788-ХІІ визначено, що за цим Законом призначаються: трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років.
З 11.10.2017 застосовується редакція статті 28 Закону № 1058-ІV згідно з внесеними змінами Законом від 03.10.2017 № 2148-VIII, відповідно до абзацу третього частини першої якої встановлено:
- мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Статтею 1 Закону України від 02.09.2008 № 345-VI “Про підвищення престижності шахтарської праці” (далі – Закон № 345-VI) передбачено, що дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості – за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
Статтею 8 Закону № 345-VI визначені особливості пенсійного забезпечення шахтарів, відповідно до яких мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Тобто, перерахунок пенсії за нормами статті 8 Закону № 345-VI здійснюється на загальних підставах відповідно до Закону № 1058-ІV.
Відповідно до статті 62 Закону № 1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Аналіз наведених норм свідчить проте, що служба в армії включається до пільгового періоду за певних умов, проте не включається до підземного стажу, що виклює підстави зарахування до підземного стажу, у зв`язку з чим в цій частині позовних вимог слід відмовити.
Судом встановлено, що позивач при зверненні до відповідача із заявою про призначення пенсії відповідачу не надав уточнюючі довідки, у зв`язку з місцезнаходженням шахти на якій працював у спірні періоди на тимчасово непідконтрольній території України.
Разом з чим, суд звертає увагу, що записи трудової книжки позивача містять відомості щодо призначення, переведення та звільнення позивача за спірні періоди із зазначення характеру та умов праці, що є підтвердженням трудової діяльності позивача.
Як встановлено судом, період роботи позивача на посаді електрослюсаря підземного з повним робочим днем під землею віднесено до посади за Списком № 1, та зараховується до підземного стажу.
Отже, суд вважає, що спірні періоди роботи протиправно не зараховані відповідачем до страхового стажу на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Судом встановлено, що відповідачем зараховано до пільгового стажу за списком № 1 7 повних років, проте не зарахував до пільгового за списком № 1 та підземного стажу періоди роботи з 19.09.1984 по 21.10.1984 (1 місяць 2 дні) та з 25.04.1987 по 16.07.1995 (8 років 2 місяці 22 дні), та не зарахував службу в армії з 30.10.1984 по 22.02.1987 (2 роки 3 місяці 17 днів) до пільгового стажу.
Тобто, на момент звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до Закону № 345-VI (27.11.2020) позивач мав 7 років + 8 років 3 місяці 24 дні, всього 15 повних років підземного стажу, що відповідає умовам зазначеного Закону.
Таким чином, за наслідками судового розгляду судом встановлено, що відповідачем при вирішенні питання перерахунку позивачу пенсії за віком на пільгових умовах за заявою від 27.11.2020, зареєстрованою за № 3543, неправильно обчислено пільговий стаж за списком № 1, страховий стаж на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, з урахуванням приписів абзацу десятого частини третьої статті 24 Закону № 1058-IV.
Згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
З урахуванням способу захисту, обраного позивачем, та встановлених під час розгляду справи обставин суд вважає за необхідне:
- визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 03.12.2020 «Про відмову в перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» ОСОБА_1 »;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу за Списком № 1 періоди роботи з 19.09.1984 по 21.10.1984 на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті «Луганська» в/о «Стахановвугілля», з 25.04.1987 по 16.07.1995 на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті ім. С.М. Кірова в/о «Стахановвугілля» та період військової служби з 30.10.1984 по 22.02.1987;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області призначити ОСОБА_1 з 01.12.2020 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» на підставі заяви від 27.11.2020.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов`язаний оцінити, виконуючи свої зобов`язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З огляду на викладене, позовні вимоги належить задовольнити частково.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених вимог.
У випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору (частина восьма статті 139 КАС України).
При зверненні до суду з позовом позивачем сплачено судовий збір в сумі 908,00 грн, що підтверджено квитанцією від № 0.0.2145130284.1 від 31.05.2021 (арк. спр. 7).
Як вже вище вказано, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню внаслідок обрання позивачем неналежного способу захисту порушеного права.
При цьому предметом спору у даній справі є відмова відповідача перерахувати позивачу пенсію та зобов`язання органу Пенсійного фонду України відновити порушене право.
Відповідно, обрання неналежного способу захисту порушених прав фактично не змінює тієї обставини, що вимоги позивача є правомірними.
З огляду на те, що судом встановлено порушення відповідачем конституційного права позивача на перерахунок пенсії як складової частини права на соціальний захист, внаслідок чого позовні вимоги фактично підлягають задоволенню, лише з корегуванням обраного позивачем способу судового захисту, суд присуджує позивачу понесені ним і документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 908,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (ідентифікаційний код 21782461, місцезнаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 03.12.2020 «Про відмову в перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» ОСОБА_1 ».
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу за Списком № 1 періоди роботи з 19.09.1984 по 21.10.1984 на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті «Луганська» в/о «Стахановвугілля», з 25.04.1987 по 16.07.1995 на посаді електрослюсаря підземного III розряду з повним робочим днем під землею на Шахті ім. С.М. Кірова в/о «Стахановвугілля» та періоду військової служби з 30.10.1984 по 22.02.1987.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області призначити ОСОБА_1 з 01.12.2020 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» на підставі заяви від 27.11.2020.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 908,00 грн (дев`ятсот вісім гривень 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Т.В. Смішлива